اقامتگاه های بوم گردی بابل، سفر با تم بوم گردی

اقامتگاه های بوم گردی بابل، سفر با تم بوم گردی راهنمای سفر به بابل و بهترین اقامتگاه هایی که می‌توانید در این منطقه رزرو کنید ؛ با بهترین اقامتگاه های بوم گردی بابل و بهترین زمان سفر به بابل در ادامه آشنا شوید.

اگر قصد سفر به یکی از شهرهای زیبای شمال را دارید اما نمی‌دانید کدام شهر برای شما مناسب است، بابل یکی از بهترین گزینه ها است. بابل یکی از شهرهای استان مازندران است که زیبایی های آن تمامی ندارد. گردشگران زیادی برای سفر به بابل برنامه ریزی می‌کنند و دلیل آن هم جاهای دیدنی آن است. بابل جاذبه های تفریحی و گردشگری زیادی دارد اما طبیعت آن مهم ترین بخشی است که باعث می‌شود تا افراد زیادی آن را برای سفر انتخاب کنند. یکی از بهترین اقامتگاه هایی که می‌توانید برای سفر به بابل انتخاب کنید، اقامتگاه بوم گردی نظیر اقامتگاه بوم گردی هفت آبشار بابل است. در این مقاله می‌خواهیم به بررسی راهنمای سفر به بابل و بهترین اقامتگاه هایی که می‌توانید در این منطقه رزرو کنید، بپردازیم.

سفر به شهر زیبای بابل

بابل یکی از زیباترین شهرهایی است که در استان مازندران قرار گرفته است. بابل جاذبه های طبیعی و گردشگری بسیار زیادی دارد و با توجه به این که یک شهر ساحلی محسوب می‌شود، توانسته نظر بسیاری از افراد را به خود جلب کند. بابل نه تنها در حال حاضر یکی از پرطرفدارترین شهرهای ایران است، بلکه جالب است بدانید که بابل یکی از شهرهای قدیمی و با قدمت طولانی در ایران است. این شهر پس از رشت پر جمعیت ترین شهری است که در شمال کشور قرار دارد و افراد زیادی با دلایل مختلفی نظیر سفر، تفریح، تحصیل و کاری به این زیبا بزرگ سفر می‌کنند.

بابل در زمان گذشته با نام مه میترا شناخته می‌شده است اما در حال حاضر چنین نام را به خود اختصاص داده است. موقعیت شهر بابل بسیار خاص است و به دلیل آن که راه ارتباطی میان شهرهای مهم است، به عنوان یک شهر تجاری هم شناخته می شود. دسترسی به شهر بابل سخت نیست و اگر قصد دارید از تهران به آنجا بروید، می توانید از طریق جاده هراز به آن دسترسی داشته باشید. شما باید حدود 200 کیلومتر را طی کنید تا به این منطقه برسید. همچنین می‌توانید جاده فیروزکوه را انتخاب کنید و از زیبایی های این مسیر هم لذت ببرید که البته مسیر شما کمی طولانی تر خواهد بود.

بهترین زمان برای سفر به بابل

بابل طبیعت بسیار بکر و دیدنی دارد و همین مسئله باعث می‌شود تا در فصل های بهار و تابستان بسیار سرسبز و زیبا باشد. اگر قصد سفر به این منطقه را دارید، بهتر است در فصل های بهار و مخصوصا اردیبهشت به آنجا بروید. چرا که در این فصل همه جا سرسبز و زیبا است و همچنین گرمای هوا هنوز به این منطقه وارد نشده است. در فصل تابستان این شهر گرم و شرجی است و می‌تواند سفر را برای شما سخت کند. بنابراین تابستان فصل مناسبی برای سفر به آن نیست و بهتر است در فصل بهار و به خصوص ماه های فروردین و اردیبهشت به آن جا سفر کنید تا از سفر خود نهایت لذت را ببرید.

البته فصل پاییز هم یکی از بهترین فصل هایی است که می توانید برای سفر به بابل برنامه ریزی کنید. چرا که در این فصل هم آب و هوای این منطقه بسیار عالی و مناسب است و می‌تواند یک سفر فراموش نشدنی برای شما ایجاد کند. در فصل بهار بوی محصولات کشاورزی نظیر بهار نارنج در بازارهای محلی به مشام شما می‌رسد که بسیار لذت بخش است. البته در فصل های دیگر هم میوه های رنگارنگ این منطقه در بازار محلی به چشم می‌خورد و زیبایی های خاص خود را دارد. اگر در پاییز قصد سفر به این منطقه را دارید، مهر و آبان که هنوز هوا سرد نشده است گزینه مناسبی است.

