18 روش طبیعی و خانگی کاملا موثر برای سقط جنین در مراحل اولیه بارداری

18 روش طبیعی و خانگی کاملا موثر برای سقط جنین در مراحل اولیه بارداری سقط جنین در برخی از موارد برای زوج هایی که آمادگی پذیرش چنین مسئولیتی را ندارند و برای آن هیچ گونه برنامه ریزی ندارند بسیار مهم می شو و در چنین مواقعی آن ها ترجیح می‌دهند به سقط جنین بیندیشند. در این مقاله با روش های طبیعی سقط جنین در مراحل اولیه بارداری

اگرچه بارداری مرحله زیبایی از زندگی تان است، اما اگر در زمان اشتباهی اتفاق بیافتد (بدون برنامه ریزی و ناخواسته)، می تواند به یک کابوس تبدیل شود. از نظر عاطفی، خاتمه دادن به بارداری یک تصمیم بسیار سخت است، اما اگر تصمیم به این کار گرفته اید، پس بهتر است این کار را در مراحل اولیه انجام دهید تا بعدا پشیمان نشوید. اگر در قبل از هفته ششم بارداری قرار دارید، پس می توانید بی خطر بچه را سقط کنید؛ زیرا رحم هنوز در حال آماده سازی برای بارداری است. روش های سقط جنین زیادی مانند قرص، پزشکی و جراحی وجود دارد. این روش ها نه تنها به کمک پزشک نیاز دارند، بلکه عوارض جانبی مانند درد و زخم رحم و ... دارند. با این حال، به دلیل مسائل مالی، حریم خصوصی یا عاطفی، برخی از زنان ممکن است بخواهند از مراجعه به پزشک برای سقط جنین خودداری نمایند. بنابراین، اگر می خواهید فرآیند بارداری را خاتمه دهید، درمان های خانگی برای سقط جنین بهترین انتخاب هستند. روش های طبیعی برای خاتمه دادن به بارداری باعث جداشدن بافت قاعدگی بدون ایجاد جراحت یا زخم در خود رحم می شود. و شگفت انگیزترین بخش این است که آن ها بدون درد و مقرون به صرفه نیز هستند. قبل از یادگیری چندین راه طبیعی برای خاتمه حاملگی و قبل از امتحان کردن آن ها، بیایید یک نگاه اجمالی به مسائل احتیاطی که باید قبل از امتحان کردن این روش ها در نظر بگیریم، بیاندازیم.

سقط جنین چگونه است؟

نکات و هشدارها قبل از سقط جنین

 • معمولا، همیشه توصیه می شود که سقط جنین توسط پزشک صورت گیرد تا از بروز عوارض جلوگیری شود اما اگر در توان مالی شما نیست، پس باید در انجام این فرآیند با احتیاط بیش تری عمل کنید. اگر بیش از 10 هفته است که باردار هستید، هرگز برای سقط جنین تلاش نکنید. تلاش برای سقط جنین در یک زمان اشتباه می تواند منجر به عواقب غیرقابل اجتناب شود.
 • سقط جنین به یک روش نا امن می تواند برای مادر بسیار خطرناک باشد. بنابراین، فقط این کار را با روش های ایمن تر امتحان نمایید.
 • اگرچه خاتمه دادن حاملگی در خانه ممکن است راه حل مناسبی به نظر برسد، اما هنوز هم توصیه می شود که مزایا و عوارض جانبی این روش را قبل از شروع استفاده از این درمان بسنجید.
 • مطمئن شوید که از انجام بیش از حد روش ها یا انجام همه آن ها به طور همزمان اجتناب کنید، زیرا این امر می تواند بر سلامتی شما تأثیر بگذارد. اگر از هرگونه بیماری رنج می برید، بهتر است از داروهای طبیعی برای سقط جنین خودداری کنید.
 • گاهی اوقات، سقط جنین با وجود خون ریزی ممکن است موفقیت آمیز نباشد. آسیب رساندن به کودک یا بافت ممکن است باعث خارج شدن کامل آن از بدن نشود و همچنین ممکن است در آینده نگرانی ایجاد کند.
 • اگر حالت تهوع دارید، و یا نگران هستید که در طی انجام این فرآیند اشتباهی رخ داده است، پس درخواست کمک پزشکی فوری حائز اهمیت است.

