متن عاشقانه و جملات عارفانه کوتاه، بلند و انگلیسی درباره خدا برای بیو

متن عاشقانه و جملات عارفانه کوتاه، بلند و انگلیسی درباره خدا برای بیو خداوند کمال مطلق است و هیچ گونه نقص و کاستی در آن نیست. اوست تنها کسی که ما را در سختی ها و تنگنا های زندگی یاری می رساند و آرام بخش دل هاست. در ادامه جملات و متن عاشقانه درباره خدا، معجزه و توکل خدا آمده است.

خداوند بزرگ به همه افراد حکمت و آزادی اراده داده است تا مسیر زندگی خود را تعیین کنند. گاهی اوقات مشکلات و سختی های زندگی باعث می شود تا از یاد خداوند غافل شده و او را فراموش کنیم. در این مقاله از وبسایت سلام دنیا قصد داریم بهترین و زیباترین جملات و متن های عاشقانه ای را در وصف خداوند وجود دارد که شامل جملات عاشقانه برای خدا؛ متن در مورد توکل به خدا؛ جملات سنگین در مورد خدا؛ متن در مورد معجزه خدا؛ متن درباره خودم و خدا؛ جملات عاشقانه انگلیسی برای خدا را جمع آوری کرده و در اختیارتان قرار دهیم تا لحظه ای در خصوص بزرگی و حکمت خداوند تفکر کنید. با ما همراه باشید.

متن عاشقانه درباره خدا

بهترین دوست، خداست. او آن قدر خوب است که اگر یک گل به او تقدیم کنید، دسته گلی تقدیم تان می کند و خوب تر از آن است که  اگر دسته گلی به آب دادیم، دسته گل هایش را پس بگیرد . . .

//////////////////////////

مطمئن باش؛ خداوند تو را عاشقانه دوست دارد؛ چون در هر بهار برایت گل می فرستد و هر روز صبح آفتاب را به تو هدیه می کند.

//////////////////////////

متن عاشقانه درباره خدا

خدایا خوش به حال آنکه قلبش مال توست. حال و روزش هر نفس، احوال توست. خوش به حال آنکه چشمانش تویی. آرزوهایش همه آمال توست.

//////////////////////////

جملات عاشقانه درباره خداوند

خدای من، خدای مهربانم؛ اگر اکنون در زندگیم به جایگاه و مقامی رسیده ام و اگر توانسته ام که در زندگی خود برای خوشبختی ام گامی بردارم، فقط و فقط به خاطر لطف و مرحمتی بوده که تو به من داشته ای! به خاطر تمام این ها از تو سپاسگزارم؛ به خاطر همه ی این ها تو را عاشقانه می ستایمت.

//////////////////////////


حتما بخوانید: عکس نوشته نام خدا برای پروفایل؛ عکس اسم خدا زیبا


جملات عارفانه در مورد خدا

خوشبختی با تو معنا پیدا میکند. هر کسی که بگوید در هر چیز دیگری به غیر از تو خوشبختی را پیدا کرده و آن را لمس نموده، دروغ گفته است. مگر می شود خوشبختی را در جایی به جز از منبع آن پیدا کرد؟ خدای من؛ تو منبع خوشبختی هستی و من خوشحالم که خوشبخت ترین از نوع خود هستم! چرا که مشغول درک و شناخت تو ام.

//////////////////////////

درک کردن دنیا و لذت های آن در شناخت تو نهفته است. اگر من بخواهم در این دنیا خوشبختی را تجربه کنم، باید و باید تو را بشناسم. شناختن تو به من کمک می کند که به یک لذت بی نظیر دست پیدا کنم، لذتی که دشمنان تو هرگز آن را نمی چشند.

//////////////////////////

زمانی توانستم قدرت را درک کنم که به تو متصل شدم. به راستی در جهانی که آفریده ی توست و تو آن را خلق کرده ای، مگر می شود که به شیوه ی دیگری هم قدرتمند شد؟ راز قدرت در این است که خدایت را درک کنی. وقتی که خدا را شناختی و او را درک کردی، مطمئن باش که اگر تمام جهانیان هم علیه تو شوند، تو باز هم می توانی بر آنها پیروز شوی.

