گیاهان آپارتمانی بی خطر برای گربه و سگ ها (حیوانات خانگی)

گیاهان آپارتمانی بی خطر برای گربه و سگ ها (حیوانات خانگی) گیاهان آپارتمانی بی خطر برای حیوانات خانگی ؛ گیاهان بی ضرر برای گربه کدامند؛ گلها و گیاهان آپارتمانی مناسب و غیر سمی و دوستداران حیوانات خانگی سگ و گربه در سلام دنیا ببینید.

وقتی صحبت از گیاهان سمی به میان می‌آید ، همه حیوانات خانگی اثرات مشابهی را از نیش زدن غیرمجاز تجربه نمی‌کنند. به عنوان مثال، در حالی که یک زنبق ممکن است سگ را تحت تأثیر قرار ندهد، یک گربه کنجکاو ممکن است پس از خوردن گیاه معمولی باغ از استفراغ، نارسایی کلیه یا حتی مرگ رنج ببرد. بسیاری از گیاهان زینتی زیبا وجود دارند که هم برای سگ ها و هم برای گربه ها سمی نیستند، بنابراین هنگام انتخاب این گیاهان ایمن، چشم انداز و خانه خود را بدون نگرانی پر کنید. برای یادگیری اینکه کدام یک از گیاهان برای گربه ها و سگ ها بی خطر هستند با سلام دنیا همراه باشید تا با گیاهان بی خطر و بی ضرر برای حیوانات خانگی آشنا شوید.

گیاهان بی خطر برای گربه ها و سگ ها 

1. گیاهان مناسب برای حیوانات خانگی: زینیا


حتما بخوانید: 9 گیاه خانگی و آپارتمانی که برای سگ ها خطرناک و سمی هستند!


زینیا را به لیست گلهای سالانه خود اضافه کنید و با خیال راحت بدانید که برای حیوانات خانگی شما نیز سمی نیستند. اگر فقط انواع قدیمی زینیا مستعد کپک زدن را تجربه کرده اید، سری " zahara " را امتحان کنید که ماه ها رنگ بدون بیماری را در گیاهان فشرده ارائه می دهد. دادن یک روز کامل به زینیا با آفتاب و فاصله کافی نیز باعث کاهش شیوع کپک می شود .

گیاهان بی خطر برای گربه ها و سگ ها  1

2. گیاهان مناسب برای حیوانات خانگی: بنفشه آفریقایی

بنفشه آفریقایی برای نسل‌ها گیاه خانگی مورد علاقه بوده است و ارقام جدید دلیلی برای کشف مجدد مزیت‌های این گیاه به شما می‌دهند. گل‌های ژولیده و شکوفه‌های پیکوتی روی گیاهانی ظاهر می‌شوند که از همان درجه حرارت ما استقبال می‌کنند. برگ های کدر هیچ ماده مضری تولید نمی کنند که به گربه ها یا سگ ها آسیب می رساند.

گیاهان بی خطر برای گربه ها و سگ ها  2

3. گیاهان مناسب برای حیوانات خانگی: نخل آرکا

اگر شاخه های فانتزی نخل آرکا گربه شما را وسوسه می کند که خمره کند و گاز بگیرد، لازم نیست نگران ناراحتی گوارشی باشید که عصر حیوان خانگی شما را خراب می کند. این گیاه آپارتمانی که به نام نخل پروانه ای نیز شناخته می شود، بومی ماداگاسکار است و در دماهای گرم و رطوبت بالا رشد می کند. با این حال، آنها به آب یا نور زیادی نیاز ندارند، و نخل آرکا در تصفیه هوا بسیار عالی عمل می کند و آن را برای شما و حیوان خانگی تان سالم تر می کند.

گیاهان بی خطر برای گربه ها و سگ ها  3

4. گیاهان مناسب برای حیوانات خانگی: گل تکمه ای


حتما بخوانید: 9 گیاه خانگی و آپارتمانی که برای گربه ها خطرناک و سمی هستند


شما می توانید دسته گل های دوستدار حیوانات خانگی را با شکوفه های آبی دوست داشتنی گل تگمه ای پرورش دهید که سالانه آسان برای باغ آفتابی است. بذرها را شش تا هشت هفته قبل از آخرین یخبندان در داخل خانه شروع کنید یا مستقیماً در خاک متوسط ​​بکارید. حدود 80 روز طول می کشد تا از دانه به شکوفه برسد. شکوفه های صرف شده را در محل برای داوطلبان بگذارید و برای تغذیه فنچ های طلایی که عاشق دانه های روغنی هستند.

