رژیم غذایی سالم برای سگ و غذاهای انسانی ایمن و مفید برای سگ

رژیم غذایی سالم برای سگ و غذاهای انسانی ایمن و مفید برای سگ سگ ها در مورد غذا نیازهای متفاوتی دارند. برخی از غذاهای انسانی که برای سگ مفید و ایمن است شامل: تخم مرغ، گوشت کم چربی، سبزیجاتی مانند: کرفس، خیار و... می باشد.

انتخاب پرورش یک سگ، مسئولیتی بزرگ است. همانند یک کودک، شما یک موجود زنده دیگر را به خانه و خانواده خود تحمیل کرده اید. احتمالا نیازی نیست تا به شما بگوییم که چگونه با سگ خود رفتار کنید ولی آنچه که اغلب مردم نمی دانند این است که نیازهای غذایی سگ نیز می تواند مثل یک کودک باشد. سگ ها در مورد غذا نیازهای متفاوتی دارند. از دامپزشک خود در مورد انواع غذاهایی که می تواند برای نژاد خاص سگ شما، سن و نیازهای خاص آن مفید باشد، بپرسید. به این ترتیب از غذاهایی که سگ ها نمی توانند بخورند مطلع شده و به احتمال کمتر با مشکل مواجه می شوید.

غذاهای ایمن انسانی برای سگ ها

اگرچه غذاهای انسانی خاصی وجود دارند که برای سگ ها مفید است، غذاهایی نیز وجود دارند که برای سگ ها خطرناک و به طور بالقوه سمی هستند. به عنوان یک ضرب المثل، کار از محکم کاری عیب نمی کند. بنابراین، از دادن غذای انسان به سگ ها خودداری نمایید مگر اینکه توسط دامپزشک تایید شده باشد. سگ هایی که به آنها غذای جداگانه یا غذای انسانی داده نمی شود، از سگ هایی که غذاهای انسانی می خورند بهتر رفتار می کنند. این سگ ها برای غذا التماس نمی کنند؛ زیرا می دانند که هیچ تکه غذایی (غذای انسانی) دریافت نخواهند کرد. آنها همچنین تمایل به ابراز خوشحالی کمتر و اذیت کردن کمتر بازدید کنندگان خانه شما دارند؛ زیرا آنها درک کرده اند که غذای انسان برای انسان بوده و متعلق به آنها نیست. با این وجود، در این قسمت فهرستی از غذاهای انسانی وجود دارد که برای سگ ها مفید است.

1. گوشت کم چربی

گوشت کم چرب، گوشت فاقد استخوان بوده که فاقد چربی های اضافه است. اگر از مرغ و بوقلمون استفاده می کنید، پوست آن را جدا کنید؛ زیرا پوست آنها سرشار از چربی است. گوشت کم چرب شامل گوشت سفید از مرغ و بوقلمون است و یک منبع غذایی خوشمزه برای سگ و همچنین سرشار از پروتئین است.

غذاهای انسانی ایمن و مفید برای سگ

2. تخم مرغ 

باکتری های سالمونلا و بیوتین دو موردی هستند که باید هنگام تغذیه سگ از تخم مرغ خام مراقب آن بود. اکثر دامپزشکان توصیه می کنند که تخم مرغ پخته را به جای تخم مرغ خام برای تغذیه سگ در نظر بگیرید. تخم مرغ ها یک منبع عالی پروتئین و حاوی مقدار بسیار زیادی ویتامین برای سگ هستند. نگران پخت تخم مرغ در کره، روغن، نمک، فلفل و سایر مواد افزودنی نباشید، سگ به آنها نیازی نداشته و حتی می تواند برای آن مضر باشد.

3. میوه ها

سگ ها می توانند از میوه هایی که شامل این لیست نمی شوند، لذت ببرند.

 • موز
 • سیب تکه شده
 • توت فرنگی
 • بلوبری
 • هنداونه
 • طالبی
 • توت خرس
 • انبه
 • پرتغال
 • هلو
 • گلابی
 • آناناس
 • تمشک

دانه ها باید از این میوه ها حذف شوند و در مورد هندوانه، باید فاقد دانه باشد؛ زیرا اکثر دانه های میوه ها حاوی مقدار معینی آرسنیک بوده که ماده ای سمی است (اگر چه مقدار آن کم است؛ اما چرا خطر می کنید؟)

رژیم غذایی سالم برای سگ

4. سبزیجات

سبزیجات زیر برای تغذیه سگ مفید است.

سبزیجات خوراکی های کم کالری و ابزارهای آموزشی مناسبی هستند. در واقع، می توانید از تکه های هویج برای آموزش به سگ خود استفاده کنید که جایگزین مناسبی برای سایر روش های آموزشی است. از تغذیه سگ خود با سبزیجات کنسرو شده و ترشی که حاوی میزان بسیاری نمک است، پرهیز نمایید.

غذاهای مفید برای سگ

5. برنج سفید

برنج سفید به طور بالقوه یک غذای مناسب برای سگ هایی است که از شکم درد رنج می برند. عموما از مرغ سفید آب پز و برنج سفید برای کمک به سفت شدن مدفوع سگ و رفع مشکل تغذیه سگ هایی که به علت بیماری مشکل تغذیه دارند، استفاده می شود.

هنگامی که دچار شک و تردید شده اید، به دامپزشک مراجعه کنید. اگر سگ شما عجیب رفتار می کند و یا علائم خفیفی از جمله ضعف، عدم هماهنگی، استفراغ، اسهال و ... دارد و شما تصور می کنید که از چیزی تغذیه کرده که نباید مصرف می کرد؛ سریعا به دامپزشک مراجعه نمایید. اگر بیش از حد منتظر بمانید، ممکن است سگ شما قادر به تحمل آن نباشد.

از
3
رای