سقط جنین در هفته ششم بارداری

روش های سقط جنین طبیعی برای امتحان کردن در خانه

در ادامه بهترین راهکارهای طبیعی سقط جنین خانگی ارائه شده است. می توانید از بین آن ها هرکدام را انتخاب کرده و آن را امتحان کنید تا از بارداری ناخواسته جلوگیری شود.
تذکر: روشی که بر روی یک زن جواب می دهد، ممکن است برای زن دیگر کارساز نباشد و برعکس. بنابراین، بهتر است که یکی را در یک دوره زمانی امتحان کنید و اگر نتیجه مورد نظر حاصل نشد، سپس روش دیگر را امتحان نمایید. اما حتما از امتحان کردن همه روش های درمانی در یک زمان خودداری کنید؛ زیرا این امر می تواند عواقب شدیدی به همراه داشته باشد.

1. پاپایا سبز

پزشکان در بسیاری از کشورهای آسیایی به زنان باردار توصیه می کنند که در دوران بارداری پاپایا مصرف نکنند (به ویژه پاپایا نرسیده (کال))، زیرا این میوه به عنوان تحریک کننده زایمان شناخته شده یا منجر به سقط جنین می شود. پاپایا کال یا pawpaw حاوی آنزیم هایی مانند پاپائین است که آن را یک داروی طبیعی موثر برای سقط جنین در هفته های 2 تا 6 بارداری تبدیل می کند. پاپایا کال، حاوی مقدار زیادی لاتکس میوه است که از آنزیم هایی به نام پاپائین تشکیل شده است. این آنزیم ها به عنوان پروستاگلاندین و اکسی توسین عمل می کنند که در واقع برای تحریک زایمان زودرس بوده و منجر به سقط جنین می شود. همچنین می تواند باعث وضعیت غیرطبیعی در جنین شود. جدا از آن، پاپایا سرشار از ویتامین C است که می تواند روند قاعدگی را تحریک کرده و منجر به سقط جنین شود.

سقط جنین 6 هفته ای

روند:
 • یک پاپایا خام با اندازه متوسط را شسته و پوست بکنید.
 • آن را نصف کرده و با استفاده از یک قاشق دانه ها را از آن جدا کنید.
 • اکنون پاپایا را به قطعات کوچک نیم اینچی خرد کنید.
 • در یک قابلمه، بر اساس سلیقه خودتان، 2 فنجان آب، تکه های پاپایا و نمک اضافه نمایید.
 • مخلوط را به مدت 10 - 15 دقیقه بر روی شعله متوسط بجوشانید و از روی شعله خارج کنید.
 • یک قاشق چای خوری آب لیمو به آن اضافه کرده و کمی فلفل سیاه بر روی آن بپاشید.
 • آن را مخلوط کرده و در هنگام صبحانه بخورید و تا زمانی که نتیجه مطلوب حاصل شود، مصرف نمایید.

2. دارچین

این یکی از ادویه های رایج است که تقریبا در هر آشپزخانه ای وجود دارد. مصرف دارچین باعث تحریک رحم و منجر به سقط جنین می شود. با این وجود، این نتیجه تنها در صورت مصرف مقادیر زیاد دارچین حاصل می شود. برخی از افراد حتی نتایج دارچین را به همراه داروهای دیگر امتحان می کنند. اگر در حال استفاده از دارچین برای سقط جنین هستید، مطمئن شوید که قبل از مصرف آن را طبخ نکنید. زیرا پختن دارچین می تواند مواد فعال داخل آن را که منجر به سقط جنین می شود، غیرفعال نماید. فقط دارچین خام در تحریک بارداری و سقط جنین موثر است. این ماده همچنین برای بعد از سقط جنین نیز مفید است، زیرا به دلیل تأثیر آن بر پلاکت های خون، باعث جلوگیری از خون ریزی و تشویق روند بهبود می شود.