//////////////////////////

متن کوتاه عشق به خدا

دست به دامن خدا که میشوم… چیزی آهسته درون من به صدا میاید که: نترس! از باختن تا ساختن دوباره… فاصله ای نیست…

//////////////////////////

چه بسا خداوند هر گره ای که در کار ما میاندازد همچون گره های قالی باشد که نهایتا قصد دارد با آنها نقشی زیبا را بیافریند!


حتما بخوانید: متن عارفانه عاشقانه زیبا و جملات عاشقانه عارفانه احساسی برای همسر و پروفایل


//////////////////////////

هرگز چشمانت را از آسمان بر ندار. آنجایی که خدا زندگی می کند، آنقدر به آسمان چشم بدوز تا خدا را ببینی. سرت را بالا بگیر شک نکن ... خدا خودش را از تو پنهان نمی کند او دیدنی ترین است!

//////////////////////////

خدایا تو پناهِ منی وقتی راهها با همه ی وسعتشان تنگ می شوند.

//////////////////////////

متن درباره خدا برای بیو

خدایا کمکم کن که هرچه میشکنم (دل) نباشد . . .

//////////////////////////

متن درباره خدا برای بیو

ﮐﻼﻍ ﻭ ﻃﻮﻃﯽ ﻫﺮ ﺩﻭ ﺯﺷﺖ ﺁﻓﺮﯾﺪﻩ ﺷﺪﻧﺪ. ﻃﻮﻃﯽ ﺍﻋﺘﺮﺍﺽ ﮐﺮﺩ ﻭ ﺯﯾﺒﺎ ﺷﺪ، ﺍﻣﺎ ﮐﻼﻍ ﺭﺍﺿﯽ ﺑﻮﺩ.  ﺍﻣﺮﻭﺯ ﻃﻮﻃﯽ ﺩﺭ ﻗﻔﺲ ﺍﺳﺖ ﻭ ﮐﻼﻍ ﺁﺯﺍﺩ..  ﭘﺸﺖ ﻫﺮ ﺣﺎﺩﺛﻪ، ﺣﮑﻤﺘﯽ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺷﺎﯾﺪ ﻫﺮﮔﺰ ما ندانیم. به خدا اعتماد کن.

//////////////////////////

متن خاص در مورد خدا کوتاه

بیاموزید بدون نگرانی زندگی کنید؛ چون خدا در همه حال هوایتان را خواهد داشت …  اعتماد کنید و ایمان داشته باشید…

//////////////////////////

متن در مورد توکل به خدا

تا «خدا» هست هیچ لحظه‌ای آنقدر سخت نمی‌شود که نشود تحملش کرد، شدنی‌ها را انجام بده و تمام نشدنی‌هایت را به خدا بسپار، زخم‌های دلت را به خدا بسپار خودش بهترین مرهم‌ها را دارد … توکل کن آرام آرام همه چیز درست می‌شود.

//////////////////////////

توکل داشته باشید و کار درست را حتی در سخت‌ترین شرایط انجام دهید. باور داشته باشید زمانی که از آزمون عبور می‌کنید، خداوند بهترین لحظات را برای شما و در مسیر شما قرار داده است.

//////////////////////////

توکل کردن فقط چیز‌ها را تغییر نمی‌دهد بلکه تغییر اصلی را در ما و درونمان ایجاد می‌کند. اگر در جستجوی خداوند، کوشا باشیم، به آهستگی و به طور حتم به افراد بهتری تبدیل می‌شویم.

//////////////////////////

من معتقدم که اگر ایمان خود را حفظ کنید، نگرش مثبتی به زندگی داشته باشید، به خدا اعتماد کنید و اگر سپاسگزار باشید، خواهید دید که خدا در‌های جدیدی را برای شما باز می‌کند.


