10 مورد از بهترین نکات برای آموزش سگ که توسط مربیان حرفه ای ارائه شده است

10 مورد از بهترین نکات برای آموزش سگ که توسط مربیان حرفه ای ارائه شده است آموزش الگوهای رفتاری جدید به سگ، نیازمند دانستن نکات کلیدی است؛ برخی از این نکات شامل: انتخاب نام مناسب برای سگ، دادن پاداش به او در زمانی که رفتار خوبی دارد و.... می باشد.

بلافاصله بعد از اینکه سگی به خانه آوردید، لازم است الگوهای رفتاری جدید را به او بیاموزید. اما باید از کجا شروع کنید؟ چه سگ تان را خودتان آموزش بدهید، به کلاس های مخصوص ببرید و یا یک مربی خصوصی استخدام کنید، باید نکات آموزشی مهم را بدانید. این 10 نکته از افراد حرفه ای تعلیم دهنده سگ، می تواند به شما در آموزش دادن سگ خود کمک کند. وقتی توله سگ شما به اندازه کافی بزرگ می شود، باید به فکر اخته و عقیم کردن او باشید، به خصوص اگر قصد دارید سگ را برای همیشه پیش خودتان نگه دارید. یک سگ عقیم شده آرام تر و کم تحرک تر است و ممکن است آموزشش موفقیت آمیزتر باشد.

10 نکته از افراد حرفه ای برای آموزش سگ

1. یک نام مناسب برای سگ خود انتخاب کنید و به آن احترام بگذارید 

شما می توانید اسمی که دوست دارید را برای سگتان انتخاب کنید، اما برای هدف آموزش بهتر است اسم کوتاهی انتخاب کنید که به یک حرف صامت قوی ختم بشود. این به شما اجازه می دهد به راحتی اسم سگ را ادا کنید و او نیز همیشه آن اسم را به وضوح بشوند. اسم هایی مثل جاسپر و جک به صامت های قوی ختم می شوند، این باعث جلب توجه توله سگ می شود.

اگر سگ بزرگتری آورده اید احتمالاً به اسمی که قبلاً داشته است عادت کرده است؛ با این حال تغییر دادن آن مشکلی ندارد. اگر سگ را از پناهگاه آورده اید، آنها احتمالاً فراموش می کنند اسم موقتی که برای سگ انتخاب کرده بودند را به شما بگویند. اگر سگ را از پرورش دهنده خریده باشید، و اسمی که سگتان در حال حاضر دارد طولانی است، ممکن است بخواهید آن را با یک اسم کوتاه عوض کنید. خوشبختانه سگ ها بسیار سازگار هستند. اگر اسم جدیدی برای سگ خود انتخاب کنید و به طور مداوم از آن استفاده کنید، او به نام جدید پاسخ خواهد داد. اسم قدیمی یا جدید، سعی کنید اسم را با چیزهای سرگرم کننده و خوشایند سگ مرتبط کنید. هدف این است که سگ، اسمش را مثل دیگر چیزهای خوشایند زندگی مانند "پیاده روی"، "خوراکی" یا "شام" در نظر بگیرد!

آموزش سگ

2. در مورد قوانین خانه تصمیم بگیرید

قبل از اینکه سگ را به خانه بیاورید، تصمیم بگیرید که چه کارهایی می تواند انجام بدهد و چه کارهایی نمی تواند. آیا اجازه رفتن روی تختخواب یا مبلمان را دارد؟ آیا محدودیت ورود به قسمت هایی از خانه را دارد؟ آیا جای خاصی برای غذا خوردن دارد؟ اگر این قوانین را از قبل تنظیم کنید، می تواند از سردرگم شدن هر دو شما جلوگیری کند.

3. جایی مثل یک لانه برای سگ خود تدارک ببینید

او نیاز به یک جای خصوصی دارد. از اولین لحظه ورود سگ، او را به محل خواب مخصوص خود هدایت کنید، جایی که هیچ یک از حیوانات خانگی در آن قرار نگیرند. او از این فضا برای استراحت و آرامش بهره می برد. اگر آرام و ساکت ماند به او پاداش بدهید. لانه سگ می تواند با استفاده از یک جعبه تهیه شود که مناسب این کار است.

