طرز تهیه ترشی بادمجان شکم پر ساده و خوشمزه به روش شمالی

طرز تهیه ترشی بادمجان شکم پر ساده و خوشمزه به روش شمالی ترشی بادمجان شکم پر به عنوان چاشنی در کنار انواع غذاها سرو می شود، و در هر شهر ایران روش خودش را دارد. در ادامه ما طرز تهیه ترشی بادمجان شکم پر شمالی را به شما آموزش می دهیم.

ترشی بادمجان گیلانی به عنوان چاشنی در کنار انواع غذاها سرو می شود. در تهیه ترشی بادمجان شکم پر از سبزیجات محلی (گیلانی) استفاده شده است که سعی کرده ایم جایگزین این سبزی ها را برایتان توضیح دهیم. نکته قابل اهمیت این است که ترشی بادمجان دارای خواص غذایی زیادی از جمله درمان زخم روده، بهبود فرآیند هضم غذا می باشد و همچنین برای مبتلایان به بیماری های قلبی مفید است. در بخش آشپزی وب سایت سلام دنیا قصد داریم تا طرز تهیه ترشی بادمجان شکم پر خوشمزه و ساده به سبک شمالی را به شما آموزش می دهیم. 

مواد لازم برای ترشی بادمجان شکم پر

بادمجان10 عدد
سرکه1/5 لیتر
نمک2 قاشق چایخوری
ادویه ترشی2 قاشق مربا خوری
سیر1 بوته
فلفل سبز (تند ترشی)10 عدد
سبزی ترشی شامل: خالواش، نعناع و چوچاق500 گرم

دستور پخت ترشی بادمجان شکم پر

1

آماده سازی بادمجان ها

ابتدا بادمجان ها را با پوست می شوییم روی شکم بادمجان ها برش طولی می زنیم سپس داخل ظرفی از سرکه در حال جوش انداخته تا فقط کمی نرم شوند و سپس از روی حرارت برداشته بادمجان ها را از داخل سرکه درآورده و می گذاریم کمی خشک شوند.

2

آماده سازی مواد داخل شکم ترشی بادمجان

سبزی شسته و خشک شده را ساطوری و ریز می کنیم. (توجه داشته باشید سبزی کاملا خشک باشد) حالا سیر را حلقه حلقه کرده به همراه ادویه ها به سبزی اضافه می کنیم.

طرز تهیه ترشی بادمجان شکم پر شمالی
3

طرز تهیه بادمجان شکم پر

داخل هر یک از بادمجان ها مقداری از مخلوط سبزی ریخته کمی لبه های بادمجان را به هم نزدیک کرده و داخل شیشه می چینیم و لابه لای آن فلفل می گذاریم. زمانی که کل بادمجان ها آماده شدند شیشه را از سرکه پر می کنیم. درب شیشه را می گذاریم تا 30 روز بعد ترشی به عمل آید. بعد از گذشت این زمان ترشی خوش عطر و بوی ما آماده است.

نکات مهم و فوت و فن طرز تهیه ترشی بادمجان ساده به روش گیلانی

  • جایگزین سبزی های ذکر شده از نعناع، ترخون، تره، گشنیز به میزان مساوی استفاده کنید که جمعا 500 گرم شود.
  • از بادمجان های باریک که تخم کمتری داشته باشند استفاده کنید.
  • این ترشی به دلیل داشتن بادمجان برای کسانیکه حساسیت دارند توصیه نمی شود.
  • بهتر است برای نگهداری ترشی از ظرفی استفاده کنید که درب گشادی داشته باشد چون بادمجان ها به شکل کامل باید در شیشه قرار بگیرند.
  • برای نگهداری کلیه ترشی ها از ظرف شیشه ای که درب فلزی دارد استفاده کنید.

طرز تهیه ترشی بادمجان ساده به روش گیلانی

ادویه ترشی بادمجان شکم پر

فلفل، هویچ، سیر و سبزی های ترشی بادمجان مانند نعناع و ترخون، از مهمترین چاشنی های ترشی بادمجان می باشند که باید به میزان لازم و با توجه به دستور پخت از آنها برای ترشی خود استفاده کنید. علاوه بر ادویه های گفته شده، برخی افراد از گلپر و فلفل سیاه برای ترشی بادمجان شکم پر استفاده می کنند.

از
23
رای