دستور های غذایی سالم؛ معرفی 3 سوپ ساده، ارزان و خوشمزه

دستور های غذایی سالم؛ معرفی 3 سوپ ساده، ارزان و خوشمزه سوپ غذایی است که بدلیل وجود آب زیاد در آن غالبا بعنوان یک پیش غذا معرفی می شود، اما به دلیل وجود مواد مغذی و انواع سبزیجات تازه در آن منبعی غنی از انواع ویتامین ها نیز می باشد.

سوپ (Soup) یک غذای آبکی سرشار از مواد غذایی است که معمولا آن را به صورت گرم مصرف می کنند، البته سوپ هایی هم هستند که به صورت سرد سرو می شوند. حجم عمده سوپ را آب تشکیل می دهد که به تناسب سوپ مورد نظر مواد غذایی چون غلات، سبزیجات و گوشت (قرمز یا سفید) به آن افزوده می شود. در بیشتر کشورها سوپ را به عنوان پیش غذا و اشتها آور مصرف می کنند.

تفاوت سوپ و خورش در میزان مواد جامد در آن است، به طوری که خورش ها از مواد جامد بیشتری تشکیل شده اند و میزان آب آنها نسبت به سوپ ها بسیار کم تر است. تنوع سوپ در کشور های مختلف بسیار زیاد است و سوپ های رنگارنگ با طعم های لذیذ زیادی وجود دارند. این طعم ها در بعضی موارد بسیار متفاوت هستند، به طور مثال در کشور چین و ژاپن سوپ هایی طبخ می شوند که با میوه ها تهیه می شوند و در نهایت طعم آن ها شیرین است!

طرز تهیه 3 سوپ مقوی 

طرز تهیه سوپ مخلوط سبزیجات

1. سوپ مخلوط سبزیجات (برای 4 نفر)

مواد لازم

هویج: 1 عدد متوسط خرد شده

پیاز: 2 عدد متوسط خرد شده

سیب زمینی: 2 عدد متوسط خرد شده

کلم پیچ: یک چهارم از یک کلم پیچ کوچک، خردشده به صورت قطعات ریز

سیر: 2 حبه له شده

نمک و فلفل: به میزان کافی

آب: 750 میلی لیتر

شیر کم چرب: 150 میلی لیتر

گشنیز: ا قاشق غذاخوری، خرد شده

همه ی سبزیجات، به غیر از کلم پیچ، را در آب ریخته و برای مدت 30 دقیقه حرارت بدهید. سپس کلم پیچ را به آن اضافه کنید و برای 10 دقیقه به پختن ادامه دهید. حالا شیر را اضافه کنید، دوباره حرارت بدهید و گشنیز را هم اضافه کنید. در آخر، نمک و فلفل را به میزان دلخواه اضافه کرده و غذا را سرو کنید.

2. سوپ لوبیای قرمز (برای 4 نفر)

طرز تهیه سوپ لوبیای قرمز

مواد لازم

روغن ذرت: 2 قاشق غذاخوری

پیاز: 2 عدد متوسط خرد شده

هویج: 2 عدد متوسط خرد شده

سبزیجات دیگر مطابق فصل، خرد شده

لوبیای قرمز: 100 گرم خیس خورده

گوجه فرنگی: 200 گرم

آب: 2 لیتر

دارچین: یک تکه ی کوچک

برگ بو: 1 عدد

نمک و فلفل: به میزان کافی


روغن را در یک ماهی تابه ی بزرگ داغ کنید؛ لوبیا و تمام سبزیجات را در آن بریزید. در ماهی تابه را بگذارید و آن را برای حدود 15 دقیقه به آرامی حرارت دهید. سپس گوجه فرنگی، آب، نمک، دارچین، و برگ بو را اضافه کرده و آن قدر صبر کنید که به جوش بیاید. سپس اجازه بدهید که سوپ برای حدود یک ساعت بجوشد. در صورت تمایل می توانید به جای لوبیای قرمز از لوبیاهای دیگر استفاده کنید.

3. سوپ سبزیجات ایتالیایی (برای 4 نفر)

طرز تهیه سوپ سبزیجات ایتالیایی

مواد لازم

لوبیا (از هرنوع): 100 گرم، خیس خورده

پیاز: ا عدد متوسط خرد شده

سیر: 2 حبه له شده

پیازچه: 2 عدد خرده شده

هویج: 2 عدد متوسط قطعه قطعه شده

خیار چنبر: 200 گرم ورقه ورقه شده

گوجه فرنگی: 200 گرم

سیب زمینی: 200 گرم خرد شده همراه با پوست

کلم پیچ: یک چهارم از یک کلم پیچ کوچک، خردشده به صورت قطعات ریز

نخود فرنگی تازه: 100 گرم

ماکارونی (غیررشته ای): 100 گرم

ریحان تازه: 3 یا 4 برگ

نمک: به میزان لازم

پنیر پیتزا: 30 گرم رنده شده

نصف قاشق چای خوری از مخلوط گیاهانی نظیر مرزنگوش یا آویشن و لوبیاها را به مدت 20 تا 30 دقیقه در 2 لیتر آب بجوشانید. سپس پیاز، سیر، هویج، نخودفرنگی و سیب زمینی را به آن اضافه کرده و به مدت 30 دقیقه دیگر بجوشانید. در مرحله ی بعد کلم پیچ، خیارچنبر، گوجه فرنگی، ماکارونی، نمک و ادویه جات را اضافه کنید و 20 دقیقه ی دیگر جوشاندن را ادامه دهید، تا اینکه ماکارونی نرم شود. درست قبل از میل کردن این سوپ، پنیر را روی آن بپاشید.

از
2
رای