حتما بخوانید: استاتوس انگلیسی عاشقانه کوتاه با ترجمه؛ جملات و لکچر انگلیسی درباره عشق


 //////////////////////////

جملات کوتاه در مورد خدا

خدا می‌داند چه کسی به زندگی شما تعلق دارد و چه کسی ندارد، اعتماد کنید و بگذرید، هر که قرار باشد بماند، تا آخر خواهد ماند...

//////////////////////////

این تکبر و غرور ماست که باعث درد و رنج ما می‌شود. هر چه بیشتر فکر کنیم که می‌توانیم به تنهایی کاری را انجام دهیم، کمتر متوجه توکل به خداوند می‌شویم و درد بیشتری را باید تحمل کنیم.

//////////////////////////

هر لحظه این را به یاد داشته باشید که اندازه‌ مشکلات شما از قدرت خداوند خیلی کوچکتر است پس با خودت زمزمه کن «لاحول ولا قوه الا بالله».

//////////////////////////

متن بلند عاشقانه درباره خدا

تاریکی فرا می‌رسد. در میان آن آینده خالی و پوچ به نظر می‌رسد. وسوسه‌ رها کردن و تسلیم شدن هر روز بزرگتر می‌شود و شما با خودتان بحث می‌کنید که هیچ راهی وجود ندارد. اما با خدا هیچ چیزی غیرممکن نیست. او طناب‌ها، نردبان‌ها و تونل‌های بیشتری از چاله‌ها و چاه‌های زندگی شما سراغ دارد. بیشتر از آنچه که می‌توانید تصور کنید، صبر کنید. بی وقفه دعا کنید و امید داشته باشید.

جملات کوتاه در مورد خدا

//////////////////////////

متن طولانی درباره خدا

خدایا! زندگی سرشار از هزاران نگرانیست و ذهن از یک فکر به سوی فکر دیگر پرواز میکند. در میان چنین هیاهویی شنیدن ندای خاموشی که در قلبم با من سخن میگوید، دشوار است. خدایا مرا موهبت آن بخش که ذهنم در کشاکش این غوغای روزمره بر تو متمرکز باشد و هر روز دقایقی با تو ارتباط برقرار کنم. چنان متبرکم کن که ندای تو را بشنوم و سیمای تو را که پراز لطف و زیبایی‌ست به چشم دل مشاهده کنم.

//////////////////////////

کوله بار گناهانم بر دوشم سنگینی میکرد...  ندا آمد بر در خانه ام بیا، آنقدر بر در بکوب تا در به رویت وا کنم... وقتی بر در خانه اش رسیدم هر چه گشتم در بسته ای ندیدم!! هر چه بود باز بود... گفتم: خدایا بر کدامین در بکوبم؟؟؟؟  ندا آمد: این را گفتم که بیایی... وگرنه من هیچوقت درهای رحمتم را به روی تو نبسته بودم! کوله بارم بر زمین افتاد و پیشانیم بر خاک...

//////////////////////////

آتشی نمى سوزاند «ابراهیم» را و دریایى غرق نمی کند «موسى» را مادری، کودک دلبندش را به دست موجهاى خروشان «نیل» می سپارد تا برسد به خانه ی فرعونِ تشنه به خونَش دیگری را برادرانش به چاه مى اندازند سر از خانه ی عزیز مصر درمی آورد مکر زلیخا زندانیش می کند، اما عاقبت بر تخت ملک می نشیند از این «قِصَص» قرآنى هنوز هم نیاموختی؟! که اگر همه ی عالم قصد ضرر رساندن به تو را داشته باشند و خدا نخواهد، نمی توانند او که یگانه تکیه گاه من و توست پس؛ به «تدبیرش» اعتماد کن، به «حکمتش» دل بسپار، به او «توکل» کن؛ و به سمت او «قدمی بردار»، تا ده قدم آمدنش به سوى خود را به تماشا بنشینی.