گیاهان بی خطر برای گربه ها و سگ ها  4

5. گیاهان مناسب برای حیوانات خانگی: کاملیا

شکوفه‌های زمستانی و خیلی زود بهار کاملیا به آن کمک می‌کند تا جایی را در منظره پر کند، در حالی که چیز دیگری اتفاق نمی‌افتد. برگ‌های براق سبز تیره، وقتی که کاملیاها شکوفا می‌شوند، زیبا هستند، اما گل‌های گل رز مانند زمانی که در ماه اکتبر یا نوامبر ظاهر می‌شوند، یک مرکز خیره‌کننده هستند. هم برگ ها و هم گل ها برای گربه ها و سگ ها سمی نیستند. کاملیا برای چندین دهه زندگی می کند، بنابراین محل کاشت آنها را با دقت انتخاب کنید. آنها یک مکان سرپوشیده با سایه بعد از ظهر، لوم خوب باغی و رطوبت متوسط ​​را دوست دارند.

گیاهان بی خطر برای گربه ها و سگ ها  5

6. گیاهان مناسب برای حیوانات خانگی: گل همیشه بهار

رایحه گل همیشه بهار به بهترین وجه تند توصیف می شود و حتی به عنوان یک عامل بازدارنده حشرات در باغ عمل می کند. اگر رایحه بد بو برای گربه یا سگ شما جذاب است، آزمایش چشایی هیچ ضرری ندارد. گل همیشه بهار به راحتی از بذر رشد می کند ، روزهای طولانی پر از آفتاب گرم را دوست دارد و همان خاک غنی و رطوبتی را دوست دارد که باغ سبزی شما قدردان آن است.

گیاهان بی خطر برای گربه ها و سگ ها  6

7. گیاهان مناسب برای حیوانات خانگی: اسنپدراگون

اسنپدراگون ها به باغ اوایل بهار و اواخر پاییز رنگی خوشایند اضافه می کنند ، زیرا آنها گیاهان مقاوم در برابر سرما هستند و در هوای سردتر رشد می کنند.


حتما بخوانید: بهترین گیاهان خنک کننده هوا


گیاهان خوشه های گلدار زیادی را در رنگین کمانی از رنگ ها در خاک غنی و آفتاب کامل تولید می کنند. قسمت‌ها و گل‌های گیاه برای گربه‌ها یا سگ‌ها مضر نیستند، بنابراین گلدان‌ها و گلدان‌های خود را با شکوفه‌های فراوان این گونه‌های یکساله پر کنید.

گیاهان بی خطر برای گربه ها و سگ ها  7

8. گیاهان مناسب برای حیوانات خانگی: سنبل انگور

برخلاف پیاز بهاری محبوب لاله که می‌تواند باعث اسهال و استفراغ در گربه‌ها و سگ‌ها شود، کاشت 3 سنبل انگور در اطراف حیوانات خانگی بی‌خطر است، حتی زمانی که سگ کنجکاو شما می‌خواهد چیزی را که در زمان کاشت دفن کرده‌اید، کند و کشف کند. سنبل های انگور خود را در پاییز، حدود سه اینچ زیر خاک بکارید. آنها را بین گیاهان چند ساله گل تابستانی بکارید، که شاخ و برگ های چمن ماندگار را پنهان می کند.

گیاهان بی خطر برای گربه ها و سگ ها  8

9. گیاهان مناسب برای حیوانات خانگی: هاورثیا

شاخ و برگ های راه راه و سیخ دار موضوع بسیاری از آرایش های آبدار مصنوعی است، اما گیاه واقعی برای حیوانات خانگی بی خطر است و به راحتی در طاقچه های آفتابی رشد می کند . هاورثیا را در مخلوط کاکتوس شنی بکارید و هر هفت تا ده روز یک بار آبیاری کنید.

گیاهان بی خطر برای گربه ها و سگ ها  9

10. گیاهان مناسب برای حیوانات خانگی: رز شارون

گیاهان گل رز شارون شکوفه‌های پرباری هستند که در طیف وسیعی از شرایط سخت مانند خشکسالی، رطوبت، دمای سه رقمی و زمستان‌های سرد رشد می‌کنند.


حتما بخوانید: نگهداری و کاشت لاکی بامبو در خانه برای جذب ثروت


بوته های تنومند گل های هیبیسکوس مانند در سایه های صورتی، آبی یا سفید تولید می کنند و ممکن است مرغ مگس خوار را جذب کنند. گل رز شارون که به نام آلتیا نیز شناخته می شود برای گربه ها و سگ ها سمی نیست.

