3 ترفند ساده برای ایجاد چال گونه به طور طبیعی و بدون جراحی

3 ترفند ساده برای ایجاد چال گونه به طور طبیعی و بدون جراحی چال گونه نتیجه ناهنجاری عضلانی جزئی است که باعث می شود پوست گونه در هنگام حرکت، محکم کشیده شده و باعث ایجاد تو رفتگی ظاهری می شود. به انجام ورزش «چال گونه» 30 دقیقه ای به صورت روزانه و به مدت یک هفته ادامه دهید.

چال گونه، چین های کوچک یا تو رفتگی در قسمت گوشتی گونه است. چال گونه ها نتیجه ناهنجاری های عضلانی جزئی است که باعث می شود پوست گونه در هنگام حرکت، محکم کشیده شده و باعث ایجاد تو رفتگی ظاهری می شود. این ویژگی شایان ستایش صورت معمولاً یک ویژگی ارثی ژنتیکی است. با این وجود، افرادی که بدون چال گونه متولد می شوند نیز می توانند با استفاده از روش های گوناگون اعم از ساده (آرایش) تا سخت (عمل جراحی) ظاهر خود را با موفقیت تغییر دهند.

ترفندهای ساده برای ایجاد چال گونه به شکل طبیعی و بدون جراحی

الف: انجام ورزش های ایجاد کننده چال گونه

1. لب های خود را غنچه کنید (جمع کنید) و گونه های خود را به سمت داخل بمکید

برای شروع ورزش عضلات گونه تان، صورت را به شکلی تبدیل کنید که اکنون یک لیمو یا چیز به طرز قابل ملاحظه ای ترش خورده اید. لب هایتان باید جمع شده باشد یا جلو آمده باشد و گونه هایتان را باید به سمت داخل بمکید. دندان هایتان نباید به هم بچسبند، زیرا این کار می تواند مانع از مکیدن گونه ها شود، اما نیاز است  تا لب هایتان بسته باشد.

 • تذکر: این یک روش درمانی بر اساس حرف های مردم است. به عبارت دیگر، از این روش توسط هیچ گونه شواهد علمی پشتیبانی نمی شود. بلکه بر اساس شواهد مبهم، غیر قابل توصیف و حکایتی است. بنابراین، انجام این کار ایجاد چال گونه را تضمین نمی کند.
 • گونه ها باید به طور طبیعی تو رفتگی داشته باشند، به شکلی که عمیق ترین تو رفتگی در بین دندان های بالا و پایین باشد، تقریبا در نیمه بین دندان های جلو و پشت دهان.
 • اگر برای تصور این اشکال صورت دچار مشکل هستید، خوردن یا نوشیدن یک چیز ترش را امتحان کنید. واکنش طبیعی تان به خوردن یک چیز ترش، همین اتفاقی است که در انجام این تمرین رخ می دهد.

انجام ورزش های ایجاد کننده چال گونه

2.  تو رفتگی گونه ها را فشار داده و نگه دارید

نواحی از گونه ها را مشخص کنید که عمیق ترین تو رفتگی ها قرار دارند. از دو انگشت اشاره خود برای فشار دادن ملایم آنها به سمت داخل استفاده کنید. وقتی آماده می شوید تا دهان خود را حرکت دهید، انگشتان خود را به طور محکم و ثابت بر روی این ناحیه ها نگه دارید.

 • اگر احساس می کنید که برای شما راحت تر است، می توانید این نقاط را با انگشت شست یا انتهای گرد مداد نگه دارید.

چگونه چال گونه ایجاد کنیم

3. در صورت لزوم، لبخند بزنید و مجددا موقعیت انگشتان خود را تنظیم کنید

به تدریج با لبخند زدن، حالت صورت خود را آسان تر کنید، و انگشتان خود را به طور ثابت بر روی همان نقطه از صورت نگه دارید. لبخندتان باید عریض و با دهان باز باشد، زیرا عموما وقتی شخصی لبخند عریضی دارد، چال گونه به طور طبیعی ایجاد می شود. اکنون انگشتان تان باید در محل جدیدی در نزدیکی گوشه لب تان قرار داشته باشند، در جایی که اگر به طور طبیعی چال گونه داشتید، ظاهر می شد.

