بهترین مسواک و خمیر دندان سگ خارجی + مزایا و معایب و قیمت آن

بهترین مسواک و خمیر دندان سگ خارجی + مزایا و معایب و قیمت آن مسواک و خمیر دندان سگ ؛ بهترین خمیر دندان و مسواک های آنزیمی برای سگ ها و توله سگ ها، با جوش شیرین، بدون طعم و حرفه ای مزایا و معایب و قیمت خمیر دندان سگ خارجی در سلام دنیا بخوانید.

یک روتین مسواک زدن دندان سگ شما به کاهش تجمع پلاک، شادابی و جلوگیری از بیماری پریودنتال - رایج ترین مشکل سلامتی در سگ ها - کمک می کند. دامپزشک سارا ماچل گفت: «داشتن دندان‌ها و لثه‌های سالم یکی از مهم‌ترین راه‌های کمک به سگ شما برای جلوگیری از عفونت و درد است. متأسفانه، مسواک زدن دندان‌های سگ شما حتی با بهترین مسواک می‌تواند یک کار مشکل بهداشتی برای حیوانات خانگی باشد. ما 18 خمیر دندان محبوب و پرفروش سگ را خریداری کردیم و هر کدام را برای آزمایش به خانه ای با یک سگ فرستادیم.

آزمایش‌کنندگان ما تجربه خود را در مسواک زدن دندان‌های سگشان با هر محصول ثبت کردند، و اشاره کردند که سگ‌هایشان چگونه به طعم‌ها، کاهش پلاک و اینکه آیا تنفس سگ‌هایشان بهبود یافته است واکنش نشان می‌دهند. پس از چهار هفته آزمایش، خمیر دندان مورد علاقه ما، خمیر دندان حرفه ای Petsmile است که داده های بالینی اثربخشی آن را تایید می کند و طعم های خوبی دارد. در این مطلب از سلام دنیا درباره بهترین مسواک و خمیر دندان سگ، خمیر دندان ها و مسواک های آنزیمی، با جوش شیرین، بدون طعم و حرفه ای مزایا و معایب آنها برای سگ ها و توله سگ ها صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

بهترین خمیر دندان و مسواک سگ ها براساس تجربه و آزمایش

بهترین خمیر دندان در مجموع:

 • خمیر دندان حرفه ای حیوانات خانگی Petsmile

بهترین خمیر دندان آنزیمی:

 • خمیر دندان آنزیمی Virbac CET

بهترین کیت:

 • کیت مسواک سگ Paws & Pals

بهترین قیمت:

 • خمیر دندان آنزیمی Nutri-Vet برای سگ

بهترین خمیر دندان ها با جوش شیرین:

خمیر دندان سگ آنزیمی Arm & Hammer

بهترین خمیر دندان بدون طعم:

 • خمیر دندان سگ  Oxyfresh

بهترین خمیر دندان برای بوی بد دهان:

 • بهترین خمیر دندان سگ آنزیمی دامپزشک

بهترین خمیر دندان برای توله سگ ها:

 • خمیر دندان مراقبت از دهان سگ نایلابون

بهترین دستمال مرطوب دندان:

 • بهترین دستمال مرطوب انگشتی دامپزشکی

مسواک و خمیر دندان سگ

1. خمیر دندان حرفه ای حیوانات خانگی Petsmile

راحتی در استفاده : امتیاز  5/5
 طعم دهنده: امتیاز  3/5
رایحه: امتیاز 4/5
 اثربخشی: امتیاز 4/5


حتما بخوانید: تفسیر و معنی 31 رفتار و زبان بدن سگ ها


مزایا

 • تنها خمیر دندان مورد تایید شورای بهداشت دهان و دندان دامپزشکی (VOHC)
 • رسوب جرم و پلاک را کاهش می دهد
 • قابل استفاده بدون مسواک
 • برای گربه ها نیز قابل استفاده است

معایب

 • گرانتر از بسیاری از خمیر دندان های سگ

خمیر دندان حرفه ای حیوانات خانگی Petsmile

خمیر دندان حیوانات خانگی حرفه ای Petsmile دندان ها را تمیز می کند، نفس را تازه می کند و در سه طعم جذاب برای سگ ها موجود است: London Broil، Rotisserie Chicken و Say Cheese. در حالی که طعم خمیر دندان سگ ممکن است برای انسان خیلی جذاب به نظر نرسد، Petsmile خوشبختانه بی بو است.