حتما بخوانید: جملات و متن عاشقانه غمگین تاثیرگذار، کوتاه، احساسی، بلند و انگلیسی


//////////////////////////

چشمهایت را ببـند. در دلت با خدا سخن بگو. به همان زبان ساده ی خـودت بگو. هرچه میخواهی بگو او میشنود. بگو آرزویـی داری/ شاید دعایی/  یا شکرش بـگو می شنود  ایـن لحظه ی زیبا را برای خـودت تـکرار کن و پرواز دلت را حس کن.

//////////////////////////

می دانی راز خوشبختی من چیست؟ ثروتمند بودن من است؟ ارتباطات بی نظیر من است؟ آرامش من است؟ خیر! راز خوشبختی من این است که خدا را در زندگی درک کرده ام. زمانی که خدا را در زندگیت بشناسی و او را درک کنی، آن موقع می بینی که زندگیت از همه لحاظ و از همه جهات تغییر می کند و بهبود می یابد.

//////////////////////////

جملات زیبا در مورد خدا بلند

خدایا، اگر تو این زندگی را به من نمی بخشیدی و اگر تو مرا در این شرایط خوبی که دارم، قرار نمی دادی، فکر نکنم که می توانستم تو را بشناسم و تو را درک کنم. گرچه که اکنون هم آن چنان درکی از تو ندارم، اما همین مقدار کم باعث شده که خوشبختی را در تمام جهات زندگی تجربه کنم. خدایا برای این از تو متشکرم. تو بودی که مرا در این شرایط بی نظیر قراردادی. زندگی تلخ است، وقتی که تو در آن نباشی! خدایا، تو از رگ گردن هم به انسان نزدیکتری، اما این انسان است که تو را نمی بیند و این انسان است که حضور تو را درک نمی کند! خدای من، اگر بتوانم تو را ببینم و اگر بتوانم رد پای تو را در اتفاقات زندگی ام شناسایی کنم، آن وقت است که شیرین ترین زندگی را خواهم داشت.

//////////////////////////

همیشه فکر می کردم که مادرم مهربان ترین کسی است که می توانم عاشقانه به او تکیه کنم، اما اکنون این را باور ندارم. چیزی فراتر از مادر هم وجود دارد و چیزی بیشتر از او هم هست که بتوان به آن تکیه کرد و آن هم خداست. به خدا که تکیه کنی و خدا را که در زندگیت درک کنی، می فهمی که حتی مهربانی های مادرت هم در پیشگاه مهربانی های او، هیچ است.

//////////////////////////

جملات سنگین در مورد خدا

به نام خدایی که  دغدغه ی از دست دادنش را ندارم...

//////////////////////////

برای دردهایم نشانه میگذارم تا یادم بماند کجا دست خدا را نگرفته ام!

//////////////////////////

خدایا! سختی ها با تو آسان می شود ای بهترین رفیق روزهای سخت …

//////////////////////////

متن خاص در مورد خدا کوتاه

زمان بندی خدا بی نظیر است. نه هیچگاه دیر، نه هیچگاه زود. کمی بردباری می طلبد و ایمانی بسیار …  اما ارزش انتظار را دارد.

//////////////////////////

هر صبح پلک هایت فصل جدیدی از زندگی را ورق می زند!  سطر اول همیشه این است:  خدا همیشه با ماست ..  پس بخوانش با لبخند!

متن خاص در مورد خدا کوتاه//////////////////////////

جاذبه سیب،  آدم را به زمین زد و جاذبه زمین، سیب را فرقی نمیکند؛  سقوط سرنوشت دل دادن به هر جاذبه ای غیر از خداست..

//////////////////////////

خدایا!  صدایت میکنم چون در این دنیا دیگر صدا به صدایی نمیرسه اما تو شنوایی...

//////////////////////////

کسی که در برابر خداوند زانو می زند، می تواند در برابر هر کسی ایستادگی کند!

//////////////////////////

عشق همان خداست چون شریکی ندارد …


حتما بخوانید: متن تبریك شب یلدا عاشقانه، رسمی، به زبان ترکی و انگلیسی


//////////////////////////

وقتی احساس کردی گیر افتادی و دیگه هیچ راهی نیست که خارج بشی، اجازه بده خدا وارد بشه !!!

