آموزش اصلاح موی سگ در خانه + ابزارهای مورد نیاز و نکات مهم

آموزش اصلاح موی سگ در خانه + ابزارهای مورد نیاز و نکات مهم همه صاحبان سگ ها دوست دارند تا سگ های خانگی شان ظاهری زیبا و آراسته داشته باشند. دلیلی وجود ندارد که شما نتوانید این کار را انجام دهید، ممکن است ابتدا مهارت کافی برای انجام این کار را نداشته باشید، ما به شما کمک خواهیک کرد که این کار را به نحو احسن انجام د

اگر سگ شما نیاز به اصلاح و مرتب شدن دارد، می توانید او را به سالن های اصلاح مخصوص حیوانات خانگی ببرید. اما اگر می خواهید که پول خود را پس انداز کنید، می توانید در خانه اقدام به اصلاح موی سگ خود کنید. نظافت و آراسته نگه داشتن سگ در خانه بسیار آسان است، اما داشتن اطلاعات موردنیاز در این زمینه بسیار مهم است و به شما کمک می کند به نتیجه بهتری برسید و به راحتی، سگ خود را مرتب و پیراسته نگه دارید. در این جا ما اصول اولیه مورد نیاز برای پیراستن و تمیز کردن سگ در خانه را به شما می گوییم. در ادامه درباره بهترین ابزارهای کار، روش صحیح برس کشیدن و کوتاه کردن موهای سگ، و این که چگونه مطمئن شویم کل مراحل به مطمئن ترین و راحت ترین روش ممکن انجام شود، صحبت می کنیم. پس قبل از این که قیچی را به دست بگیرید، این پست را بخوانید!

آموزش اصلاح موی سگ

ابزار های مورد نیاز برای اصلاح سگ در خانه

قبل از شروع اصلاح سگ، مطمئن شوید که تمام ابزارهای لازم را در اختیار دارد. در این مطلب، ما با طور کامل به نحوه اصلاح موی سگ پرداخته ایم. در این جا ابزارهایی که لازم دارید، ذکر شده است:

1. برس یا شانه

داشتن یک برس یا شانه خوب ضروری است. برس های فلزی انتخاب خوبی برای سگ هایی با موهای بلند هستند. اگر سگ شما موهای کوتاهی دارد، یک برس با دندانه های پلاستیکی نیز می تواند خوب باشد.

2. قیچی

یک قیچی تیز و حرفه ای بهترین انتخاب برای مرتب کردن سگ شما است. آن ها موها را به راحتی و بدون گیر کردن و کشیده شدن، کوتاه می کنند.

3. ماشین اصلاح

از یک ماشین اصلاح برقی خوب و قابل اطمینان استفاده کنید. ماشین های اصلاح مخصوص سگ، امن تر و ساده تر از ماشین اصلاح انسان است.

4. شامپو

از شامپوهایی با کیفیت بالا استفاده کنید که عاری از مواد شیمیایی بوده و برای سگ ها تهیه شده باشند. رقیق کردن شامپو با آب باعث می شود که شست و شو برای شما راحت تر باشد.

5. شستن سگ

خوب است قبل از اصلاح سگ موها را بشویید، به خصوص اگر کثیف باشد.

طریقه اصلاح موی سگ

نکات اصولی مهم در مورد اصلاح سگ ها

در این جا چند نکته مفید برای حمام کردن سگ وجود دارد:

 • همان طور که قبلاً نیز اشاره کردیم، از یک شامپوی ملایم استفاده کنید که مخصوص سگ ها باشد.
 • همیشه دمای آب را قبل از استحمام سگ تان چک کنید، تا خیلی گرم نباشد. اگر به نظر شما خیلی گرم است، قطعا برای سگ تان نیز خیلی گرم است.
 • بسته به اندازه سگ، شاید بهتر باشد او را در فضای باز بشویید. همچنین می توانید با انداختن حوله روی زمین از خیس شدن بیش از حد اطراف جلوگیری کنید.
 • مراقب باشید که تمام شامپوی روی موهای سگ را به خوبی بشویید و اجازه بدهید قبل از برس کشیدن، موهایش کاملاً خشک شود.
 •  حمام کردن سگ های می تواند باعث ریخته شدن موی زیادی شود و ممکن است زهکش فاضلاب شما را مسدود کند. برای جلوگیری از بسته شدن چاه، درپوش محل تخلیه آب را بگذارید تا موها روی آن جمع شود و بتوانید تخلیه کنید و درون سطل زباله بریزید.
 • هنگامی که موهای سگ شما خشک شد، آن ها را کاملاً برس بکشید تا از شر موهای زاید و درهم برهم خلاص شوید. از قسمت سر سگ خود شروع کنید و به سمت پایین بدن او حرکت کنید. قسمت زیرین شکم سگ، یک ناحیه حساس محسوب می شود، بنابراین در هنگام برس کشیدن باید با ملایمت این کار را انجام دهید.
 • اگر نواحی به شدت درهم و برهم در موهای سگ وجود دارد، بهتر است اطراف آن را برس بکشید، بعداً می توانید به آن ناحیه برسید. برس کشیدن موهای سگ کمی زمان می برد، به خصوص اگر او یک سگ از نژادی با موهای بلند است. از برس کشیدن بیش از حد شدید و محکم موها خودداری کنید زیرا باعث تحریک پوست سگ شما می شود.

