معرفی 25 نژاد سگ وحشی و خطرناک در جهان، به همراه عکس و توضیحات

معرفی 25 نژاد سگ وحشی و خطرناک در جهان، به همراه عکس و توضیحات در این مقاله به 25 مورد از خطرناکترین و قدرتمند ترین نژادهای سگ در جهان پرداخته شده است که زیاد آموزش پذیر نیستند و میتوانند به قربانی آسیب جدی وارد کنند.

عوامل مختلفی روی انتخاب یک سگ به عنوان یک سگ خطرناک نقش دارد، اما اغلب منتقدان و محققان روی این عوامل اختلاف نظر دارند. سگ ها از بسیاری جهات هنوز یک راز هستند. در نتیجه، برچسب "خطرناک" زدن به یک سگ ناعادلانه است. حیوانات بسیار خطرناکی روی زمین وجود دارند، اما سگ های اهلی اینگونه نیستند. با این وجود، برخی نژادها از سگ ها وقتی تصمیم به حمله بگیرند، می توانند صدمات جدی به فرد وارد کنند. در آخر، توجه به این نکته حائز اهمیت است که بیشتر سگها برای رضایت صاحبان خود تربیت می شوند. بنابراین بیشتر حوادث مربوط به سگ ها، ناشی از آموزش نادرست و مالکیت خشن است. از این رو، در این مقاله روی 25 نژاد از خطرناک ترین سگ ها متمرکز شده ایم که می تواند به قربانی آسیب جدی وارد کند.

نگهداری از چه نژادهای سگی، خطرناک و ممنوع است

 25. توسا اینو

سگ های شکاری

توسا (Tosa Inu) سگ بزرگی است که وزنی بین 60 تا 90 کیلو گرم دارد و قد آن می تواند به 60 تا 80 سانتی متر برسد. در اصل به عنوان یک سگ مبارز پرورش داده می شود، اما نگهداری آن در بعضی از کشور خطرناک و غیر قانونی است.

24. بنداگ آمریکایی

سگ های مبارز

سگ American Bandogge یک نژاد خیلی قوی و ترکیبی از پیت بول ترینر و ماستیف ناپولی است. علی رغم ظاهر عضله ای، این سگ ها از ابتدا برای مبارزه پرورش داده نمی شدند. با این حال، برخی افراد آنها را به عنوان سگ مبارزه استفاده کرده اند.

23. کین کورسو

ترسناکترین سگ ها

سگ Cane Corso نژادی است با ظاهری عضله ای که وزن آن می تواند بین 45 تا 68 کیلوگرم باشد. این سگ به عنوان آخرین نژاد حقیقی و احتمالاً آخرین مورد از ماستیف ها در نظر گرفته شده است و از نسل کانیس پاکناس است، یعنی سگ هایی که توسط رومی ها در جنگ استفاده می شدند.

22. بول تریر

قدرتمند ترین سگ ها

سگ های Bull Terrier به خاطر سر تخم مرغی شکل آنها شناخته شده اند، بول تریرها سگ هایی فوق العاده قوی هستند که رتبه یک را بخاطر بافت عضله ای بدن کسب کرده اند. اگرچه این سگ ها تهاجمی نیستند، اما نسبت به حرکت طعمه بسیار حساس هستند (ویژگی پری درایو) و از این لحاظ یک سگ خطرناک نسبت به طعمه های کوچکتر محسوب می شوند.

21. رودیژن ریجبک

سگ رودیژن ریجبک

نژاد Rhodesian Ridgeback در اصل از آفریقای جنوبی می آید؛ این سگ بخاطر دور نگه داشتن شیرها از شکار صاحبشان معروفند. رودیژن ریجبک سگی وفادار و باهوش است اما از غریبه ها دوری می کند. آنها همچنین مستلزم تربیت به روش پاداش مثبت و اجتناب از برخورد خشن هستند و باید مهارت های اجتماعی را خوب آموزش ببینند زیرا؛ می توانند بسیار حساس باشند و ممکن است جنبه تهاجی در آنها ایجاد شود.

20. دوگو آرژانتینو

سگ  دوگو آرژانتینو

نژاد Dogo Argentino یک سگ بزرگ، سفید و عضله ای است که به هدف شکارهای بزرگ از جمله گراز وحشی و یوز پلنگ آمریکایی در آرژانتین پرورش داده می شد. با وجود جثه قوی و عضلانی نسبت به انسان تهاجمی نیست. با این وجود، مالکیت آنها در برخی کشورها غیر قانونی است.

19. بوربول

سگ  بوربول

Boer Boel سگی بزرگ و با نژادی آفریقایی است که به هدف محافظت از خانه یا مزرعه پرورش داده می شد. این سگ ها اغلب اولین دفاع در برابر شکارچیان اند و در ردیابی و نگه داشتن شکار زخمی مهارت دارند. بوربول وفادار است اما از خانواده خود به شدت حفاظت می کند.

