متن ذکر یونسیه با معنی + خواص و ختم ذکر یونسیه برای ازدواج و حاجت

متن ذکر یونسیه با معنی + خواص و ختم ذکر یونسیه برای ازدواج و حاجت ذکر یونسیه چیست ؛ متن ذکر یونسیه با معنی فارسی؛ خواص ذکر یونسیه برای ازدواج و حاجت؛ طریقه ختم ذکر یونسیه 400 بار و بیشتر برای باز شدن چشم برزخی و عوارض آن در سلام دنیا بخوانید.

ذکرهای زیادی برای گره گشایی عنوان شده است اما یکی از بهترین ذکرها برای گره گشایی ذکر یونسیه است ذکری که با ختم صحیح میتواند باعث حاجت روا شدن گوینده آن شود. برای آشنایی بیشتر با ذکر یونسیه چیست متن ذکر یونسیه، برکات و خواص ذکر یونسیه برای ازدواج، حاجت، فضیلت و طریقه ختم ذکر یونسیه تا پایان این مطلب سلام دنیا همراه ما باشید.

ذکر یونسیه چیست

بعد از اینکه حضرت یونس ع مردم قوم خود را به سمت خدا دعوت کرد تنها تعداد کمی از آنها ایمان آوردند و او قوم خود را نفرین کرد.خداوند عذابی برای ان قوم در نظر گرفت و حضرت یونس از شهر خارج شد،در این میان مردم با دیدن نشنانه های عذاب خداوند توبه کردند و خداوند عذاب را بر آنها نازل نکرد.حضرت یونس به شهر بازگشت و متوجه شد که همه چیز طبق روال گذشته برقرار است او عصبانی شد و بدون اذن خداوند سوار بر یک کشتی شد و شهر را ترک کرد. در میان راه ماهی غول پیکری به او حمله کرد و به اذن خدا حضرت یونس را بلعید، زمانی که حضرت یونس به هوش آمد و متوجه کار خطای خود شد با ناله و تضرع از خداوند خواست تا خطای او را ببخشد و توبه او را بپذیرد این آیه که در قرآن هم آمده است به عنوان ذکر یونسیه معروف است و از خواص و برکات زیادی هم برخوردار است.


حتما بخوانید: بهترین آیه و ذکر اجابت دعا در قرآن و مسیحیت


قرآن میفرماید : «وَذَا النُّونِ إِذ ذَّهَبَ مُغَاضِبًا فَظَنَّ أَن لَّن نَّقْدِرَ عَلَیْهِ فَنَادَى فِی الظُّلُمَاتِ أَن لَّا إِلَهَ إِلَّا أَنتَ سُبْحَانَک إِنِّی کنتُ مِنَ الظَّالِمِینَ». (سوره الانبیاء ، آیه 87)

ترجمه: آنگاه که خشمناک برفت و می‏پنداشت که هرگز بر او تنگ نمی گیریم و در آن ظلمات ندا داد: هیچ خدایی جز تو نیست، تو منزه هستی و من از ستمکاران هستم.

ذکر یونسیه یعنی گفتن: «لا اله الا انت سبحانک انی کنت من الظالمین».

ذکر یونسیه چیست

متن ذکر یونسیه با معنی فارسی

(خداوندا) جز تو معبودی نیست! منزهی تو! من از ستمکاران بودم!

خواص ذکر یونسیه برای ازدواج

همانطور که اشاره شد ختم ذکر یونسیه بصورت 400 مرتبه به براورده شدن تمامی حاجات کمک می کند،که ازدواج نیز شامل این حاجات خواهد بود.

خواص ذکر یونسیه برای حاجت

ختم ذکر یونسیه با عدد 400 مرتبه برای براورده شدن تمامی حاجات مجرب بوده است.


حتما بخوانید: خواص متن دعای مشلول با معنی برای حاجت و ازدواج


طریقه ختم ذکر یونسیه

طریقه ختم های ذکر یونسیه بصورت 400، 700، 7000، 4000 ، 3000 و 1001 بار عنوان شده است که به دستور استاد و قابلیت شخص گوینده آن بستگی دارد. اما عدد 400 برای بعد از نماز عشاء تا هر وقت شب در سجده بسیار اثرگذار است.