//////////////////////////

متن درباره خودم و خدا

خدایا برای همسایه که نان مرا ربود نان..!  برای عزیزانی که قلب مرا شکستن مهربانی.!  برای کسانی که روح مرا آزردند بخشش.!  و برای خویشتنِ خویش آگاهی و عشق می طلبم.

//////////////////////////

وقتی از اینکه آنچه را می خواستی بدست نیاوردی افسرده ای، فقط محکم بنشین و شاد باش! خداوند در فکر دادن چیز بهتری به تو می باشد . . .

//////////////////////////

زخمهای دلت را فقط به خدا بسپار  خودش بهترین مرهم ها را دارد  باور کن ...  آرام آرام همه چیز  خوب می شـود.

//////////////////////////

جملات عاشقانه برای خدا

«خدایا» تو را عاشق دیدم و غریبانه عاشقت شدم تو را بخشنده پنداشتم و گنه کار شدم تو را وفادار دیدم و بی وفایی نمودم ولی هر کجا که رفتم سرشکسته بازگشتم تو را گرم دیدم و در سردترین لحظات به سراغت آمدم اما… تو مرا چه دیدی که همچنان بخشنده و توبه پذیر و مشتاق بنده ات ماندی ؟

متن درباره خودم و خدا

//////////////////////////

خدا تنها کسي است که وقتي همه رفتند ميماند/ وقتي همه پشت کردند آغوش ميگشايد/ وقتي همه تنهايت گذاشتند محرمت ميشود و تنها سلطانی است که دلش با بخشيدن آرام ميگيرد نه با تنبيه کردن  هميشه خدا را برايتان آرزو ميکنم …

//////////////////////////

جملات ناب در مورد خدا

مرا قلبی ده که سراسر آن را وجودت فراگرفته باشد/ چنان خون در رگم جاری باش که مکانی برای نا امیدی نماند/ تو برایم امید محضی/ هر نفسی که میکشم و در انتظار نفس بعدی میمانم/  یعنی به تو امید دارمش.

//////////////////////////

خداوندا تو میدانی که من دلواپس فردای خود هستم/ مبادا گم کنم راه قشنگ آرزوها را/ مبادا گم کنم اهداف زیبا را/ مبادا جا بمانم از قصار موهبت هایت/ خداوندا مرا مگذار تنها لحظه ای حتی …

//////////////////////////

وقتی همه چیز هست، کمتر تو را صدا می کنم  وقتی سالم و شاداب هستم، کمتر تو را شکر می گویم  پروردگارا، هوشیارم کن  آنقدر که فراموش نکنم در خوشی ها باید بیشتر تو را صدا کرد!

//////////////////////////

جملات عاشقانه انگلیسی برای خدا

These days I’m strange nostalgia I do not know my friends are separated from God

این روزها عجیب احساس دلتنگی می کنم. نمی دانم از دوستانم جدا مانده ام یا از خدا...

//////////////////////////


حتما بخوانید: جملات ادبی فوق العاده، متن عاشقانه و انگلیسی برای مادر، مادر شوهر و مادر زن


God … Our world is you people … There is a condition called “low gain”! God and you experience that you cannot … Good for you

خدایا... تو دنیای ما آدما... یک حالتی هست به نام «کم آوردن»! تو که خدایی و نمی تونی تجربه اش کنی... خوش به حالت....

//////////////////////////

جملات سنگین در مورد خدا به انگلیسی

Do not ever take your eyes from the sky Because God lives Sew eyes to see God as the sky keep your head up do not doubt . . . God does not hide from you He is the most interesting.

هرگز چشمانت را از آسمان بر ندار. آنجایی که خدا زندگی می کند، آنقدر به آسمان چشم بدوز تا خدا را ببینی سرت را بالا بگیر شک نکن . . . خدا خودش را از تو پنهان نمی کند او دیدنی ترین است!

