آموزش طرز تهیه پوره گلابی برای نوزادان به صورت گام به گام

آموزش طرز تهیه پوره گلابی برای نوزادان به صورت گام به گام گلابی سرشار از فیبر و ویتامین C می باشد و نرم و شیرین و خوش مزاج هستند و به همین دلیل غذای کمکی عالی برای کودکان زیر یک سال می باشد. در ادامه طرز تهیه پوره گلابی برای کودکان را به صورت گام به گام ارائه نموده ایم.

پوره گلابی خانگی شیرین هستند، پر از فیبر و سرشار از ویتامین C هستند. دستورالعمل های گام به گام ما برای تهیه این اولین غذای ایده آل برای کودک خود را دنبال کنید.

آموزش طرز تهیه پوره گلابی برای نوزادان به صورت قدم به قدم

مرحله اول: انتخاب و خرید گلابی تازه

گلابی بارتلت، اولین میوه ایده ال برای کودکان هستند- آنها مغذی، نرم، خوش مزاج و شیرین هستند. در آخر تابستان که فصل گلابی است، گلابی ها ممکن است آنقدر رسیده باشند که برای تهیه پوره نیازی به پختن آنها نباشد. این گلابی های رسیده با مقدار کم شیرینی و رنگ زرد، ممکن است قسمت های قرمز رنگی داشته یا نداشته باشند. به دنبال میوه های سفت و عاری از کبودی ها و لکه های دیگر باشید. یک گلابی متوسط حدودا 30 گرم پوره می شود.

چگونه برای نوزادان پوره گلابی درست کنیم

مرحله دوم: شستن و پوست کندن گلابی ها

گلابی ها را با مخلوطی از سه سهم آب و یک سهم سرکه سفید بشوئید تا باکتری های آن از بین بروند. آنها را زیر آب سرد شسته، خشک کرده و پوست بکنید. آسان ترین راه برای پوست کندن گلابی، استفاده از پوست کن سبزیجات است که میوه را به صورت تکه های دایره ای می برد. اگر پوست کن سبزیجات در دسترس ندارید، از یک چاقو با نوک تیز استفاده کنید.

طرز تهیه پوره گلابی برای کودکان

مرحله سوم: هسته و خرد کردن گلابی ها

گلابی پوست کنده را به صورتی که ساقه آن به سمت بالا قرار بگیرد، بر روی تخته برش تمیز قرار دهید. از وسط و به درازا نصف کنید. برای جدا کردن هسته گلابی، هر بار یک نصف گلابی را بر روی کف دست خود قرار داده و با یک چاقوی تیز یا چاقویی که با آن داخل خربزه را خالی می کنند، هسته ها را جدا کنید. هنگامی که هسته ها را بیرون آوردید، هر تکه گلابی را به دو قسمت برابر بریده و هر کدام را به چهار قسمت تقسیم کنید.

روش درست کردن پوره گلابی برای کودک زیر یک سال

مرحله چهارم: گلابی های نرسیده را بخارپز کنید

اگر گلابی های شما رسیده است، نیازی به انجام این مرحله نیست و مرحله پنجم را اجرا کنید. اگر گلابی های شما کاملا رسیده نیستند، میوه ها را در یک بخارپز قرار داده و گلابی ها را 3 تا 5 دقیقه یا تا زمانی که نرم شوند، بپزید.

دستور العمل ساده پوره گلابی برای نوزادان

مرحله پنجم: پوره یا گلابی له شده

تکه های گلابی را در یک غذاساز یا مخلوط کن تا زمانی که نرم شوند، به پوره تبدیل کنید. برای رسیدن به قوام مطلوب، در صورت نیاز به آن آب اضافه کنید. برای پوره با تکه های گلابی، که برای کودکان 10 ماهه یا بزرگ تر ایده آل است، به جای پوره کردن گلابی با دستگاه های بالا، آنها را با  دستگاه پوره سیب زمینی، پوره کنید.

آموزش گام به گام تهیه پوره گلابی برای کودکان

مرحله ششم: پوره گلابی را سرو کنید

پوره گلابی شیرین و خوش مزاج است. آنها را به صورت ساده سرو کرده یا با یک یا دو پوره دیگر مخلوط کرده تا طعم ها و غذاهای جدیدی را به کودک معرفی کنید. سعی کنید که پوره گلابی را با مواد زیر مخلوط کنید:

 • سیب زمینی شیرین
 • کدو گردویی
 • کدو حلوایی
 • لوبیا سبز
 • هلو
 • آلو
 • گیلاس
 • توت فرنگی
 • بلوبری
 • ماست
 • گوشت گاو
 • مرغ
 • بوقلمون

دستورالعمل ساده درست کردن پوره گلابی برای بچه های زیر یکسال

مرحله هفتم: باقی مانده پوره گلابی را منجمد کنید

پوره گلابی را سرد کرده و باقی مانده را در یک ظرف فاقد BPA تا سه روز در یخچال نگه دارید. باقی مانده پوره گلابی را می توانید تا سه ماه در فریزر منجمد کنید. یک شب در یخچال بگذارید تا از حالت منجمد خارج شود.

روش نگهداری پوره گلابی برای کودکان در فریزر

تذکر: همیشه قبل از آشنا کردن کودک با غذای جدید، خصوصاً اگر کودک شما آلرژی غذایی داشته باشد، با پزشک متخصص اطفال خود مشورت کنید. علاوه بر این، برخی از متخصصان اطفال، توصیه نمی کنند هویج، چغندر یا پوره اسفناج خود را تهیه کنید زیرا این سبزیجات تازه می توانند مقادیر بالاتری از نیترات داشته باشند.

منبع: parents

از
0
رای