بیوگرافی یزدان فتوحی و همسر + زندگی شخصی، سریال، عکس اینستاگرام

بیوگرافی یزدان فتوحی و همسر + زندگی شخصی، سریال، عکس اینستاگرام بیوگرافی یزدان فتوحی ؛ زندگینامه یزدان فتوحی خنده بازار و خندوانه، زندگی شخصی، همسر، رابطه با الهام اخوان، فیلمها، سریال، پیچ اینستاگرام، و عکس های یزدان فتوحی در سلام دنیا بخوانید.

یزدان فتوحی از بازیگران موفق طنز می باشد که چند سالی است با حضور در تلویزیون به شهرت رسیده است اما فعالیت او در عرصه هنری مربوط به دهه ها قبل می باشد، در این مطلب از سلام دنیا درباره زندگینامه یزدان فتوحی خنده بازار و خندوانه، زندگی شخصی، همسر ، یزدان فتوحی و الهام اخوان، شروع فعالیت هنری، فیلمها، سریال ها، پیچ اینستاگرام ، گفتگو و عکس های یزدان فتوحی صحبت خواهیم کرد. لطفا با ما همراه باشید.

زندگینامه یزدان فتوحی خنده بازار و خندوانه

 • نام: یزدان
 • نام خانوادگی: فتوحی
 • متولد: 1355 در تهران
 • زمینه فعالیت: سینما، تئاتر، تلویزیون
 • پیشه: نویسنده، کارگردان، بازیگر
 • مدرک تحصیلی: فوق لیسانس رشته روانشناسی
 • شروع فعالیت: از سال 1374 تاکنون

بیوگرافی یزدان فتوحی و زندگی شخصی

یزدان فتوحی متولد مرداد ماه سال 1355 در تهران می باشد، او علاوه بر فعالیت در حرفه بازیگری زمانی تدریس بازیگری انجام می داده اما تحصیلات خود را در رشته روانشناسی تا مقطع فوق لیسانس ادامه داده است.

دوره بازیگری را در کلاس های زنده یاد حمید سمندریان آغاز کرد و کار خود را در حیطا طنز ادامه داد. علاوه بر بازیگری در کارگردانی ، فیلمنامه نویسی نیز تجربه هایی کسب کرده است و دوره کارگردانی را  در انجمن سینماگران جوان در سال 1375 گذرانده است. تازه ترین کارهای یزدان فتوحی شرکت در برنامه خنداننده شو 3 به عنوان یکی از مربیان کمدین های این برنامه و ساخت فیلم کفشدوزک در مقام کارگردانی می باشد.

کودکی های یزدان فتوحی/

همسر یزدان فتوحی

یزدان فتوحی مجرد می باشد و از وضعیت تاهل ایشان اطلاعی در دست نیست.

یزدان فتوحی و الهام اخوان

چندی پیش خبری تحت عنوان ازدواج یزدان فتوحی با الهام اخوان که از بازیگران تئاتر و تلویزیون می باشد در شبکه های مجازی منتشر شد که البته  این خبر هرگز تایید نشد.


حتما بخوانید: بیوگرافی الهام اخوان و زندگی شخصی


شروع فعالیت هنری یزدان فتوحی

یزدان فتوحی سال 1374 در حالی که در کلاس بازیگری شرکت می کرد پیشنهاد بازی در سریال درپناه تو را داشت و در آن سریال به ایفای نقش جوان دانشجو پرداخت اما سالها بعد ( سال 1389) با اجراهای متفاوتش در سریال خنده بازار چهره ای شناخته شده شد، او در این پروژه در گروه نویسنده های خنده بازار نیز حضور داشت.

فیلمهای یزدان فتوحی

 • ثبت با سند برابر است سال 1395 کارگردان بهمن گودرزی ( بازیگر و نویسنده)
 • ما خیلی باحالیم سال 1396 کارگردان : بهمن گودرزی ( بازنویس فیلمنامه)
 • هایلایت سال 1399 کارگردان: اصغر نعیمی ( بازیگر)
 • راند چهارم سال 1400 کارگردان: مرتضی امینی ( بازیگر)
 • رقصنده سال 1400 کارگردان: بهمن گودرزی ( بازیگر)
 • کوچه ژاپنی ها سال 1400 کارگردان: امیرحسین ثقفی ( بازیگر)
 • کفشدوزک سال 1401 ( کارگردان)
 • فیلم کوتاه دختر باران ( کارگردان)

