5 نکته و توصیه مهم برای کاهش کبودی و تورم بعد از جراحی زیبایی بینی

5 نکته و توصیه مهم برای کاهش کبودی و تورم بعد از جراحی زیبایی بینی کبودی و سیاهی چشم ها یک بخش طبیعی از جراحی زیبایی بینی می باشد؛ که میزان آن تا حدودی به جراح زیبایی بستگی دارد. رعایت برخی نکات کلیدی مثل: کمپرس سرد می تواند به کاهش کبودی و تورم بعد از عمل بینی کمک نماید.

تقریبا در هر عمل جراحی زیبایی، نکته ای وجود دارد که محل جراحی قبل از بهتر شدن، وخیم تر می شود. وقتی صحبت از رینوپلاستی می شود- که یک نام تخصصی برای جراحی زیبایی بینی است- کبودی و سیاهی چشم ها یک بخش طبیعی از این عمل محسوب می شوند. اینکه چقدر کبودی را تجربه می کنید، تا حدودی به جراح زیبایی شما مربوط می شود. اینکه چگونه جراح می تواند پریوستئوم را برش دهد (بافت بالای استخوان بینی شما)، تاثیر زیادی بر کبودی و میزان تورم خواهد داشت.

اگر چه بیشتر شرایطی که بعد از عمل تجربه می کنید خارج از کنترل شما است، اما هنوز مراحلی وجود دارد که می توانید برای اطمینان از بهبودی خود در کوتاه ترین زمان ممکن انجام دهید. در این قسمت همانطور که دوره بهبودی خود بعد از عمل جراحی بینی را کنترل می کنید، باید 5 مورد را در نظر داشته باشید.

نکات مهم برای کاهش کبودی و ورم بعد از عمل بینی

1. آماده سازی خود

دانستن آنچه باید انتظار داشته باشید، بخش مهمی از حفظ نگرش مثبت در حین بهبود است. اگر امید داشته باشید که بعد از عمل جراحی به بهترین شکل خود به نظر می رسید، ناامید خواهید شد. من قبل از عمل شما توضیح خواهم داد كه معمولاً بهبودی چگونه اتفاق می افتد، اما هر شخص به گونه ای متفاوت بهبود می یابد، بنابراین ممكن است چیزهایی را که دقیقا بیمار دیگر احساس می کند، تجربه نکنید.

به جراح خود قبل از عمل در مورد هر دارویی که مصرف می کنید، نیز اطلاع دهید. برخی از داروها، به خصوص داروهای رقیق کننده خون، می توانند بر میزان کبودی شما بعد از جراحی تاثیر بگذارند. به طور مشابه، اگر سابقه خانوادگی خونریزی بیش از حد یا کبودی زیاد را دارید، در مورد آن به پزشک معالج خود اطلاع دهید تا این موارد را در روند جراحی شما در نظر بگیرد.

نکاتی برای کاهش تورم و کبودی صورت ناشی از عمل زیبایی

2. خونسردی خود را حفظ کنید

اگرچه خونسردی همیشه یک ویژگی مثبت محسوب می شود، اما منظور من اینجا درجه حرارت است. کمپرس سرد شاید یکی از ساده ترین و موثرترین خود درمانی هایی است که می توانید برای درمان سریع خود انجام دهید. در عمل جراحی زیبایی بینی، التهاب اجتناب ناپذیر است، و دمای خنک مانع از تورم می شود. سعی کنید برای چند روز بعد از جراحی، یک برنامه زمانی کمپرس هوای سرد هر 30 دقیقه یک بار داشته باشید، سپس در صورت نیاز، این کار را به صورت دوره ای بعد از این مدت انجام دهید.

اگر دوش آب گرم یا وان حمام گرم را دوست دارید، سعی کنید در طول دوره درمان از دماهای خنک تر برای این منظور استفاده کنید.سیستم گردش خون تأثیرات آب گرم را روی بدن پخش می کند، بنابراین حتی اگر بینی خود را خشک نگه دارید، خون شما باعث گرم شدن بینی می شود، که به طور بالقوه باعث کندی بهبودی و تشدید التهاب می شود.

توصیه های کلیدی برای کاهش کبودی و ورم پس از عمل زیبایی بینی

3. داروها

استفاده از داروی ضد التهاب غیر استروئیدی یک روش قدرتمند برای کاهش درد و تورم است، با این وجود حداقل یک هفته قبل از جراحی زیبایی بینی از این موارد جلوگیری کنید. شواهدی وجود دارد که نشان می دهد داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی، می توانند روند بهبودی را بعد از عمل کند کنند.

دو مکمل موثر قبل و بعد از عمل ممکن است در به حداقل رساندن التهاب کمک کند. یک گیاه هومیوپاتی با نام تنباکو کوهی که مصرف آن یک هفته قبل از عمل جراحی و یک هفته بعد از اتمام عمل جراحی می تواند به کاهش تورم کمک کند. آنزیم بروملین که نوعی آنزیم یافت شده در آناناس است، می تواند یک هفته قبل از عمل جراحی و تا دو هفته بعد از عمل جراحی مصرف شود. هیچ یک از این داروها عوارض جانبی ندارند و به کوتاه شدن زمان بهبودی کمک می کنند.

4. مراقب نمک مصرفی خود باشید

سدیم باعث می شود که بدن مایعات را در خود نگه دارد، و این دقیقا همان چیزی است که ما برای کاهش کبودی و تورم باید از آن پرهیز نماییم. پس خوردن آن قوطی سوپ مرغ را پس از عمل جراحی زیبایی بینی فراموش کنید. سعی کنید که تا حد امکان تا دو هفته بعد از عمل، از قرار دادن نمک در رژیم غذایی خود اجتناب نمایید. به همین ترتیب، بدن خود را پر آب نگه دارید. هنگامی که بدن مقدار زیادی آب داشته باشد، نگه داشتن آب در بدن با احتمال کمتری صورت می گیرد و سیستم گردش خون و لنفاوی با کارایی بهتری عمل می کند که هر دو به بهبود سریع کمک می کنند.

مراقبت های بعد از جراحی زیبایی بینی

5. از اسپلینت خود استفاده کنید

به طور معمول توصیه می کنم چند روز پس از عمل جراحی از اسپلینت استفاده کنید. اسپلینت در به حداقل رساندن تورم کمک می کند، بنابراین نقش مهمی در بهبود شما دارد. با این حال، ضروری است که خشک بماند تا از ایجاد شرایطی که می تواند به وجود عفونت در بریدگی های جراحی شما کمک کند، جلوگیری شود.

کمپرس هوای سرد را به دور از تماس مستقیم با اسپلینت قرار دهید. همانطور که بر روی بینی خود اسپلینت قرار داده اید، از هر گونه فشاری که باعث می شود خون شدیدا در سر شما جریان پیدا کند، مانند خم شدن برای برداشتن یک چیز سنگین، خودداری نمایید. در عوض، پیاده روی سبک برای تحریک ملایم سیستم گردش خون بسیار مفید است. گردش خون به بهبود و ترمیم کمک می کند، اما مساله این است که از یک حد بیشتر برای بهبود شما مناسب نیست. حدود یک ماه بعد از عمل جراحی زیبایی بینی خود از ایجاد فشار خودداری کنید تا تورم و کبودی به حداقل برسد.

از
4
رای