//////////////////////////

Remember nowhere so busy that you cannot get a moment alone with God

یادت باشد هیچ کجا آنقدر شلوغ نیست که نتوانی لحظه ای با خدا خلوت کنی

جملات سنگین در مورد خدا به انگلیسی

//////////////////////////

متن خاص در مورد خدا کوتاه انگلیسی

Be like a child, one-year appreciation against God when he launched into the air, laughs why are you certain that he was

در مقابل تقدیر خداوند همانند کودکی یک ساله باش که وقتی او را به هوا می اندازی، می خندد چرا که اطمینان دارد او را خواهی گرفت

//////////////////////////

متن در مورد معجزه خدا

میان آرزوی تو و معجزه خداوند، دیواری است به نام اعتماد.  پس اگر دوست داری به آرزویت برسی با تمام وجود به او اعتماد کن.  هیچ کودکی نگران وعده بعدی غذایش نیست؛ زیرا به مهربانی مادرش ایمان دارد. ای کاش ایمانی از جنس کودکانه داشته باشیم به خدا...

//////////////////////////

خدایا از تو معجزه ای میخواهم... معجزه ای بزرگ... در حد خدا بودنت... تو خود بهتر میدانی معجزه ای که اشک شوقم را جاری کند… ناامید نیستم، فقط دلتنگم

//////////////////////////

آرزویت را برآورد میکند، آن خدایی که آسمان را برای خنداندن گلی میگریاند . .

//////////////////////////

ایمان داشته باشید که مکانی که خداوند شما را به آن فرا می‌خواند، مکانی است که لذت و نعمت عمیق شما در آن جا برآورده می‌شود.

//////////////////////////

خدا هرگز چیزی را از زندگی شما دور نمی‌کند بدون اینکه آن را جایگزین چیزی بهتر کند.

//////////////////////////

جملات عارفانه در مورد خدا

حمد و سپاس مخصوص خداوندی که هر جا خواستم او بود؛ اما هر جا او خواست من نبودم.

//////////////////////////

هر صبح پلکهایت فصل جدیدی از زندگی را ورق می زند! سطر اول همیشه این است: خدا همیشه با ماست … پس بخوانش با لبخند!

//////////////////////////

همواره روحی مهاجر باش به سوی مبدا، به سوی آنجا که بتوانی انسان تر باشی و از آنچه که هستی و هستند فاصله بگیری، این رسالت دایمی توست …

//////////////////////////

آرامش در زندگی نبودن جدال نیست، بلکه تجربه حضور خداست!

//////////////////////////

مسکینی دیدم با کفش پاره شکر می کرد خدا را! گفتم که کفش پاره شکر خدا ندارد !؟! گفتا یکی شکر می کرد، دیدم که پا ندارد …

//////////////////////////


حتما بخوانید: متن ادبی عاشقانه دوستت دارم زیبا برای همسر و عشق | جملات عاشقانه ادبی از بزرگان


جملات عاشقانه برای خدا

خدایا! نگهدار آنکه من دوستش دارم و نگهم دار از ظلم به آنان که دوستشان ندارم …

//////////////////////////

جملات عاشقانه برای خدا

خدایا در من کسی هست که صدا میزند تو را؛ به فریادش برس!

//////////////////////////

یادت باشد که افتادن یک برگ از درخت هم بی حکمت خدا نیست چه برسد باقی رخداد های زندگی!

سخن آخر

در این مقاله از وبسایت سلام دنیا سعی کردیم تا جملات عاشقانه در مورد خداوند، متن طولانی درباره خدا؛ جملات عارفانه در مورد خدا را جمع آوری کرده و در اختیارتان قرار دهیم. لطفا در بخش نظرات بنویسید که کدام متن را بیشتر از سایرین دوست داشتید.


مقالات مرتبط:

تکه کلام عاشقانه خاص، کوتاه، سنگین، خنده دار، کردی و انگلیسی برای همسر

متن عاشقانه جدایی غمگین و طولانی | جملات احساسی جدایی و دوری از عشق و یار

بهترین عکس و متن دلنوشته تنهایی و بیکسی کوتاه، طولانی و غمگین

از
3
رای