طرز تهیه پوره موز برای نوزادان با شیر آسان و مرحله به مرحله

طرز تهیه پوره موز برای نوزادان با شیر آسان و مرحله به مرحله موز مانند آووکادو، دارای بافت صاف و نرم است که خوردن آن برای نوزادان راحت است. بهترین روش طرز تهیه پوره موز برای کودکان در سلام دنیا ببینید. پوره موز را به تنهایی یا با دیگر سبزیجات یا حبوبات مناسب برای کودکان سرو کنید.

پوره موز غنی از پتاسیم است و حالت خامه ای به پوره سایر میوه ها اضافه می کند و طعم شیرینی به ماست اضافه می کند. موز مانند آووکادو، دارای بافت صاف و نرم است که خوردن آن برای نوزادان راحت است. موز یکی از میوه های ایده آل برای نوزادانی است که به سن خوردن خوراکی های گیاهی رسیده اند. پوره موز را به تنهایی یا با دیگر سبزیجات یا حبوبات مناسب برای کودکان سرو کنید. موز میوه چندان گران قیمتی نیست و در تابستان بیشتر بفروش می رسد، هر چند موزهای وارداتی در سراسر سال در دسترس هستند. برای تهیه پوره یک موز متوسط انتخاب کنید. دستور العمل های مرحله به مرحله آسان ما را برای طرز تهیه پوره موز خوشمزه یک غذای ایده آل برای کودک خود را در وب سایت سلام دنیا، دنبال کنید.

مواد لازم برای پوره موز

موز متوسط1 عدد
آببه میزان لازم
شیر مادربه میزان لازم
سرکه سفید جهت شستشوبه میزان لازم

دستور پخت پوره موز

1

طرز تهیه پوره موز برای نوزادان با شیر مادر

مرحله اول شستن موز: موز را با مخلوط سه قسمت آب و یک قسمت سرکه سفید بشویید تا باکتری ها از بین بروند، سپس آن را زیر آب خنک بشویید، خشک کنید و پوست کنید. پوست و انتهای موز را دور بریزید. بقیه اش را به شکل تکه های ریزتر خرد کنید.

طرز تهیه پوره موز برای نوزادان با شیر مادر
2

مرحله دوم: موز را به شکل پوره دربیاورید و له کنید

پوره را در یک مخلوط کن یا غذاساز بریزید تا آن را به شکل یکدستی له کند. (وقتی موز تازه له می شود به رنگ بنفش روشن درمی آید.) در صورت نیاز به میزان لازم آب به آن اضافه کنید تا به قوام مطلوب برسد. برای اینکه حالت خامه ای به پوره بدهید، می توان به جای آب آن را با شیر مادر ترکیب کنید. به جای پوره کردن، آن را با سیب زمینی له کن، نرم کنید.

3

مرحله سوم: پوره موز را سرو کنید

پوره موز شیرین یک خوراکی ساده و خوشمزه است، اما می توان آن را با میوه های ترش یا با طعم ملایم ترکیب کرد. سعی کنید می توانید پوره موز را با این میوه ها ترکیب کنید: (آووکادو، گلابی، هلو، آلو، گیلاس، توت فرنگی، بلوبری، سیب، جو دوسر، ماست یونانی پرچرب)

4

مرحله چهارم: بقیه پوره موز را فریز کنید

باقیمانده پوره موز را در ظرف های بدون BPA بریزید، به این صورت برای سه روز در یخچال قابل نگه داری است. پوره موز فریز شده را تا 3 ماه می توان نگه داشت. قبل از مصرف از فریزر خارج کرده و یک شب درون یخچال بگذارید.

طرز تهیه پوره موز برای نوزادان

نکات مهم برای درست کردن پوره موز برای نوزادان

  • موزهایی با پوست زرد بدون لکه را انتخاب کنید. پوست سبز به معنای نارس بودن موز است، در حالی که پوست با لکه های قهوه ای نشان دهنده کهنه بودن یا فاسد شدن آن است.
  • یک موز درشت تر برای کودکان 10 ماهه یا بالاتر ایده آل است
  • توجه: همیشه قبل از دادن یک غذای جدید به کودک با پزشک اطفال مشورت کنید، به خصوص اگر کودک به برخی غذاها آلرژی دارد. علاوه بر این، برخی از متخصصان اطفال توصیه می کنند که پوره هویج، چغندر یا اسفناج را به کودکان ندهید زیرا میزان نیترات در سبزیجات تازه بالاتر است.

منبع: parents

از
43
رای