خمیر تمیز کننده دهان با Calprox ساخته شده است که ترکیب اختصاصی Petsmile از پراکسید کلسیم و مواد معدنی است. این فرمول پس از اعمال بر روی دندان های سگ دندانی را که در آن مواد ناخواسته مانند پلاک و باکتری در دهان سگ باقی می ماند، حل می کند. این خمیردندان فاقد پروتئین حیوانی بوده و کاملاً فاقد سولفیت، پارابن، گلوتن، BPA و سیلیس است.

سگ آزمایش کننده ما به مدت یک ماه به صورت هفتگی از خمیر دندان حیوان خانگی PetSmile Professional استفاده می کرد و داوطلب ما متوجه دندان های سفیدتر، تجمع کمتر در امتداد خط لثه و تنفس تازه تر شد.

Petsmile تنها خمیر دندان سگ تایید شده توسط  شورای بهداشت دهان و دندان دامپزشکی  (VOHC) است که استانداردهایی را تعیین می کند و داده ها را برای برجسته کردن محصولات حیوان خانگی که ثابت شده است پلاک و جرم را کاهش می دهند، بررسی می کند. نشان داده شده است که محصولات VOHC  تجمع پلاک را تا 20 درصد کاهش می دهند و در نتیجه احتمال ابتلا به بیماری های پریودنتال و سایر بیماری های دهان را کاهش می دهند.

با مواد باکیفیت و غیر حساسیت زا، طعم گوشتی جذاب و علامت مشترک حرفه ای، هیچ خمیر دندان دیگری وجود ندارد که اثربخشی آن مانند خمیر دندان حرفه ای Petsmile ثابت شده باشد. در حالی که به اندازه مسواک زدن موثر نیست، Petsmile حتی بدون مسواک هم کار می کند: خمیر را مستقیماً روی دندان های سگ خود بمالید و اجازه دهید زبان او کمی تمیز کند.

قیمت در زمان انتشار: 25 دلار

ترکیبات : کالپراکس، آب دیونیزه، گلیسیرین، اسید سیتریک، دی کلسیم فسفات دی هیدرات، صمغ سلولز، پراکسید اوره، کربوپل 934P، هیدروکسید پتاسیم، طعم دهنده، بنزوات سدیم، اسید فسفریک و ستیل پیریدینیم: طعم های london briol, rostiserie chicken

خمیر دندان حرفه ای

بهترین خمیردندان آنزیمی برای سگ

2. خمیر دندان آنزیمی Virbac CET

راحتی در استفاده: امتیاز 4/5 
 طعم دهنده: امتیاز 5/5 
 رایحه: امتیاز 5/5
 اثربخشی: امتیاز 5/5 

مزایا

 • پنج طعم برای انتخاب: مرغ، نعناع وانیلی، گوشت گاو، مالت و غذاهای دریایی
 • بهبود چشمگیر ظاهر دندان ها و لثه های سگ در طول آزمایش
 • خمیر به راحتی روی دندان سگ اعمال می شود
 • برای گربه ها نیز قابل استفاده است

معایب

 • خروج خمیر دندان اضافی از لوله دشوار است.

خمیر دندان آنزیمی Virbac CET

CET خط تولید مراقبت از دندان از Virbac است که شامل دندان و مسواک سگ است و مخفف مراقبت قابل تنظیم، آسان برای استفاده و مورد اعتماد دامپزشکان است.

