حیوانات خانگی

روش های تشخیص، درمان و پیشگیری از عفونت چشم گربه و بچه گربه

عفونت چشم معمولا با باکتری و ویروس ایجاد میشوند. عفونت ویروسی خود به خود برطرف می شود و سیستم ایمنی بدن گربه با عفونت مبارزه می کند. عفونتهای باکتریایی با پمادهای موضعی چشم یا قطرات حاوی آنتی بیوتیک درمان میشوند.

روش تشخیص بارداری خرگوش؛ نشانه های حاملگی خرگوش چیست؟

خرگوش ها حیوانات شگفت انگیزی هستند. اگر خرگوشی در خانه داشته باشید یا به تازگی یک خرگوش آورده اید و می ترسید که ممکن است باردار باشد، آگاهی در مورد فیزیولوژی خرگوش و چگونگی بررسی علائم بارداری می تواند به شما کمک کند.

معرفی 20 مورد از وفادارترین نژاد سگ ها + ویژگی های ظاهری و رفتاری آنها

مفهوم وفاداری به خود و خانواده ممکن است برای شما در مقایسه با صاحب یک سگ دیگر متفاوت باشد، اما اساسا وفاداری سگ به معنای پیروی از شما و دستورات شما است. در ادامه بهترین و وفادارترین نژادهای سگ را معرفی کرده ایم.

آموزش تصویری روش های درمان و پیشگیری از یبوست گربه ها

اگر متوجه شده اید که گربه تان زمان زیادی را در جعبه دفع مدفوع خود سپری می کند، ممکن است به یبوست دچار شده باشد. چندین درمان خانگی وجود دارد که می توانید امتحان کنید تا باعث شود که گربه احساس راحتی بیشتری داشته باشد

درمان و داروهای خانگی برای استفراغ سگ + علل و رنگ استفراغ سگ

مواردی از حالت تهوع و استفراغ سگ وجود دارد که می توانید در خانه درمان کنید، اما برخی از موارد نسبتا جدی هستند و نیاز به مراجعه به مطب پزشک دارند. اگر سگ یک یا دو مرتبه استفراغ کرد می توان از درمان خانگی استفاده کرد.

10 مورد از قوی ترین و قدرتمندترین نژادهای سگ جهان + واقعیت های جالب در مورد آنها

چه به دنبال یک سگ نگهبان، سگ برای وظایف خاص یا فقط یک سگ برای نوازش باشید، سگ های نژادهای قوی شگفت انگیزی هستند که همراهان خوبی برای اقشار مختلف مردم هستند. که علاوه بر قدرت فوق العاده خود، وفادار و باهوشند.

بارداری سگ: 6 علامت و راه تشخیص حامله بودن سگ ها

گاهی تنبلی یا کاهش اشتهای می تواند علائم بارداری سگ باشد، هر چند برخی از این علائم همچنین می تواند نشانه بیماری باشند، بنابراین مهم است که هر گونه تغییر قابل توجه در ظاهر، اشتها یا سطح فعالیت حیوان مورد بررسی قرار گیرد.

آموزش تصویری روش های صحیح تربیت و اهلی کردن خرگوش

اکثر خرگوش ها با گذشت زمان و با صبر و درک، رام می شوند. فقط کافی است تا اجازه دهید خرگوش به تدریج شما را بشناسد. یکی از راه های سریع تر رام کردن خرگوش این است که تا زمان غذا خوردن خرگوش صبر کنید.

9 گیاه خانگی و آپارتمانی که برای گربه ها خطرناک و سمی هستند

تحقیق کردن در هنگام خریدن گیاهان جدید برای نگهداری در منازلی که از گربه ها نیز نگهداری می شود ضروری می باشد زیرا بسیاری از گیاهان مختلف برای گربه ها سمی می باشند. در ادامه 9 گیاه خانگی سمی برای گربه ها معرفی شده است.

10 گیاه زیبای آپارتمانی که برای کودکان و حیوانات خانگی خطرناک و سمی هستند

بعضی از گیاهان با وجود داشتن فوایدی مثل تصفیه کردن هوا، زیبایی بخشیدن به خانه و یا خواص دارویی، می توانند بسیار سمی باشند و از این رو برای انسان ها به خصوص کودکان، حیوانات خانگی و ... خطرناک و سمی باشد.

چربی خون بالا در سگ ها؛ علائم، علل، تشخیص و درمان کلسترول بالای سگ

هیپرلیپیدمی به طور طبیعی با میزان بیش از حد چربی و مواد چرب در خون مشخص می شود. هیپرلیپیدمی می تواند ناشی از بیماری وراثتی در بعضی از نژادهای خاص سگ ها باشد. لرزش، درد شکمی و... از علائم چربی خون بالا در سگ ها است.

27 حقیقت و باور غلط درمورد سگ ها و گربه ها که نمی دانستید!

آیا می دانستید که سگ ها قادر به تشخیص افت قند خون در افراد مبتلا به دیابت هستند؟ آیا می دانستید گربه های سفید رنگ اغلب یک یا هر دو گوش آنها ناشنوا است؟ در ادامه با دانستنی های جالب در مورد سگ ها و گربه ها آشنا شوید.

دلایل بروز علائم افسردگی در گربه ها، روش های تشخیص و درمان آن

گربه ها می توانند رفتارهای افسرده داشته باشند اما آنها تغییرات احساسی مشابه با افسردگی بالینی در انسان ها را تجربه نمی کنند. گربه ای که علائمی دال بر افسردگی را نشان می دهد، می تواند از ارزیابی مناسب توسط دامپزشک سود ببرد.

تربیت سگ با به کارگیری روش های تنبیهی صحیح

تربیت سگ ها یکی از مهم ترین موارد در نگهداری آن هاست. یکی از راه هایی که می توان به کمک آن به تربیت سگ ها پرداخت به کار گیری تنبیه های مناسب در هنگام انجام کارهای نادرست توسط آن هاست. با ما همراه باشید.

آموزش اصلاح موی سگ در خانه + ابزارهای مورد نیاز و نکات مهم

همه صاحبان سگ ها دوست دارند تا سگ های خانگی شان ظاهری زیبا و آراسته داشته باشند. دلیلی وجود ندارد که شما نتوانید این کار را انجام دهید، ممکن است ابتدا مهارت کافی برای انجام این کار را نداشته باشید، ما به شما کمک خواهیک کرد که این کار را به نحو احسن انجام د