 • ظاهر خود را در آینه بررسی کنید: اگر محل نوک انگشتان تان کمی نامناسب به نظر می رسد، ممکن است نیاز باشد تا کمی انگشتان را در ناحیه گونه تغییر مکان دهید تا در محل مناسب قرار بگیرند.
 • ناحیه مورد نظر چال گونه را محکم با انگشتان یا با نوک گرد مداد خود فشار دهید. برای چال گونه موقتی، آن را فورا رها کنید. در صورت تمایل یک عکس بگیرید. توجه کنید که به محض اینکه دهان خود را رها کنید، این چال گونه ها از بین می روند.

ناحیه مورد نظر چال گونه

4. این فشار دادن گونه ها را به مدت 30 دقیقه یا بیشتر ادامه دهید

برای آموزش به گونه هایتان تا چال گونه بادوام تری داشته باشند، نیاز است تا تو رفتگی ها را برای مدت حداقل 30 دقیقه محکم فشار دهید.

 • هر چه برای مدت طولانی تری نقاط «چال گونه» را نگه دارید، احتمال بیشتری برای ماندگاری آن وجود خواهد داشت.
 • در گذشته، در واقع دستگاه های مکانیکی وجود داشتند که با ایجاد فشار مداوم بر روی این نقاط در صورت، باعث ایجاد چال گونه می شدند. هرگز عملکرد موفقیت آمیز این دستگاه ها از نظر عملی اثبات نشد، اما برخی قسم خورده اند که انجام این کار موثر بوده است. این ورزش چال گونه در واقع به تقلید از همین دستگاه عمل می کند.

راه داشتن چال گونه به صورت طبیعی و بدون جراحی

5. این کار را روزانه تکرار کنید

به انجام ورزش «چال گونه» 30 دقیقه ای به صورت روزانه و به مدت یک هفته ادامه دهید. اگر یک ماه گذشته است و هنوز هم نمی توانید یک چال گونه ماندگار داشته باشید، ممکن است بخواهید انجام این کار را ترک کنید. از این تکنیک از لحاظ علمی حمایت نمی شود، اما بر اساس حرف های دیگران، اگر در نهایت با این روش موفق به داشتن چال گونه نشده باشید، ممکن است این روش برای تان موثر نباشد.

ورزش چال گونه

ب: تقلید ایجاد یک چال گونه طبیعی با استفاده از آرایش

1. به پهنا صورت لبخند بزنید!

به آینه نگاه کنید تا به پهنا صورت اما به صورت طبیعی لبخند بزنید. نقاط کلی که می خواهید چال گونه مصنوعی تان قرار داشته باشد را مشخص کنید.

 • وقتی لبخند می زنید، چین های طبیعی باید خارج از دهان تان شکل بگیرد. «چال گونه تان» باشد دقیقا در ناحیه خارج از این چین و چروک قرار داشته باشد، که تقریبا از بالای نقطه لب فوقانی شروع می شود.
 • مطمئن شوید که به پهنا صورت لبخند می زنید، اما لبخندتان غیر طبیعی نیز نیست. چال گونه ها مخصوصا زمانی که به پهنا صورت لبخند می زنید، مشخص می شوند. پس به جای یک لبخند کم، باید یک لبخند به پهنا صورت بزنید تا ایده بهتری برای ایجاد چال گونه با استفاده از لوازم آرایش داشته باشید. خجالتی نباشید!
 • تذکر: این روش برای ایجاد چال گونه موقتی مناسب برای عکس گرفتن، بهتر عمل می کند. اگر در ملاء عام این آرایش زدوده شود، ممکن است غیر طبیعی به نظر برسد.

ایجاد چال گونه با لوازم آرایشی

2. ناحیه اصلی محل چال گونه های جدید را علامت گذاری کنید

چال گونه ها معمولا به صورت خطوط کوتاه یا شکل نیمه هلالی ظاهر می شوند. از یک خط چشم مدادی به رنگ قهوه ای تیره یا مداد ابرو استفاده کرده تا نقاط کوچکی را در قسمت بالای نقطه ای که می خواهید چال گونه قرار داشته باشد، ایجاد کنید.

 • رنگ قهوه ای تیره بهتر عمل می کند، زیرا با رنگ پوست طبیعی بهتر هماهنگ می شود. از استفاده از خط چشم های مشکی و رنگی باید پرهیز شود.

ناحیه اصلی محل چال گونه های جدید را علامت گذاری کنید

3. یک شکل هلال ماه کوچک را بر روی گونه خود بکشید

با مشخص شدن قسمت بالای برآمدگی چال گونه ها، دهان تان را رها کنید. در نقطه ای که علامت گذاری کرده اید، یک خط کوچک و کمی منحنی شکل بکشید. از همان خط چشم یا مداد ابرو که برای ایجاد نقطه استفاده کرده اید، برای این کار نیز استفاده کنید.

