روانشناسی عکس پروفایل و شخصیت شناسی از روی ژست عکس

روانشناسی عکس پروفایل و شخصیت شناسی از روی ژست عکس شاید شناخت شخصیت افراد از طریق عکس پروفایل به نظرتان عجیب و خنده دار بیاید، اما عکس هایی که مردم برای عکس پروفایل شان انتخاب می کنند واقعا می تواند سرنخ هایی را به شما از تیپ شخصیت آنها بدهد.

به نظر می رسد که کلیشه قدیمی "یک عکس به اندازه هزار کلمه ارزش دارد"، حداقل وقتی که در مورد تصویر نمایه فیس بوک شما باشد درست می باشد. مطالعه ای از دانشگاه پنسیلوانیا نشان می دهد که عکس پروفایل فیس بوک شما آنچه را که درباره شما و شخصیت شما است را نشان می دهد. آیا شما یک فرد برون گرا ، وظیفه شناس یا عصبی هستید؟ به نظر می رسد که - دقیقاً مانند Magic 8 Ball - عکس پروفایل شبکه های اجتماعی شما همه آنها را می دانند. ما در این مقاله از وبسایت سلام دنیا به روانشناسی عکس پروفایل می پردازیم.

روانشناسی عکس پروفایل

آنچه عکس نمایه یا پروفایل شما درباره شما می گوید

در مطالعه ای تحت عنوان تجزیه و تحلیل شخصیت از طریق انتخاب عکس پروفایل در رسانه های اجتماعی "افراد برون گرا از تعامل با دیگران لذت می برند ، دید گروهی بالایی دارند و به عنوان فردی فعال و پر انرژی تصور می شوند. که افراد دیگر را درگیر آنها می کند. کاربرانی که از وظیفه شناسی بالایی برخوردارند نظم بیشتری دارند و رفتارهای برنامه ریزی شده را ترجیح می دهند.


حتما بخوانید: متنوع ترین عکس پروفایل ست دختر و پسر عاشقانه، فانتزی و زیبا


این می تواند کاربران را به انطباق با هنجارهای آنچه از یک عکس نمایه انتظار می رود ، یعنی یک عکس جلویی از خود (رودرو از خود) ، هدایت کند. "این مطالعه طیف گسترده ای از ویژگی های تصویر قابل تفسیر از تصاویر نمایه ، مانند رنگ ها ، زیبایی شناسی ، نمایش چهره و احساسات را تجزیه و تحلیل می کند. محققان با استفاده از این ویژگی ها روابط خود را با ویژگی های شخصیتی از پنج مدل بزرگ ویژگی های شخصیتی - برون گرایی ، دلسوزانه ، گشودگی ، وظیفه شناسی و روان رنجوری کشف کردند.

شخصیت شناسی از روی ژست عکس 

این مطالعه با استفاده از نمونه بزرگی از بیش از 60،000 نفر و آخرین روش های پیش بینی متن موجود ، به دنبال ارائه روشی برای پروفایل روانشناختی است که به کاربران کمک می کند تصاویر خود را با شخصیت آنلاین خود مطابقت دهند ، که شخصاً کمی احساس می کنم مانند سومین فصل ترسناک برتر آینه سیاه (نام فیلم) است. برعکس ، کاربران با تجربه باز/گشودگی زیاد ممکن است تمایل بیشتری به انتخاب تصاویر و ژست های غیر متعارف داشته باشند ، زیرا تمایل عمومی این افراد به هنر و تازگی است. "روان رنجوری" با احساسات منفی  همراه است که همچنین می تواند از طریق انتخاب تصاویر نمایه توسط کاربران منعکس شود. "

تشخیص شخصیت از روی عکس پروفایل

محققان تصمیم گرفتند تلاش خود را بر روی مطالعه تصاویر نمایه متمرکز كنند ، زیرا این تصاویر برداشت هایی را که می خواهیم به دیگران منتقل کنیم منعکس می کنند.


حتما بخوانید: بهترین عکس پروفایل دخترونه و عکس نوشته دخترونه برای پروفایل


و اگر فکر می کنید که میتوانید مردم را وقتی که واقعاً یک روان رنجور هستید فریب دهید که فکر کنند شما فردی راحت گیر و بردبار هستید ، من خبر بدی برای شما دارم.شما نمی توانید این کار را کنید." اگرچه شبکه های اجتماعی به کاربر اجازه می دهند که شخصیت و دیدگاه ایده آل خود را شکل دهند (" فرضیه هویت مجازی ایده آل ") ، شواهد نشان می دهد که رفتار رسانه های اجتماعی معمولاً گسترش دهنده خود شخص هستند(" فرضیه توسعه یافته زندگی واقعی ") ، "محققان این مطالعه ادعا شده ، اضافه می کنند که الگوریتم ها قادر به ارزیابی صحیح شخصیت کاربران در 65 درصد از اوقات بودند. خبر خوب این است که شما هنوز 35 درصد احتمال فریب ما را دارید.

