طرز تهیه سس قارچ خانگی خوشمزه با خامه و شیر مرحله به مرحله

طرز تهیه سس قارچ خانگی خوشمزه با خامه و شیر مرحله به مرحله سس قارچ یکی از خوشمزه ترین سس ها است که در کنار انواع استیک، شنیسل ها و سیب زمینی سرخ شده سرو می شود. در ادامه می توانید دستور پخت و طرز تهیه سس قارچ با خامه و شیر را در سلام دنیا مشاهده کنید.

سس به مایع غلیظی گفته می شود و از خانواده بزرگی تشکیل شده است. سس ها عبارتند از: 1. طعم دهنده های غذایی پیش از پخت که برای مزه دار کردن گوشت، سبزیجات و انواع کباب ها قبل پخت استفاده می شود. 2. سس هایی بر پایه آرد و شیر که با انواع پنیر یا سبزیجات پخته شده و گرم به همراه غذا سرو می شود. 3. انواع زیادی از سس ها که به عنوان چاشنی به شکل سرد در کنار غذا سرو می شود. امروز در بخش آشپزی وب سایت سلام دنیا قصد داریم تا طرز تهیه سس قارچ را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای سس قارچ

قارچ250 گرم
پیاز1 عدد
خامه1 پیمانه
شیر1 پیمانه
پنیر پارمزان2 قاشق غذا خوری
کره2 قاشق غذا خوری
آرد سفید1 قاشق غذا خوری
نمک، فلفلبه میزان لازم

دستور پخت سس قارچ

1

طرز تهیه سس قارچ با خامه و شیر

ابتدا قارچ ها را شسته و اسلایس می کنیم داخل تابه ای ریخته و بدون روغن تفت می دهیم تا آب اضافی آن گرفته شود.

طرز تهیه سس قارچ با خامه
2

مرحله دوم

پیاز را رنده کرده و در تابه مناسبی ریخته و به همراه کره کاملا تفت می دهیم، زمانی که پیاز کاملا سبک شد، آرد را افزوده و اجازه می دهیم تا کاملا خامی آرد گرفته شود.

3

مرحله سوم

حالا شیر را به تدریج افزوده و به سرعت با مفتول آشپزی مخلوط می کنیم تا گلوله نشود و بعد قارچ ها را هم به مواد اضافه می کنیم.

4

مرحله چهارم

مقداری از شیر را داخل کاسه ای ریخته با خامه مخلوط می کنیم و زمانی که هم دما شد به آرامی به مواد روی حرارت افزوده و به مخلوط کردن ادامه می دهیم تا به غلظت مورد نظر برسد.

5

مرحله آخر تهیه سس قارچ

حالا نمک، فلفل و پنیر را به سس افزوده و از روی حرارت برمی داریم. حالا سس قارچ آماده است می توانید در کنار انواع فست فود نوش جان کنید.

طرز تهیه سس قارچ با شیر برای انواع استیک ها

نکات مهم و فوت و فن تهیه سس قارچ خانگی با شیر و خامه

  • حتما از آرد سفید برای تهیه سس قارچ استفاده کنید.
  • در نهایت می توانید از جعفری ساطوری استفاده کنید.
  • افرادی که از رژیم گیاهی استفاده می کنند شیر سویا را می توانند جایگزین لبنیات این سس بکنند.
از
8
رای