بیوگرافی صادق آهنگران، همسر و فرزندانش؛ زندگی شخصی و حرفه ای

بیوگرافی صادق آهنگران، همسر و فرزندانش؛ زندگی شخصی و حرفه ای زندگینامه صادق آهنگران؛ بیوگرافی صادق آهنگران و زندگی شخصی؛ همسر و فرزندان صادق آهنگران؛ شروع فعالیت هنری؛ بیماری پارکینسون؛ پیج اینستاگرام و عکس های صادق آهنگران در سلام دنیا ببینید.

محمد صادق آهنگری معروف به صادق آهنگران مداح جبهه های جنگ، نظامی و بسیجی کشورمان است، که علاوه بر کارهای فرهنگی یکی از اعضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جنگ تحمیلی ایران و عراق هم بوده است.او بعد از جنگ هم به مداحی و نوحه سرایی پرداخته و از مداحان سرشناس کشورمان است. در ادامه این مطلب سلام دنیا می تونید بیشتر با زندگینامه، بیوگرافی صادق آهنگران و زندگی شخصی و حرفه ای، همسر و فرزندان صادق آهنگریان معروف به بلبل جبهه آشنا شوید.

زندگینامه صادق آهنگران بلبل جبهه

 • نام: محمد صادق
 • نام خانوادگی: آهنگری
 • نام مستعار: صادق آهنگران
 • ملقب به: بلبل جبهه
 • سال تولد: 1336 
 • محل تولد: اهواز
 • تحصیلات: لیسانس رشته زبان و ادبیات فارسی
 • زمینه فعالیت: مداح، نظامی و از اعضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
 • شروع فعالیت: 1359
 • وضعیت تاهل: متاهل
 • فرزندان: 4 فرزند

زندگینامه صادق آهنگران بلبل جبهه

بیوگرافی صادق آهنگران و زندگی شخصی

محمد صادق آهنگری ملقب به صادق آهنگران در سال 1336 در شهر اهواز و در یک خانواده مذهبی و متدین متولد شد. خانواده اش در اصل اهل دزفول هستند و به شهر اهواز مهاجرت کردند بنابراین حاج صادق آهنگران اصالتا دزفولی هستند. او صدای خوبی که داشته را از پدرش به ارث برده است. او از نوجوانی با خواندن در هیئت‌های مذهبی کار مداحی را آغاز کرد.

صادق آهنگران در زمان پیروزی انقلاب اسلامی شعارگو بود و بعد از پیروزی انقلاب به کمیته انقلاب اسلامی پیوست و در این نهاد به خدمت مشغول شد و بعد از تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به این نهاد پیوست. صادق آهنگران در دانشگاه در رشته زبان و ادبیات در مقطع لیسانس تحصیل کرده است و در طول جنگ تحمیلی ایران عراق علاوه بر فعالیت های نظامی به مداحی برای رزمنده ها نیز می پرداخت. او در حال حاضر بازنشسته سپاه پاسداران با درجه سرتیپ دومی  است.


حتما بخوانید: بیوگرافی عبدالرضا هلالی مداح و همسرش


همسر صادق آهنگران

حاج صادق آهنگران در 20 خرداد سال 1359 زمانی که 23 سال داشت با همسرش مرضیه اصفهانی‌ الاصل ازدواج کرد، همسرش در زمان ازدواج 15 ساله بود.

همسر صادق آهنگران

فرزندان صادق آهنگران

ثمره ازدواج صادق آهنگران و همسرش 4 فرزند می باشد که سه تا آنها پسر و یکی شان دختر می باشد.

شروع فعالیت هنری صادق آهنگران

همانطور که در قسمت بالا هم گفته شد حاج صادق آهنگران از دوران نوجوانی به دلیل صدای خوبی که داشت با نوحه سرایی در هیئت های مذهبی فعالیت هنری خود را شروع کرد. در جریان وقوع انقلاب اسلامی علاوه بر حضور در تظاهرات شعارگو هم بود. بعد از پیوستن به سپاه و با شروع جنگ ایران و عراق در سال 59 به جبهه های جنگ رفت و تا عملیات طریق القدس در آذر ماه 1360 علاوه بر با نوحه خوانی در عملیات ها نیز حضور پیدا می کرد.

اما اوج موفقیت صادق آهنگران قبل از عملیات هویزه با خواندن نوحه ‘ای شهیدان به خون غلتان خوزستان درود’ در حضور امام خمینی (ره) بود که به بلبل امام خمینی هم شهرت پیدا کرد. بعد از آذر ماه 1360 از طرف محسن رضایی (فرمانده وقت سپاه) مشغول نوحه سرایی شد تا با صدای خوشش جوانان را از نظر روحی و روانی برای جنگ آماده کند.از جمله فعالیت های صادق آهنگران در زمان جنگ ایران و عراق و در هنگام انجام عملیات نظامی، خواندن دعاهای بین نماز، دعای کمیل، خواندن و مداحی در مراسم سینه‌زنی بود.

شروع فعالیت هنری صادق آهنگران

منزل حاج صادق آهنگران

اطلاعاتی درباره منزل حاج صادق آهنگران منتشر نشده است.

بیماری پارکینسون صادق آهنگران

اخباری در مورد ابتلا صادق آهنگران به بیماری پارکینسون منتشر شده که این خبر صحت نداشته است. چون طبق اخبار رسیده از خانواده اش بیماری صادق آهنگران خیلی جدی نیست و حال بیماری وی رو به بهبود است.


حتما بخوانید: بیوگرافی مجید بنی فاطمه مداح اهل بیت


پیج اینستاگرام صادق آهنگران

صادق آهنگران هیچ پیجی در اینستاگرام ندارد.

عکس های صادق آهنگران

عکس های صادق آهنگران 1

///////////////////////////////////////////////////

عکس های صادق آهنگران 2

///////////////////////////////////////////////////

عکس های صادق آهنگران 3

///////////////////////////////////////////////////

عکس های صادق آهنگران 4

///////////////////////////////////////////////////

عکس های صادق آهنگران 5

///////////////////////////////////////////////////

عکس های صادق آهنگران 6

///////////////////////////////////////////////////

عکس های صادق آهنگران 7

///////////////////////////////////////////////////

سخن پایانی:

صادق آهنگران از مداحان سرشناس کشورمان است که در زمان جنگ ایران و عراق علاوه بر فعالی نظامی به نوحه سرایی هم می پرداخت.از نوحه های مشهور حاج صادق آهنگران می توان به نوحه ای لشگر صاحب زمان آماده باش اشاره کرد.


مطالب مرتبط:

بیوگرافی حاج مهدی رسولی مداح اهل بیت

بیوگرافی میثم مطیعی مداحاز
5
رای