طرز تهیه سس فلفل قرمز تند و خوشمزه به روش بازاری در خانه

طرز تهیه سس فلفل قرمز تند و خوشمزه به روش بازاری در خانه فلفل قرمز شامل ویتامین های C ،K1 ،B6 و پتاسیم است و باعث بالا رفتن متابولیسم بدن و لاغری می شود؛ می توانید با آموزش دستور پخت و طرز تهیه سس فلفل قرمز خوشمزه خانگی، این منبع ویتامین قرمز رنگ را به سبد غذایی خود اضافه کنید.

سس فلفل یکی از سس های خوشمزه است. استفاده از خانواده سس ها در بین طرفداران غذاهای فست فودی بسیار رواج دارد. طبخ و استفاده از این نوع سس ها در جای جای جهان با توجه به محصولات بومی آن منطقه متفاوت است و روش های مختلفی دارد. گاهی این سس ها به حدی تند هستند که اشک را از چشمان جاری می کنند. در بخش آشپزی وب سایت سلام دنیا قصد داریم تا طرز تهیه سس فلفل را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای سس فلفل قرمز

فلفل قرمز تازه10 عدد
آب1 لیوان
سرکه2 قاشق غذا خوری
نمک1/2 قاشق چایخوری
شکر1 قاشق

دستور پخت سس فلفل قرمز

1

طرز تهیه سس فلفل قرمز تند

ابتدا فلفل ها را بشویید خشک کنید سپس کلاهک فلفل ها را جدا کنید. برش طولی دهید دانه های آن را جدا کرده و داخل ظرفی ریخته و با آب بپزید. بعد از پخته شدن فلفل ها را با گوشت کوب برقی له کنید. حالا فلفل ما آماده مزه دار کردن است.

2

آماده کردن سس

در این مرحله دوباره فلفل ها را روی حرارت گذاشته سرکه، نمک و شکر را افزوده اجازه می دهیم تا آب اضافی مواد بخار شود. وقتی به غلظت مناسب رسید از روی حرارت برداشته اجازه می دهیم تا خنک شود و داخل ظرف شیشه ای در دار داخل یخچال نگهداری می کنیم.

طرز تهیه سس فلفل تند خانگی خوشمزه

نکات مهم و فوت و فن طرز تهیه سس فلفل

طرز تهیه سس فلفل سبز تازه

  • این سس را با فلفل های سبز تند و شیرین برای سلیقه های متفاوت می توان آماده کرد.
  • سس را در ظرف استریل خشک بریزید و مدت یک هفته در یخچال نگهداری کنید.
  • توجه داشته باشید مطابق با سلیقه میتوانید شکر را حذف کرده و از عسل استفاده کنید.
از
5
رای