نحوه کوتاه کردن موی سگ

نحوه کوتاه کردن موهای سگ با استفاده از ماشین اصلاح

 • با استفاده از ماشین اصلاح شروع به کوتاه کردن موهای سگ خود کنید. این ابزار از قیچی مطمئن تر است و کار را خیلی سریع تر انجام می دهند. فقط مطمئن شوید که تیغه های ماشین اصلاح، به اندازه کافی تیز باشد که موی سگ شما را کشیده نشود.
 • بیش تر ماشین های اصلاح دارای محافظ هستند که می توان از آن ها برای کوتاه کردن مو در اندازه های مختلف استفاده کرد. اگر مطمئن نیستید که از کدام محافظ استفاده کنید، از بزرگترین شروع کنید و به کوچکترین بروید.
 • کار خود را با برس کشیدن موهای سگ شروع کنید، به قسمت های گره خورده و ناهموار بپردازید. توجه داشته باشید که گره خوردگی موها می تواند بسیار نزدیک به پوست بوده و باز کردن آن دشوار باشد. گاهی اوقات چنین چیزی می تواند منجر به عفونت روی پوست شود.
 • اگر علائم قرمزی، تورم یا عفونت را مشاهده کردید، بهتر است قبل از اقدام به نظافت آن ناحیه، به پزشک خود مراجعه کنید.
 • هنگام استفاده از ماشین اصلاح به آرامی پیش بروید و سعی کنید طبق مسیر رویش مو، اصلاح را انجام دهید. در صورت امکان از یک نفر کمک بگیرید که سگ را در جای خود نگه دارد.
 • نکته دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که دندانه های ماشین اصلاح در استفاده طولانی مدت ممکن است داغ شود، بنابراین مطمئن شوید که هر از گاهی دمای تیغه را چک کنید و فرصتی برای خنک شدن به آن بدهید.

اصلاح موی سگ با ماشین

نحوه اصلاح سگ با استفاده از قیچی

 • از قیچی برای کوتاه کردن موهای اطراف پاها، گوش ها و صورت سگ استفاده کنید. برای مرتب کردن این قسمت ها فقط از نوک قیچی استفاده کنید تا در صورت انجام حرکات ناگهانی سگ، بتوانید به سرعت قیچی را از آن ها دور کنید.
 • گوش های سگ خود را در هنگام کار با قیچی نگه دارید تا از تیغه ها دور بماند. می توانید از کسی درخواست کنید تا سگ را در جای خودش نگه دارد. به این ترتیب احتمال خطر به حداقل می رسد.

نکاتی برای اصلاح سگ های نا آرام

 • بسیاری از سگ ها در هنگام اصلاح عصبی می شوند. اصلاح بدن ممکن است برای آن ها استرس زا باشد، کشیدگی موهایشان می تواند برای آن ها دردناک باشد. بنابراین تعجبی ندارد که برخی سگ ها نسبت به این کار واکنش بدی نشان دهند.
 • محصولات زیادی وجود دارد که به آرامش سگ در طول اصلاح کمک می کند، از جمله آن ها استفاده از جویدنی های آرامش بخش سگ است.
 • کانابیدیول (CBD) یک پدیده جدید در صنعت حیوانات خانگی است و بسیاری از افراد می توانند با استفاده از آن نتایج شگفت انگیزی در کاهش اضطراب سگ به طور طبیعی داشته باشند. کانابیدیول کلید طیف گسترده ای از اثرات دارویی و درمانی ماری جوانا را در اختیار دارند و میزان عوارض جانبی آن برای انسان و حیوانات خانگی صفر است. آن ها روان گردان نیستند، بنابراین اضطراب و درد سگ شما را به صورت طبیعی تسکین می دهند بدون این که سگ شما را از حالت طبیعی خارج کنند. استفاده از کانابیدیول برای سگ ها یک پدیده تازه است و از گیاه شاهدانه که منبع اصلی کانابیدیول است و هزاران سال است که در طب سنتی مورد استفاده قرار می گیرد، نشات می گیرد.
 • اگر سگ شما در طول اصلاح  عصبی می شود، باید برای آرام کردن او از روش پاداش دادن استفاده کنید. همچنین می توانید سگ خود را نوازش کنید و با لحنی آرام با او صحبت کنید.
 • سگ ها معمولاً در شرایط نا آشنا عصبی می شوند، بنابراین بهترین راه برای آرام کردن سگ این است که یک برنامه نظافت منظم را از وقتی سگ خیلی کوچک است، در نظر بگیرید.  

نکات مهم در مورد اصلاح سگ ها

همچنین بخوانید: سگ ها و 20 دانستنی جالب در مورد آن ها

منبع: sitstay

از
13
رای