چگونه می توان از گل بنجامین مراقبت کرد؛ راه ها و نکات مراقبت از فیکوس بنجامین (گریه انجیر)

چگونه می توان از گل بنجامین مراقبت کرد؛ راه ها و نکات مراقبت از فیکوس بنجامین (گریه انجیر) گل فیکوس بنجامین یا گریه انجیر (Weeping Fig) می تواند به آسانی در خانه و آپارتمان رشد کند. با حفظ آب و هوای مناسب و سالم می توانید گل بنجامین را سال ها در خانه نگهداری نمایید.

فیکوس بنجامین که همچنین با نام گریه انجیر نیز شناخته می شود، یک درخت مشهور است که به علت رشد آسان آن در خانه نگهداری می شود، و نیاز به نگهداری چندانی ندارد. با حفظ آب و هوای مناسب و سالم نگه داشتن خاک، می توانید یک بنجامین را در خانه خود برای سال ها نگهداری نمایید.

روش های نگه داری از گل فیکوس بنجامین (گریه انجیر)

بخش 1

الف: ایجاد شرایط رشد صحیح

1. دما را بین 65 تا 75 درجه فارنهایت (18 تا 24 درجه سانتی گراد) حفظ کنید

این گیاه متعلق به نواحی استوایی است، بنابراین دما باید به طور دائم برای زنده نگه داشتن درخت گرم باشد. دما ممکن است برای مدت کوتاهی از 50 درجه فارنهایت (10 درجه سانتی گراد) پایین تر بیاید، اما سعی کنید از قرار گرفتن درخت به طور معمول در دمای کمتر از 50 درجه فارنهایت (10 درجه سانتی گراد) پرهیز نمایید.

 • گل فیکوس بنجامین می تواند بر اساس وزارت کشاوری ایالات متحده در مناطقی با سختی 9 و بالاتر رشد نماید.
 • تا زمانی که خطر سرما زدگی در فضای بیرون وجود نداشته باشد، گل گریه انجیر می تواند در بیرون از خانه پرورش داده شود.

فیکوس بنجامین

2. نور غیر مستقیم خورشید برای گل گریه انجیر فراهم نمایید

گل بنجامین را در کنار پنجره، درب، هواکش یا رادیاتور قرار ندهید، زیرا در این صورت تغییرات شدید آب و هوایی را تجربه می کند. مکانی با نور آفتاب روشن و غیر مستقیم بهترین محل برای نگهداری گل گریه انجیر است.

 • این گیاه زمانی که به قرار گیری در یک منطقه عادت کند، قادر به تحمل جابه جایی مکانی نیست. حتی تغییر جزئی در آب و هوا یا مکان می تواند باعث ریزش برگ ها شود.

روش نگهداری گل بنجامین

3. رطوبت در محل درخت را بالای 40 درصد نگه دارید

رطوبت به اندازه دما و نور برای درخت بنجامین مهم است. اگر رطوبت به زیر 40 درصد برسد، برگ های درخت می ریزد. برای حفظ رطوبت، یک زیر گلدانی با یک هشتم اینچ (3.2 میلی متر) که از آب با دمای اتاق پر شده را در زیر گلدان بنجامین نگهداری نمایید. آب تبخیر شده و رطوبت را افزایش می دهد. هنگامی که آب کاملا تبخیر شد، زیرگلدانی را مجددا پر کنید.

 • برای افزایش رطوبت، یک رطوبت ساز را در داخل اتاق قرار دهید.
 • با افشانه آب پاشیدن به برگ ها نیز در طول ماه های تابستان به افزایش رطوبت در اطراف گیاه کمک می کند.

شرایط نگهداری گل گریه انجیر

بخش دوم

ب: مراقبت از ریشه ها و خاک

1. در صورت امکان، از یک محیط کشت بدون خاک استفاده کنید

مخلوطی از 3 سهم پیت ماس، 1 سهم پرلیت، و یک سهم کمپوست، خاک را به خوبی آب کشی کرده و در ضمن آب را در گیاه بنجامین حفظ می کند. با افزودن كمپوست در گلدان، مواد مغذی نیز به مخلوط اضافه می شود.

 • در صورت عدم دسترسی محیط کشت بدون خاک، می توانید از خاک گلدان مناسب نیز استفاده كنید.

آموزش روش نگه داری از گل بنجامین

2. هنگامی که خاک بنجامین تا عمق دو اینج (5.1 سانتی متر) خشک است، به آن آب بدهید

آب دادن بیش از حد به اندازه همان آب ندادن برای بنجامین مضر است. هر دو می توانند باعث ریزش برگ های گیاه شوند. فقط آب کافی در گلدان بریزید تا از سوراخ های زهکشی در قسمت پایین چکه کند.

