حیوانات خانگی

بهترین روش نگهداری و پرورش فنچ در منزل

فنچ ها پرندگان زیبایی هستند که پرورش آن ها آسان میباشد و در تمام طول سال تخم گذاری میکنند. شما میتوانید به سادگی با یک قفس و 2 فنچ شروع به کار کنید. بهترین روش نگهداری و پرورش فنچ در منزل را در سلام دنیا بیاموزید.

مرغ کرچ (کپ) چیست ؛ فواید و مضرات کرچ شدن مرغ

کرچ شدن مرغ حالتی است که مرغ برای در آوردن جوجه هایش از تخم بر روی آنها می خوابد، این کرچ شدن را می توان از روی تغییر خصوصیات فیزیکی در مرغ تشخیص داد. مرغ کرچ چیست و راه رفع کپ شدن مرغ در سلام دنیا بخوانید.

روش پرورش حلزون در خانه و نگهداری آن

حلزون ها موجودات فوق العاده ای هستند که نگهداری از آنها راحت است. شاید نگهداری از حلزون ها به عنوان خانگی خنده دار به نظر برسد اما شدنی است ! روش پرورش حلزون در خانه و نگهداری آن در سلام دنیا بخوانید.

معرفی ملنگو یا طوطی سبز و تشخیص نر یا ماده بودن آن

طوطی ملنگو یا طوطی کوچک اسکندر پرنده ای از خانواده طوطی سانان است. رنگ بدن معمولاً سبز است. هر آنچه درباره طوطی سبزیا ملنگو از جمله نگهداری، غذا و تشخیص نر و ماده بودن آن را در سلام دنیا بخوانید.

بیماری های شایع خرگوش خانگی و علائم و درمان آنها

گاهی اوقات ممکن است تغییراتی در رفتار خرگوش شما وجود داشته باشد که ممکن است بدلیل پیشرفت یک بیماری باشد. شایع ترین بیماری های خرگوش و راه های جلوگیری و بیماری را در سلام دنیا بخوانید.

روش های تشخیص، درمان و پیشگیری از عفونت چشم گربه و بچه گربه

عفونت چشم معمولا با باکتری و ویروس ایجاد میشوند. عفونت ویروسی خود به خود برطرف می شود و سیستم ایمنی بدن گربه با عفونت مبارزه می کند. عفونتهای باکتریایی با پمادهای موضعی چشم یا قطرات حاوی آنتی بیوتیک درمان میشوند.

روش تشخیص بارداری خرگوش؛ نشانه های حاملگی خرگوش چیست؟

خرگوش ها حیوانات شگفت انگیزی هستند. اگر خرگوشی در خانه داشته باشید یا به تازگی یک خرگوش آورده اید و می ترسید که ممکن است باردار باشد، آگاهی در مورد فیزیولوژی خرگوش و چگونگی بررسی علائم بارداری می تواند به شما کمک کند.

معرفی 20 مورد از وفادارترین نژاد سگ ها + ویژگی های ظاهری و رفتاری آنها

مفهوم وفاداری به خود و خانواده ممکن است برای شما در مقایسه با صاحب یک سگ دیگر متفاوت باشد، اما اساسا وفاداری سگ به معنای پیروی از شما و دستورات شما است. در ادامه بهترین و وفادارترین نژادهای سگ را معرفی کرده ایم.

آموزش تصویری روش های درمان و پیشگیری از یبوست گربه ها

اگر متوجه شده اید که گربه تان زمان زیادی را در جعبه دفع مدفوع خود سپری می کند، ممکن است به یبوست دچار شده باشد. چندین درمان خانگی وجود دارد که می توانید امتحان کنید تا باعث شود که گربه احساس راحتی بیشتری داشته باشد

درمان و داروهای خانگی برای استفراغ سگ + علل و رنگ استفراغ سگ

مواردی از حالت تهوع و استفراغ سگ وجود دارد که می توانید در خانه درمان کنید، اما برخی از موارد نسبتا جدی هستند و نیاز به مراجعه به مطب پزشک دارند. اگر سگ یک یا دو مرتبه استفراغ کرد می توان از درمان خانگی استفاده کرد.

10 مورد از قوی ترین و قدرتمندترین نژادهای سگ جهان + واقعیت های جالب در مورد آنها

چه به دنبال یک سگ نگهبان، سگ برای وظایف خاص یا فقط یک سگ برای نوازش باشید، سگ های نژادهای قوی شگفت انگیزی هستند که همراهان خوبی برای اقشار مختلف مردم هستند. که علاوه بر قدرت فوق العاده خود، وفادار و باهوشند.

بارداری سگ: 6 علامت و راه تشخیص حامله بودن سگ ها

گاهی تنبلی یا کاهش اشتهای می تواند علائم بارداری سگ باشد، هر چند برخی از این علائم همچنین می تواند نشانه بیماری باشند، بنابراین مهم است که هر گونه تغییر قابل توجه در ظاهر، اشتها یا سطح فعالیت حیوان مورد بررسی قرار گیرد.

آموزش تصویری روش های صحیح تربیت و اهلی کردن خرگوش

اکثر خرگوش ها با گذشت زمان و با صبر و درک، رام می شوند. فقط کافی است تا اجازه دهید خرگوش به تدریج شما را بشناسد. یکی از راه های سریع تر رام کردن خرگوش این است که تا زمان غذا خوردن خرگوش صبر کنید.

9 گیاه خانگی و آپارتمانی که برای گربه ها خطرناک و سمی هستند

تحقیق کردن در هنگام خریدن گیاهان جدید برای نگهداری در منازلی که از گربه ها نیز نگهداری می شود ضروری می باشد زیرا بسیاری از گیاهان مختلف برای گربه ها سمی می باشند. در ادامه 9 گیاه خانگی سمی برای گربه ها معرفی شده است.

10 گیاه زیبای آپارتمانی که برای کودکان و حیوانات خانگی خطرناک و سمی هستند

بعضی از گیاهان با وجود داشتن فوایدی مثل تصفیه کردن هوا، زیبایی بخشیدن به خانه و یا خواص دارویی، می توانند بسیار سمی باشند و از این رو برای انسان ها به خصوص کودکان، حیوانات خانگی و ... خطرناک و سمی باشد.

چربی خون بالا در سگ ها؛ علائم، علل، تشخیص و درمان کلسترول بالای سگ

هیپرلیپیدمی به طور طبیعی با میزان بیش از حد چربی و مواد چرب در خون مشخص می شود. هیپرلیپیدمی می تواند ناشی از بیماری وراثتی در بعضی از نژادهای خاص سگ ها باشد. لرزش، درد شکمی و... از علائم چربی خون بالا در سگ ها است.