طرز تهیه ترشی خرفه خام خوشمزه و فوری خانگی به روش ساده

طرز تهیه ترشی خرفه خام خوشمزه و فوری خانگی به روش ساده خرفه گیاهی است که در ایران، استرالیا، امریکا، آفریقا و هند کشت می روید در کشور های دیگر از برگ های تازه آن برای تهیه سالاد هم استفاده می شود. با طرز تهیه ترشی خرفه خالی خوشمزه و مجلسی در خانه با سلام دنیا همراه باشید.

خرفه از دسته گیاهان پهن برگ می باشد که دارای خواص غذایی فراوان و غیر قابل شمارشی از جمله جلوگیری کننده از میگرن، بند آورنده خون و تقویت دستگاه گوارش می باشد. دانه خرفه در شیرینی پزی کاربرد دارد. ترشی خرفه خیلی ساده و در زمان کمی تهیه می شود که این ترشی در ایران تهیه شده و بسیار پرطرفدار است. در بخش آشپزی از سایت سلام دنیا قصد داریم تا طرز تهیه ترشی خرفه را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای ترشی خرفه خام خوشمزه خانگی مرحله به مرحله

خرفه1 کیلوگرم
سیر10 حبه
فلفل تند3 عدد
پودر گلپر1 قاشق غذا خوری
سرکهبه میزان لازم
نمکبه میزان لازم

دستور پخت ترشی خرفه خام خوشمزه خانگی مرحله به مرحله

1

طرز تهیه ترشی خرفه خالی سریع

مرحله اول: ابتدا خرفه ها را پاک کرده و می شوییم. بعد کمی خرفه ها را برش می دهیم. حالا قابلمه ای را از آب پر کرده و روی حرارت می گذاریم تا به جوش آید. سپس خرفه ها را داخل آب جوش ریخته و بعد از 2 دقیقه خرفه ها را با آب یخ آبکشی می کنیم.

طرز تهیه ترشی خرفه سریع و فوری در خانه
2

مرحله دوم: آماده سازی سیر

سیر ها را پوست گرفته و رنده ریز می کنیم، حالا خرفه، سیر، گلپر و نمک را داخل کاسه مناسبی ریخته و مخلوط می کنیم تا نمک و گلپر با کل مواد مخلوط شوند.

3

مرحله سوم: ریختن داخل شیشه

مواد آماده شده را داخل شیشه مناسبی ریخته ، فلفل را نیز لابه لا آن گذاشته و تا جایی که روی مواد کاملا پوشیده شود، سرکه می ریزیم و درب شیشه را می بندیم.

4

مرحله آخر: جا انداختن و نگهداری ترشی خرفه

درب شیشه ترشی را می بندیم و به مدت 1 هفته در دمای آشپزخانه نگهداری می کنیم تا آماده مصرف شود. سپس ترشی را به یخچال منتقل کرده نگهداری و نوش جان کنید.

طرز تهیه ترشی خرفه ساده و خوشمزه خانگی

نکات مهم و فوت و فن تهیه ترشی خرفه خالی سریع و ساده در خانه

  • می توان این ترشی را به روشی دیگر هم تهیه کرد به این شکل که 500 گرم بادمجان کبابی را در مرحله آخر با مواد مخلوط کرده و داخل شیشه بریزید.
  • ترشی را بعد از اینکه جا افتاد داخل یخچال نگهداری کنید و  برای برداشتن ترشی از قاشق تمیز استفاده کنید.
  • درب شیشه ترشی بسیار مهم است که کاملا کیپ باشد. 
از
20
رای