حقایقی در مورد حیوانات که نشان دهنده احساسات آنهاست

حقایقی در مورد حیوانات که نشان دهنده احساسات آنهاست آیا حیوانات احساس دارند؛ حقایقی در مورد حیوانات که نشان دهنده احساسات آنهاست ؛ 9 حقیقت عجیب ولی واقعی در زمینه رابطه احساسی و دوست داشتن حیوانات با یکدیگر در سلام دنیا بخوانید.

وقتی خوشحال هستید با سگتان بازی می‌کنید یا وقتی غمگین هستید گربه‌تان را در آغوش می‌گیرید. این احساس خیس شدن بینی است که گونه شما را خیس می کند یا صدای ناله نگران کننده ای است.اگر عاشق حیوانات هستید، می‌دانید که این از قبل درست است: حیوانات قادر به عشق عمیق و بدون قید و شرط هستند. حیوانات قادر به انجام کارهای بزرگ هستند. پل زاک، استاد دانشگاه کلرمونت در کالیفرنیا، مجموعه‌ای از آزمایش‌های رفتاری را برای اندازه‌گیری سطح اکسی توسین - معروف به "هورمون عشق" - که هنگام تعامل حیوانات خانگی با سایر حیوانات و انسان‌ها ترشح می‌شود، انجام داد. این تحقیق به این نتیجه رسید که حیوانات در هنگام ایجاد پیوند با دوستان خود این هورمون را مشابه انسان ترشح می کنند.

زاک اذعان کرد: «تنها باری که من چنین افزایش اکسی توسین را در انسان‌ها دیدم ، زمانی است که کسی عزیز خود را می‌بیند، به صورت عاشقانه جذب کسی می‌شود یا مهربانی بسیار زیادی به او نشان می‌دهد.» با توجه به اینکه اکسی توسین به پیوند کمک می کند، به نظر می رسد که حیوانات اهلی پیوند می دهند و عشق را به همان شکلی که ما انجام می دهیم احساس می کنند. در این مطلب از سلام دنیا، ما به 9 حقیقت که ثابت می کند حیوانات ما یکدیگر را دوست دارند پرداخته ایم. که به این سوال که آیا حیوانات احساس دارند پاسخ می هد. با ما همراه باشید.


حتما بخوانید: دانستنی های جالب و شگفت انگیز درباره حیوانات و حشرات


9 حقیقت عجیب ولی واقعی در زمینه رابطه حیوانات با یک دیگر

1. حقایق عجیب حیوانات: گرگ ها برای اعضای گمشده خود زوزه می کشند

اگر تا به حال شنیده اید که گرگ در آرزوی ماه زوزه می کشد و به این فکر کرده اید که چرا - می توانید عشق ماتم زده را سرزنش کنید. محققان مرکز علمی و دانشگاه دامپزشکی در وین برای پاسخ به این سوال تلاش کردند تا گله هایی را در طبیعت مشاهده کنند. پس از سال ها مطالعه، آنها متوجه شدند که گرگ ها وقتی یکی از اعضای گله خود را از دست می دهند، از ناراحتی فریاد می زنند. سطح اضطراب ناشی از جدایی، همانطور که با اندازه گیری هورمون استرس کورتیزول در بزاق گرگ ها تعیین شد، هیچ تاثیری بر زوزه کشیدن نداشت. این نشان می دهد که این پیوند بین اعضای دسته بود - نه اضطراب - که باعث گریه شد.

حقایق عجیب حیوانات 1

2. حقایق عجیب حیوانات: فیل ها از ناراحتی می میرند و عزیزان خود را دفن می کنند

فیل‌ها از احساساتی‌ترین موجودات قلمرو حیوانات هستند و یکی از جذاب‌ترین اعمال عشقی آن‌ها ابراز غم و اندوه برای یکی از عزیزان از دست رفته است. این غول‌های مهربان پس از مرگ مادر، فرزند، دوست یا همسرشان از قلب‌های شکسته می‌میرند . آنها بالای بقایا می ایستند، با تنه هایشان آنها را نوازش می کنند، آنها را بو می کنند و اجازه می دهند لحظه ای سکوت که بین چند دقیقه تا چند روز طول می کشد بگذرد. آنها نه تنها احترام خود را به همراهان مرده خود نشان می دهند، بلکه حتی تا آنجا پیش می روند که اجساد را زیر شاخ و برگ "دفن" می کنند. هنگامی که دو سال پیش، لارنس آنتونی، محافظه‌کار و «نجواگر فیل‌ها» درگذشت، گله فیل‌های وحشی آفریقای جنوبی که او بازسازی کرد، به طور غریزی بیش از 12 ساعت راهپیمایی کردند تا به خانه‌اش برسند و خداحافظی کنند.بسیاری از محققان آنها را تنها حیواناتی می‌دانند - علاوه بر انسان‌ها - که مراسم تدفین برگزار می‌کنند.


