انواع کفپوش؛ معرفی بهترین و مناسب ترین کفپوش ها برای خانه شما که نیاز به نگهداری کمتری دارد

انواع کفپوش؛ معرفی بهترین و مناسب ترین کفپوش ها برای خانه شما که نیاز به نگهداری کمتری دارد کفپوش می تواند به ارزش و زیبایی خانه بیفزاید. برای همین باید براساس مکان، نیازها، بودجه، دوام و... کفپوش هایی که نیاز به نگهداری کمتری دارند را انتخاب کنید. در ادامه بهترین کفپوش ها معرفی شده است.

بهترین کفپوش ها با نیاز کم به نگهداری

کفپوش می تواند به زیبایی و ارزش خانه اضافه کنید. انتخاب برای کفپوش هایی با نیاز به حفاظت کم بی نهایت است و این تصمیم گیری در هنگام ساخت یا بازسازی را سخت می کند. گزینه ها تحت تاثیر این موارد قرار می گیرند:

 • زمینه بر اساس مکان، اولویت شخصی، نیازها و خواسته ها
 • ویژگی های منحصر به فرد از جمله مبلمان و عوامل طراحی داخلی
 • نیاز به دوام با وجود حفظ جذابیت بصری منحصر به فرد
 • تعیین بودجه برای داشتن بهترین گزینه بدون اینکه متحمل هزینه سنگین شوید

اما انتخاب دیگری وجود دارد که ارزش ارزیابی را دارد: کفپوش هایی با نیاز کم به نگهداری.

کفپوش منزل شما در معرض چه مواردی قرار خواهد گرفت:

 • خراشیدگی
 • گرد و غبار
 • ترک
 • نشت
 • محیط

کفپوش هایی که نظر شما را جلب می کند تا ظاهر خانه را با آن بهبود دهید، می تواند بسیار جذاب به نظر برسد اما بسیار مهم است که موقعیت خانه را مد نظر داشته باشید. به عنوان مثال خانه های ساحلی تحت تاثیر گرما یا رطوبت زیاد قرار می گیرند. کفپوش هایی با قابلیت نیاز به نگهداری کم در مناطق گرمسیری به حفاظت کمتری احتیاج دارند. با استفاده از این کفپوش ها، به علت سرعت و سهولت در پاک کردن و جارو کردن آنها، شما اوقات لذت بخشی را در خانه سپری می کنید. انتخاب شما ممکن است لیزی و سر خوردن را که به علت رطوبت این ناحیه متداول است را کاهش دهد. بنابراین اگر در یک محیط گرمسیری هستید، بهترین گزینه برای شما چیست؟ کدام کفپوش ها نیاز به نگهداری کمتری دارند؟ اجازه بدهید کفپوش های مختلف را بررسی کنیم.

بهترین کفپوش ها با نیاز کم به نگهداری

بهترین کفپوش هایی که نیاز به نگهداری کمتری دارد

گزینه های زیر یک راهنما جهت کمک به شما، برای بهترین تصمیم گیری در جهت رفع نیازها و خواسته هایتان در انتخاب کف پوش مناسب است. بله، عوامل دیگری نیز بر اساس ترجیح شخصی شما وجود دارد. ما به شما توصیه می کنیم همه گزینه های زیر را بررسی کنید، نمونه های آنها را مشاهده کنید و زمان کافی برای تصمیم گیری اختصاص دهید. این یک مسئله مهم است.

در اینجا انواع کفپوش ها را ارزیابی می کنیم:

1. کفپوش چوبی سخت

کفپوش چوبی سخت، یک کفپوش کلاسیک است. این کفپوش ظرافتی ایجاد می کنند که هیچ نوع دیگر ندارد. یک ظاهر روستایی و در عین حال براق و صیقلی به کف منزل می دهد. کفپوش چوبی می تواند به هر شکلی رنگ شود که با طراحی خانه مطابقت داشته باشد، بنابراین آن را به یک گزینه خوب برای کفپوش تبدیل می کند.

نیاز به نگهداری کم کفپوش دارد؟

بله.کفپوش های چوبی سخت امروزی به روشی نصب و آب بندی می شود که نیاز به نگهداری کمی دارد. یک گردگیری خشک کار را تمام می کند. کفپوش از چوب سخت با هزینه ای بالا همراه است، بنابراین قبا از تصمیم گیری برندها را بررسی کنید.

کفپوش چوبی سخت، انتخابی ایده آل برای پوشش کف خانه

2. سرامیک

می خواهید کفپوشی با نگهداری راحت تر داشته باشید؟ سرامیک را انتخاب کنید. سرامیک به علت داشتن تنوع رنگ، طرح و بافت می تواند با هر نوع اتاقی هماهنگ شود. سرامیک ها به سختی خراشیده می شوند و به آسانی تمیز می شوند. مقداری سرکه و آب معمولاً همه چیزی است که برای تمیز کردن آن لازم دارید! سرامیک ها می تواند ارزان قیمت باشند. نصب آنها آسان است و افراد حرفه ای به سرعت آن را انجام می دهد.

