10 مورد از بهترین و کم هزینه ترین ایده های تزیین اتاق کودک

10 مورد از بهترین و کم هزینه ترین ایده های تزیین اتاق کودک اگر به دنبال ایده های ساده و مقرون به صرفه برای تزیین اتاق کودک خود هستید؛ جای درستی آمده اید. در ادامه 10 ایده ارزان قیمت و عالی برای تزیین و بازسازی اتاق کودک بیان شده است.

در این مقاله سعی داریم تا ایده ها و نکات مورد علاقه خود را برای طراحی و سازماندهی اتاق بچه های بازیگوش و خلاق با شما به اشتراک بگذاریم.

10 ایده ناب و ارزان قیمت برای تزیین و بازسازی اتاق کودک

1. برای کمک به مرتب ماندن اتاق کودکان، وسیله ها را در ارتفاع متناسب با قد آنها قرار دهید. اگر کودکان بتوانند به قفسه های کمد، کشوها و چنگک های لباس به آسانی دست پیدا کنند، از آنها بیشتر استفاده می کنند. برای جمع و جور کردن اسباب بازی ها و سایر وسایل آنها سعی کنید چند سطل اضافه کنید.

کم خرج ترین ایده های تزیین اتاق کودک

2. بیشتر فروشگاه های کاردستی و وسایل سرگرمی ابزاری برای رنگ آمیزی می فروشند که اجازه می دهد اجسام در تاریکی بدرخشند. ستاره ها و یک ماه را روی سقف اتاق کودک یا نمایی از شهر را در روی دیوارهای اتاق او نقاشی کنید. این کار باعث می شود کودک برای خاموش کردن چراغ در طول شب هیجان داشته باشد.

3. می توانید با رنگ کردن یکی از دیوارها به شکل تخته سیاه، آن را تبدیل به فضایی برای کار هنری دائمی کنید. می توانید رنگ تخته سیاه را به رنگ دلخواه خود درآورید.

چگونه با ارزان ترین وسایل اتاق کودک را تزیین و بازسازی کنیم

4. برچسب های دیواری که به آسانی از دیوار جدا می شوند، به طور قابل توجهی مقرون به صرفه هستند و طیف الگوها و طرح های آنها هر روز گسترده تر می شود. این برچسب های قابل نصب به صورت موقتی هستند و به کودک اجازه می دهد که اتاق را به گونه ای که نیاز به تعمیرات بعدی نباشد، تزئین کند.

5. بچه ها علاقه به جمع کردن کلکسیون دارند، پس این کار را برایشان آسان کنید. عکس ها و کارت پستال ها همیشه نباید روی تخته چسبانده شوند. سعی کنید آنها را جلو پنجره به ریسمانی آویزان کنید یا آن ها را روی ریسمانی در امتداد دیوار بچسبانید تا یک حاشیه تعاملی در اتاق ایجاد کنید.  

ایده های ساده برای تزیین اتاق کودک

6. همه بچه ها فضایی برای نمایش کارهایشان می خواهند. فلز گالوانیزه نسبتاً ارزان است و از بیشتر فروشگاه های لوازم خانگی قابل تهیه است. فقط لازم است آن را روی دیوار نصب کنید و یک صفحه مغناطیسی فوری داشته باشید.

7. فروشگاه های کاردستی و محلی را برای پیدا کردن چوب پنبه بررسی کنید. شما می توانید آنها را به هر شکلی که بخواهید برش دهید، به راحتی جدا کنید و برای ایجاد فضایی جهت سرگرمی روی دیوار وصل کنید. اگر می خواهید طراحی ریزه کارانه و خاص داشته باشید، سعی کنید طرح را با شابلون روی تخته چوب پنبه ای پیاده کنید یا از صفحات شفاف و پروژکتور برای این کار استفاده کنید.

پیشنهاد های خاص برای تزیین اتاق کودک

8. به جای استفاده از یک نمودار رشد مرسوم، یک حاشیه در اطراف اتاق قرار دهید. هر ماه می توانید از رنگ های غیر سمی و بر پایه آب استفاده کنید تا اثر دست فرزند خود را روی حاشیه ای که تدارک دیده اید، ثبت کنید. این علامت ها سیر رشد کودک را نشان می دهند.

9. حتماً انواع مختلفی از نور پردازی را برای اتاق کودک در نظر بگیرید. روشنایی کلی یک ضرورت است، اما یک چراغ مطالعه هم قرار دهید. این کار به روشن کردن اتاق برای توالت رفتن هنگام شب کمک می کند.

چگونه اتاق خواب کودک را تزیین کنید

10. اگر قصد دارید کمد یا سایر اسباب اثاثیه را رنگ کنید، می توانید از کودک برای این کار کمک بگیرید. فرزند شما می تواند امضاء خود را با طرح دست یا اثر انگشت خود به شکل نقطه نقطه روی آنها پیاده کند.

از
15
رای