عجیب ترین حیوانات واقعی و خاص جهان که تاکنون ندیده اید با عکس

عجیب ترین حیوانات واقعی و خاص جهان که تاکنون ندیده اید با عکس عجیب ترین حیوانات دنیا کدامند ؛ با دانستنی حیوانات و شگفت انگیزترین و عجیب ترین حیوانات و جانوران جهان که در روی سیاره زمین زندگی می کنند، در این مطلب سلام دنیا آشنا شوید.

طبق سرشماری های حیات دریایی، جهان طبیعی شامل حدودا 8.7 میلیون گونه میشود که 6.5 میلیون گونه در خشکی و 2.2 میلیون گونه در اقیانوس ها وجود دارند. بسیاری از دانشمندان می گویند که رقم واقعی حتی میتواند چیزی بیشتر از میلیون ها گونه باشد. علیرغم این تعداد سرسام آور، برخی از آنها کمی عجیب تر از بقیه حیوانات و نیز قلمرو زیر آب می باشند. در این مقاله سلام دنیا، ما 10 مورد از عجیب ترین حیواناتی که در سیاره ما زندگی می کنند را برای شما به نمایش درآورده ایم.

10 مورد از عجیب ترین حیواناتی که در سیاره ما زندگی می کنند

1. عجیب ترین حیوانات روی زمین: مارمولک گردن پرده دار

این مارمولک ظاهری تهدیدآمیز را به همراه گردنش به نمایش میگذارد. این نوع حیوان بومی شمال استرالیا و جنوب گینه نو است. این موجودات، موجوداتی مطیع (اهلی) هستند که در واقع فقط به حشرات علاقه‌مند هستند. بسیاری از حیوانات به مارمولک ها علاقه مند هستند، پس از این رو آن ها بدن خود را برای دفع شکارچیان خطرناک وفق داده اند و توانایی دویدن بسیار سریع را دارند. زمانی که آن ها سرعت می گیرند فقط روی پاهای عقب خود میدوند.

عجیب ترین حیوانات روی زمین

2. از عجیب ترین حیوانات دریایی: حباب ماهی

حباب ماهی یک نوع ماهی در اعماق دریا می باشد. این ماهی در آبهایی درست بالای بستر دریا در عمق 600 تا 1200 متری (2000 تا 3900 فوت) در سواحل استرالیا، نیوزلند و تاسمانی زندگی می کنند. حباب ماهی، در خارج از آب ماهی نسبتاً عجیب و غریب شناخته میشود. این عامل به دلیل سازگاری عجیب او با آب های ترجیحی اش میباشد.


حتما بخوانید: دانستنی های جالب و شگفت انگیز درباره حیوانات


بسیاری از ماهی‌ها از مثانه‌های گازی (آبدان) برای شناور ماندن در آب استفاده می‌کنند ولی حباب ماهی این کار را با تشکیل جرم ژلاتینی با چگالی کمی کمتر از آب انجام می‌دهد. حباب ماهی همچنین نیز فاقد عضله می باشد، که این خود یعنی بخش اعظم وجود او به شناور شدن همراه با جریان و خوردن هر چیزی که درست در مقابل آن شناور است می گذرد. 

عجیب ترین حیوانات روی زمین: حباب ماهی

3. از عجیب ترین حیوانات دریایی: کوسه گابلین

کوسه گابلین گونه نادری از کوسه های اعماق دریا و تنها نماینده موجود از خانواده Mitsukurinidae که قدمت آن ها به حدود 125 میلیون سال میرسد، است. این حیوان پوستی صورتی رنگ، پوزه ای بلند و نوک تیز و دندان هایی کج مانند ناخن دارد که می تواند با سرعت باورنکردنی ای حرکت کند. معمولاً این نوع کوسه در زمان بلوغ بین 3 تا 4 متر (10 و 13 فوت) طول دارد. آن ها می توانند حتی بزرگتر از این هم درست مانند نمونه ای که در سال 2000 گرفته شد و تصور می شد که اندازه آن 6 متر (20 فوت) است، شوند.

عجیب ترین حیوانات روی زمین: کوسه گابلین

4. از عجیب ترین حیوانات روی زمین: سگ کوموندور (سگ گله)

کوموندور که به عنوان سگ گله مجارستانی هم نیز شناخته می شود، یک سگ نژاد مجارستانی بزرگ و سفید رنگ از سگ نگهبان است که ظاهری سفید با موهایی همانند طناب هایی بلند و شبیه به dreadlocks یا موپ دارد. موهای او نرم و پردار است و با بالغ شدن توله سگ پیچش دار می شود.


حتما بخوانید: سگ ها و 20 دانستنی جالب در مورد آنها


عجیب ترین حیوانات روی زمین: سگ کوموندور (سگ گله)

5. از عجیب ترین حیوانات روی زمین: اکیدنا

اولین حیوان استرالیایی موجود در این لیست، اکیدنا میباشد. این حیوان که گاهی اوقات به عنوان مورچه خواران خاردار هم نیز شناخته می شود، یکی از دو عضو خزندگان پستاندار مانند میباشد. این به این معنی است که آن ها بچه به دنیا نمی آورند، بلکه تخم می گذارند. بدن این نوع حیوان پوشیده از خار میباشد و پوزه‌های بلندی دارد که با گیرنده‌های الکتریکی پوشانده شده است. این ویژگی فقط در خشکی و حیواناتی همچون اکیدنا و پلاتی‌پوس یافت می‌شود.