روش های طبیعی سقط جنین

روند:

 • 3 تا 4 چوب دارچین را به صورت پودر ریز تبدیل کنید.
 • دو قاشق غذاخوری پودر دارچین را در یک لیوان آب بریزید.
 • به خوبی مخلوط کرده و فورا نوشیدنی را بنوشید.
 • مصرف آن را روزانه ادامه دهید تا زمانی که سقط جنین اتفاق بیافتد.
 • روش دیگر: اگر علاقمند به مصرف دارچین خام نیستید، مصرف مکمل ها را در نظر بگیرید. آن ها حاوی مقادیر زیادی دارچین هستند و هیچ طعم تندی ندارند.

با این حال، قبل از مصرف حتماً با پزشک مشورت کنید. در بعضی موارد، مکمل های دارچین می توانند باعث بروز واکنش های آلرژی زا یا بیماری شوند. اگر هرکدام از این حالات را تجربه کردید، از مصرف مکمل دارچین به دلیل سقط جنین خودداری کنید.

تذکر: حتما از مصرف زیاد دارچین خودداری نمایید، زیرا این امر می تواند باعث التهاب پوست صورت شود.

3. ویتامین C

ویتامین C نقش مهمی در خاتمه بارداری زودرس دارد. مصرف ویتامین C با دوز بالاتر باعث افزایش سطح استروژن در بدن می شود. این افزایش استروژن، منجر به کاهش سطح پروژسترون می شود که برای رشد جنین ضروری است. این امر در نهایت پیشرفت بارداری را متوقف کرده و باعث سقط جنین می شود. این روش در خاتمه بارداری در هفته های 2 - 6 مؤثر است.

سقط جنین با قرص
روند:

شما می توانید میوه های سرشار از ویتامین C مانند فلفل، پرتقال، سبزیجات را با برگ سبز تیره، کیوی، کلم بروکلی، نخود فرنگی، گوجه فرنگی و غیره مصرف کنید. با این حال، دانستن این که در واقع چه مقدار ویتامین C از این میوه ها دریافت می کنید، کمی دشوار است. مقدار مناسب برای سقط جنین با استفاده از ویتامین C حدود 10 تا 12 گرم در روز است. شما باید با دوز کم (10 گرم) شروع کرده و به تدریج ظرف دو روز، دوز مصرفی را به 12 گرم برسانید. با مصرف منظم آن، معمولا خون ریزی ظرف 3 تا 6 روز شروع می شود. با این وجود، اگر ظرف 6 روز این اتفاق نیافتد، باید روش های دیگر سقط جنین را انتخاب نمایید.

تذکر: اگر از سنگ کلیه رنج می برید، از مصرف ویتامین C خودداری کنید؛ زیرا این امر می تواند شرایط را بدتر کند.

4. جعفری

اگر می خواهید بارداری را در سه ماهه اول آن متوقف کنید، جعفری یکی از بهترین گزینه ها محسوب می شود. جعفری سرشار از روغن فرار و ویتامین C است. روغن های فرار (ناپایدار) سیستم رحمی را تحریک کرده که جریان خون در سیستم تولید مثلی و دهانه رحم را تحریک می کند. این باعث قاعدگی می شود، دهانه رحم را باز کرده  و دیواره رحم را نازک می کند. جدا از آن، ویتامین C موجود در جعفری باعث افزایش تولید استروژن و کاهش سطح پروژسترون می شود که می تواند با محدود کردن پیشرفت بارداری باعث سقط جنین شود.

روش های طبیعی و بی خطر سقط جنین

روند:

 • تعداد انگشت شماری از برگ های جعفری را کاملاً شسته و تمیز کنید.
 • برگ ها را با یک فنجان آب کاملا مخلوط کرده و به شکل آب سبزی در بیاورید.
 • فوراً آب آن را مصرف کنید.
 • برای سقط جنین به روش طبیعی، مصرف آن را دو تا سه بار در روز تکرار کنید.