18. گول دونگ

سگ  گول دونگ

سگ Gull Dong (به بولداگ پاکستانی نیز معروف است) نژادی بین گول تریر و بولی کوتا است. بسیار قوی و قدرتمند هستند، به طور ویژه به عنوان یک سگ مبارز تعلیم داده می شوند و بسیار مهاجم اند بطوریکه کنترل آنها دشوار است.

17. باسنجی

سگ باسنجی

سگ Basenji یک نژاد سگ شکاری از آفریقای مرکزی است که در رده سگ های تیز بین قرار دارد. آنها سگ هایی هوشیار، کنجکاو و مهربان هستند، هرچند در مقابله با غریبه ها محتاط هستند. این سگ ها زیاد آموزش پذیر نیستند.

16. سنت برنارد

سگ  سنت برنارد

سگ Saint Bernard از نژادهای خیلی بزرگیست که منشا آن آلپ سوئیس و ایتالیا است. در ابتدا به عنوان سگ نجات پرورش داده شده اند، آنها بخاطر ظاهر عظیم الجثه و توانایی هایشان در ماموریت های نجات آلپ معروف شده اند. با این حال، درست مثل دیگر سگ های بسیار بزرگ وقتی کوچک هستند باید آموزش ببینند تا با غریبه ها و سایر سگ ها معاشرت کنند و از رفتارهای تهاجمی قلمرویی آنها جلوگیری شود.

15. بولداگ آمریکایی

سگ بولداگ آمریکایی

سگ American Bull Dog یک نژاد سنگین عضله ای است. اگرچه آنها بخاطر رفتارهای خوب و دوستانه معروفند، اما می توانند خصوصیت خودسری را هم نشان دهند زیرا به شدت اعتماد به نفس دارند. در ابتدا این نژاد به عنوان یک سگ برای مرزعه پروش داده می شد زیرا می تواند گزار وحشی و گاو را بگیرد، حشرات موذی را بکشد و از دارایی های صاحب خود حفاظت کند.

14. گریت دین

سگ گریت دین

این سگ به نام های German Mastiff یا Danish Hound نیز شناخته می شود، این نژاد به خاطر اندازه بزرگ مشهور است. این نژاد رکورد بلندترین سگ دنیا به طول 112 سانتی متر را بدست آورده است و در اصل برای شکار گراز و گوزن در آلمان پرورش داده شده است.

13. فیلا برزیلیرو

سگ  فیلا برزیلیرو

سگ Fila Brasileiro که به عنوان ماستیف برزیلی نیز شناخته می شود، سگ بزرگی است که در برزیل پرورش داده می شود. توانایی ردیابی بسیار خوبی دارد اما یک سگ پرخاشگر و پرتحرک است. نگهداری ماستیف برزیلی به دلیل خلق و خوی تهاجمی در بسیاری از کشورها ممنوع شده است.

12. پرو د پِرسا کاناریو

سگ پرو د پِرسا کاناریو

سگ Perro de Presa Canario در ابتدا برای کار دامداری پرورش داده شد. نام این نژاد اسپانیایی است و معنای سگ قناری گیر است. پرسا را باید زمانی که توله است برای جامعه پذیری و اطلاعت آموزش داد. برخی اوقات این سگ می تواند نسبت به سایر سگ ها تهاجمی باشد و به افراد غریبه مشکوک شود.

11. آکیتا اینو

سگ  آکیتا اینو

Akita Inu یک نژاد اسپتز بزرگ است که از نواحی کوهستانی ژاپن منشا می گیرد، دو نوع از آن معروف است: آکیتا اینو (آکیتا ژاپنی) و آکیتا (آکیتا آمریکایی). نژادی قوی، مستقل و قلدر است که با اعضای خانواده مهربان بوده ولی از غریبه های فاصله می گیرد.

10. بوکسر

سگ  بوکسر

اگرچه سگ Boxer طبیعتاً پرخاشگر نیست، اما به دلیل 48 حادثه منفی بین سال های 1982 تا 2012، در لیست خطرناک ترین نژادهای سگ قرار گرفت. نژاد آن آلمانی است و می تواند از 23 تا 32 کیلوگرم باشد. شخصیت باهوش، بازیگوش و فعالی دارد و از جنبه ای دیگر بسیار خودسر است.

9. سگ گرگی

خطرناکترین سگ گرگی دنیا

همانطور که از نام آن مشخص است (Wolf Hybrid)، سگ گرگی به عنوان گرگ هیبرید هم معروف است و نژادیست بین سگ و گرگ. در نتیجه، هیبریدهای سگ-گرگ ترکیبی از صفات ژنتیکی هر دو را دارد که منجر به رفتارهایی می شود که زیاد قابل پیش بینی نیستند.

