نکات ساده برای داشتن خانه ای تمیز؛ 7 وسیله خانه که هر روز باید تمیز شوند

نکات ساده برای داشتن خانه ای تمیز؛ 7 وسیله خانه که هر روز باید تمیز شوند آیا تا به حال به کارهایی ساده که می توانند به داشتن آشپزخانه تمیز و محیط زندگی شاد کمک کند فکر کردید؟ می دانید کدام وسایل باید هر روز تمیز شود؟

هنوز کار دیگری برای لیست کردن هست؟ خوب اگر دقیقا همه کارها را هر روز انجام دهید، نه کاری باقی نمی ماند. اکثر این وظایف ساده کارهای کوچکی هستند که به سختی در مورد آنها فکر می کنید. اما ما هنوز هم می خواهیم که توجه شما را به این 7 کار جلب کنیم که واقعا باید هر روز انجام شوند. آیا شما این وسایل را هر روز تمیز می کنید؟ اگر می خواهید محیط زندگی سالم و با طراوتی ایجاد کنید، از تمیز بودن این وسایل اطمینان حاصل کنید.

از تمیز کردن روزانه این 7 وسیله غافل نشوید

1. حوله، حوله خشک کن آشپزخانه و کهنه ظرف شویی

شما از کهنه ظرف شویی برای پاک کردن کثیفی ها استفاده می کنید، بنابراین خیلی تعجب انگیز نیست که این پارچه پر از باکتری باشد. حوله خشک کن آشپزخانه هم کثیف تر از کهنه ظرف شویی به نظر نمی رسد. بیاید منصف باشیم، واقعا هر چند وقت برای دور انداختن دستمال کهنه و تعویض آن با دستمال جدید هزینه می کنید؟ خوب وقتی که این کار را انجام می دهید، حوله های حمام مهمان را هم عوض کنید چون این حوله ها چند بار در روز استفاده می شوند، برای همین خیلی زود کثیف می شوند.

نکات و ترفندهای خانه داری

2. جداره های دوش

خوب این راهکار خیلی "تمیز کردن" محسوب نمی شود، اما به هر حال بسیاری از مردم تمیزی این قسمت را فراموش می کنند. یک خشک کن را در دوش تان قرار دهید تا شما و اعضای خانواده تان بتوانید آب را از جداره دوش و درهای کابین دوش خشک کنند. انجام این کار ساده و کوچک هر روز می تواند از ایجاد جرم در دوش شما جلوگیری کند، یعنی اینکه شما بعدا مجبور به تمیز کردن آن نخواهید بود.

3. پیش خوان آشپزخانه

بطری اسپری آب و به همراه پاک کننده آشپزخانه یا پاک کننده چند منظوره را نزدیک خود نگه دارید تا بتوانید سریعا پیش خوان را قبل و بعد از آشپزی تمیز کنید. البته انجام این کار بعد از تهیه غذا منطقی تر است. چون خرده ریز ها و ته مانده غذا روی پیش خوان شما وجود خواهد داشت، اما تمیز کردن آن قبل از پخت و پز هم ایده خوبی است. شما خرید خوار بارتان یا کلیدهای تان را روی آن می گذارید و چه کسی می داند چه باکتری های دیگری روی سطح آن باقی می مانند. بنابراین آنها را با پاک کننده ای که لوکس نیست سریعا از بین ببرید.

کدام وسایل آشپزخانه باید هر روز تمیز شود

4. دستگاه قهوه ساز

آیا مثل ما هر روز از دستگاه قهوه ساز استفاده می کنید؟ پس باید همه اجزای جدا شدنی آن را هر روز بشویید. زمانی که  از دستگاه قهوه ساز استفاده می کنید پودرهای قهوه و لایه روغنی در پشت آن باقی می مانند. این ماده ها باعث می شوند که دستگاه کثیف شود و اگر به همین صورت باقی بماند، دستگاه به راحتی خراب می شود. به همین دلیل باید تمام اجزای جدا شدنی را خارج کنید و آنها را بشویید یا آنها  را در ماشین ظرف شویی قرار دهید.

5. سینک

بسیاری از باکتری ها زمانی که صورت، دستها یا غذا را می شویید، در پشت سینک باقی می مانند. تمیز کردن سریع آنها با پاک کننده چند منظوره ایده بدی نیست. آیا می خواهید مطمئن شوید که سینک به درستی ضد عفونی شده است؟ باقی مانده غذا را بردارید و سینک را با آب گرم پر کنید. یک قاشق غذاخوری ماده ضد عفونی کننده را به آب گرم اضافه کنید و اجازه دهید به مدت 5 دقیقه داخل سینک باقی بماند. بگذارید آب سینک کشیده شود و آن را با حوله خشک کنید. لازم نیست هر روز این کار را انجام دهید. اما مطمئن شوید که حداقل باقی مانده غذا را خارج می کنید.

تمیز کردن این وسایل را فراموش نکنید

6. ظرف ها

اگر ظرف های نشسته را برای روز بعد بگذارید (یا حتی دیرتر) می تواند حشرات موذی را به خودش جذب کند و تقریبا شستن ظرف را خیلی سخت می کند. برای همین خیلی بهتر و آسان تر است که به سادگی ظرف ها را هر روز بشویید. این کار کمی زمان بر خواهد بود، اما شما روز بعد با حجم عظیمی از ظرف های نشسته مواجه نخواهید شد.

7. خرده ریزها

هر روز برای دور کردن حشرات موذی با استفاده از جارو و خاک انداز خرده ریز های غذا را جمع کنید. شما که نمی خواهید به راحتی غذای خوب به آنها بدهید و آنها را دوباره به آشپزخانه تان برگردانید.

منبع: tips-and-tricks

از
4
رای