بهترین ترفندها و نکات ساده برای انتخاب کفش پاشنه بلند مناسب

بهترین ترفندها و نکات ساده برای انتخاب کفش پاشنه بلند مناسب وقتی کفش پاشنه بلند می پوشید، فشار بیشتری بر روی پنجه پا ایجاد می شود. استفاده از بالشتک مناسب در این ناحیه باعث می شود تا کفش های پاشنه بلند احساس بسیار بهتر داشته باشند

کفش های پاشنه بلند، به خصوص کفش های پاشنه سوزنی هرگز از مد نمی افتد. اما شیک بودن همیشه راحت نیست. اگر کفش پاشنه بلند می پوشید، ممکن است باعث میخچه، زائده استخوانی کنار پا و صافی کف پا شود. خوشبختانه، روش هایی وجود دارد که به پاهایتان آسیب نرسد.

روش های انتخاب کفش پاشنه بلند مناسب

الف: انتخاب کفش پاشنه بلند تناسب اندام داشتن

1. در پایان روز خرید کنید

در پایان روز، پاها به علت یک روز کامل فعالیت بیشتر متورم می شوند. خرید در پایان روز کمک می کند تا ایده بهتری از تناسب پاشنه پا به دست بیاورید. از این متنفر هستید که وقتی کفش های پاشنه بلند را در هنگام صبح امتحان می کنید و وقتی در زمان بعد از ظهر امتحان می کنید بیش از حد تنگ می شوند.

چگونه با کفش پاشنه بلند راحت راه برویم

2. آنها را در فروشگاه بپوشید حسابی راه بروید

قبل از اینکه آنها را خریداری کنید، در اطراف فروشگاه با آنها قدم بزنید. اگر احساس می کنید که کفش های پاشنه بلند تنگ هستند و یا به هر صورتی ناراحت کننده هستند، ممکن است بخواهید یک جفت کفش دیگر انتخاب کنید. هنگامی که کفش پاشنه بلند می پوشید، پاها باید احساس تقویت و تعادل داشته باشند.

 • هر دردی که در فروشگاه در هنگام پوشیدن کفش ها احساس می کنید، وقتی برای مدت طولانی تری کفش را می پوشید، وخیم تر می شود. به عنوان مثال، اگر ناحیه پشتی کفش در قسمت پاشنه ها باعث ساییدگی پا در فروشگاه می شود، پوشیدن همان کفش پاشنه بلند در زندگی واقعی تان احتمالا باعث تاول خواهد شد.
 • سعی کنید که در فروشگاه با کفش بر روی سطوح مختلف نیز راه بروید. کفش های پاشنه بلند در زمان راه رفتن بر روی فرش نسبت به راه رفتن بر روی سطوح سخت تر متفاوت خواهد بود.

روش های انتخاب کفش پاشنه بلند مناسب

3. اینکه نوک پاها در داخل کفش چه احساسی دارد را ارزیابی کنید

کفش هایی پیدا کنید که فضای کافی برای نوک انگشتان داشته باشد. جمع شدن نوک انگشتان و کفش هایی که به اندازه کافی پهن نباشند، قطعا باعث درد خواهند شد. اگر به طور دائم کفش های پاشنه بلند می پوشید بدون اینکه فضای انگشتان کافی داشته باشد، احتمال ابتلا به هامرتو، میخچه، پینه پا و آرتروز را افزایش می دهید.

 • کفش هایی با نوک گرد و کفش های نوک بادامی شکل، فضای بسیار بیشتری را نسبت به کفش های کلاسیک نوک تیز فراهم می کنند.
 • کفش های نوک تیز با حتی کمی شکل بادامی نیز فضای بیشتری را نسبت به کفش های کلاسیک با نوک تیز فراهم می کنند.
 • یک سرپنجه کفش عمیق تر فضای کلی بیشتری را نسبت به کفش های کم عمق ایجاد می کند. کفش های نوک تیز با سرپنجه عمیق نسبت به کفش هایی با نوک گرد و فضای سرپنجه بسیار کم، پاها را کمتر اذیت می کنند.

روش استفاده از کفش پاشنه بلند

4. ارتفاع پاشنه را انتخاب کنید

ارتفاع کفش پاشنه بلند ایده آل بین 3 تا 7 سانتیمتر است. راه رفتن با کفش هایی با پاشنه بیش از 7 سانتیمتر، نحوه راه رفتن شما را تغییر می دهد و فشار بیشتری را به قسمت کمر، زانوها و مچ پا وارد می کند. با این حال، اندازه پاشنه ای را انتخاب کنید که با آن راحت هستید. خوشبختانه، کفش های پاشنه بلند با ارتفاع های مختلف برای امتحان کردن وجود دارد.