حتما بخوانید: سگ ها و 20 دانستنی جالب در مورد آنها


3. حقایق عجیب حیوانات: مغز نهنگ اورکا از نظر عاطفی بیشتر از مغز انسان توسعه یافته است

علیرغم نامشان، نهنگ های قاتل آن جانوران اقیانوسی نیستند که برایشان ترسیم شده است. بر اساس تحقیقاتی که در مستند چشم‌گشا درباره نهنگ‌های ارکا که در اسارت در SeaWorld بزرگ شده‌اند، مشخص شد. سیاه‌ماهی‌ها به‌ویژه بخشی از مغزشان به هوش هیجانی مرتبط است که از جهاتی توسعه‌یافته‌تر از انسان‌ها است. به گفته لوری مارینو، عصب شناس برجسته فیلم ، اگر یک نهنگ ارکا را در یک اسکنر MRI قرار دهید و به مغز آن نگاه کنید، خواهید دید که بخش هایی از سیستم لیمبیک - لایه های بافت به هم پیوسته ای که احساسات را پردازش می کند - به طرز مفصلی در مقایسه با آن ها رشد کرده است. در مغز انسان نهنگ ها دارای سطحی از فرهنگ اجتماعی هستند که با سایر پستانداران از جمله انسان بی نظیر است.

4. حقایق عجیب حیوانات: گربه ها برای دوستی پلک می زنند

آیا تا به حال گربه‌ای را دیده‌اید که در یک نقطه آفتابی در اتاق نشیمن به حالت بی‌حالی دراز می‌کشد، در یک اتاق با شما چشم‌ها را ببیند و به آرامی پلک بزند؟ برای یک گربه سان درنده، بینایی آن دارایی مهمی برای بقا است. در زبان بدن گربه ، ثابت شده است که پلک زدن آهسته و عمدی بیانگر اعتماد کامل، آسیب پذیری و دوستی است.

حقایق عجیب حیوانات 2

5. حقایق عجیب حیوانات: سگ ها برای ابراز عشق به صاحبانشان خمیازه می کشند

درست مانند پلک زدن گربه، خمیازه سگ نیز نشانه عشق به صاحبانشان است. ترزا رومرو و همکارانش از دانشگاه توکیو 25 سگ اهلی و همراهان انسان خمیازه دار آنها را مورد مطالعه قرار دادند. آنها دریافتند که 54 درصد از حیوانات خانگی هنگامی که صاحبانشان خمیازه می‌کشیدند، به طور مسری خمیازه می‌کشیدند، که نشان می‌دهد پیوند بین سگ‌ها و صاحبانشان واکنش قوی‌تری ایجاد می‌کرد. برای رد این ایده که سگ ها هنگام استرس خمیازه می کشند، آنها از دستگاه سنجش ضربان قلب برای اندازه گیری سطح استرس در سگ ها در طول آزمایش استفاده کردند. نتایج؟ افزایش قابل توجهی در ضربان قلب وجود نداشت، به این معنی که به نظر نمی رسید خمیازه کشیدن توله ها مرتبط با استرس باشد.


حتما بخوانید: دانستنی های علمی و جالبی که پذیرش آنها کمی سخت است


6. حقایق عجیب حیوانات: سمورها دست‌ یکدیگر را می گیرند تا در دریا از هم جدا نشوند

جفت سمورهای مدام حواسشان به یکدیگر است... حتی در خواب! همانطور که در عکس‌های گرفته شده در طبیعت و اسارت دیده می‌شود، سمورها به‌صورت دسته‌هایی در حالی که غذا می‌خورند، می‌خوابند و استراحت می‌کنند، برای جلوگیری از از دست دادن خانواده‌ها یکدیگر را می‌گیرند. آن‌ها حتی گیاهان دریایی را به دور خود می‌پیچند تا پیوند را محکم کنند.

