8 ترفند مفید و جالب با گوش پاک کن + نکات خانه داری

8 ترفند مفید و جالب با گوش پاک کن + نکات خانه داری گوش پاک کن برخلاف نامی که دارد تنها مختص تمیز کردن گوش نیست. در ادامه با کارکرد های متفاوت و جالب گوش پاک کن در امور مختلف و به خصوص در زمان نظافت آشنا خواهید شد.

گوش پاک کن در خانه بسیار مفید و پرکاربرد است. آیا شما از گوش پاک کن فقط به منظور تمیز کردن گوش یا بینی خود استفاده می کنید؟ یا از آنها هنگام آرایش خود نیز استفاده می کنید؟ اگر این گونه است، پس این مقاله برای شما مناسب است! از گوش پاک کن می توان برای بسیاری مصارف دیگر استفاده نمود. ما در ادامه بیشتر به برخی از کاربردهای کاری داخل خانه اشاره می کنیم.

8 کاربرد متفاوت و جالب گوش پاک در نظافت و امور منزل

1. جلوگیری از آلوده شدن ظرف کرم

هر بار که انگشت خود را در داخل قوطی کرم فرو می کنید، باکتری ها به داخل محصول وارد می شوند. شما می توانید از گوش پاک کن برای بیرون آوردن مقدار کرمی که احتیاج دارید، استفاده نمایید تا محصولات مراقبت های شخصی را تمیز نگه دارید.

جلوگیری از آلوده شدن کرم با گوش پاک کن

2. تمیز کردن لوازم الکترونیکی

ما هر روز از وسایل الکترونیکی زیادی استفاده می کنیم، اما به ندرت در مورد تمیز کردن آنها فکر می کنیم. بسیاری از باکتری ها می توانند به مرور زمان بر روی این وسایل الکترونیکی بنشینند. یک گوش پاک کن را در الکل یا یک مایع ضدعفونی کننده دیگر خیس کرده تا گوشه ها و سوراخ های تلفن همراه، تبلت و لپتاپ خود را تمیز کنید. آنها همچنین برای تمیز کردن فضاهای بین کلیدهای صفحه کیبورد نیز مناسب هستند.

تمیز کردن لوازم الکترونیکی با گوش پاک کن

3. نظافت فضاهای داخلی اتومبیل با گوش پاک کن

یک گوش پاک کن مرطوب به شما این امکان را می دهد تا گرد و غبار و خاک را از قسمت هایی از اتومبیل که دسترسی به آنها دشوار است، پاک کنید. به دستگیره های درها، دکمه های پنجره ها، و بازشوهای تهویه و اهرم دنده فکر کنید.

نظافت فضاهای داخلی اتومبیل با گوش پاک کن

4. تمیز کردن کثیفی ها و گرد و غبار در سشوار با گوش پاک کن

گرد و غبار بر روی سشوار، در پشت سشوار یا در نزدیکی آن می تواند منجر به آتش سوزی شود. به همین دلیل هر چند وقت یک بار تمیز کردن فیلتر پشت سشوار حائز اهمیت است. این کار از طریق تمیز کردن دهانه تهویه در پشت سشوار با استفاده از یک گوش پاک کن مرطوب برای دسترسی به نواحی دشوار صورت می گیرد.

تمیز کردن کثیفی ها و گرد و غبار در سشوار با گوش پاک کن

5. اصلاح کردن سریع رنگ

نیازی به خرید فرچه های رنگ یا غلتک ها ی گران قیمت برای اصلاح دیوار خانه نیست! یک گوش پاک کن را در داخل ظرف رنگ خیس کرده و از آن برای پوشاندن علائم نواحی کوچک استفاده کنید، همچنین رنگ یا سایر خطوط موجود در دیوار را پاک کنید.

اصلاح کردن سریع رنگ با گوش پاک کن

6. رفع مشکل گیر کردن قفل زیپ

یک گوش پاک کن را با مرطوب کننده لب، وازلین یا روغن خوراکی خیس کنید، سپس گوش پاک کن را اطراف زیپ گیر کرده را بمالید. زیپ به مواد روغنی آغشته شده و به باز شدن آن کمک می کند.

رفع مشکل گیر کردن قفل زیپ با گوش پاک کن

7. جلا دادن به جواهرات

گوش پاک کن ابزاری فوق العاده برای تمیز کردن جواهرات است. کافی است که گوش پاک کن را به مواد پاک کننده جواهرات آغشته کرده و از آن برای تمیز کردن حلقه ها، گوشواره ها و همچنین کناره های پلاک ها و سنجاق سینه استفاده کنید.

جلا دادن به جواهرات با گوش پاک کن

8. پاک کردن اثر گچ

تخته های گچی امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرند، اما داشتن یک تخته خوب بدون کثیفی کمی دشوار است. هنگامی که نوشتن بر روی تخته خود را تمام کردید، تنها کافی است تا از یک جفت گوش پاک کن برای از بین بردن اثر هر گونه آلودگی یا لکه برای ایجاد ظاهری تمیز و حرفه ای استفاده نمایید.

پاک کردن اثر گچ با گوش پاک کن

منبع: tips-and-tricks

از
3
رای