4. به سگ خود کمک کنید در خانه آرامش داشته باشد

وقتی یک توله سگ به خانه می آورید، به او یک بطری آب گرم بدهید و یک ساعت که تیک تاک می کند را در نزدیکی جایی که می خوابد قرار دهید. این گرما و صدای ضربان دار به او کمک می کند در محیط جدید خود احساس آرامش کند. این حالت برای سگی که در پناهگاه و در فضایی شلوغ نگهداری می شده است، مهمتر نیز است. هر کاری که انجام آن بتواند به آرامش و راحتی سگ در خانه جدید کمک کند، برای هر دو شما مفید خواهد بود.

نکات کلیدی در تربیت سگ

5. به او یاد بدهید که وقتی صدایش می کنید بیاید

بیا جاسپر! پسر خوب! اولین و مهمترین چیزی که باید به او یاد بدهید "آمدن" است. و از وقتی او با صدا کردن به سمت شما بیاید، موقعیت آلفای شما تقویت خواهد شد. به سطح او بروید و به سگ یاد بدهید که با استفاده از اسمش پیش شما بیاید. وقتی این کار را انجام داد، به او جایزه بدهید. سپس وقتی مشغول بازی است، اسمش را صدا کنید. هر چقدر سگ بزرگتر بشود، می توانید مزایای انجام این دستور را ببینید.

6. به رفتار خوب او پاداش بدهید

رفتارهای خوب توله سگ خود را با پاداش دادن تقویت کنید. از غذا، اسباب بازی و توجه نشان دادن به عنوان جایزه استفاده کنید. به او اجازه بدهید که یاد بگیرد چه موقع کار درستی انجام داده است. به همین ترتیب، هرگز به رفتار بد او پاداش ندهید. با این کار فقط او را گیج می کنید.

7. مواظب پرش به بالا باشید

توله سگ ها دوست دارند هنگام سلام کردن به بالا بپرند. او را توبیخ نکنید، فقط رفتار او را ندیده بگیرید و منتظر باشید آرام بنشیند و بعداً به او پاداشی برای تقویت مثبت بدهد. هرگز سگ را به خاطر بالا پریدن در مقابل افراد تشویق نکنید، پشت خود را برگردانید و به او توجه نکنید.

چطور سگ خود را تعلیم دهید

8. "زمان سگی" را به او یاد بدهید

توله سگ ها و سگ ها در لحظه زندگی می کنند. دو دقیقه بعد از انجام کاری، آن را فراموش می کنند. وقتی سگ شما کار بدی انجام می دهد، فوراً تکنیک آموزش انتخابی را امتحان کنید تا او فرصتی پیدا کند تا بین این رفتار و رفتار درست ارتباطی پیدا کند. تکرار مداوم آنچه را یاد گرفته است تقویت می کند.

9. کاری کنید که از گاز گرفتن خودداری کند

به جای فریاد زدن سر سگتان، وانمود کنید که با گاز گرفتن او شدیدا دچار درد می شوید. سگ بسیار متعجب می شود و احتمال دارد که فوراً گاز گرفتن را متوقف کند. اگر این کار موثر نبود، سعی کنید اسباب بازی قابل جویدن روی دست و پای خود نصب کنید. این جانشینی زمانی موفق تر است که این کار را با اسباب بازی مورد علاقه او انجام دهید. او بهر حال اسباب بازی یا استخوان را ترجیح می دهد.

10. جلسات آموزشی را با یک کلمه مثبت پایان دهید

پسر خوب! آفرین جاسپر! او سخت تلاش کرده است تا شما را در طول آموزش خوشحال کند. او را با نوازش، غذا و چند دقیقه بازی تشویق کنید. این کار تضمین می کند تا در آموزش بعدی آماده گوش دادن به فرمان شما باشد.

روش های ساده آموزش سگ خانگی

منبع: pedigree

از
2
رای