8. چاو چاو

سگ های پر خطر

اگرچه به نظر می رسد سگ های Chow Chow غیر صمیمی و غیر وابسته باشند، در صورتیکه می خواهید این سگ ها مهاجم و بد اخلاق بزرگ نشوند، باید از سوی صاحبانشان مورد توجه جدی قرار بگیرند. اصالت سگ های چاو چاو چینی است، وزن آنها در حدود 23 تا 32 کیلوگرم است. این سگ دارای مهارت های تشخیص در مقابل غریبه ها است و می تواند به شدت از صاحب خود حفاظت کند. آنها را جزو سگ های پر خطر در نظر می گیرند و علت آن 238 مورد گاز گرفتن از سال های 1979 تا 1998 است. اگرچه سگ چاو چاو را می توان در آپارتمان نگهداری کرد، اما به فعالیت بدنی روزانه نیاز دارد تا پرخاشگر نشود.

7. دوبرمن پینچر

سگ دوبرمن پینچر

سگ Doberman Pinschers به هوشیاری، وفاداری و زیرکی شهرت دارد، این نژاد از سگ ها بهترین سگ نگهبان محسوب می شوند که تنها در صورت تحریک یا وقتی احساس کنند خانواده و اموالشان در معرض خطر است، حمله می کنند. یک نژاد آلمانی از سگ خانگی که در سال 1980 توسط کارل فردریش لوئیس دوبرمن پرورش داده شد. وزن این سگ ها می تواند 30 تا 40 کیلوگرم برسد. اگرچه زمانی به عنوان سگ نگهبان یا پلیس استفاده می شد، رفتارهای تهاجمی با غریبه ها و سگ های دیگر نشان می دهد. حالت تهاجمی آنها به خاطر اندازه و قدرتی که دارند می تواند خطرناک باشد.

6. هاسکی

 هاسکی

Huskies در مناطق شمالی برای کشیدن سورتمه مورد استفاده قرار میگیرد و همچنین در مسابقات سورتمه و پیاده روی های های ماجراجویانه گزینه خوبی است. با این حال، آنها به دلیل غریزه درنده ای که دارند می توانند برای حیوانات کوچکتر خطرناک باشند. این سگ ها در صورت کسل شدن ممکن است خرابکار شوند.

5. آلاسکن مالاموت

سگ آلاسکن مالاموت

سگ Alaskan Malamutes نژاد مرتبط به هاسکی سیبری است، این سگ ها نیاز به تحرک روزانه دارد تا شاد باشد، در غیر اینصورت بی حوصله، نافرمان و خرابکار خواهد بود. این نژاد بزرگ از سگ های خانگی می توانند از 32 تا 45 کیلوگرم وزن داشته باشند و همراهی مناسب برای دویدن، دوچرخه سواری و اسکی باشند. از آنجاییکه به خاطر مستقل بودن معروف هستند، آموزش آنها دشوار است. سگ های آلاسکن با حیوانات کوچک تر کنار نمی آیند و به عنوان نگهبان قابل اعتماد نیستند.

4. روتوایلر

سگ روتوایلر

 سگ های Rottweilers یک نژاد قدرتمند با غریزه حفاظت است. مانند هر نژاد دیگر، رفتارهای خطرناک بلقوه روتوایلر معمولاً ناشی از نگهداری غیر مسئولانه، بی توجهی یا عدم جامعه پذیری و آموزش درست است. با این وجود، قدرت این سگ چیزی است که نباید از آن غافل شد.

3. ژرمن شپرد

سگ پلیس

سگی German Shepherd دارای نژاد آلمانی است، وزن آن می تواند به 32 تا 45 کیلوگرم برشد. به زیرکی، اعتماد به نفس، هوشیاری و شجاعت معروف است. به عنوان سگ پلیس نیز استفاده می شود. با این حال باید درباره آنها محتاط بود زیرا می توانند نسبت به خانواده یا قلمرو خود به شدت محافظه کار شوند و اگر به درستی اجتماعی نشده باشد می تواند به حمله منجر شود.

2. پیت بول

سگ پیت بول

اصطلاح پیت بول (Pitbull) شامل نژادهای خاصی از سگ های آمریکایی American Pit Bull Terrier، Staffordshire bull terrier، American Staffordshire terrier و American Bulldog می شود. در اصل برای حمله به گاو نر و خرس پرورش داده می شد و بیشتر نژادهای آنها نیز در مناطق مختلف جهان برای مبارزه تربیت می شود. پیت بول خطرناک ترین سگ در آمریکا به حساب می آید.

1. سگ قفقازی

سگ قفقازی

سگ Caucasian Ovcharka نیز به عنوان سگ چوپان قفقازی معروف است و برای محافظت از گله تربیت می شده است. سگ قفقازی بسیار پرادعا، قوی و شجاع است. با این حال اگر به درستی برای معاشرت آموزش داده نشود، ممکن است رفتارهای خصمانه و غیر قابل کنترل داشته باشد زیرا افرادی را که نمی شناسد نمی پذیرد و به منظور دفاع قدرت خود را نشان می دهد.

از
191
رای