فیلم های یزدان فتوحی/

سریال های یزدان فتوحی

 • خنده بازار سال 1390 کارگردان: شهاب عباسی و سیاوش مفیدی( بازیگر ، نویسنده)
 • معمای شاه سال 1393 کارگردان: محمدرضا ورزی ( بازیگر)
 • شکرآباد سال 1393 کارگردان: شهاب عباسی ( بازیگر)
 • دست به نقد سال 1394 کارگردان: شهاب عباسی  و سیاوش مفیدی ( بازیگر)
 • رهایم نکن سال 1396 کارگردان : محمدمهدی عسگرپور ( بازیگر)

حتما بخوانید: بیوگرافی استنلی کوبریک کارگردان معروف


 • خونه یکی سال 1397 کارگردان: حامد تهرانی علوی ( بازیگر)
 • زیر همکف سال 1398 کارگردان :بهمن گودرزی ( بازیگر و نویسنده)
 • میانبر سال 1398 کارگردان: یزدان فتوحی
 • ناخونک سال 1398 کارگردان و نویسنده: یزدان فتوحی
 • خندوانه سال 1401 کارگردان : رامبد جوان ( مربی کمدین ها)

سریال های یزدان فتوحی/

پیچ اینستاگرام یزدان فتوحی

یزدان فتوحی با پیج شخصی خود در اینستاگرام بیش از 16 هزار فالور دارد و 106 پست از خود، کارهای هنری و تبلیغ فیلمهای خود به انتشار گذاشته است.

آدرس پیج اینستاگرام یزدان فتوحی: yazdan_fotouhi

گفتگو با یزدان فتوحی

شما در مجموعه شکرآباد چه نقشی را به عهده دارید؟

من در شکرآباد یک شخصیت ثابت به نام راوی را بازی می‌کنم. راوی کسی است که داستان با او شروع می‌شود. او معلم مکتبخانه است که روایت هر قسمت از شکرآباد با داستانگویی او شروع می‌شود. این شخصیت را بسیار دوست دارم ، چون با شخصیت‌ خود من همخوانی دارد.

چه شد حضور در این مجموعه و بازی در شخصیت راوی را پذیرفتید؟

غیر از دوستی با عوامل تولید و کارگردان مجموعه، علاقه من به راوی باعث شد در شکرآباد حضور پیدا کنم. وقتی شرایط و چگونگی حضور راوی را خواندم و درباره ویژگی‌هایش با شهاب عباسی صحبت کردیم به یک شخصیت متفاوت رسیدیم و برای این نقش شخصیتی طراحی کردیم که دوست‌داشتنی باشد. خوشبختانه این شخصیت مورد پسند مردم قرار گرفته و مخاطبان شبکه نسیم آن را دوست دارند تا آنجا که تکیه‌کلام‌های او بین مردم رایج شده است.

در صحبت‌هایتان از علاقه‌ خود به راوی گفتید. دلیل این علاقه چیست؟

شاید به روحیه تدریس من بر‌گردد. من چند سال پیش تدریس می‌کردم و طبیعتا بازی در نقشی که معلم است برایم خوشایند است. شخصیت راوی یک وجه غالب دارد و آن هم خواندن و روایت داستان است. ما به خاطر زندگی ماشینی از داستان‌ها دور شده‌ایم در صورتی‌که به قومی معروف هستیم که با قصه و قصه‌گویی عجین بوده و قصه را خیلی دوست داشته است. همه ما خاطراتی از قصه‌گویی پدران و پدربزرگمان به یاد داریم. اما اکنون این روند متوقف شده و شخصیت راوی این موضوع را به تلخی به نقد می‌کشد.

گفتگو با یزدان فتوحی/

مجموعه شکرآباد با خنده‌بازار چه تفاوت‌هایی دارد؟

به هرحال شهاب عباسی از خنده بازار به این کار آمده و همان روحیه را هم به این مجموعه وارد کرده است. آنجا هنجارهای اجتماعی را به شیوه طنز نقد می‌کردیم. این موضوع و این طرز برخورد با شهاب عباسی عجین شده که آن را در شکرآباد نیز پیاده می‌کند یعنی ما دوباره در شکرآباد دنبال نقد نابهنجاری‌های اجتماع هستیم، ولی با توجه به این‌که تهیه‌کننده شکرآباد تهیه‌کننده خنده بازار نیست کار کمی متفاوت شده است.