تشخیص شخصیت از روی عکس پروفایل

آنچه که عکس پروفایل فیس بوک شما در مورد شخصیت شما می گویند 

طبق این مطالعه: وظیفه شناسی ویژگی شخصیتی مرتبط با نظم ، رفتار برنامه ریزی شده و نظم و انضباط شخصی است. افراد وظیفه شناس در آنجا که لبخند می زنند تصاویر رنگارنگ ، طبیعی و روشن را انتخاب می کنند و به طور کلی خوشحال به نظر می رسند. برونگرایی صفتی است که با تعامل با جهان خارج مشخص می شود. افراد برونگرا غالباً یک تصویر پروفایل واضح و رنگارنگ انتخاب می کنند که شامل افرادی متعدد و جوان است که ، عموما دارای عینک نیستند می شوند (که با افراد درونگرا مرتبط است).


حتما بخوانید: بهترین عکس پروفایل روز مادر و عکس نوشته روز مادر برای تلگرام 


پروفایل نشان دهنده شخصیت من

توافق پذیری با هماهنگی و همکاری اجتماعی مشخص می شود. افراد موافق اگرچه احساسات مثبتی مانند شادی را به نمایش می گذارند، تصاویر ملایم ، بهم ریخته و زیبایی ناپسندتری/کمتری نسبت به همتایان خود انتخاب می کنند. روان رنجوری با تجربه عواطف منفی و بی ثباتی عاطفی مرتبط است و بنابراین افراد روان رنجور معمولاً تصاویر ساده و غیر رنگارنگی را با احساسات منفی رنگی به نمایش می گذارند. حالات صورت اغلب فاقد گشودگی/خنده است و شامل عینک نیز می شود ، اگرچه افراد نوروتیک اغلب تصاویر نمایه را بدون چهره های قابل مشاهده انتخاب می کنند.

گشودگی به ویژگیهای فرعی هوش و قوه درک و گشودگی به تجربه تفکیک شده است. افراد باز/گشوده تمایل دارند تصاویر جذاب ، هرچند کم رنگ تر ، با افزایش کنتراست ، وضوح ، اشباع و تاری کمتر را انتخاب کنند.علاوه بر این ، افراد باز تمایل دارند طیف وسیعی از احساسات را در تصاویر نمایه خود نشان دهند. مطالعه دانشگاه پنسیلوانیا نتیجه گرفت که کاربرانی که باز یا روان رنجور هستند تمایل دارند عکس کمتری از افراد ارسال کنند ، و در صورت حضور افراد تمایل ندارند احساسات مثبتی را ابراز کنند ، اگرچه کیفیت زیبایی عکس ها برای باز بودن بالاتر و برای روان رنجوری کمتر است .

پروفایل نشان دهنده شخصیت من

پروفایل شخصیت آدمهاست

کاربران وظیفه شناس ، مطبوع و برون گرا ، تصاویر را با حداقل یک چهره ترجیح می دهند ، و به طور کلی احساسات مثبتی را نشان می دهند ، اما به نظر می رسد کاربران وظیفه شناس طبق قوانین بازی می کنند و تعریف کلی عکس پروفایل را ارسال می کنند: تصاویر یک چهره که مثبت ترین احساسات را از بین همه صفات بیان می کند. بنابراین ، حالا که می دانید کدام یک هستید (من روان رنجور هستم) ، آیا ویژگی شما برای جذب دوستان بیشترین یا کمترین است؟ بر اساس گزارش واشنگتن پست ، مطالعه دیگری از دانشگاه تورنتو یورک نشان داد که مردم علاقه بیشتری به دوستی با کسانی دارند که تصاویرشان را با چشمان باز ، صورت بیضی ، لبخند و موهای قهوه ای نشان می دهند.


حتما بخوانید: عالی ترین متن و عکس گرگ برای پروفایل؛ عکس نوشته در مورد گرگ


بعلاوه ، مردم کسانی که ژاکت می پوشیدند را بیشتر قابل دسترس بودن تفسیر می کنند - شاید این کار آنها را به یاد آقای راجرز می اندازد. افرادی که حالت چهره خنثی یا منفی ، موی مشکی یا کوتاه و کلاه یا عینک آفتابی دارند ، کمتر متمایل به متغیرهایی می شوند که در درونگرایی ، روان رنجوری و عدم پذیرش وجود دارند. اگر از ویژگی خود هیجان زده نیستید ، اکنون که الگوریتم را درک کرده اید ، شاید بتوانید آگاهانه این روند را طی کنید. چرا فیس بوک باید همه چیز را درباره شما بداند!


مقالات مرتبط:

متن و جملات انگلیسی عاشقانه خاص و با معنی برای همسر و بیو پروفایل

جذاب ترین عکس نوشته ها با اسم فاطمه برای پروفایل

از
23
رای