گیاهان بی خطر برای گربه ها و سگ ها  10

11. گیاهان مناسب برای حیوانات خانگی: یخگیاه

باغبانانی که در مناطقی با خاک زهکشی شدید زندگی می کنند، از مزیت های یخگیاه با برگ های شاداب جذاب و گل های سرخابی دیزی مانند قدردانی خواهند کرد. گیاه یخ را به شکاف‌های دیواره‌های سنگی اضافه کنید یا در مسیرهای باغ بکارید. با توجه به آفتاب کامل، گیاه یخ شکوفه های غیر سمی خود را از بهار تا یخبندان تولید می کند.

گیاهان بی خطر برای گربه ها و سگ ها  11

12. گیاهان مناسب برای حیوانات خانگی: نستورتیوم

هنگامی که با حیوانات خانگی دائماً گیاهخواری برخورد می کنید، گاهی اوقات بهترین راه حل این است که گیاهی را انتخاب کنید که قرار بود خورده شود . برگ‌ها و گل‌های تند و فلفلی نسترن برای اکثر حیوانات خانگی جذاب نخواهد بود، اما اگر آنها به نمونه‌برداری دقت کنند، ویتامین‌های A و C را دریافت می‌کنند. نسترن در آفتاب کامل، خاک متوسط ​​و ملایم بهترین رشد را دارد.

گیاهان بی خطر برای گربه ها و سگ ها  12

13. گیاهان مناسب برای حیوانات خانگی: لیلیوم

برای خانواده هایی که گربه دارند ، رشد بسیاری از گونه های زنبق مشکل ساز است. با این حال، لیلیوم یک انتخاب غیر سمی برای گربه ها و سگ ها است. ممکن است این گل را به عنوان یک شکوفه مکرر در گل آرایی های حرفه ای بشناسید ، زیرا هم ماندگاری طولانی دارد و هم رنگ درخشانی دارد. اگر آنها را با برگ های خرد شده مالچ پاشی کنید به منطقه 7 مقاوم هستند.

گیاهان بی خطر برای گربه ها و سگ ها  13

14. گیاهان مناسب برای حیوانات خانگی: کورئوپسیس

Coreopsis در اوایل دهه 1990 با معرفی گونه استریل و با شکوفه " Moonbeam " در صدر فهرست مورد علاقه های چند ساله قرار گرفت و ارقام جدید همچنان باغبانان را مجذوب خود می کنند.


حتما بخوانید: 10 گیاه زیبای آپارتمانی خطرناک برای کودکان و حیوانات خانگی


علاوه بر مزیت گل‌ها و شاخ و برگ غیر سمی، coreopsis قلب خود را در خاک‌های فقیر و خشک و بدون مشکلات حشرات شکوفا می‌کند.

گیاهان بی خطر برای گربه ها و سگ ها  14

15. گیاهان مناسب برای حیوانات خانگی: ونوس مگس خوار

برای خوش اخلاق‌ترین گربه‌ها یا سگ‌ها دشوار است که خود را از لیسیدن یا نیش زدن محتاطانه خودداری کنند. خوشبختانه، حشرات تنها حشرات هستند که توسط مگس گیر غیر سمی ناهید آسیب می بینند. این کنجکاوی را در مخلوطی از پیت ماس ​​و ماسه پرورش دهید . خاک را مرطوب نگه دارید و به آن نور روشن و فیلتر شده بدهید. نکته حرفه ای آبیاری با آب مقطر را دنبال کنید.

گیاهان بی خطر برای گربه ها و سگ ها  15

سخن آخر

از آنجایی که حیوانات خانگی ما، از جمله گربه‌ها و سگ‌ها، به گونه‌های مختلفی به گیاهان واکنش نشان می‌دهند، اهمیت انتخاب گیاهان مناسب و بی‌خطر برای آن‌ها بسیار مشهود است. در این مقاله از سلام دنیا، به بررسی مجموعه‌ای از گیاهان زینتی زیبا پرداخته شده که برای حیوانات خانگی، از جمله گربه‌ها و سگ‌ها، ایمن و بی‌خطر هستند. با انتخاب این گیاهان، می‌توانید به زیبایی خانه‌تان اضافه کنید و در عین حال از سلامتی حیوانات خانگی خود اطمینان حاصل کنید. 


مطالب مرتبط:

60 کاربرد فوق العاده سرکه سیب برای نظافت منزل، آشپزی و حیوانات 

روش کاشت و نگهداری از گیاه پتوس و علت زرد شدن گل پوتوساز
1
رای