روش جایگزین: اگر طعم آب جعفری را دوست ندارید، می توانید چای جعفری را برای اتمام بارداری امتحان کنید. کافی است تا یک قاشق غذاخوری از برگ های جعفری را (خشک شده یا تازه)، به یک فنجان آب جوش اضافه کنید. آن را بپوشانید و منتظر شوید که به مدت 7 تا 10 دقیقه خیس بخورد. برگ ها را از آن خارج کرده و چای را بنوشید. همین کار را 2 - 3 بار در روز تکرار کنید. حداقل 3 - 4 روز صبر کنید تا نتایج را ببینید.

5. آسپرین

معمولاً مصرف آسپرین در دوران بارداری بسیار ممنوع است؛ زیرا می تواند منجر به سقط جنین شود. بنابراین، اگر می خواهید بارداری ناخواسته را خاتمه دهید، این بهترین روش برای انجام آن است. بسیاری از افراد بر این باورند که مصرف آسپرین در مراحل اولیه بارداری احتمال سقط جنین را تقریباً 7 برابر افزایش می دهد. آسپرین با جدا کردن پوشش ضخیم دیواره رحم که در رشد سالم جنین و بارداری موفق بسیار مهم است در ایجاد سقط جنین مفید است.

سقط جنین با دارو

روند:

4 تا 10 قرص آسپیرین را در فواصل منظم در طول روز و به مدت 2 - 3 روز مصرف کنید. برای افزایش احتمال رسیدن به نتایج موفقیت آمیز، غذاهایی مانند آووکادو، جعفری، زنجبیل، انجیر و قهوه مصرف کنید.

6. آناناس

آناناس یکی از راه های موثر برای تحریک بارداری به صورت طبیعی است. این میوه سرشار از ویتامین C و آنزیمی به نام بروملین است. همانطور که قبلاً گفته شد، ویتامین C می تواند سطح استروژن را افزایش داده و باعث کاهش سطح پروژسترون شود که منجر به سقط جنین می شود. برملین باعث انقباض دیواره رحم، نرم شدن دهانه رحم و تجزیه پروتئین ها می شود. از آن جایی که جنین تازه تشکیل شده از پروتئین است، مصرف بروملین می تواند منجر به خون ریزی و سقط جنین شود. این روند بطور مؤثر در سقط جنین در سه ماهه اول بارداری مؤثر است.

سقط جنین در مراحل اولیه بارداری

روند:

 • با استفاده از یک چاقوی تیز، پوست آناناس را جدا کنید.
 • آناناس را به صورت مکعب های کوچک خرد کنید و آن را با یک فنجان آب مخلوط نمایید.
 • آب را در درون یک لیوان ریخته و آن را بنوشید.
 • هر روز دو بار اسموتی یا آبمیوه آناناس میل کنید تا زمانی که منجر به سقط جنین شما شود.
 • به جای این کار، می توانید هر روز چند کاسه آناناس رسیده را بخورید.

7.  دانه های کنجد

دانه کنجد یکی از راه های مؤثر برای سقط جنین در سه ماهه اول است. مصرف دانه کنجد باعث تحریک عضلات رحم شده و منجر به انقباضاتی می شود که در نهایت تخمک بارور شده را بیرون می کشد. اگر از بارداری شما بیش از 6 هفته گذشته است، این روند ممکن است کارساز نباشد.

روش های مختلف سقط جنین در خانه

روند:

 • یک مشت دانه های کنجد را برای یک شب در یک لیوان آب خیس کنید.
 • آب را از آن خارج کرده و دانه ها را خرد کنید تا یک خمیر نرم تشکیل شود.
 • آن را به تنهایی یا با یک قاشق عسل بخورید.
 • این کار را روزانه تکرار کنید تا روند سقط جنین شروع شود.

روش جایگزین: می توانید تعداد کمی از دانه کنجد را بو داده و آنرا درون یک خرد کن ریز مخلوط کنید.

 • شکر سفید یا شکر زرد را به داخل آن اضافه کرده و روزانه مصرف کنید.

