طرز تهیه قاطی پلو با مرغ ریش ریش خوشمزه و مخصوص رستورانی

طرز تهیه قاطی پلو با مرغ ریش ریش خوشمزه و مخصوص رستورانی قاطی پلو؛ یکی از غذا های خوشمزه و پر طرفدار است. طرز تهیه قاطی پلو با مرغ مجلسی و خوشمزه به سبک رستورانی را در آشپزخانه سلام دنیا مشاهده کنید.

قاطی پلو یکی از غذا های محبوب و خوشمزه ایرانی است که بسیار پر طرفدار و خوشمزه می باشد. قاطی پلو را از ترکیب انواع سبزیجات و گوشت چرخ شده و یا تکه ای تهیه می کنند. قاطی پلو را با مرغ برای کسانی که منع مصرف گوشت قرمز دارند و برای گیاه خواران بدون گوشت هم می توان تهیه کرد. در بخش آشپزی از سایت سلام دنیا قصد داریم تا طرز تهیه قاطی پلو را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای قاطی پلو با مرغ خوشمزه و مخصوص رستورانی

برنج3 پیمانه
سینه مرغ400 گرم
قارچ200 گرم
گوجه2 عدد
پیاز1 عدد
فلفل دلمه ای1 عدد
بادمجان2 عدد
زرشک2 قاشق غذا خوری
نمک، فلفل و زردچوبهبه میزان لازم
زعفران دم شدهبه میزان لازم
روغنبه میزان لازم

دستور پخت قاطی پلو با مرغ خوشمزه و مخصوص رستورانی

1

طرز تهیه قاطی پلو با مرغ ریش ریش خوشمزه و مجلسی

مرحله اول: ابتدا مرغ را به همراه تکه ای چوب دارچین، نمک، فلفل، زردچوبه و آب داخل قابلمه مناسبی ریخته و زمان می دهیم تا مرغ کاملا پخته شود. بعد از پخت کامل مرغ را ریش ریش می کنیم و آماده می گذاریم.

طرز تهیه قاطی پلو با مرغ ریش ریش
2

مرحله دوم: آماده سازی بادمجان

بادمجان را پوست گرفته و آنها را نگینی خرد می کنیم و داخل روغن خوب تفت می دهیم تا کاملا طلایی شود. حالا روی دستمال روغن گیر می گذاریم تا روغن اضافی آن گرفته شود.

3

مرحله سوم: آماده سازی سبزیجات

پیاز را خلالی برش می دهیم و داخل روغن تفت می دهیم تا کاملا طلایی شود. فلفل دلمه را نگینی کرده و تفت کوتاهی هم داخل روغن می دهیم. گوجه ها را ورقه کرده و داخل روغن خوب تفت می دهیم. قارچ را هم ورقه کرده و داخل روغن و کمی آبلیمو تفت می دهیم تا رنگ آن عوض نشود.

4

مرحله چهارم: آماده سازی برنج

برنج شسته شده و خیس شده را داخل آب در حال جوش که به آن کمی نمک افزوده ایم، می ریزیم و بعد 8 تا 10 دقیقه آبکش می کنیم و روی آن آب ولرم می ریزیم.

5

مرحله پنجم: تهیه قاطی پلو

داخل قابلمه ای را که برای تهیه قاطی پلو در نظر گرفته ایم را چرب کرده و ته دیگ دلخواهتان را ته قابلمه می گذاریم. سپس روی ته دیگ مقداری برنج ریخته و لایه به لایه از پیاز داغ، قارچ، فلفل دلمه ای، مرغ و بادمجان را لابه لا ریخته و در نهایت زعفران و کمی روغن داغ روی برنج می ریزیم و دم کنی می گذاریم و برنج آماده دم شدن است.

6

مرحله آخر: دم گذاشتن و سرو قاطی پلو

حالا قابلمه برنج را روی حرارت گذاشته و حدودا 50 دقیقه زمان می دهیم تا برنج دم بکشد. حالا داخل تابه کوچکی کمی زرشک را تفت می دهیم به آن زعفران می افزاییم .قاطی پلو داخل ظرف زیبایی کشیده و در کنار ماست یا سبزی خوردن نوش جان کنید.

طرز تهیه قاطی پلو با مرغ

نکات مهم و فوت و فن تهیه قاطی پلو با مرغ خوشمزه 

  • بهتر است بادمجان ها را بعد از پوست گرفتن داخل آب و نمک قرار دهید تا تلخی آن گرفته شود.
  • برنج را با آب و نمک به مدت 2 ساعت خیس کنید.
  • می توانید کمی کره ذوب شده روی برنج دم شده بدهید.
از
12
رای