7. حقایق عجیب حیوانات: مارمولک ها با هم قرار می گذارند

آنها زیباترین در قلمرو حیوانات نیستند، اما این مارمولک ها شریک متعهد هستند . برخلاف برخی از گونه‌های دیگر (از جمله انسان‌ها) که با عجله به سراغ چیزها می‌روند، یک نر زونا پوست ماده‌ای را که دوست دارد ماه‌ها پیش از جفت‌گیری می‌خواهد – در کنار او گام برمی‌دارد، او را با محبت لیس می‌زند و تکان می‌دهد. این دوره طولانی معاشقه به ندرت در خزندگان دیگر مشاهده می شود. اگر ماده او را بپذیرد، زوج خزنده بارها و بارها در هر فصل تولید مثل، گاهی تا 20 سال، جفت می‌شوند.مطالعه‌ای که توسط موزه جانورشناسی دانشگاه میشیگان انجام شد نشان داد که این خزندگان اغلب تک‌همسر هستند. و وقتی کسی بمیرد، شریک بازمانده اش برای روزها در کنار بدن می ماند و با ملایمت آن را لمس می کند. کارشناسان مطمئن نیستند که آیا این کار برای احیای آن باشد یا صرفاً برای اندوه. با این حال، این احساسات قدرتمند است.

حقایق عجیب حیوانات 3

8. حقایق عجیب حیوانات: جفت فرشته‌ماهی‌های فرانسوی هنگام اتحاد دوباره می رقصند

هیچ کس این ماهی ها را در گوشه ای قرار نمی دهد. این ماهی ها مادام العمر جفت گیری می کنند و بیشتر وقت خود را در کنار هم در خانه های صخره های مرجانی شنا می کنند. نه تنها این، بلکه هنگامی که زوج‌های فرشته‌ماهی فرانسوی پس از جدایی دوباره به هم می‌رسند، با خوشحالی دور و بر یکدیگر در یک رفتار عاشقانه که کارشناسان آن را "چرخ و فلک" می‌نامند، دور یکدیگر را احاطه می‌کنند.


حتما بخوانید: حقایق و دانستنی های خنده دار و جالب در مورد حیوانات که نمیدانستید


9. حقایق عجیب حیوانات: موش های در قفس با یکدیگر همدلی می کنند

 دکتر پگی میسون، زیست‌شناس عصبی در دانشگاه شیکاگو، و همکارانش یک آزمایش مدل انجام دادند تا ببینند که آیا موش‌ها با همدلی به کمک یکدیگر هدایت می‌شوند یا خیر. برای جلسه آزمایش یک ساعته، دانشمندان جفت موش را در قفس کنار هم قرار دادند: یکی از موش‌ها آزادانه پرسه می‌زد در حالی که دیگری در یک لوله شفاف در محدوده قفس، که فقط توسط موش «آزاد» باز می‌شد، مهار می‌شد. اکثر موش ها یاد گرفتند که در را باز کنند و همراه خود را آزاد کنند. میسون می‌گوید: «آن‌ها سپس کاری را انجام دادند که ما از آن به عنوان جشن یاد می‌کنیم.

موش به دام افتاده در اطراف میدان می دود و موش آزاد هیجان زده به نظر می رسد و به دنبال موش به دام افتاده می دود. سپس، دانشمندان تصمیم گرفتند گرسنگی خود را با استفاده از دو مهار کننده آزمایش کنند: یکی با موش و دیگری حاوی 5 قطعه شکلات. دانشمندان از دیدن اینکه جوندگان آزاد همیشه همراهان خود را آزاد می کردند و حتی میان وعده را با آنها تقسیم می کردند، شوکه شدند. میسون در این مطالعه گفت: "همه اینها به ما می گوید که عمل بر اساس احساسات همدلانه برای کمک به دیگری که نیاز دارد یک دستور بیولوژیکی و در واقع یک دستور عصبی زیستی است. "این در مغز ماست."

سخن آخر

حیوانات اهلی واقعا صاحبان خود را دوست دارند. (این برای علم احساس خوب چگونه است؟). اگر که فکر می کنید دوستان شما نیاز به دلیل قانع کننده بیشتری دارند، این مطلب از سلام دنیا را برای آن ها ارسال کنید تا بدانند که تنها موجودات روی کره زمین نیستند که دارای ظرفیت های شناختی و عاطفی برای عشق ورزیدن هستند.


مطالب مرتبط:

27 حقیقت و باور غلط در مورد سگ ها و گربه ها

معرفی 25 نژاد سگ وحشی و خطرناک در جهاناز
3
رای