3. موزاییک

یکی از نمونه های بارز کفپوش با نیاز کم به نگهداری و مراقبت. موزاییک ها دارای چند مشکل هستند از جمله حساس بودن در مقابل ترک خوردگی بخاطر وزن آنها. آیا باید در انتخاب خود تجدید نظر کنید؟ قطعاً نه. موزاییک برای اکثر اتاق های خانه مناسب است. با هر انتخاب در طراحی داخل ساختمان ترکیب می شود. به علت آرایش غیر متخلل آن، تمیز کردن آن بسیار آسان است. لکه های ملاط و سطح را می توان با وسایل خانگی مانند جوش شیرین و آب یا کمی سفید کننده تمیز کرد. نگهداری آن به اندازه کافی آسان است؟

نمونه های بارز کفپوش با نیاز کم به نگهداری و مراقبت

4. کفپوش وینیل

کفپوش وینیل انتخاب مقاومی است. وینیل این امکان را به شما می دهد که هر طرحی را انتخاب کنید. کف پوش وینیل می تواند شبیه به چوب، سنگ و موزاییک باشد. با این وجود ممکن است بخاطر خراشیدگی و پاک کردن معمولی و پارگی آسیب ببیند. تا زمانی که حرکت خشنی روی آن انجام نشود نیاز به نگهداری زیادی ندارد.

5. کفپوش پرسلان

پرسلان یک قدم بالاتر از موزاییک است. قطعات آن تخلخل کمتری دارند و در مقابل آن مقاومتر هستند. کفپوش پرسلان گزینه خوبی برای جذب گرما و همچنین خنک ماندن است. این کف پوش قیمت بالایی ندارد، چیزی بین سرامیک و سنگ است. بهتر است پرسلان لعابدار را انتخاب کنید تا از خراشیده شدن آن جلوگیری کنید. به این ترتیب می توانید ضمن حفظ ظاهری با کیفیت بالا برای خانه، کفپوشی با نیاز به نگهداری کم داشته باشید.

کفپوش پرسلان، بهترین پوشش کف خانه

6. بتن

بتن یک کفپوش بادوام است. به ندرت نیاز به تمیز کردن دارد و فاصله بین قطعات آن درزگیری می شود. این کف پوش فضا را عاری از باکتری نگه می دارد و در عین حال گزینه ای جذاب است. بتن می تواند با سایه های متنوعی ترکیب شده باشد تا گزینه های مختلف طراحی بوجود آورد. کفپوش بتنی ظاهری مدرن به هر فضایی می دهد.

7. کفپوش لمینت

کفپوش لمینت یکی از نمونه هایی است که به ساده ترین روش تمیز می شود، به علاوه یکی از ارزانترین کفپوش ها است. شما بدون دردسر ظاهر کفپوش چوبی را به منزل می دهید. گرد گیری خشک و استفاده کم از مواد شیمیایی بهترین روش پاکیزه کردن آن است. از آب زیاد روی آن استفاده نکنید. به طور کلی کفپوش لمینت یک انتخاب عالی است، بخصوص اگر می خواهد خیلی سریع ارزش ملک را بالا ببرید و ظاهری تازه به آن بدهید یا اگر قصد دارید بعداً کف پوش دیگری را اجرا کنید.

8. سنگ

به علت تطابق و مقدار مورد نیاز برای پوشش یک سطح، قیمت آن بالا است. با این حال، سنگ تقریباً همه چیز را تحمل می کند، در برابر سایش یا خراشیدگی در طول استفاده معمول، کاملاً مقاوم است. لازم نیست نگران باشید. کف پوش سنگ بخاطر نیاز به نگهداری کم فوق العاده به نظر می رسد. در صورت انتخاب رنگ مناسب می تواند با فرش به شکلی عالی هماهنگ شود.

بهترین کفپوش ها

هنگام جستجو برای کفپوش هایی با نگهداری کم، گزینه های زیادی برای شما وجود دارد. با این حال، طراحی باید به دور از استرس باشد. این یک تصمیم بزرگ است و حالا شما در این زمینه آگاهی دارید. بدون شک بهترین انتخاب را انجام می دهید.

یک چیز دیگر...

هر اتاق گزینه خود را دارد. به جز موارد خاص، می توان انواع مختلف کفپوش ها را بر اساس اتاق های خانه خود انتخاب کنید. البته زیاده روی در تنوع می تواند ظاهر ناخوشایندی ایجاد کند. طراحی عالی روی "قانون سه" کار می کند. این یک اصل برای نگه داشتن رنگ، بافت، سبک و سایر عناصر طراحی داخلی است.

 • شکل ها و کارکردها را در نظر بگیرید
 • یک جریان یکپارچه بین اتاق ها
 • یک تغییر طبیعی از اتاق به اتاق دیگر

خوب است که تئوری رنگ را مد نظر قرار دهیم. ترکیبی از فضای زندگی، نواحی خانوادگی و مکان های شخصی در خانه خود داشته باشید. یک بررسی روی بهترین کاربرد برای هر فضا با در نظر گرفتن عناصر طراحی انجام دهید.

در انتخاب گیج شده اید؟

برای ارزیابی می توانید با متخصصان در زمینه طراحی تماس بگیرید تا به یک انتخاب ایده آل دست یابید!

از
1
رای