8. کوهوش سیاه

کوهوش سیاه یکی از گیاهان دارویی متداول در بازار است. در صورت مصرف در دوزهای بالا، این گیاه می تواند منجر به سقط جنین شود. این گیاه به زنان اجازه می دهد تا زایمان زودرس داشته باشند و کودک را از رحم بیرون می کشد. برای اطمینان از سقط جنین تضمین شده، مصرف کوهوش سیاه باید همراه با کوهوش قرمز صورت گیرد.

سقط جنین در خانه تا چند ماهگی امکان پذیر است؟

روند:
 • به یک لیوان آب، 2 قاشق چایخوری پودر کوهوش سیاه اضافه کنید.
 • آن را خوب هم بزنید و به مدت 15 دقیقه صبر کنید.
 • آن را بخورید و همین کار را در مورد کوهوش قرمز نیز انجام دهید.
 • برای خاتمه دادن حاملگی، این روند را 2 تا 3 بار در روز تکرار کنید.

گزینه دیگر: می توانید این گیاه را به صورت مکمل مصرف کنید. برخی افراد ترجیح می دهند فرم مکمل آن را مصرف کنند؛ زیرا در مدت زمان کمتری می توانند مقدار بیش تری مصرف کنند. این مکمل باید هر چهار ساعت یک بار مصرف شود و هنگامی که متوجه انقباض یا گرفتگی شدید می شوید، مصرف آن را متوقف کنید.

هشدار: مصرف این گیاه دارای عوارض جانبی مانند تهوع، ضعف، استفراغ و اسهال است، اما این عوارض موقتی هستند. اگر می خواهید این روش درمانی را امتحان کنید، توصیه می کنیم با یک گیاه شناس مشورت کنید تا از مقدار دقیق دوز مصرفی برای شرایط خودتان مطلع شوید.

9. چای بابونه

جای تعجب است که چگونه چای بابونه باعث سقط جنین می شود، وقتی که در واقع نوشیدن آن توسط پزشکان در هنگام بارداری توصیه می شود؟ اگرچه مصرف چای بابونه در حالت عادی مفید است، اما مصرف زیاد آن می تواند باعث سقط جنین شود. چای بابونه به عنوان یک ماده بی حس کننده عمل می کند و باعث انقباضات رحمی و بیرون کشیدن جنین از بدن می شود.

سقط جنین طبیعی چگونه است؟

روند:

 • در یک فنجان آب داغ، 2 تا 3 قاشق چایخوری بابونه خشک اضافه کنید.
 • آن را پوشانده و به مدت 3 تا 5 دقیقه صبر کنید تا خیس بخورد.
 • بابونه خشک را از چای خارج کرده و چای را میل کنید.
 • این کار را دو تا سه بار در روز تکرار کنید تا باعث سقط جنین شود.

10. دانگ کوای

گیاه دانگ کوای یا سنبل ختایی، یک گیاه چینی است که برای سقط جنین به صورت طبیعی مورد استفاده قرار می گیرد. این گیاه انقباضات دیواره رحم را تحریک کرده و باعث قاعدگی می شود. تاثیر آن در خاتمه بارداری، مانند قرص های سقط جنینی است که توسط پزشکان تجویز می شود. اگر از بارداری شما تنها کمتر از چهار هفته گذشته باشد، این روش موثر خواهد بود.

روش های بی خطر براس سقط جنین

 روند:
 • یک لیوان آب را جوشانده و از روی شعله گاز خارج کنید.
 • اجازه دهید تا آب کمی خنک شود.
 • یک قاشق غذاخوری پودر آنجلیکا به آن اضافه کرده و خوب هم بزنید.
 • این نوشیدنی را سه تا چهار بار در روز تا زمان سقط جنین مصرف کنید.

11. ملین

در هنگام ناراحتی معده، شخص ویتامین ها، مواد معدنی، آب و انرژی بیش تری را از دست می دهد. اگر این اتفاق در مراحل اولیه بارداری رخ دهد، محیط نامطلوب برای رشد جنین ایجاد می کند و در نهایت منجر به سقط جنین می شود.

