نکات خانه داری؛ این 4 کار ممنوعه را هرگز با جاروبرقی خود انجام ندهید

نکات خانه داری؛ این 4 کار ممنوعه را هرگز با جاروبرقی خود انجام ندهید اگر به طول عمر وسایل منزل خود اهمیت می دهید باید برخی نکات را هرچند ساده، رعایت کنید. در ادامه 4 مورد از کارهایی که منجر به کاهش طول عمر جاروبرقی و در نهایت از بین رفتن آن می شود اشاره شده است.

در این مواقع، استفاده از جارو برقی راه حل نیست. جاروبرقی نقش مهمی در خانه دارد. ما به طور مرتب از این وسیله برای انواع مختلف کارهای تمیزکاری استفاده می کنیم. اگرچه تمیز کردن خاک و گرد و غبار با جاروبرقی بسیار آسان است، اما شما نباید از جاروبرقی برای هر چیز و هرکاری استفاده نمایید. برای کارهای زیر بهتر است جارو برقی را در کمد خود نگه دارید.

این 4 کار را هیچگاه با جاروبرقی خانه انجام ندهید

1. جمع آوری خرده های شیشه شکسته با جاروبرقی

آیا شیشه یا ظرف شیشه ای را انداخته اید و شیشه شکسته در همه جا ریخته است؟ از جاروبرقی خود استفاده نکنید؛ زیرا تکه های شیشه می تواند باعث آسیب به جاروبرقی شود. به عنوان مثال، کیسه آن می تواند پاره شود، به این معنا که شما مجبور می شوید یک به هم ریختگی بزرگ تر را تمیز کنید. این شیشه همچنین می تواند فضای داخلی جاروبرقی را خراش داده و حتی در شلنگ جاروبرقی گیر کند. بهترین راه برای پیشبرد این مساله این است که با احتیاط قطعات بزرگ تر شیشه را برداشته و و قطعات کوچک تر را با یک تکه نان تمیز کنیم. یک تکه نان را به آرامی بر روی قسمت هایی که شیشه ریخته فشار دهید خرده ریزهای شیشه به نان می چسبند، به این معنا که می توانید آن را با خیال آسوده تمیز کنید. حتی می توانید نان را مرطوب کنید تا مطمئن شوید که شیشه ها حتی بهتر به آن می چسبند.

جمع آوری خرده های شیشه شکسته با جاروبرقی

2. چیزهای مرطوب و حاوی مایعات

وقتی کارهای عجیب و غریب در خانه انجام داده اید و کف خانه کثیف و به هم ریخته شده است، تمیز کردن آن با استفاده از جاروبرقی به سادگی انجام می شود. گاهی اوقات بخشی از قسمت های کف زمین ممکن است کمی خیس شده باشد، اما شما هنوز هم با جاروبرقی آنها را پاک می کنید. به هر حال، از حالا به بعد ممکن است بخواهید از انجام این کار صرف نظر کنید. اگر رطوب وارد جاروبرقی شود، کپک های قارچی در داخل آن رشد می کنند. رطوبت همچنین ممکن است باعث شود که جاروبرقی از کار بیافتد. بنابراین، دفعه بعد که کف خانه شما کثیف شد، اول مطمئن شوید که کف خانه کاملا خشک باشد.

3. جمع آوری مواد و لوازم آرایشی با جاروبرقی

اگر به طور تصادفی مقداری پودر لوازم آرایش را بر روی زمین ریخته اید، ممکن است وسوسه شوید که جاروبرقی را برداشته و برای تمیزکاری از آن استفاده کنید. بسته به نوع لوازم آرایش و اینکه بر روی کف زمین فرش باشد یا خیر، شما نباید لوازم آرایش را با جاروبرقی تمیز کنید. این بدان دلیل است که در بیشتر مواقع، جاروبرقی به جای مکش آنها، تنها باعث پخش شدن بیشتر آنها می شود. علاوه بر این، انواع مختلف محصولات آرایشی مانند سایه چشم و کرم پودر می توانند با هم ذوب شده، که در این صورت باعث انسداد جاروبرقی شما می شود. خیلی بهتر است سعی کنید قسمت اعظم آن را از روی کف زمین برداشته و مابقی را با کمک جوش شیرین تمیز کنید. همچنین می توانید این ترفند را امتحان کنید.

جمع آوری مواد و لوازم آرایشی با جاروبرقی

4. جمع آوری مقدار زیاد مو با جارو برقی

جاروبرقی کشیدن و جمع آوری مقدار مویی که بر روی کف زمین یا بر روی فرش ریخته، ایرادی ندارد. با این حال، اگر می خواهید موهای زیادی را به طور همزمان تمیز کنید، به عنوان مثال، اگر موهای خودتان را کوتاه کرده اید، بهتر است به جای استفاده از جاروبرقی، به صورت دستی آنها را جارو کنید. موها می توانند در برس جاروبرقی شما پیچیده، به این معنا که ممکن است از این پس نتوانید از جاروبرقی به درستی استفاده کنید.

منبع: tips-and-tricks

از
1
رای