چگونه ناخن سگ را بگیریم؛ گرفتن و کوتاه کردن ناخن سگ به روش صحیح

چگونه ناخن سگ را بگیریم؛ گرفتن و کوتاه کردن ناخن سگ به روش صحیح چگونه ناخن سگ را بگیریم ؛ مراحل کوتاه کردن ناخن سگ و شیوه صحیح گرفتن ناخن سگ ؛ انواع ناخن گیر سگ، جلوگیری از مشکلات در طول کوتاه کردن ناخن سگ و درمان خونریزی ناخن سگ در سلام دنیا بخوانید.

کوتاه کردن ناخن سگ بخش مهمی از نیازهای اولیه نظافت سگ شما است. برای بسیاری از صاحبان سگ،  کوتاه کردن ناخن سگشان با احساس ترس همراه است. بسیاری از سگ ها نیز از کوتاه کردن ناخن خوششان نمی آید.ناخن های سگ مانند ناخن های انسان دائما در حال رشد هستند. برخی از سگ ها به طور طبیعی ناخن های خود را از راه رفتن روی سنگفرش ، سنگ ریزه یا بتن فرسوده می کنند. اکثر سگ‌های امروزی در داخل خانه زندگی می‌کنند و زمان کافی را برای کوتاه نگه داشتن ناخن‌ها روی این سطوح نمی‌گذرانند. این مورد به ویژه در مورد سگ های کوچک بیشتر است. اگر رشد کند، ناخن‌های برخی از سگ‌ها در زیر خمیده می‌شوند و در واقع شروع به رشد در پدهای پا می‌کنند. این منجر به زخم ها و عفونت های دردناک می شود. حتی اگر ناخن‌های بلند زیر آن تا نشود، می‌توانند راه رفتن سگ‌ها را به‌ویژه روی سطوح صاف دشوار کنند. در نهایت، ناخن های بلند می توانند به راحتی روی چیزی گیر کرده و تا حدی کنده شوند یا شکافته شوند. این برای سگ شما بسیار دردناک است. در این مطلب سلام دنیا، ما به روش گرفتن ناخن سگ؛ وسایل مورد نیاز برای گرفتن ناخن سگ و راه حل صحیح کوتاه کردن ناخن سگ بدون درد و خونریزی پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

انواع ناخن گیر برای گرفتن ناخن سگ

مکانی را پیدا کنید که در آن شما و سگتان راحت باشید و قبل از شروع ناخن گرفتن آن را آماده کنید. چند مدل از ناخن گیر وجود دارد. انتخاب مناسب به اندازه ناخن های سگ و ترجیحات شما بستگی دارد.  


حتما بخوانید: بهترین مسواک و خمیر دندان سگ خارجی 


  • ناخن گیر plier -style :  این دستگاه ها فنری هستند و مکانیسم آن شبیه دستگاه هرس باغی است.اندازه کوچک/متوسط ​​برای ناخن های کوچک و متوسط ​​عالی هستند. سایز بزرگ معمولاً روی همه سایزهای ناخن به جز سایزهای خیلی کوچک به خوبی کار می کند (آنها می توانند انتهای ناخن های کوچک را فرسوده کنند). استفاده از آنها آسان است و برای مدت طولانی تیز می مانند، اما تیغه ها قابل تعویض نیستند.
  • ناخن گیر گیوتینی: دارای یک تیغه داخلی و یک سوراخ برای ردیف کردن ناخن است. وقتی دسته فشرده می‌شود، تیغه برای کوتاه کردن میخ بالا می‌آید، مانند یک گیوتین وارونه. بسیاری از مبتدیان استفاده از این نوع ناخن گیر را بسیار آسان می دانند. این مهم است که بدانید چگونه ناخن گیر را به شیوه ای صحیح نگه دارید تا به درستی کار کند. دسته باید زیر پنجه سگ، با سوراخ ناخن در بالا باشد. پیچ ها باید به سمت سگ شما باشد. سپس میخ را باید در داخل سوراخ در محل مناسب ردیف کرد تا برش ایجاد شود. تیغه داخلی دستگاه های گیوتین وقتی کدر شد قابل تعویض است. دستگاه های گیوتین برای ناخن های کوچک تا متوسط ​​بهترین کار را دارند. آنها برای ناخن های خیلی بزرگ یا خیلی کوچک ایده آل نیستند. 
  • قیچی: این قیچی ها درست مانند یک قیچی عمل می کنند. آنها به جای یک سطح برش صاف، دارای یک تیغه منحنی برای بریدن ناخن گرد هستند. به سادگی تیغه را با میخ در نقطه مناسب ردیف کنید و برش را انجام دهید. این قیچی‌ها فقط برای ناخن‌های کوچک‌تر مفید هستند، زیرا معمولاً برای ناخن‌های بزرگ‌تر به اندازه کافی قوی نیستند.