 • این خط نباید بیشتر از یک اینچ (2.5 سانتی متر) از زیر این نقطه گسترش پیدا کند. این شکل فقط باید تا حدودی منحنی باشد- کمی صاف تر از انحنا ناخن تان به نظر برسد.

ایجاد چال گونه به صورت موقتی

4. در صورت لزوم آن را ترکیب کرده و مجددا بکشید

اکنون که چال گونه تان ترسیم شده است، باید آن را با آرایش خود هماهنگ کنید تا آرایش نهایی ظریف و طبیعی به نظر برسد. از انگشتان دست خود یا چوب دودی برای ترکیب کردن این خط با رنگ پوست استفاده کنید، و به جای در جهت چپ و راست حرکت کردن، با حرکت در جهت بالا و پایین آن را مالش دهید.

 • یک بار اعمال کردن ممکن است خطی با تیرگی مناسب ایجاد نکند، بنابراین ممکن است نیاز باشد تا چند مرتبه آن را ترسیم کرده و ترکیب کنید.

ترفند ایجاد چال گونه برای عکاسی

5. لبخند بزنید تا نتیجه کار خود را مشاهده کنید

چال گونه های جدید خود را در آینه بررسی کنید- آیا هم اندازه هستند؟ آیا بیش از حد تیره به نظر می رسند؟ آیا به اندازه کافی تیره نیستند؟ آیا چال گونه هایتان در نورهای خاصی غیر طبیعی به نظر می رسند؟ اگر هر چیزی در مورد آرایش تان درست به نظر نمی رسد، از اینکه آن را شسته و مجددا امتحان کنید، نترسید.

چال گونه های جدید خود را در آینه بررسی کنید

ج. تقلید از چال گونه طبیعی با استفاده از سوراخ کردن گونه

1. به یک سوراخ کننده حرفه ای مراجعه کنید

مانند همه سوراخ کردن ها، سوراخ کردن گونه نیز در صورتی که در شرایط مناسب بهداشتی انجام نشود، خطر ایجاد عفونت را به همراه دارد. سعی نکنید تا گونه هایتان را خودتان در خانه سوراخ کنید. تنها به سراغ متخصصان معتبر و با تجربه بروید، افرادی که آموزش لازم دیده و ابزار لازم را برای به حداقل رساندن خطر ابتلا به عفونت یا ایجاد عوارض در اختیار دارند.

 • اکثر سوراخ کنندگان حرفه ای بدن حتی با اجازه سرپرست، از انجام سوراخ کردن چال گونه در افراد زیر 18 سال امتناع می کنند. با این وجود، قوانین سوراخ کردن در هر کشور یا ایالتی متفاوت است.
 • تذکر: بسیاری از سوراخ کننده های حرفه ای بدن، انجام سوراخ چال گونه را در هر سنی توصیه نمی کنند. اگرچه برای سوراخ کردن گوش و بینی تنها باید پوست و غضروف بریده شود، اما برای سوراخ کردن چال گونه باید عضلات بریده شوند. بنابراین، خطر آسیب عصبی بیشتر از سایر عوارض است. سوراخ کردن دهان به هر شکلی می تواند باعث آسیب طولانی مدت به دندان ها و لثه ها شود.

تقلید از چال گونه طبیعی با استفاده از سوراخ کردن گونه

2. این ناحیه را به طور کامل تمیز کنید

اگر سوراخ کننده تان واجد شرایط و معتبر باشد، قبل از سوراخ کردن، ناحیه گونه را به طور کامل تمیز می کند. قسمت بیرونی پوست باید با صابون ضد باکتریایی، دستمال مرطوب الکلی استریل یا روش مشابه ضد عفونی کردن تمیز شود تا هر گونه میکروارگانیسم های مضر که می توانند در صورت سوراخ شدگی عوارض ایجاد کنند، از بین بروند.

 • همچنین ممکن است سوراخ کننده بدن از شما بخواهد که دهان تان را با دهان شویه از بین برنده باکتری ها شست و شو دهید تا خطر باکتری های مضر در داخل دهان که باعث عفونت سوراخ شدگی می شوند را به حداقل برسانید.