 • کفش های پاشنه بلند گربه ای بین 3 تا 5 سانتیمتر ارتفاع دارند. این کفش های پاشنه بلند برای پوشیدن در تمام طول روز مناسب هستند.
 • کفش هایی با پاشنه 7 سانتیمتری از نوع کفش های پاشنه بلند کلاسیک در نظر گرفته می شوند و پوشیدن آنها در محل کار قابل قبول است.
 • کفش هایی با پاشنه 10 سانتیمتری برای بعد از محل کار و فعالیت های آخر هفته مناسب هستند.
 • کفش های 12 تا 15 سانتیمتری چندان راحت نیستند و راه رفتن با آنها سخت تر است. ممکن است بخواهید این نوع کفش ها را برای زمانی که زیاد قصد پیاده روی ندارید، نگه دارید و تنها پوشیدن آنها را برای چندین ساعت برنامه ریزی کنید.

چگونه کفش پاشنه بلند مناسب انتخاب کنیم

5. قبل از اینکه با کفش های پاشنه بلند به بیرون بروید، با آنها در خانه تمرین کنید

شما می توانید کفش ها را تا زمانی که بیرون از خانه نپوشیده اید، بازگردانید. کفش های پاشنه بلند خود را هر اندازه که می توانید در خانه بپوشید. هنگام پختن شام، شستن ظرف ها یا شستن لباس ها، این کار را انجام دهید. بهتر است که آنها را برای چندین ساعت بپوشید. بعضی کفش ها در ابتدا به نظر راحت هستند، اما بعد از چند دقیقه و یا حتی برای یک یا دو ساعت ناراحت کننده می شوند.

 • متوجه می شوید که کفش های پاشنه بلند باعث می شود تا گام های کوتاه تری بردارید؛ این طبیعی است. هر چه کفش پاشنه بلندتر باشد، قدم های شما کوتاه تر خواهد شد. سعی نکنید مانند اینکه کفش های ورزشی پوشیده اید، قدم های بلند بردارید.
 • وقتی قدم بر می دارید، حتما پاشنه ها را به صورت عمودی نگه دارید. اجازه ندهید که به پهلوها بچرخند. این کار باعث می شود تا کفش پاشنه بلند سر خورده و باعث افتادن شما شود.

تکنیک های انتخاب کفش پاشنه بلند

روش دوم انتخاب کفش پاشنه بلند: پوشیدن کفش های راحت

1. کفش های چرمی یا جیر بخرید

کفش های ساخته شده از چرم یا جیر انعطاف پذیرتر هستند و شکل قالب پا شما را می گیرند. از آنجا که این مواد انعطاف پذیرتر هستند، احتمال سایش پا کاهش پیدا می کند. اگرچه کفش های مصنوعی مقرون به صرفه تر هستند، اما سرمایه گذاری بر روی کفش با کیفیت تر این هزینه را جبران می کند.

 • کفش های چرم و جیر همچنین دوام بیشتری نسبت به کفش های ساخته شده از الیاف مصنوعی خواهند داشت.
 • به داخل کفش نگاه کنید تا مشخص شود که از چه چیزی ساخته شده است. کفش های «از الیاف ساخته شده توسط انسان» یا «مواد ساخته شده توسط انسان» از مواد مصنوعی ساخته شده اند. کفش هایی که از «میزان بالای چرم» یا «میزان بالای جیر» ساخته شده باشند، بهترین هستند.

مناسب ترین کفش های پاشنه بلند

2. بالشتک را بررسی کنید

وقتی کفش پاشنه بلند می پوشید، فشار بیشتری بر روی پنجه پا ایجاد می شود. استفاده از بالشتک مناسب در این ناحیه باعث می شود تا کفش های پاشنه بلند احساس بسیار بهتر داشته باشند. این ناحیه از کفش را قبل از خرید کفش بررسی کنید.

 • اگر کفش بالشتک چندانی ندارد، کفی کفش خریداری کرده و آن را در داخل کفش قرار دهید. کفی کفش ها می توانند سایز کامل، سه چهارم، نصف یا فقط به اندازه بالشتک پا باشند.
 • اگر از کفی کفش استفاده می کنید، مطمئن شوید که هنوز هم فضای کافی برای نوک انگشتان شما وجود داشته باشد.