انواع ناخن گیر برای گرفتن ناخن سگ

وسایل مورد نیاز

  • ناخن گیر
  • ابزار چرخشی برقی
  • مواد
  • پودر Styptic برای جلوگیری از هرگونه خونریزی
  • توپ های پنبه ای، دستمال کاغذی یا حوله های کاغذی برای تمیز کردن ناخن 

نحوه صحیح گرفتن ناخن سگ


حتما بخوانید: تفسیر و معنی 31 رفتار و زبان بدن سگ ها


1. نحوه صحیح گرفتن ناخن سگ از طریق بررسی کردن ناخن سگ

ناخن سگ از یک پوسته خارجی سخت و یک کوتیکول نرم در مرکز تشکیل شده است که از عصب و عروق خونی تشکیل شده است. کوتیکول معمولا به عنوان "گوشت ناخن" شناخته می شود. اگر این قسمت گرفته شود، ناخن خونریزی می کند و سگ احساس درد می کند. روی ناخن های رنگ روشن، به راحتی می توان گوشت ناخن را دید. بسیاری از سگ‌ها ناخن‌های سیاه یا تیره‌تری دارند که دیدن آن را غیرممکن می‌کند. آناتومی ناخن هنوز همان است. بهترین مکان برای ناخن گرفتن فاصله دو تا سه میلی متری سریع ناخن است.

نحوه صحیح گرفتن ناخن سگ

2. نحوه صحیح گرفتن ناخن سگ از طریق آماده کردن سگ برای گرفتن ناخن او

هنگامی که در موقعیت خوبی قرار گرفتید، می توانید شروع به کوتاه کردن ناخن کنید. پنجه سگ خود را محکم بگیرید، اما بدون فشار دادن ناخن گیر را با دست غالب خود بگیرید و پنجه را با دست دیگر خود بگیرید. انگشت شست خود را در پنجه  پا و انگشتان خود را در بالای پا نزدیک بستر ناخن قرار دهید. با قرار دادن لبه تیغه روی ناخن در خط برش خیالی،ناخن گیر خود را ردیف کنید.ناخن گیر را با یک حرکت سریع فشار دهید. اگر سگ در حال حرکت است از بریدن خودداری کنید. این کار را تا زمانی که تمام ناخن ها کوتاه شوند ادامه دهید.

نحوه صحیح گرفتن ناخن سگ

جلوگیری از مشکلات در طول کوتاه کردن ناخن

برخی از سگ‌ها برای کوتاه کردن ناخن‌ها، حتی با کمک افراد اضافی، ساکن نمی‌مانند. می توانید سعی کنید با سگ خود کار کنید تا به تدریج حساسیت آن را نسبت به ناخن گرفتن اصلاح کنید. اگر سگ حداقل دست زدن به پنجه را تحمل کرد به او جایزه بدهید، سپس به تدریج به سمت کوتاه کردن ناخن ها بروید.  اگر سگ شما سعی می کند شما را گاز بگیرد یا به شدت مبارزه می کند، می تواند به شما یا خودش آسیب برساند، بهتر است ناخن گرفتن را به متخصصان واگذار کنید. خوشبختانه، اکثر مطب ها و دامپزشکی ها حداقل هزینه ای را برای اصلاح اولیه ناخن دریافت می کنند. در موارد شدید، ممکن است برای کوتاه کردن ناخن‌ها به آرام‌بخشی نیاز باشد.


حتما بخوانید: از بین بردن بو و لکه ادرار و مدفوع حیوانات خانگی 


خونریزی ناخن سگ و نحوه رسیدگی به آن

اگر سگ شما از درد پارس می کند و ناخن شروع به خونریزی می کند، شما زیاد ناخن را کوتاه کرده اید. این بدان معنی است که رگ خونی و عصب داخل ناخن قطع شده است. نترسید خطرناک نیست. پودر استیپتیک خود را بردارید، یا اگر پودر  ندارید از مقداری نشاسته ذرت یا آرد استفاده کنید. از یک توپ پنبه ای، دستمال کاغذی یا حوله کاغذی برای پاک کردن خون تا حد امکان استفاده کنید. کمی از پودر را بگیرید و سریع آن را روی نوک ناخن قرار دهید. قبل از اینکه به سراغ ناخن های دیگر بروید، به سگ خود استراحت بدهید و جایزه بدهید. اگرچه این مدل ناخن گرفتن باعث درد شدید می شود، اما طولانی مدت نیست و نباید بر توانایی سگ شما در راه رفتن تأثیر بگذارد.

خونریزی ناخن سگ و نحوه رسیدگی به آن

سخن آخر 

برای گرفتن ناخن سگ خود ابتدا او را آماده کرده و سپس ناخن او را بگیرید. همیشه لوازم و وسایل مورد نیاز برای گرفتن ناخن حیوان خانگی خود را داشته باشید تا در صورت خونریزی ناخن سگ بتوانید جلوی آن را بگیرید.


مطالب مرتبط:

6 علامت و راه تشخیص حامله بودن سگ ها

علائم، علل، تشخیص و درمان کلسترول بالای سگاز
1
رای