خانه داری

مراحل کاشت و پرورش لوبیا چیتی در خانه و شرایط نگهداری آن

لوبیا چیتی از حبوبات پرکاربرد در غذای ایرانیان است. بهترین زمان جهت کاشت لوبیا، در فصل بهار است. اما اگر قصد دارید که گلدان لوبیا را در داخل خانه تان نگهداری کنید، می توانید در هر فصلی از سال برای این کار اقدام کنید.

لیست کامل از وسایل مورد نیاز برای سیسمونی نوزاد و نکات تهیه آن

سیسمونی در واقع همان لباس و لوازم خواب و بهداشتی فرزند اول است و از خاطره انگیزترین لحظه های هر مادری، می تواند خرید سیسمونی برای فرزندش باشد. بهترین روش برای انجام این کار تهیه فهرستی از وسایل مورد نیاز کودک است.

طرز تهیه شیر چایی در دو نوع سرد و گرم و انواع مختلف چای و شیر

شیر چای طعم صاف و نیمه تلخ چای قوی را با غنای خامه ای شیر ترکیب می کند. چای حباب نوع خاصی از چای شیر است که مرواریدهای تاپیوکا جویدنی یا بوبا را با هم مخلوط کرده است. چایی شیرین است که معمولاً با خامه تهیه می شود.

روش و نکات مهم از بین بردن لکه و شستن لباس با شامپو

شستن لباس ها با دست و با استفاده از شامپو زمانی که به لباس شویی یا مواد شوینده دسترسی ندارید؛ یکی از ساده ترین روش های تمیز کردن لباس و لکه زدایی آن است. شامپو بچه یکی از بهترین انتخابها برای شستن لباس با دست می باشد.

روش ساده و خانگی برای از بین بردن لکه سوختگی اتو از روی لباس

اگر بدانید که چگونه لکه سوختگی را برطرف کنید، نیازی نیست تا نگران باشید! همیشه امکان برطرف کردن لکه های سوختگی از روی لباس وجود ندارد، اما برای سوختگی های خفیف (به خصوص برای پارچه هایی مثل پنبه یا کتان) روش هایی هست.

ساخت خمیر دندان خانگی با جوش شیرین برای درخشش و سلامت دندان

خمیر دندان مخصوص با جوش شیرین خانگی به همان اندازه خمیر دندان های تجاری موثر است. می توانید اندازه و طعم خمیر دندان را به سلیقه خود آماده کنید، و موادی به آن اضافه کنید تا به براق شدن و بهبود سلامت دهان و دندان کمک کند.

روش عالی و ساده برای خوشبو کردن لباس و کمد لباس و رفع بوی نم

اگر لباس های خود را شسته اید و متوجه شدید که بوی نامطبوعی دارند و یا کمد لباس شما بوی رطوبت و کپک می دهد، کافیست تا از روش های ساده که در این مقاله ارائه شده است، استفاده کنید تا لباس ها و کمد خوشبویی داشته باشید.

6 علت شایع و اصلی زرد شدن و ریزش برگ گیاهان خانگی

زرد شدن برگ گیاهان منزل شما می تواند به دلایل زیادی اتفاق بیفتد. آبیاری بیش از حد یا کم آبی یکی از شایع ترین علل زرد شدن برگ های گیاه است. اگر گیاه گلدانی دارید که برگ های آن زرد شده است، باید خاک گلدان را بررسی کنید.

آموزش نگهداری صحیح از سیب زمینی + نکات انبار کردن و نگهداری طولانی مدت

نگهداری سیب زمینی در مقایسه با سایر سبزیجات خیلی خاص و متفاوت است. اگر می خواهید سیب زمینی شما برای مدت طولانی تری بماند، روش های بیان شده در این مقاله را که برای انبار کردن و نگهداری سیب زمینی است امتحان کنید.