نکات کلیدی در زمان خرید کفش پاشنه بلند

3. خرید کفش های پاشنه بلند لژدار را در نظر بگیرید

کفش های پاشنه دار با کمی لژدار در زیر نوک انگشتان راحت تر هستند، زیرا زاویه دار شدن و فشار بر روی سینه پا را به حداقل می رسانند. کفش های لژدار حتی کفش های لژدار باریک با نگه داشتن کف صاف، ثبات را حفظ می کنند.

 • اگر کفش پاشنه بلند می پوشید، یک کفش پاشنه بلند لژدار می تواند اثرات پوشیدن پاشنه را جبران کند.
 • لژدار ها می توانند به صورت قابل مشاهده ای مخفی باشند. اگر راحتی کفش های لژدار را دوست دارید، اما شکل کفش های لژداررا دوست ندارید، کفش هایی را انتخاب کنید که لژدار مخفی دارند.

کفش های پاشنه بلند لژدار

4. مدل هایی را انتخاب کنید که باعث بهبود ثبات می شوند

هر چه کفش با ثبات تر و امن تر باشد، شما احساس راحت تری خواهید داشت. علاوه بر ارتفاع کفش پاشنه بلند و فضای نوک کفش ها، ویژگی های طراحی دیگری نیز وجود دارد که باعث می شود کفش پاشنه بلند راحت تر شود. کفش پاشنه بلند خود را برای موارد زیر بررسی کنید:

 • کفش های مدل کتانی پاشنه دار بپوشید. هر چه پاشنه عریض تر باشد، ثبات بیشتری خواهد داشت.
 • کفش هایی که کف پلاستیکی یا چوبی سخت دارند، سفت تر هستند و راه رفتن با آنها دشوارتر خواهد شد. به دنبال کفش هایی با کف پوش چرمی و لاستیکی باشید.
 • راه رفتن با کفش های اسلینگ بک، کفش های پاشنه بلند با بند چرمی یا کفش نوک باز و پوتین ها راحت تر از صندل های میول یا صندل های بندی پاشنه بلند است. هر چه پا بیشتر به اطراف حرکت کند، پیاده روی دشوارتر خواهد بود.

توصیه هایی کلیدی برای انتخاب کفش پاشنه بلند مناسب

5. کفش های خود را عوض کنید

هر روز هفته کفش پاشنه بلند نپوشید. اگر روز دوشنبه کفش پاشنه بلند می پوشید، در روز سه شنبه کفش صاف بپوشید. سعی کنید تا مدت زمان پوشیدن کفش پاشنه بلند را به حداقل برسانید، به خصوص اگر برای مدت زیادی پیاده روی می کنید و یا می ایستید. اگر مجبور هستید که فاصله زیادی را راه بروید، کفش های ورزشی بپوشید و هنگامی که به مقصد رسیدید، کفش پاشنه بلند بپوشید.

 • وقتی در طول روز کفش پاشنه بلند را از پای خود بیرون می آورید، ساق پا و پاهای خود را دراز کنید.
 • انجام این کارها اطمینان حاصل خواهد کرد که بدون آسیب رساندن به پا و مچ پا می توانید کفش پاشنه بلند بپوشید.

چطور کفش پاشنه بلند مناسب و راحت انتخاب کنیم

6. قوس کفش را بررسی کنید

قوس های به طور صحیح طراحی شده از تعادل خوبی برخوردار هستند و با شکل طبیعی پاها مطابقت دارند. و تفاوت آنها بین درد و راحتی در کل روز است. قوس های کفش با طراحی نامناسب به صورت یک سطح شیب دار دقیقا از قسمت پشتی سینه پا تا در قسمت پشت پاشنه ها هستند. این مدل کفش ها، قوس های کف پا را تقویت نمی کنند و باعث می شود که پاها به سمت جلو کفش سر بخورند. در این حالت، اکثر وزن تان بر روی پنجه پا و نوک انگشتان قرار می گیرد.

 • اگر احساس می کنید که در حال راه رفتن بر روی نوک انگشتان هستید، قوس کفش ممکن است بیش از حد بلند باشد.
 • برای تقویت قوس کف پا، کفش هایی با قوس بهتر که قوس کف پا را تقویت می کنند، انتخاب کنید که کمی بالا می آیند (برآمدگی داشته) تا پاشنه های پا در وضعیت استراحت قرار نگرفته و در قسمت پاشنه شیب دار نباشد.  
 • کفش هایی با بهترین قوس کف پا کمی به سمت بالا می آیند تا از قسمت قوسی شکل پا حمایت کنند، سپس در عمق فشاری مانند پاها پایین می آید و پاشنه پا را تقویت می کند. این شکل طراحی، وزن بدن را از قسمت پنجه پا به سمت پاشنه ها یعنی جای درست آن منتقل می کند و از سر خوردن پاها به قسمت جلویی کفش جلوگیری می کند.

