آموزش کشیدن نقاشی باب اسفنجی به صورت گام به گام

آموزش کشیدن نقاشی باب اسفنجی به صورت گام به گام اگر شما هم دوست دارید که یک طرح زیبا از باب اسفنجی دوست داشتنی ترسیم کنید. اگر می توانید یک مستطیل بکشید، می توانید باب اسفنجی هم بکشید! در ادامه آموزش گام به گام و ساده کشیدن باب اسفنجی را ببینید.

اگر می توانید یک مستطیل بکشید، می توانید باب اسفنجی هم بکشید! کارها را ساده انجام دهید و یک طرح اساسی برای این کارتون دوست داشتنی بکشید. قبل از ترسیم یقه و کروات حرفه ای او، بازوها و پاهای نازک آن را بکشید. پس از کشیدن اسفنج مورد علاقه تان دوباره به همان قسمت بازگشته و در صورت تمایل، باب اسفنجی را با مداد رنگی یا ماژیک رنگ آمیزی کنید.

بخش اول: رسم بدن باب اسفنجی

1. یک مستطیل عمودی با خطوط پر پیچ و تاب بکشید تا سر آن را ایجاد کنید

مستطیل را به اندازه ای بزرگ بکشید که می خواهید سر باب اسفنجی به همان اندازه باشد. ضلع های کناری را 1.5 برابر بلندتر از خطوط افقی ترسیم کنید. به جای اینکه خطوط مستقیم برای مستطیل بکشید، خطوط را موج دار و نامنظم کنید.

 • قسمت های پایینی را کمی باریک تر از سر باب اسفنجی ترسیم کنید.
 • این مستطیل موج دار مانند رئوس یک اسفنج به نظر می رسد.

طرز کشیدن بدن باب اسفنجی

2. در انتهای مستطیل پر پیچ و تاب کشیده شده، قسمت مستطیلی ترسیم کنید

برای ترسیم بالا تنه بدن باب اسفنجی، یک خط عمودی بکشید که تا پایین مستطیل ادامه پیدا می کند. این خطوط را به اندازه یک چهارم عرض سر باب اسفنجی ترسیم کنید. سپس، خط های صاف افقی بکشید که خط های عمودی را به هم متصل می کند.

 • یک خط موج دار در پایین سر ایجاد کنید در جایی که سر به بالا تنه وصل می شود.

تنوع: اگر می خواهید یک باب اسفنجی سه بعدی ترسیم کنید، یک مستطیل باریک بکشید که از سمت راست باب اسفنجی ادامه دارد. این خط را به صورت مخروطی بکشید به گونه ای که از مرکز باب اسفنجی دور شود.

رسم ساده باب اسفنجی با یک مستطیل

3. در مرکز مستطیل پایینی، یقه و کروات را ترسیم کنید

برای ترسیم یقه، دو شکل V در طول خط موج دار پایین سر بکشید. فاصله ای به اندازه یک شکل V بین این دو ایجاد نمایید. سپس، یک نیم دایره بین شکل های V کشیده و یک کروات به سمت پایین که تا قسمت تحتانی بالا تنه ادامه پیدا می کند، بکشید.

 • برای ترسیم کروات، یک لوزی عمودی بکشید که از پایین نیم دایره تا پایین بالا تنه ادامه داشته باشد.

آموزش نقاشی باب اسنفجی

4. برای ترسیم شلوار، خطوط مستقیم افقی با چهار مستطیل در زیر آن بکشید

از یک خط کش برای کمک به ترسیم یک خط مستقیم در وسط بالا تنه بدن کمک بگیرید. اگر هم پوشانی وجود دارد، از کشیدن آن از وسط کروات خودداری کرده و دست نگه داشته و خط را پاک کنید. برای ایجاد کمربند، 4 مستطیل باریک در زیر خط کمر بکشید و آن را رنگ کنید. دو مستطیل در طرفین کروات ایجاد کرده و یک فاصله بین هر کدام ایجاد کنید.

 • هر فاصله را در حدود یک چهارم اندازه مستطیل ایجاد کنید.

روش کشیدن شلوار باب اسفنجی

5. دو مستطیل و خطوط عمودی طولانی برای پاها بکشید

برای کشیدن پایین شلوار، دو مستطیل کوچک بکشید که در پایین خط کمر امتداد پیدا می کند. آنها را به اندازه نصف طول شلوار باب اسفنجی بکشید. فاصله ای به اندازه یک مستطیل بین آنها ایجاد کنید. سپس، دو خط عمودی که از هر پهلو تا پایین امتداد پیدا می کند، بکشید تا یک پا بسیار باریک ایجاد شود.

 • هر پا را به اندازه طول بالا تنه بکشید.

نقاشی باب اسفنجی

6. خطوط افقی روی هر پا بکشید تا یک جوراب ترسیم کنید

یک خط افقی کوتاه در وسط های هر پا ایجاد کنید، به صورتی که خطوط عمودی پا را به هم وصل کند. برای افزودن جزئیات به جوراب، دو خط افقی بیشتر در زیر قسمت بالایی جوراب بکشید تا رنگ آمیزی کنید.

 • اگر شکل کشیده شده خود را رنگ آمیزی می کنید، نوار بالایی جوراب را خط خطی آبی و و نوار پایینی را خط خطی قرمز کنید.