روند:

مقدار مناسبی از هرگونه ملین (داروی فاقد نسخه) مصرف کنید. روزانه مصرف آن را تکرار کنید تا سقط جنین انجام شود.

12. زردچوبه

اگرچه مصرف زردچوبه در مقدار طبیعی، بی خطر تلقی می شود، اما مصرف آن به صورت مکمل در دوران بارداری سالم توصیه نمی شود. مصرف مکمل های زردچوبه خوراکی می تواند رحم را تحریک کرده و روند قاعدگی را آغاز کند. همچنین می تواند برخی از ناهنجاری ها  را در رشد جنین ایجاد کند. این تغییرات در دوران بارداری می تواند منجر به سقط زودرس شود.

انواع روش های خانگی سقط جنین

روند:

1 تا 2 مکمل خوراکی زردچوبه را یک بار در روز تا زمان شروع سقط جنین مصرف کنید. در بعضی موارد، مصرف مکمل های زردچوبه می تواند باعث حالت تهوع و گرفتگی جزئی عضلات شود که فقط برای مدت کوتاهی دوام خواهد داشت.

13. گوجی بری

گوجی بری حاوی مقدار زیادی ویتامین C است که می تواند سقط جنین را به طور طبیعی تحریک نماید. جدا از این، حاوی بتائین است، که یک ماده طبیعی حاوی نیتروژن بوده که باعث انقباضات رحمی شده و منجر به سقط جنین می شود. معمولا مصرف 10 گرم گوجی بری در دوران بارداری بی خطر در نظر گرفته می شود. با این وجود، افزایش این مقدار می تواند باعث سقط جنین بی خطر و طبیعی شود. با این حال، بهتر است قبل از استفاده از این روش درمانی با یک گیاه شناس مشورت کنید.

برای سقط جنین چی بخورم؟

روند:

تعداد انگشت شماری از گوجی بری های تازه یا خشک شده را بخورید. مطمئن شوید که مقدار مصرفی شما از 10 گرم بیش تر است. بلافاصله بعد از خوردن آن ها یک لیوان آب بنوشید. مصرف روزانه آن را تا شروع روند سقط جنین ادامه دهید.

تذکر: انواع گوجی بری ها حاوی ترکیبات بتائین هستند که باعث افزایش فشار خون می شود. بنابراین اگر از فشار خون بالا رنج می برید، از مصرف آن خودداری نمایید.

14.  کوهوش آبی

کوهوش آبی یا کائلوفیلوم تالیکتروئیدز یکی از گیاهان محبوب با خواص قوی قاعده آور است. این ماده حاوی دو ترکیب اصلی  اکسی توسین و کالو ساپونین است که در تحریک رحم برای انقباض مؤثر است. برخی از ماماها این گیاه را برای تحریک زایمان و کاهش درد هنگام زایمان تجویز می کنند. این گیاه همچنین به عنوان یک گیاه استروژن زا در نظر گرفته می شود که باعث افزایش سطح استروژن در بدن می شود و همچنین می تواند منجر به سقط جنین شود. کوهوش آبی همچنین بک دراپ، جینسنگ زرد یا آبی، ریشه پونه، ریشه بلوبری، ریشه پاپوز نامیده می شود. اگر در مراحل اولیه بارداری قرار داشته باشید، این روند در خاتمه بارداری بسیار موثر است.

روند:
 • یک فنجان آب را تا زمان ولرم شدن حرارت دهید.
 • ریشه های کوهوش آبی خشک شده را به آن اضافه کرده و به مدت 20 تا 30 دقیقه بجوشانید.
 • آن را از روی حرارت برداشته و صبر کنید تا کمی برای نوشیدن خنک شود و سپس آن را بنوشید.
 • این کار را 3 تا 4 بار در روز تکرار کنید.

تذکر: دوز دقیق مصرفی کاهوش آبی بستگی به شخص دارد. برای دوز مناسب، بهتر است با گیاه شناس مشورت نمایید.