ترفند پوشیدن کفش پاشنه بلند

روش سوم انتخاب کفش پاشنه بلند: کفش های پاشنه بلند مد شده را بپوشید

1. کفش هایی را انتخاب کنید که پاهایتان را صاف می کند

اگر مچ پا بزرگی دارید، از پوشیدن کفش های پاشنه دار که در قسمت مچ پا دارای بند است، اجتناب کنید. بند مچ پا باعث می شود تا مچ پا بزرگ تر به نظر برسد. در عوض، کفش های اسلینگ بک یا کفش پامپ را انتخاب کنید. از طرف دیگر، اگر مچ پا باریکی دارید، کفش هایی با بند در قسمت مچ پا می تواند به شما کمک کند. کفش های نوک تیز، کفش های پاشنه بلند به رنگ پوست، و کفش های پاشنه بلند جلو باز باعث می شوند تا پاهای شما درازتر و لاغرتر به نظر برسند.

 • کفش های استرپ تی باعث می شود تا پاهایتان کوتاه تر به نظر برسند. اگر سعی می کنید که قد بلند و لاغر به نظر برسید، از پوشیدن این کفش ها اجتناب کنید.
 • کفش های پاشنه باریک یا پاشنه سوزنی برای افرادی که می خواهند ظاهر لاغری داشته باشند، فوق العاده است و در زمینه مد آنها باریک و ظریف هستند.
 • افرادی با وزن زیاد باید کفش های پلتفرم یا دارای پاشنه های ضخیم تر را انتخاب کنند تا اندامشان را متعادل و متناسب نگه دارد.

روش انتخاب کفش پاشنه دار

2. با رنگ های اصلی شروع کنید

اگر کفش های پاشنه بلند زیادی ندارید، کفش های پاشنه بلند به رنگ سیاه یا رنگ پوست خریداری کنید. یک رنگ کلاسیک را می توان با هر لباسی پوشید و هرگز قدیمی نمی شود (از مد نمی افتد). کفش های رنگ پوست را می توان با اکثر لباس ها پوشید. این دو مدل کفش مدت استفاده خاصی ندارند (همیشه قابل استفاده هستند) و می توانید آنها را برای مدت طولانی بپوشید.

 • رنگ پوستی که انتخاب می کنید، بر اساس رنگ پوست بدنتان می تواند متفاوت باشد.
 • کفش های پاشنه بلندی که انتخاب می کنید، بستگی به مناسبت و سلیقه شخصی تان دارد.

راهنمای خرید کفش پاشنه بلند مناسب

3. کفش پاشنه بلند چانکی با اکثر لباس های غیر رسمی مناسب است

پوشیدن کفش های پاشنه بلند چانکی راحت است، اما نسبت به کفش هایی با پاشنه های باریک، چندان مناسب نیست. اگر کفش پاشنه بلند چانکی می پوشید، با پوشیدن سایر لباس های چاق نشان دهنده، تعادل ظاهر خود را حفظ کنید. به عنوان مثال اگر یک پیراهن مجلسی به تن می کنید، بر روی آن ژاکت بپوشید.

 • کفش های پاشنه بلند چانکی با شلوار جین دوست پسرتان زیبا به نظر می رسند.
 • اضافه کردن یک کفش پاشنه بلند چانکی به ظاهرتان باعث می شود تا لباستان کمی غیر رسمی تر به نظر برسد. اگر می خواهید پیراهنی برای یک شام غیر رسمی بپوشید، کفش های پاشنه بلند چانکی بپوشید تا غیر رسمی تر به نظر برسد.

4. یک جفت صندل بپوشید

صندل های پاشنه بلند یک کفش همه کاره است که می توانید هم با لباس های رسمی و هم با لباس مجلسی بپوشید. کفش تان نباید با ظاهر شما در تضاد باشد. اگر لباسی با طرح ها و رنگ های مختلف می پوشید، صندل های ساده با بندهای نازک را انتخاب کنید.

 • اگر لباس معمولی به تن می کنید، پوشیدن یک صندل فورا می تواند لباس شما را رسمی تر کند.
 • بر اساس اینکه در کجا کار می کنید، صندل های پاشنه بلند بندی ممکن است برای کار مناسب نباشند. به عنوان مثال، صندل ممکن است برای مد و صنعت هنر مناسب باشد؛ اما ممکن است برای کار در یک دفتر حقوقی مناسب نباشد.

بهترین راه های انتخاب کفش پاشنه بلند

از
9
رای