راهنمای نحوه مراقبت از توله سگ های تازه متولد شده و مشکلات شایع آن ها

راهنمای نحوه مراقبت از توله سگ های تازه متولد شده و مشکلات شایع آن ها زمان برای توله سگ ها حیاتی است. اگر متوجه هر نوع وضع غیر عادی در ظاهر یا رفتار آنها شدید توصیه می شود فورا با دامپزشک برای رفع مشکل قبل از اینکه وضع بدتر شود، تماس بگیرید.

اگر سگ ماده تان را عقیم نکنید بعد از مدتی خودتان را با یک سگ آبستن روی دست تان پیدا خواهید کرد. اگر چه توله سگ ها بامزه و دوست داشتنی هستند اما مراقبت زیادی برای رشد آنها در اولین هفته ها لازم است. اگر تا به حال از سگ تازه متولد شده مراقبت نکرده اید باید بدانید که موضوعات زیادی برای دانستن وجود دارد.

نحوه مراقبت از توله سگ تازه متولد شده

برای توله سگ خود یک استراحت گاه ایجاد کنید

مادر و توله هایش به مکانی برای استراحت که تماما برای خودشان باشد، نیاز دارند. یک اتاقک با تشک گرمایشی کوچک، پتو و بالش که گرما و راحتی را برای آنها فراهم کند. شاید برای هفته های بعد کمی خیسی و فضولات در جای آنها باشد، بنابراین رخت خواب هروز نیاز به تعویض دارد. تمیزی موضوع حیاتی برای حفظ محیط سالم هم برای توله سگ ها هم برای مادر آنها است.

توله سگ تازه متولد شده را درکنار مادرش بگذارید

زمانی که آنها نوزادان تازه متولد شده هستند حضور مادر می تواند باعث قوت قلب آنها باشد. آنها نباید تحت هیچ شرایطی در طی این دوره بحرانی از مادر جدا شوند. چون مادر آنها را به دنیا آورده باید به او توله هایش زمان استراحت بدون مزاحمتی داده شود. چون این مادر است که با شیرش مواد مغذی برای تقویت سیستم ایمنی و رشد به آنها می دهد. غذا دادن به طور طبیعی هر 2 تا 3 ساعت برای توله سگ ها انجام می شود و آنها حداقل تا زمان 4 هفتگی قادر به خوردن غذاهای جامد نیستند. توله ها بین 4 تا 8 هفتگی می توانند ترکیبی از غذاهای خشک و شیر را بخورند و بعد از آن دوره کاملا می توانند این غذاها را به غذاهای جامد تغییر دهند. اگر مادر نبود توصیه می شود که با دامپزشک برای تعین جایگزین قابل قبول تماس بگیرید چون شیر انسان برای توله سگ ها مناسب نمی باشد.

نکات نگهداری از توله سگ های تازه متولد شده

مراقب علائم هشدار دهنده بیماری در توله سگ ها باشید

زمان برای توله سگ ها حیاتی است چون آنها نمی توانند برای خودشان کاری انجام دهند. اگر متوجه هر نوع وضع غیر عادی در ظاهر یا رفتار آنها شدید توصیه می شود فورا با دامپزشک برای رفع مشکل قبل از اینکه وضع بدتر شود، تماس بگیرید. بعضی از علائمی که باید مراقبآنها باشید شامل تهوع، گریه زیاد، اسهال، طرد شدن توسط مادر یا اگر توله از هیچ کس دیگری شیر نخورد، می باشد.

چه زمانی باید توله سگ تازه متولد شده را نزد دامپزشک برد؟

دامپزشک ناظر توصیه می کند که اقدامات سلامتی را برای او فراهم کنید چون خطرات زیادی وجود دارد که افراد عادی از آن اطلاعی ندارند. توله سگ های تازه متولد شده قادر به شنیدن، دیدن یا حتی دفع مدفوع خود نیستند و به همین دلیل دچار بسیاری از بیماری ها و مشکلات بهداشتی هم می شوند. از دامپزشک تان بخواهید توضیحاتی در مورد نحوه مراقبت از توله سگ ها در زمان تولد به شما بدهد.

به عنوان تذکر کلی، نگهداری از توله سگ ها در خانه توصیه نمی شود چون آنها مستعد انواع بیماری ها هستند که اگر به درستی از آنها مراقبت نشود حتی می توانند از دست بروند. توله سگ های کوچک حداقل برای 12 هفته باید همراه مادر شان باشند تا برای رشد و پرورش قبل از مستقل شدن به آنها کمک کند. از انجایی که توله سگ ها موجودات حساسی هستند به توجه زیادی نیاز دارند، بنابراین برای اطمینان از سلامت خوب انها با دامپزشک تان در تماس باشید.

منبع: cesarsway

از
5
رای