 • اگر برگ ها به راحتی تا شوند، ممکن است بیش از حد به آنها آب داده باشید. اگر برگ ها با لمس چروک به نظر می رسیدند، ممکن است میزان آب آنها کم باشد.
 • در فصل زمستان آب کمتری به آنها بدهید؛ زیرا تابش آفتاب کمتر و دما سردتر است.

چطور از گل بنجامین مراقبت کنیم

3. یک بار در ماه بین ماه های آوریل و سپتامبر به گیاه کود بدهید

کود باعث رشد گیاهان در طول فصل می شود. کود باید تا نصف توانایی خود رقیق شود؛ بنابراین در اثر قوی بودن بیش از حدش به بنجامین لطمه نمی زند. از دستورالعمل های موجود در بسته بندی محصول، تبعیت نمایید تا میزان کود مورد استفاده برای اندازه گیاه خود را تعیین کنید. وقتی در طول فصل پاییز و زمستان روزها کوتاه تر هستند، به گیاه خود کود ندهید.

روش نگهداری گل بنجامین در خانه

بخش سوم

ج: تمیز کردن گل بنجامین

1. هر دو هفته یک بار برگ ها را با پارچه مرطوب تمیز کرده تا گرد و غبار را پاک کنید

اگر اغلب درخت خود را تمیز می کنید، انباشت گرد و خاک کمتری برای تمیز کردن های بعدی وجود خواهد داشت. پارچه را با آب شیر یا آب مقطر خیس کنید. به آرامی برگ های درخت بنجامین را به طور جداگانه پاک کنید. زیر برگ ها را در هنگام تمیز کردن آنها نگه دارید، تا هنگامی که آنها را تمیز می کنید، پاره نشوند.

شرایط مراقبت از گل گریه انجیر

2. بر روی برگ ها با یک ظرف افشانه، آب اسپری کنید

اگر برگ های شما کوچک تر یا ظریف تر است، کاملا بر روی آنها آب اسپری کنید تا از قطره های آب پوشیده شوند. در صورت تمایل می توانید از پارچه خشک برای تمیز کردن قطره های آب از روی برگ ها استفاده کرده تا کاملا گرد و غبار و خاک را از روی آن پاک کنید. از آنجا که آب تبخیر می شود، هر چند روز یک بار با افشانه بر روی برگ ها آب اسپری کنید.

 • اجازه دهید که قطرات آب در طول ماه های تابستان بر روی برگ ها باقی بماند که به کنترل و حفظ رطوبت در اطراف گل گریه انجیر کمک می کند.

مراقبت و نگهداری از گل بنجامین

3. اگر آفات خانگی روی گل بنجامین زندگی می کنند، آن را با صابون حشره کش بشوئید

درخت های بنجامین به دلیل داشتن محیط مرطوب و گرم، بسیاری از آفات خانگی مانند کنه های عنکبوتی، آفات میوه و تریپس را جذب می کنند. اگر متوجه هر گونه حشره ای بر روی درخت خود شده اید، آب و صابون را در یک ظرف اسپری مخلوط کرده و به طور کامل بر روی درخت بنجامین خود اسپری کنید.

 • هم بالا و هم پایین برگ ها را اسپری کنید تا کل ناحیه را پوشش دهید.
 • اگر صابون حشره کش موثر نبود، روغن چریش و یا سایر اسانس های روغنی را برای کاهش یا از بین بردن حشرات امتحان نمایید. در صورت آلودگی شدید، شاید بهتر باشد که فقط گیاه خود را دور بریزید.

راه های نگهداری از گل گریه انجیر (بنجامین)

4. شاخه ها و برگ ها را در پایان فصل تابستان با ماشین برش، هرس کنید

هرس کردن چیزی بیشتر از تنها بریدن انتهای شاخه ها است. اطمینان حاصل کنید که نور به مرکز درخت رسیده تا بتواند کاملا رشد کند. هنگامی که برگ ها زرد می شوند، از ماشین برش هرس کردن برای قطع کامل شاخه ها استفاده نمایید. گاهی از درخت بنجامین خود فاصله بگیرید تا ببینید که چگونه آن را شکل می دهید (در هنگام هرس کردن).

 • بیش از یک سوم برگ های رشد کرده در درخت را هرس نکنید.
 • شیره آن برای پوست تحریک کننده است، بنابراین هنگام هرس کردن از دستکش استفاده نمایید.

چگونه از گل بنجامین (گریه انجیر) در خانه نگهداری کنیم

منبع: wikihow

از
1
رای