15. پونه یا فودنه

پونه که از نظر بیولوژیکی با نام های منتا پولگیوم و hedeoma pulegioides شناخته می شود. عصاره این گیاه غالباً در مراحل ساخت قرص های ضد بارداری استفاده می شود. این گیاه حاوی پولگون است، که یک ماده محرک سقط جنین بوده که باعث ایجاد ناآرامی در واژن شده و انقباضات قدرتمندی را به دنبال دارد که منجر به سقط جنین می شود.

سقط جنین در خانه

روند:
 • در یک فنجان آب داغ، یک قاشق چای خوری پونه خشک اضافه کنید.
 • آن را پوشانده و به مدت 3 تا 4 دقیقه صبر کنید تا خیس بخورد.
 • پونه را از چای خارج کرده و آن را بنوشید.
 • این کار را دو بار در روز تکرار کنید.

تذکر: شما نباید بیش از 5 گرم پونه را در یک زمان مصرف کنید. هرگز روغن اسانس پونه را نخورده و به جای آن از پونه خشک استفاده کنید.

16. برگ موز

برگ های موز یکی از داروهای بی خطر و یک درمان طبیعی برای سقط جنین است. هنگامی که آن را با پوست بیرونی (غلاف) آکاسیای دکارنس مخلوط می کنید، تبدیل به یک محلول فوق العاده برای خاتمه دادن به بارداری ناخواسته می شود.

روش های کاربردی برای سقط جنین

برای تهیه محلول سقط جنین، می توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • مقداری برابر از غلاف های آکاسیای دکارنس و شاخه های برگ موز را با هم مخلوط کنید.
 • آن ها را در زیر سایه قرار داده تا خشک شود.
 • مخلوط خشک شده را در داخل یک خرد کن ریز ریخته و به مقدار برابر به آن شکر اضافه کنید.
 • یک قاشق چای خوری از آن را به یک لیوان آب اضافه کنید، آن ها را خوب مخلوط کرده و بنوشید. این روند را روزانه تکرار کنید تا زمانی که سقط جنین انجام شود.

17. برگ های ماگروت

ماگروت یکی از بهترین داروهای گیاهی سقط جنین است. مصرف آن در مراحل اولیه بارداری می تواند منجر به سقط جنین شود.

روند:
 • تعداد انگشت شماری از برگ های ماگروت را خشک کرده آن ها را در یک خرد کن ریز، پودر کنید.
 • یک قاشق چای خوری از این پودر را به یک فنجان آب داغ اضافه کنید.
 • آن را پوشانده و به مدت 5 تا 7 دقیقه صبر کنید تا خیس بخورد.
 • برگ ها را از آن خارج کرده و بنوشید.
 • این کار را سه بار در روز تکرار کنید.

تذکر: از مصرف این چای برای سقط جنین بیش از 3 بار در روز و برای 6 روز پیوسته اجتناب نمایید. مصرف بیش از حد این چای گیاهی می تواند باعث نارسایی کلیه شود.

18. ماساژ

ماساژ یکی از آسان ترین و آرامش بخش ترین راه ها برای پایان دادن به یک بارداری ناخواسته است. این کار فقط طی 3 تا 4 هفته اول بارداری موثر است. اما برای نتیجه دادن، باید به روش خاصی صورت گیرد.

برای سقط جنین چه چیزهایی باید خورد؟

روند:
 • هر روغن و ماساژی در اطراف شکم انجام می شود.
 • مطمئن شوید که جهت ماساژ به سمت پایین است که تأثیر آن بر روی جنین خواهد بود.
 • اکنون با دنبال کردن همان جهت ماساژ به سمت پایین، با فشار جزئی در نواحی اطراف استخوان لگن ماساژ دهید.
 • بعد از ده دقیقه به شکل معمول دوش بگیرید.
 • این روند را یک بار در روز تکرار کنید تا زمانی که سقط جنین صورت گیرد.
 • نکات دیگر در مورد خاتمه بارداری در مراحل اولیه
 • وارد کردن آب گرم به داخل واژن یا دوش اب گرم گرفتن نیز می تواند باعث سقط جنین شود.