طریقه ختم ذکر یونسیه

ذکر یونسیه 400 بار

از بسیاری از بزرگان نقل شده است که ختم ذکر یونسیه با عدد 400 مرتبه در سجده به ویژه در بین نماز مغرب و عشا و یا قبل از اذان صبح و یا بین الطلوعین جهت افاضات روحانی موثر و مجرب عنوان شده است در حقیقت این ختم نوعی توبه حقیقی به درگاه خداوند متعال است. اگر با خلوص نیت برای خدا این ذکر با عدد 400 بار تکرار  شود اثرات عظیمی در پیشبرد انسان دارد.

فضیلت ذکر یونسیه

آمرزش گناه

یکی از برکات و فضایل ذکر یونیسه بخشش و آمرزش گناهان برای شخص گوینده آن است.پیامبر گرامى (ص) فرمودند: هر بیمار مسلمانى که این ذکر را بخواند، اگر از آن بیمارى (شفا نیافت و) مرد پاداش شهید نصیب او مى شود و اگر شفا یافت، در حالی خوب شده که تمام گناهانش مورد بخشش واقع شده است.

اجابت دعا

در صورتی که برای دعا کردن آداب ان هم رعایت شود حتما ان دعا مورد اجابت واقع می شود.پیامبر ص در حدیثی که در کتاب الدر المنثور آمده،فرمودند:هرکس خدا را به یکی از نام های او بخواند به اجابت می رسد و هر گاه چیزی را طلب کند به ان داده می شود،که یکی از آنها دعای یونس است.

فضیلت ذکر یونسیه

رفع گرفتاری

خواندن ذکر یونیسه به رفع گرفتاری و غم انسان هم کمک می کند.رسول خدا (ص) در جای دیگر فرمودند: «آیا می خواهید به شما خبر از دعایى بدهم که هرگاه غم و گرفتارى پیش آمد آن دعا را بخوانید تا گشایش‍ حاصل شود؟» اصحاب گفتند: «بله اى رسول خدا». آن حضرت فرمود: «خواندن دعاى یونس که طعمه ماهى شد».

امام صادق (ع) فرمودند: «عجب دارم از کسى که دچار غم است چگونه ذکر یونسیه را نمى خواند؛ چرا که خداوند مى فرماید: ما او را پاسخ دادیم و از غم رها کردیم و این چنین مؤمنان را نجات مى دهیم».

فرزند دار شدن

از مرحوم کلینی نویسنده اصول کافی نقل شده است که:مردی که صاحب فرزند نمی شد از امام صادق خواست به او کمک کند،حضرت فرموردند زمانی که به وطن خود بازگشتی و خواستی به نزد همسرت بروی آیه 78 سوره انبیا را بخوان انشالله صاحب فرزند خواهی شد.


حتما بخوانید: طریقه ختم سوره مریم برای ازدواج و بارداری


بهترین زمان خواندن ذکر یونسیه

بهترین زمان خواندن ذکر یونسیه بعد از عشاء (حدودا ساعت ده به بعد) است.

ذکر یونسیه و چشم برزخی

این ذکر برای تقویت نفس و قلب و مکاشفات فواید زیادی دارد وبرای رفع حجب و نورانیت موثر است و استجابت دعا و نجات مؤمنین از طرف خدا نصیب گوینده آن می شود.گفتن این ذکر با رعایت آداب ان برای دیدن حالات برزخی مؤثر است.

ذکر یونسیه و چشم برزخی

ذکر یونسیه از نظر آیت الله بهجت

در مورد ذکر یونسیه از نظر آیت الله بهجت اطلاعات دقیقی یافت نشد.

آیا ذکر یونسیه عوارض دارد؟

چون این ذکر به معنی استغفار است هیچ عوارضی ندارد.

سخن پایانی:

ذکر یونسیه به توبه حضرت یونس که در شکم ماهی گرفتار شده بود گفته می شود.برای این ذکر خواص و برکات زیادی از پیامبر و ائمه ع نقل شده است که در این مطلب برای شما ارائه کردیم.علاوه براین،این ذکر برای دیدن حالات برزخی نیز مؤثر است.


مطالب مرتبط:

فضیلت دعای 25 صحیفه سجادیه برای فرزندان [ متن دعا + pdf]

8 دعای سریع الاجابه قوی برای گرفتن حاجت با اثر عالیاز
88
رای