ما در خنده بازار آیتمی کار می‍‌کردیم آن هم آیتم‌هایی که ما به ازاءهای تلویزیونی داشت مثل آموزش نقاشی باب راس یا عمو پورنگ ولی در شکرآباد با داستان‌ها و شخصیت‌های جدید روبه‌رو هستیم که داستانی تقریبا پیوسته دارند و در هر قسمت داستانی واحد تعریف می‌شود.


حتما بخوانید: بیوگرافی جمره بایسل (cemre-baysel) و زندگی شخصی


به نظر شما طنزهایی که به طنزهای آیتمی معروف شده‌‌اند چه ساختار و داستانی باید داشته باشند که مردم را جذب کنند؟

اولین چیزی که باعث می‌شود این مدل طنزها مورد استقبال قرار گیرد، بازگو کردن حرف دل مردم است البته نه به شکل شعاری. وقتی مردم چیزی را در شکرآباد می‌بینند که در زندگی خود با آن روبه‌رو هستند با مجموعه ارتباط برقرار و به سازنده آن اعتماد میکنند.

طنزی که در شکرآباد وجود دارد لودگی نیست و بازیگران برای خنداندن مردم دست به هر کاری نمی‌زنند. ما سعی کرده‌ایم در این مجموعه دیالوگ‌های طنز را با روایت درست و بازی خوب به مردم نشان دهیم تا مردم ناخودآگاه لبخند یا حتی قهقهه بزنند. البته این‌که چهره این بازیگران برای کسانی که پیگیر این‌گونه کارهای طنز هستند نیز آشناست، به افزوده شدن تعداد مخاطبان کمک می‌کند. ما برنامه‌هایی داشته‌ایم که از نظر طنز و داستان کمیک در سطح بالایی قرار داشته‌اند، ولی به دلیل استفاده از بازیگرانی که به دنیای کمدی تعلق ندارند، نتوانسته‌اند میان مردم جایی پیدا کنند.

مصاحبه با یزدان فتوحی/

بین خنده‌بازار و شکرآباد تشابه زیادی از لحاظ عوامل اجرایی وجود دارد. به نظرتان این تشابه باعث نمی‌شود کسانی که خنده‌بازار را دوست نداشتند علاقه‌ای به دیدن شکرآباد هم پیدا نکنند، هرچند این دو مجموعه تفاوت زیادی با هم داشته باشند؟

من با حرفتان موافقم و این احتمال وجود دارد ولی باید قبول کنیم داستان این دو مجموعه نسبت به هم متفاوت است و کسی که خنده‌بازار را نمی‌پسندید، می‌تواند با شکرآباد ارتباط برقرار کند. ما در شکرآباد تلاش می‌کنیم طنزی متفاوت از خنده بازار را به بینندگان عرضه کنیم و حتی المقدور نظر کسانی که خنده بازار را دوست نداشتند عوض کرده و با این مجموعه آشتی بدهیم.

شما در سریال معمای شاه یک نقش تاریخی را بازی کرده‌اید. درباره این نقش برایمان بگویید.

من در «معمای شاه» نقش مظفر فیروز را که یکی از دولتمردان دوران پهلوی بوده بازی می‌کنم. این شخصیت عضو حزب دموکرات و سیاستمداری چپ‌گرا بوده که من از نظر چهره شباهت زیادی به او دارم که این شباهت با راهنمایی‌های کارگردان و معجزه دست گریمور سریال معمای شاه یعنی آقای خلج بیشتر هم شد هرچند از نظر شخصیتی به هیچ عنوان به او نزدیک نیستم زیرا او فردی موذی و طمعکار بوده و نام خوشی از او در تاریخ به جا نمانده است.

عکس های یزدان فتوحی

عکس های یزدان فتوحی/1

عکس های یزدان فتوحی/2


حتما بخوانید: بیوگرافی طناز طباطبایی و زندگی شخصی


عکس های یزدان فتوحی/3

عکس های یزدان فتوحی/4

عکس های یزدان فتوحی/5

عکس های یزدان فتوحی/6

عکس های یزدان فتوحی/7

عکس های یزدان فتوحی/8

عکس های یزدان فتوحی/9

عکس های یزدان فتوحی/10

سخن آخر

برای یزدان فتوحی بازیگر و نویسنده خوب کشورمان آرزوی موفقیت و سلامتی داریم . امیدواریم که از خواندن بیوگرافی یزدان فتوحی لذت برده باشید.


مطالب مرتبط:

بیوگرافی پارسا پیروز فر و زندگی شخصی و هنری

بیوگرافی پژمان جمشیدیاز
4
رای