آموزش قدم به قدم کشیدن باب اسفنجی

7. شکل 8 افقی را برای ایجاد کفش بکشید

دو دایره افقی بکشید که به پایین پا متصل شده باشد. دایره ها را رنگ کنید تا کفش تیره شود. سپس، یک مربع کوچک را در پایه کفش بکشید تا پاشنه پا باب اسفنجی شکل بگیرد.

 • این کار را برای پا دیگر تکرار کنید.

چطور با یک مستطیل باب اسفنجی بکشیم

8.  آستین را تا پایین انگشتان دست باب اسفنجی بکشید

یک آستین کوچک تقریبا به اندازه ساق شلوار بکشید که به زیر سر متصل شده باشد. یک انحنا به دور از سمت سر کشیده و یک خط افقی بکشید که به خط موج دار پایین سر برسد. برای کشیدن بازو، دو خط عمودی از مرکز آستین تا خط کمر بکشید. سپس، 4 انگشت دست را بکشید، هر انگشت را خمیده و بزرگ بکشید.

 • این کار را برای سمت دیگر بدن باب اسفنجی نیز تکرار کنید.

روش کشیدن نقاشی باب اسفنجی برای کودکان

قسمت دوم: کشیدن صورت باب اسفنجی

1. دو دایره بزرگ در مرکز سر باب اسفنجی ترسیم کنید

یک خط افقی را تصور کنید که از سر باب اسفنجی عبور می کند. دو دایره بزرگ در مرکز این خط افقی ایجاد کنید، پس آنها (خط و دو دایره) از یکدیگر عبور می کنند. هر دایره را بکشید تا تقریبا یک چهارم بالای سر را پر کند. سپس، یک دایره متوسط در داخل چشم بکشید تا عنبیه ایجاد شود و یک دایره کوچک تر در داخل ان بکشید تا مردمک چشم ایجاد شود.

 • مردک را تا زمانی که سیاه شود، رنگ کرده و عنبیه را سفید نگه دارید زیرا رنگ آن آبی است.

طراحی صورت باب اسفنجی

2. سه خط مستقیم در بالای هر چشم بکشید

برای کشیدن مژه های جسورانه برای باب اسفنجی، یک خط مستقیم کوتاه بکشید که از بالای نیمه هر چشم تا بالای سر ادامه دارد. سپس خط کوتاه دیگری را در کنار آن بکشید که به دور زاویه صورت باشد. یک خط سوم بکشید که در جهت مخالف حرکت می کند.

 • به خاطر داشته باشید که فضایی بین هر مژه ایجاد کنید پس سه مژه در قسمت بالای کل چشم قرار می گیرد.

چطور باب اسفنجی بکشیم

3. یک لبخند منحنی شکل بزرگ در زیر چشم بکشید

یک مداد بین چشم چپ و کنار سر باب اسفنجی قرار دهید. از این نقطه، منحنی به سمت مرکز کشیده و سپس در طرف دیگر سر نیز این کار را انجام دهید. برای ترسیم چال گونه، در انتهای لبخند او یک قوس بکشید.

 • برای اینکه چال گونه را برجسته تر کنید، یک قوس بزرگ دیگر در انتهای لبخند او ایجاد کنید.

نکته: اگر می خواهید سطح بالایی از جزئیات را ترسیم کنید، سه نقطه را به هر قسمت چال گونه در کنار لبخند او ایجاد کنید.

آموزش مرحله به مرحله کشیدن باب اسفنجی

4. یک انحنا در زیر چشم ها برای بینی ایجاد کنید

نوک مداد را در بالای چشم چپ قرار دهید. مداد را به شکل منحنی و به سمت راست بالا بیاورید و سپس به سمت پایین به طرف چپ ببرید. این کار یک بینی دایره ای شکل ایجاد می کند که با چشم راست هم پوشانی داشته و در جایی که شروع به ترسیم بینی کرده اید، پایین رفته است.

مراحل کشیدن نقاشی باب اسفنجی

5. برای ایجاد دندان خرگوشی، دو مستطیل کشیده و یک خط موج دار در زیر آنها برای چانه ایجاد کنید

دو مستطیل عمودی بکشید که از پایین لبخند ادامه پیدا می کند. دندان ها را به همان اندازه بینی بکشید و فاصله ای بین دندان ها ایجاد کنید تا با فاصله از هم قرار داشته باشند. سپس، یک خط موج دار در زیر آن ایجاد کنید که از انتهای یک دندان به سمت دیگر می رود. خط موج دار به چانه شکل می دهد.

طرز کشیدن باب اسفنجی

6. یک بیضی در کل سر بکشید تا شکل اسفنجی داشته باشد

از خطوط کم رنگ برای کشیدن بیضی با اندازه های مختلف در تمام سر باب اسفنجی استفاده کنید. بین برخی از بیضی ها فاصله کمی گذاشته و در بین برخی دیگر فاصله زیادی ایجاد کنید. بیضی ها را کم رنگ کشیده یا به آرامی سایه بزنید تا مانند سوراخ هایی در اسفنج به نظر برسند.

چگونه باب اسفنجی بکشیم

از
420
رای