عجیب ترین حیوانات روی زمین: اکیدنا

6. از عجیب ترین حیوانات روی زمین: آی آی

این حیوان دارای چشم‌هایی برآمده، گوش‌های غول‌پیکر و دسته‌های از مو میباشد. آی آی یک میمون لمور با انگشت های دراز است. این حیوان یک نوع پستاندار استرپسیرین بومی ماداگاسکار با دندان‌های جونده‌مانند که دائماً رشد می‌کنند، است. این حیوان یکی از بزرگترین پستاندارهای زنده دنیا در شب میباشد. آی آی را با روش های غیرمعمول برای یافتن غذا تشخیص میدهند: به درختان ضربه می زند تا کرم حشره را پیدا کند، سپس با استفاده از دندان های متمایل به جلوی خود، چوب را می جود تا سوراخ های کوچکی را روی آن ایجاد کند سپس انگشت میانی باریک خود را وارد آن می کند تا کرم های حشره را به بیرون بکشد.

عجیب ترین حیوانات روی زمین: آی آی

7. از عجیب ترین حیوانات روی زمین: اکسولوتی

اکسولوتی که به نام Mexican walking fish هم نیز شناخته می شود، یکی از بی نظیرترین دوزیستان در جهان شناخته میشود. جدای از ظاهرش او از خانواده دوزیستان نئوتنیک است. این نوع حیوانات همچنین این توانایی را دارند که تقریباً هر یک از اعضای بدن خود را بازسازی کنند. اکسولوتی ها در بومی خود مکزیک تقریباً منقرض شده اند. آنها در اسارت رشد کرده اند و توسط دنیای علم و همچنین نیز توسط افراد معمولی به عنوان حیوانات خانگی مورد توجه قرار گرفته اند.

عجیب ترین حیوانات روی زمین

8. از عجیب ترین حیوانات روی زمین: پلاتیپوس

پلاتیپوس یک نوع پستاندار تخمگذار است که نیمه آبزی، شبگرد و سمی است. پلاتیپوس - که گاهی اوقات پلاتیپوس نوک اردکی هم نیز نامیده می شود - بومی شرق استرالیا از جمله تاسمانی است. این پستاندار برای کمک به یافتن طعمه خود، دریافت الکتریکی خود را تکامل داده است. این موجود کوچک - که طول آنها فقط به حدود 50 سانتی متر می رسد - یکی از تنها موجودات در جهان است که تنها نماینده خانواده و جنس خود برای طبقه بندی علمی میباشد.

عجیب ترین حیوانات روی زمین: پلاتیپوس

9. از عجیب ترین حیوانات دریایی: اختاپوس دامبو

این حیوان نام خود را با توجه به شباهت اش به شخصیت عنوان فیلم دامبو محصول سال 1941 دیزنی، با داشتن یک باله گوش مانند برجسته که از گوشته بالای هر چشم امتداد دارد،گرفته است. او حداقل 13100 فوت (4000 متر) زیر سطح آب زندگی می کند. بزرگ‌ترین اختاپوس دامبویی که تا کنون ثبت شده، پنج فوت و 10 اینچ (1.8 متر) طول و 13 پوند (5.9 کیلوگرم) وزن داشت. زندگی در این اعماق به شدت مستلزم توانایی زندگی در آب های بسیار سرد و در غیاب کامل نور خورشید میباشد. اختاپوس های دامبو با تکان دادن آهسته باله های گوش مانند خود حرکت می کنند و از بازوهای خود برای هدایت خود استفاده می کنند.

عجیب ترین حیوانات روی زمین: اختاپوس دامبو

10. از عجیب ترین حیوانات روی زمین: میمون تنبل

تنبل‌ها پستاندارانی هستند که در آمریکای مرکزی و جنوبی زندگی می‌کنند. آن ها همه چیزخوار محسوب می‌شوند چرا که می‌توانند علاوه بر وعده‌های غذایی خود که معمولاً شامل جوانه‌ها و برگ‌ها میشود مارمولک‌های کوچک و حشرات را هم نیز بخورند. تنبل‌ها سازگاری‌های غیرمعمولی با سبک زندگی درختی انجام داده‌اند. تنبل‌ها معده‌های بسیار بزرگ و کند در هضم دارند.

عجیب ترین حیوانات روی زمین: میمون تنبل

11. از عجیب ترین حیوانات دریایی: تیولا

عروس دریایی هیدرووئید (آبی) از خانواده Oceanidae میباشد. این حیوان در اصل متعلق به دریای کارائیب میباشد، اما اکنون در سراسر جهان، در تمام دریاهای گرم و گرمسیری یافت می شود. از زمانی که دانشمندان آن را در کلمبیا مشاهده کردند، این حیوان در نزدیکی ژاپن و در دریای مدیترانه هم نیز دیده شده است. این حیوان، جانوری بلند با پوستی شفاف و ژلاتینی است. موجودات جوان از این گونه دارای هشت شاخک هستند و بالغین آن ها می توانند 80 تا 90 شاخک را داشته باشند. این جانود در داخل خودش شکم قرمز بزرگی دارد و می تواند در تاریکی بدرخشد.

عجیب ترین حیوانات روی زمین: تیولا

سخن آخر

حیوانات زیادی در روی سیاره زمین زندگی می کنند که تعداد آنها به میلیون ها یا حتی میلیاردها می رسد. در این میان برخی از حیوانات، عجیب هستند. ما در این مطلب شما را با 10 تا از عجیب ترین حیوانات روی سیاره زمین ، آشنا کردیم. امیدوارم برایتان مفید بوده باشد. می توانید سوالات و پیشنهادات خود را با ما در بخش نظرات در میان بگذارید.


مطالب مرتبط:

دانستنی های علمی و جالبی که پذیرش آنها کمی سخت است!

دانستنی ها و واقعیاتی در مورد زنان که باید دانست
 


 

از
11
رای