روش سوراخ کردن صورت برای داشتن چال گونه

3. اطمینان حاصل کنید که لوازم مورد استفاده جهت سوراخ کردن گونه تمیز هستند

سوراخ کننده های معتبر بدن از تفنگ سوراخ کننده بدن که دارای سوزن یک بار مصرف است، استفاده می کنند که در  اتوکلاو استریلیزه شسته می شود یا از یک سوزن یک بار مصرف (بدون تفنگ سوراخ کننده بدن) استفاده می کنند. سوزنی که از آن برای سوراخ کردن گونه استفاده می شود باید ضد عفونی شده و هیچ گونه شکی در خصوص آلودگی آن وجود نداشته باشد. هرگز و هیچ گاه از یک سوزن آلوده برای سوراخ کردن استفاده نکنید. علاوه بر این:

 • ممکن است سوزن قبل از استفاده گرم شده تا استریل شود.
 • دست های شخص سوراخ کننده بدن باید قبل از انجام این کار با صابون های ضد باکتریایی شسته شود. سوراخ کننده گوش ممکن است از دستکش های یک بار مصرف برای این کار استفاده کرده یا استفاده نکند.
 • جواهراتی که در نواحی سوراخ شده بدن وصل می کنید نیز باید با محلول های ضد باکتری شسته شده باشند.

روش درست کردن چال گونه بدون عمل در خانه

4. سوراخ کردن گونه

سوراخ کننده گونه از سوزن برای سوراخ کردن سریع پوست در محل دقیقی که چال گونه قرار می گیرد، استفاده می کند. بلافاصله پس از سوراخ کردن پوست، سوراخ کننده گونه باید جواهرات را در ناحیه سوراخ شدگی قرار داده و ناحیه سوراخ شده را به میزان بیشتری با محلول ضد باکتریایی ضد عفونی کند.

سوراخ کننده گونه

5. پس از اینکه سوراخ کردن به اتمام رسید، از آن به طور مناسب مراقبت کنید

ناحیه سوراخ شده جدید نیاز به مراقبت خاص برای کاهش خطر عفونت یا عوارض دارد. دستورالعمل های لازم را از سوراخ کننده خود دریافت کنید. احتمالا نیاز است تا محل سوراخ شدگی را چندین مرتبه در روز با محلول نمک شست و شو دهید تا سوراخ شدگی ترمیم شود.

 • سوراخ کننده گونه ممکن است محلول نمکی به شما ندهد، اما اگر این اتفاق رخ داد، می توانید با افزودن یک قاشق غذا خوری نمک (5 میلی لیتر) به 8 اونس (250 میلی لیتر) آب مقطر خالص، محلول آب نمک خود را تهیه کنید.
 • این محلول نمک را با سواپ پنبه ای استریل بر روی گونه تان اعمال کنید. ناحیه اطراف جواهر فلزی را تمیز کرده و به آرامی ناحیه زیر سر جواهر را تمیز کنید.
 • تا زمانی که ناحیه سوراخ شده بهبود پیدا کند، از بازی کردن با این جواهر خودداری کنید. دست زدن به این جواهر به میزان زیاد می تواند باکتری های موجود در دست را به زخم منتقل کرده و همچنین باعث می شود جواهر از محل اصلی خود کمی تغییر کرده و باعث ایجاد زخم شود.

چطور چال گونه طبیعی درست کنیم

6. اجازه دهید تا سوراخ شدگی به مدت یک تا سه ماه بدون دست زدن به آن باقی بماند

معمولا این مدت زمان لازم است تا سوراخ شدگی ترمیم پیدا کند. قبل از اینکه بتوان با خیال راحت جواهر را برداشت، نیاز است تا زمان ترمیم، جواهر در این ناحیه باقی بماند. جدا کردن زودهنگام جواهرات از گونه ممکن است باعث شود که سوراخ های گونه بسته شوند. حداقل یک ماه (و تا سه ماه) باید صبر کنید تا گونه ها به اندازه کافی ترمیم پیدا کنند.

 • به محض اینکه جواهرات را جدا کنید، پوست روند بهبودی خود را آغاز می کند. تا زمانی که پوست ترمیم شود، شما دو سوراخ کوچک بر روی گونه های خود خواهید داشت. با این وجود، وقتی که گونه ترمیم یافت، شما دو فرو رفتگی شبیه به چال گونه بر روی گونه ها خواهید داشت.
 • در طول این مدت، مراقب جواهراتی که برای چال گونه خود استفاده می کنید، باشید. برخی از افراد واکنش های آلرژی زا به انواع خاصی از فلزات استفاده شده در جواهرات به خصوص انواع ارزان قیمت تر دارند.
 • تذکر: سوراخ کردن تقریبا دائمی است! «چال گونه» جدیدتان، بدون توجه به حالت صورت، تمام مدت بر روی گونه ها خواهد بود.

روش دائمی ایجاد چال گونه

از
28
رای