طرز تهیه کیک شکلاتی مخصوص خانگی خوشمزه و مجلسی مرحله به مرحله

طرز تهیه کیک شکلاتی مخصوص خانگی خوشمزه و مجلسی مرحله به مرحله کیک شکلاتی مخصوص یک کیک پرطرفدار است چه افراد که علاقه مند به کیک و شیرینی هستند چه افرادی که علاقه مند به طعم شکلات هستند. بهترین ترکیب برای این کیک جذاب تزیین گاناش است که طعم شکلات آن را بی نظیر می کند.

یک شکلاتی مخصوص یک کیک پرطرفدار است چه افراد که علاقه مند به کیک و شیرینی هستند چه افرادی که علاقه مند به طعم شکلات هستند. بهترین ترکیب برای این کیک جذاب، تزیین با سس گاناش است که طعم شکلات آن را بی نظیر می کند. کیک ها دارای بافت اسفنجی می باشند که دارای اصالت اروپایی هستند و از مخلوط آرد و یک عمل آورنده مثل بکینگ پودر تشکیل شده اند در قدیم از ماده ای به نام جوش شیرین استفاده می شده و به دلیل مضرات آن از دستورات آشپزی حذف شده است. در بخش آشپزی از وب سایت سلام دنیا قصد داریم تا طرز تهیه کیک شکلاتی مخصوص را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای کیک شکلاتی مخصوص

آرد2 پیمانه
شکر1 پیمانه
شیر1/2 پیمانه
کره100 گرم
شکلات تخته ای100 گرم
تخم مرغ4 عدد
پودر کاکائو10 قاشق غذا خوری
بیکینگ پودر1 قاشق چایخوری

دستور پخت کیک شکلاتی مخصوص

1

طرز تهیه کیک شکلاتی مخصوص خوشمزه

ابتدا روی بخار آب به صورت بن ماری کره و شکلات تخته ای را حل می کنیم. سپس پودر کاکائو و شیر را افزوده مواد مخلوط می کنیم تا مایع یکدستی فراهم آید و کنار می گذاریم تا خنک شود.

2

مرحله دوم تهیه کیک شکلاتی

در ظرف مناسبی تخم مرغ و شکر را با هم به مدت 5 دقیقه مخلوط می کنیم تا بافت کرمی و کشداری حاصل شود. حالا مخلوط شکلاتی خنک شده را به آن افزوده و مخلوط می کنیم و سپس آرد و بکینگ پودر را از روی الک به تدریج افزوده و با لیسک به صورت دورانی و آهسته مخلوط می کنیم. خمیر کیک شکلاتی مخصوص ما آماده طبخ می باشد.

3

مرحله سوم تهیه کیک شکلاتی

فر را با دمای 175 درجه سانتی گراد گرم می کنیم و قالب کیک را با روغن چرب کرده و آرد پاشی می کنیم. حالا مایع کیک را داخل قالب ریخته و داخل فر قرار می دهیم.

4

مرحله چهارم کیک شکلاتی

45 دقیقه که از پخت کیک گذشت آن را با یک خلال چوبی تست می کنیم، اگر چیزی به خلال نچسبید می توانید روی توری مخصوص برگردانید تا کاملا خنک شود. درصورت تمایل با گاناش که دستور آن در نکته ها گفته شده تزیین کنید و نوش جان کنید.

طرز تهیه کیک شکلاتی مخصوص

نکات مهم و فوت و فن طرز تهیه کیک شکلاتی مخصوص

  • از آرد 3 صفر شیرینی پزی با کیفیت استفاده کنید.
  • در تمامی کیک ها آرد و بکینگ پودر را مخلوط کرده و سه مرتبه الک کنید. تا آرد هوا دهی شود و بهتر پف کند.
  • در صورت تمایل می توانید از شکلات تخته ای تلخ استفاده کنید.
  • در صورت تمایل قبل از گذاشتن کیک در فر می توانید از تکه های شکلات روی کیک بگذارید تا کیکی مغز دار داشته باشید.

طرز تهیه سس گاناش برای روکش کیک شکلاتی

  • ابتدا 100 گرم خامه را گرم کرده سپس 100گرم شکلات خورد شده به آن بیفزایید و مخلوط کنید تا کرم شکلاتی بی نظیری به دست آید و روی کیک ریخته و اجازه دهید تا سرازیر شده و زیبایی کیک را هم دو چندان کند.
از
5
رای