بارداری سگ: 6 علامت و راه تشخیص حامله بودن سگ ها

بارداری سگ: 6 علامت و راه تشخیص حامله بودن سگ ها گاهی تنبلی یا کاهش اشتهای می تواند علائم بارداری سگ باشد، هر چند برخی از این علائم همچنین می تواند نشانه بیماری باشند، بنابراین مهم است که هر گونه تغییر قابل توجه در ظاهر، اشتها یا سطح فعالیت حیوان مورد بررسی قرار گیرد.

آیا متوجه شده ای که سگ شما کمی تنبل از معمول است، یا شاید میزان کمتری از وعده های غذایی عصرانه اش را می خورد؟ اینها می تواند نشانه هایی از بارداری سگ باشد و اگر در شرایط عادی همیشه سالم و خوشحال به نظر می رسید، احتمالاً باید منتظر توله های او باشید! برخی از این علائم همچنین می تواند نشانه بیماری باشند، بنابراین مهم است که هر گونه تغییر قابل توجه در ظاهر، اشتها یا سطح فعالیت حیوان مورد بررسی قرار گیرد. البته، اگر فکر می کنید ممکن است سگ شما باردار باشد، دلیل خوشحال کننده تری برای بردن او نزد دامپزشک دارید! در اینجا 6 علامت برای بررسی وجود دارد.

6 نشانه و علامت باردار بودن سگ

1. کاهش فعالیت

اگر سگ شما به سادگی خسته می شود یا وقت بیشتری به چرت زدن می گذراند، ممکن است نشان دهنده بارداری او باشد. برای سگ هایی که معمولاً پر انرژی هستند، این کاهش فعالیت باید جدی گرفته شود. برای سگ هایی که قبلاً نیز تمام روز را به چرت زدن می گذراندند، ممکن است تشخیص این کاهش فعالیت سخت تر باشد. اگر اینگونه است، سعی کنید توجه بیشتری به میزان راه رفتن سگ خود داشته باشید.

2. تغییر در اشتها

بسته به سگ و مرحله بارداری او، اشتهای سگ می تواند از جهات مختلف در حال تغییر باشد. در اوایل یا اواسط دوران بارداری، او ممکن است گاهی اوقات غذای کمتری بخورد یا حتی دچار استفراغ شود. با این وجود، سگ شما همچنین ممکن است بیش از حد معمول غذا بخورد و نسبت به غذای خود ناراضی باشد. این تغییرات به نوسانات هورمونی سگ مرتبط است.

نشانه های حامله بودن سگ

3. رفتار غیر معمول

اگر سگ شما باردار است، ممکن است متوجه تغییرات خاصی در رفتار او شوید. برای مثال، او ممکن است بیشتر اوقات به دنبال راحتی صاحب خود باشد. یک سگ باردار ممکن است زمان بیشتری را در اطراف شما بگذراند و به دنبال توجه بیشتری باشد. در سوی دیگر، یک سگ باردار ممکن است به دنبال انزوا باشد و نخواهد کسی مخل آسایشش شود؛ احتمال دارد افسرده یا حتی عصبانی به نظر برسد.

4. نوک سینه ها بزرگ شده یا تغییر رنگ می دهد

در حالی که نوک سینه های یک سگ ماده به طور معمول کوچک هستند، بارداری باعث می شود که نوک سینه های او در مراحل اولیه بارداری رشد کند. هاله نوک سینه نیز در مقایسه با مسطح بودنشان در حالت معمول، تا حدی گرد شده اند. همچنین ممکن است متوجه شوید نوک سینه سگ شما کمی تیره تر از وضعیت طبیعی است که این نشان دهنده افزایش جریان خون است. بعداً در دوران بارداری، نوک سینه ها نیز ممکن است به ندرت دچار ترشح شیر شود.

5. افزایش وزن و بزرگ شدن شکم، از علائم بارداری سگ

با بزرگ شدن توله سگ ها، شکم سگ شما نیز بزرگ می شود. این می تواند یکی از واضح ترین نشانه های بارداری سگ باشد، به ویژه اگر سگتان دلیل دیگری برای افزایش وزن ناگهانی نداشته باشد. با این وجود، بزرگ شدن شکم در اواخر بارداری سگ اتفاق می افتد، به این معنی که اگر متوجه این علامت شده اید، زمان آن است که او را پیش دامپزشک ببرید.

افزایش وزن و بزرگ شدن شکم، از علائم بارداری سگ

6. رفتار لانه سازی

در طی چند هفته آخر بارداری، ممکن متوجه شوید که سگ شما شروع به تکه تکه کردن ملافه ها و چیزهای دیگر برای ساخت لانه می کند. او همچنین ممکن است در این مدت کج خلق و به دنبال تنهایی باشد، بنابراین بهتر است در این دوره مانع از نزدیک شدن فرزندان کوچکتان به حیوان شوید.

نتیجه گیری

در مقایسه با انسان، دوره حاملگی سگ تقریباً کوتاه و بین 56 تا 70 روز است. در نتیجه، عکس العمل سریع به علائم بارداری برای اطمینان از تولد راحت و بی خطر برای توله سگ های جدید شما بسیار مهم است. پس از معاینه صحیح، دامپزشک محلی شما ممکن است دستورالعمل لازم برای مراقبت صحیح از حیوان خانگی را به شما بدهد.    

از
10
رای