خوابیدن با جوراب: فواید پوشیدن جوراب زمان خواب با پشتوانه علمی

خوابیدن با جوراب: فواید پوشیدن جوراب زمان خواب با پشتوانه علمی آیا شما جزء کسانی هستید که در زمان خواب جوراب می پوشند؟ اگر پاسختان منفی است، در ادامه به شما می گوییم چرا بهتر است از امشب با جوراب به رختخواب بروید؟ و فواید خوابیدن با جوراب از دیدگاه علم چیست؟

اگر شما شب ها بدون جوراب می خوابید، در اینجا با پشتوانه علمی به شما می گوییم چرا بهتر است با جوراب به رختخواب بروید. درباره اینکه آیا بهتر است با جوراب بخوانیم یا نه، سالها بحث شده است. خوشبختانه پاسخ قطعی آن پیدا شده است.

فواید خوابیدن با جوراب با پشتوانه علمی

  • مطمئناً جوراب های ضخیم زیاد شیک نیستند، اما ثابت شده است که گرم نگه داشتن پاها در هنگام خواب می تواند تاثیر عمده ای روی کیفیت خواب داشته باشد. طبق گفته کارشناسان، گرم کردن پاهای سرد باعث گشاد شدن عروق می شود، که این روند می تواند به مغز بگوید که وقت خواب است. بعد از اینکه رگ های خونی در دست ها و پاها باز شد، گرما در بدن توزیع می شود تا بتوانید برای خواب آماده شوید.
  • به عبارت دیگر، گرم نگه داشتن پاها در رختخواب کمک می کند که شب ها بی قراری کمتری داشته باشید.
  • همچنین منجر به سریع تر خوابیدن شما می شود. اگر متقاعد نشده اید می توانید مطالعه منتشر شده در مجله مجله بین المللی هفتگی علوم (International Weekly Journal of Science) را بخوانید که در آن بیان شده است، داشتن جوراب باعث می شود 15 دقیقه زودتر از معمول به خواب بروید.

چرا خواب شبانه با جوراب بهتر است؟

  • پوشیدن جوراب در رختخواب نیز برای کمک به گرم شدن، بهبود خشکی پاها و افزایش ارگاسم مفید است.
  • طب سنتی چینی نیز از پوشیدن جوراب در رختخواب حمایت می کند، بخصوص روی توانایی آن در تقویت گردش خون متمرکز است. پاهای سرد می توانند انرژی بدن را هدر بدهند و می تواند مانع از جریان نیروی حیاتی (انرژی) و خون (تغذیه) در بدن شود. به همین دلیل می خواهیم این نیروی حیاتی و خون در گردش باشد. با این کار انسداد دردناک را از بدن دور و انرژی را در جریان نگه می داریم. نظریه دکتر الیزابت ترانر، پرشک طب چینی این است که سرما از جریان انرژی جلوگیری می کند و گرما آن را افزایش می دهد. حمام آب گرم باعث آرامش شما می شود و آب سرد تنش ایجاد می کند. سرما موجب ایستایی می شود که می تواند منجر به درد شود (سندرم رینود).
از
2
رای