اقامتگاه های بوم گردی بابل کدام هستند؟

اگر قصد سفر به این منطقه زیبا و فراموش نشدنی را دارید، باید اقامتگاه مناسبی اجاره کنید. یکی از بهترین انواع اقامتگاه هایی که امکان رزرو آن در این منطقه وجود دارد، بوم گردی است. شما می‌توانید با بوم گردی ها و اجاره اقامتگاه روجین بابل بهترین سفر را به بابل داشته باشید. چرا که بوم گردی ها در طبیعت بسیار زیبا و بکر این منطقه ساخته شده اند و می‌تواند یک سفر دلنشین و جذاب برای شما فراهم کند. در این بخش از مقاله می‌خواهیم به بررسی چند مورد از بهترین بوم گردی های منطقه بابل بپردازیم تا بر اساس سلیقه و بودجه خود بتوانید یکی از آن ها را اجاره کنید:

اقامتگاه بوم گردی هفت آبشار بابل

یکی از بهترین بوم گردی هایی که در منطقه بابل قابل اجاره است، اقامتگاه بوم گردی هفت آبشار بابل است. این بوم گردی در روستای جاجن قرار گرفته است که در نزدیکی بابل است. شما با طی کردن حدود 34 کیلومتر از بابل می‌توانید به طبیعت بسیار بکر و زیبای این منطقه دسترسی داشته باشید. در این بوم گردی اتاق‌های مختلفی وجود دارد که بر اساس سلیقه خود می‌‌توانید یکی از آن ها را رزرو کنید. در اتاق های آن حمام اختصاصی در اختیار شما قرار دارد که می‌توانید یک سفر بی نظیر و فراموش نشدنی را به همراه دوستان یا خانواده خود تجربه کنید.

اجاره اقامتگاه بوم گردی لپور بابل

یکی دیگر از اقامتگاه هایی که امکان رزرو آن وجود دارد، بوم گردی لپور بابل است. این اقامتگاه در منطقه روجین بابل قرار گرفته است و توانسته نظر بسیاری از گردشگران را به خود جلب کند. منظره بسیار دلچسبی در این بوم گردی منتظر شما است تا بتوانید چند روزی را از محیط شهری و مدرن فاصله بگیرید. آب و هوای این منطقه بسیار جذاب است و تنفس در آن جا می‌تواند نظر شما را کاملاً عوض کند و روحتان را تازه کند. اتاق های این بوم‌گردی کاملاً چوبی هستند و کاملاً حس استفاده از مصالح بومی و قدیمی را به شما القا می کند. همچنین تمام امکانات رفاهی اولیه برای استفاده از این اقامتگاه وجود دارد و به راحتی می‌توانید از اقامت در آن نهایت لذت را ببرید.

بوم گردی خانه چوبی ون

یکی دیگر از اقامتگاه هایی که در منطقه بابل وجود دارد، بوم گردی خانه چوبی ون است. این اقامتگاه شامل چند واحد است که منظره هر یک از آنها متفاوت است. شما می‌توانید متناسب با سلیقه خود یکی از بهترین آن ها را انتخاب و اجاره کنید. همچنین در نزدیکی آن تمام امکانات رفاهی نظیر سوپر مارکت قرار دارد و با خیالی آسوده می‌توانید چند روزی را در آنجا اقامت داشته باشید. از طرف دیگر، تمام امکانات رفاهی اولیه برای اقامت در این خانه وجود دارد و خیالتان بابت این موضوع راحت باشد. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم این اقامتگاه را در منطقه بابل حتماً امتحان کنید و از حضور در آن نهایت لذت را ببرید.

سخن آخر

اگر قصد اجاره بوم گردی را دارید، از طریق جاباما به راحتی امکان رزرو آنلاین آن وجود دارد. شما می توانید در پلتفرم جاباما انواع اقامتگاه ها و بوم گردی ها را اجاره کنید؛ مثلاً با اجاره اقامتگاه بوم گردی لپور بابل می‌توانید چند روزی را از حضور در بابل لذت ببرید. همچنین امکان اجاره اقامتگاه های دیگر هم تنها با یک کلیک وجود دارد و با خیالی آسوده می‌توانید اقامتگاه موردنظر خود را پیش از آن که بخواهید سفر خود را شروع کنید، اجاره کنید.

از
4
رای