نکات دیگر در مورد سقط جنین (خاتمه بارداری) در مراحل اولیه

 • داشتن رابطه جنسی در دوره بارداری ممنوع است؛ زیرا ارگاسم زن یکی از دلایل اصلی سقط جنین در مراحل اولیه بارداری است. اگر به طور طبیعی قصد سقط جنین دارید، چندین بار در روز رابطه جنسی برقرار کنید. ارگاسم منظم در زنان به طور خودکار منجر به سقط جنین می شود.
 • تمرینات ورزشی شدید، بدن سازی، شنا و فعالیت های قلبی و عروقی و هر نوع فشار جسمی سنگین دیگر می تواند به طور خودکار منجر به سقط جنین شود. بنابراین، برای چنین کارهایی در طول روز برنامه ریزی کنید تا سقط جنین اتفاق بیافتد. هنگامی که این اتفاق می افتد استراحت کنید؛ زیرا بدن شما در آن زمان خیلی ضعیف خواهد بود.

انواع روش های سقط جنین در خانه در مراحل اولیه بارداری

 • تنسی که همچنین با نام دکمه طلایی، گیاه زنجبیل، hindheel، سرخس جعفری یا bachelor’s button شناخته می شود، با کوچک کردن رحم در ایجاد سقط جنین موثر است. شما می توانید آن را به صورت چای مصرف کنید تا به طور طبیعی سقط جنین صورت گیرد. از مصرف آن به صورت روغن ضروری خودداری کنید، زیرا این می تواند کشنده باشد.
 • پوست ریشه پنبه یا یا پنبه معمولی، در تحریک سقط جنین به طور طبیعی موثر است. هنگامی که پوست ریشه پنبه به شکل چای مصرف شود، در این حالت تولید پروژسترون که برای حفظ بارداری ضروری است، محدود می شود.
 • اگرچه مصرف آب لیمو یا آب زنجبیل بی خطر است، اما مصرف آن ها در بیش از مقادیر توصیه شده می تواند خطر سقط جنین را افزایش دهد.
 • مصرف بیش از 7 فنجان قهوه در روز نیز می تواند باعث سقط جنین شود.
هشدارهای لازم در هنگام انجام هر یک از روش های فوق
 • اثربخشی روش های طبیعی به زمان بارداری بستگی دارد. اگر بیش از 10 هفته از بارداری شما گذشته است، از استفاده از هر یک از داروهای خانگی فوق الذکر خودداری کنید. بهترین زمان استفاده از این روش ها در مراحل اولیه (هفته چهارم تا پنجم بارداری) است.
 • امتحان کردن این روش های درمانی برای خاتمه حاملگی دیر هنگام می تواند خطرات مختلف سلامتی را در پی داشته باشد.
 • مصرف برخی گیاهان یا ادویه جات در دوزهای زیاد به منظور سقط جنین می تواند عوارض جانبی جدی در پی داشته باشد. بنابراین، بهتر است با گیاه شناس مشورت کنید تا دوز مناسب را بدانید.
 • در موارد خاص، پس از سقط جنین، باقی مانده بافت ها ممکن است در رحم باقی بماند و مشکلات پیچیده ای را در آینده ایجاد کند. سقط جنین ناقص می تواند منجر به بیماری سیستماتیک موسوم به سپسیس شود. در چنین مواردی مداخله پزشکی لازم است.
 • زنانی که از هر گونه بیماری مزمن رنج می برند، نباید روش های سقط جنین طبیعی را انتخاب کنند.
 • اگر دوز و روش صحیحی را دنبال کنید، این روش ها می توانند برای سقط جنین طبیعی و جلوگیری از بارداری زود هنگام ایمن باشند. اما اگر قادر به سقط جنین نبوده و یا دچار خون ریزی غیرطبیعی می شوید، پس با یک متخصص زنان مشورت کنید.

منبع: womens-health-naturally

 •