آموزش نحوه صحیح اتو کردن انواع لباس ها برای مبتدیان

آموزش نحوه صحیح اتو کردن انواع لباس ها برای مبتدیان هنگامی که با روش های درست اتو کردن لباس های مختلف آشنا باشید، این کار برای شما به یک کار لذت بخش تبدیل خواهد شد. پس با ما همراه باشید تا شما را با طریقه ی درست اتو کردن لباس های مختلف آشنا کنیم.

خوزه مورینیو بدون شک استایل جدیدی را وارد لیگ برتر انگلیس نمود. او اعلام کرد: "هر مردی بایستی یک پیراهن سفید در کشوی لباس های خود داشته باشد زیرا دیر یا زود به آن نیاز پیدا خواهد کرد." به نظر می رسید کمال گرایی او را به مردی تبدیل کرده است که علاوه بر شهرت و ثروت، مدیریت کمد لباس هایش را نیر برعهده دارد. او می توانست با آرامش در مقابل تلویزیون نشسته و در حالی که مشغول تماشای بازی های روز بود، بلوزهای کشمیری خاکستری رنگ خود را تا کرده و پیراهن های آبی اش را آهار بزند.
او بیان کرده زمانی که سرمربی تیم منچستر یونایتد بوده و در هتل زندگی میکرده، در امور داخلی منزل با مشکل مواجه بوده و نمی توانسته که لباس های خود را اتو کند. هیچ کدام از ما بلد نیستیم، درست است؟ لینزی کرومبی، ملکه پاکیزگی AKA به بعضی از سوالات ما در این خصوص پاسخ می دهد.

روش صحیح اتو کردن انواع لباس

چگونه پیراهن های خود را اتو کنیم؟

همیشه این کار را از قسمت یقه شروع کنید: از قسمت میانی یقه شروع کرده و به سمت بیرون اتو کنید زیرا اگر از یک سمت به سمت دیگر این کار را انجام دهید،  با برجستگی هایی در این قسمت مواجه خواهید شد. نیازی به استفاده از آهار نیست. امروزه معمولا از آهار استفاده نمی شود زیرا بسیاری از پیراهن ها امروزه دارای سفت کننده هایی در داخل یقه می باشند. سپس به سراغ قسمت شانه ای بروید، قسمتی که روی قسمت بالای پشت و شانه ها را پوشش می دهد. در نهایت آستین ها، قسمت سر آستین ها و بدنه اصلی پیراهن را اتو کنید. پس از اتمام اتو کشی، پیراهن را بر روی چوب لباسی قرار دهید به نحوی که فضای کافی در اطراف آن وجود داشته باشد.

 نحوه اتو کردن پیراهن مردانه

آیا می توان از اسپری کتان به جای اتو کردن استفاده کرد؟

من از آن ها استفاده نمی کنم اما اگر در جایی به اتو دسترسی نداشتیم، می توانیم از اسپری سرکه سفید که با آب گرم رقیق شده است، این کار را انجام دهیم. لباس ها را اسپری کرده و سپس بکشید تا صاف شوند.

آیا ملافه ها را نیز باید اتو کرد؟

من این ملافه ها را اتو می کنم تا به طور منظم در داخل کمد قرار بگیرند در غیر این صورت بایستی آن ها را به نحوی مناسب در یک جای ثابت قرار دهید. ترفند مناسب برای انجام این کار این است که کت را از وسط تا کرده و سپس مجدد آن را تا بزنید. نیازی نیست قسمت های برآمده و گوشه ها را به صورت جداگانه اتو کنید، ملافه را به نحوی تا بزنید تا به شکل مربع درآید، سپس آن را اتو کنید.

نحوه اتو کردن ملحفه

چه موقع  باید تنظیمات اتو را تغیر دهید؟

من لباس ها را برای اتو کردن دسته بندی می کنم. ابتدا لباس های ظریف و نازک را با پایین ترین درجه تنظیمات اتو کرده و سپس به سراغ لباس هایی می روم که به بیش ترین حرارت اتو نیاز دارند.

آیا بایستی دستمال های آشپزخانه و حوله های ظرف شویی را نیز اتو کنیم؟

این به نظر شما بستگی دارد. من فکر می کنم یک دستمال آشپزخانه اتو شده زیباتر به نظر می رسد. من گاهی اوقات دستمالی های ظرف شویی را نیز اتو می کنم زیرا چیدن آن ها در کمد در این حالت آسان تر است.

جمع شدن پارچه هنگام اتو

چه الیافی را نباید اتو کرد؟

من همه چیز را اتو می کنم. ابریشم تنها الیافی است که بایستی در اتو کردن آن دقت کنید. برای جلوگیری از آسیب به بافت ابریشم، در هنگام اتو کردن بر روی آن یک دستمال مناسب یا حوله قرار دهید. در هنگام اتو کردن پارچه های توری نیز باید مراقب باشید. این پارچه ها را از بیرون به داخل (به صورت برگشته) اتو کرده یا یک پارچه مرطوب در هنگام اتو کردن بر روی آن ها قرار دهید. گاهی اوقات این پارچه ها نیازی به اتو شدن ندارند.

دامن های پلیسه دار چطور؟

من آن ها را نیز اتو می کنم. آن ها را بر روی میز اتو قرار داده و به تدریج بچرخانید و هر بار یکی از پلیسه ها را اتو کنید.

آموزش اتو کردن دامن های پلیسه دار

و شلوارها؟

من قبلا این کار را به عنوان شغلم انجام می دادم و شلوار افراد را اتو می کردم اما این کار را دوست نداشتم. این یک انتخاب شخصی است. اگر شلوارهای شیک و جذاب می خواهید، آن ها را اتو کنید.

منبع: msn

از
3
رای