راهنمای انتخاب شال و روسری براساس فرم صورت؛ روسری برای افراد لاغر

راهنمای انتخاب شال و روسری براساس فرم صورت؛ روسری برای افراد لاغر راهنمای انتخاب شال و روسری براساس فرم صورت؛ درباره اینکه چه شال و روسری به صورت من میاد، شال یا روسری برای صورت گرد، صورت کشیده، روسری مناسب افراد لاغر و چاق چیست در سلام دنیا آشنا شوید.

یکی از مهمترین اجزای پوشش خانم ها انتخاب شال یا روسری مناسب با فرم صورتشان است قبل از زیبایی، طرح و رنگ مناسب شال یا روسری بهتر است فرم صورت خود را بشناسید تا  هم زودتر وسیله مورد نظرتان را تهیه کنید و هم به نتیجه دلخواهتان برسید، در این مطلب از سلام دنیا درباره راهنمای انتخاب شال و روسری براساس فرم صورت و اینکه چه شال و روسری به شما میاد ، شال یا روسری برای صورت گرد بهتر است، برای صورت کشیده شال بهتره یا روسری، روسری مناسب افراد لاغر و چاق صحبت کرده ایم، با ما همراه باشید.

چه شال و روسری به صورت من میاد

برای اطلاع از دانستن نوع و رنگ شال یا روسری خود بهتر است فرم صورت و رنگ پوست خود را بدانید، صورت تمامی انسان ها از فرم و رنگ یکنواختی برخوردار نیستند، برخی افراد صورتی گرد و برخی بیضی شکل دارند برخی ها نیز صورتی لاغر و یا چاق دارند، برخی نیز سفید یا سبزه هستند. با دانستن فرم صورت و شکل خود می توانید انتخاب بهتری برای تهیه شال و روسری خواهید داشت و با انتخاب خود به جذابیت صورتتان می افزایید. این را بدانید که استفاده از شال و روسری صرفا جنبه رعایت حجاب نیست و از لحاظ زیبایی و مد هم به این ابزار نگاه می شود.

انتخاب روسری یا شال از روی فرم صورت

راهنمای انتخاب شال و روسری براساس فرم صورت

هر صورتی فرم خاصی دارد که بالطبع هر شال و یا روسری مناسبش نیست، طبیعتا از شال یا روسری باید استفاده شود که مناسب صورتتان باشد. انتخاب درست شال و روسری بر اساس فرم صورت ممکن می باشد، کارشناسان صورت را بر اساس شکل های هندسی دسته بندی کرده اند، به این شکل که شما باید ببینید صورتی گرد دارید و یا کشیده، صورتی مربعی یا مستطیلی و سپس برای انتخاب شال و روسری مناسب خود دست بکار شوید.


حتما بخوانید: 23 مدل متنوع برای بستن شال و روسری


شال یا روسری برای صورت گرد بهتر است

کسانی که صورتی گرد دارند باید بدانند که تمامی اجزای صورتشان بهم نزدیک هستند ، اینگونه صورت ها از زاویه چانه و فک برخوردار نیستند و طول و پهنای متناسبی دارند. پیشانی این افراد کوتاه می باشد پس از بستن شال یا روسری به دور سر و گردن خود آن هم محکم خودداری کنند. از پوشاندن پیشانی خود بپرهیزند و از انواع مدل های پیچیده نیز استفاده نکنند.

آنها برای جذابتر شدن بهتر است از شال ها و روسری هایی با جنس ضخیم تری استفاده کنند تا به اصطلاح قسمت بالای سرش لبه نندازد و به صورت مستطیلی شکل روی سر بایستد.

برای صورت کشیده شال بهتره یا روسری

کسانی که صورتی کشیده دارند بهتر است کمتر از روسری استفاده کنند و شال هایشان را از شال هایی با جنس پارچه های نرم و لطیف تهیه کنند تا کاملا روی سرشان بنشیند . در ضمن شال خود را بگونه ای سر کنید تا حالت بالا و پایین یعنی در قسمت ها پیشانی و چانه به صورت گرد بایستد تا صورتشان کوتاه تر به نظر برسد . اگر احساس می کنید باز هم پیشانی تان بلندی اش زیاد به چشم می آید می توانید با استفاده از هدبند آنرا بپوشانید و کوتاه تر کنید و برای بهتر دیده شدن چانه هایشان روسری خود را در قسمت کنار گوششان را به داخل تا کنند.

افراد با صورت کشیده از خرید روسری یا شال با طرح خط های عمودی بپرهیزید زیرا اینگونه طرح ها صورتتان را کشیده تر خواهد کرد بالعکس انتخاب روسری یا شال با طرح خطوط افقی برای شما مناسب تر خواهد بود. 

انتخاب روسری یا شال از روی فرم صورت

آموزش بستن شال برای صورت کشیده

همانطور که عنوان کردیم استفاده از هدبند یا دستمال سر ایده بسیار خوبی برای پوشاندن پیشانی افراد با صورت کشیده می باشد اما بهتر است در این کار افراط نکنند و تنها به پوشاندن یک چهارم پیشانی خود اکتفا کنند زیرا که اگر پیشانی بیش از حد معمول پوشیده شود جذابیت خود را از دست خواهید داد. افرادی با صورت کشیده حتما از رنگ های تیره و جنسی حالت دار استفاده کنند و به صورت مستطیلی بیندازند.


حتما بخوانید: مدل مانتو بلند دخترانه مجلسی، اندامی و جلوباز


رنگ روسری برای صورت لاغر

افرادی که صورت لاغر دارند نیز برای جذابیت بیشتر صورتشان از شال ها و روسری های قواره بزرگ استفاده کنند. آنها از شال و روسری خود به صورت آزاد و راحت روی سر خود نگهداری کنند و هرگز صوتشان را با روسری و شال محکم قاب نگیرند.

روسری مناسب افراد چاق

 و روسری مناسب افراد با صورت چاق نیز نباید کوچک باشد تا بتوانند به صورت فرمی کشیده ‌شده بر روی صورتشان ببندند.  هر چه شال و روسری را محکم‌ تر بسته باشید، فرم چاقی صورت نمایان ‌تر خواهد شد.

سخن آخر

با تمامی این اطلاعات و سخنانی که در اینجا آمد اگر باز هم برای انتخاب شال و روسری مناسب دچار تردید هستید می توانید با استفاده از هدبند به توازن صورت خود را پوششتان کمک کنید چرا که درست استفاده کردن از هدبند می تواند این توازن را بین چهره و شال و روسری شما ایجاد کند. برای داشتن اطلاعات بیشتر و انتخاب بهتر شال و روسری مناسب خود می توانی از کارشناسان زبده مد و زیبایی نیز نظر بخواهید.


مطالب مرتبط:

جدیدترین مدل روسری بافتنی دخترانه و زنانه به همراه آموزش

مدل سارافون زنانه و دخترانه کره ای، مانتویی، اسپرت و بارداری
 

از
4
رای