این خمیر دندان سگ آنزیمی از Virbac در پنج طعم مرغ، مالت، نعناع وانیلی، گوشت گاو و غذاهای دریایی ارائه می شود. ما با طعم مرغ آزمایش کردیم و متوجه شدیم که هیچ رایحه قابل تشخیصی ندارد. همه طعم‌ها مایل به قهوه‌ای هستند، اما پس از از بین رفتن محصول سطوح را لکه‌دار نمی‌کند. وقتی لوله ما کاملاً نو بود بیرون آمدن خمیر اضافی دشوار بود، بنابراین هنگام فشار دادن مراقب باشید.


حتما بخوانید: از بین بردن بو و لکه ادرار و مدفوع حیوانات خانگی 


فرمول خمیر دندان آنزیمی Virbac CET از رویکرد آنزیمی دوگانه برای هدف قرار دادن تجمع و باکتری در دهان سگ استفاده می کند. آنزیم‌ها پروتئین‌هایی هستند که هنگام تعامل با مواد آلی واکنش‌های شیمیایی را تحریک می‌کنند و ترکیبات ایجاد کننده پلاک و بوی بد را تجزیه می‌کنند. برای بهترین نتیجه، خمیر دندان سگ آنزیمی نیاز به مسواک یا برس انگشتی برای استفاده دارد که به تحریک فعالیت آنزیمی که به پلاک حمله می کند کمک می کند. با کمبود مواد کف کننده و فلوراید، این محصول فوق العاده ایمن است، به این معنی که سگ شما می تواند بدون اینکه بیمار شود آن را بخورد.

دکتر ماچل گفت: "این مزیت افزوده عملکرد مداوم پس از اتمام مسواک زدن را دارد."

قیمت در زمان انتشار: 11 دلار

ترکیبات : سوربیتول، دی کلسیم فسفات بی آب، آب تصفیه شده، سیلیس هیدراته، گلیسیرین، دکستروز، صمغ زانتان، وانیلین، دی اکسید تیتانیوم ، بنزوات سدیم، متیل سالیسیلات، پتاسیم تیوسیانات، گلوکز اکسیداز ︸ لاکوز 5 اکسید از : مرغ ، گوشت گاو ، مالت، غذاهای دریایی و نعناع وانیلی

بهترین خمیردندان آنزیمی برای سگ

3. کیت مسواک Paws & Pals Dog مسواک و خمیر دندان

رتبه بندی ما

راحتی در استفاده: امتیاز 5/5 
طعم دهنده: امتیاز 5/5 
 رایحه: امتیاز 5/5 
 اثربخشی: امتیاز 5/5

مزایا

 • شامل مسواک نوک انگشتی، مسواک دو سر و دو لوله خمیر دندان آنزیمی
 • بوی نفس سگ را خنثی می کند
 • با استفاده منظم دندان ها را روشن می کند
 • فقط با طعم گوشت گاو عرضه می شود

کیت مسواک Paws & Pals Dog

کیت مسواک و خمیر دندان Paws & Pals Dog با دو خمیر دندان با طعم گوشت گاو و سه نوع مسواک به شما کمک می کند تا یک روتین مسواک زدن برای سگ خود داشته باشید و از آن پیروی کنید.

قوام خمیر دندان آنزیمی غلیظ است، بنابراین روی تمام برس های ارائه شده بدون مشکل باقی می ماند. مصرف خمیر دندان برای سگ ها بی خطر است، اما باید مصرف آن ها را به قسمتی که برای مسواک زدن استفاده می شود محدود کنید. سگ شرکت کننده ما واقعاً از طعم آن لذت برد و مسواک دو طرفه را به اندازه کافی برای استفاده روی دندان ها، لثه ها و زبان خود تحمل کرد. استفاده منظم به خنثی شدن بوی نامطبوع تنفس آنها کمک کرده است.

از مزایای این کیت داشتن ابزارهای کاربردی مختلف برای امتحان است. مسواک نوک انگشتی روشی قابل اعتماد برای وارد کردن خمیردندان به دهان سگ است (توصیه می کنیم از انگشت اشاره بر روی دست کمتر غالب خود استفاده کنید)، در حالی که مسواک می تواند برای تمیز کردن رسوب از روی دندان های سگ شما مفیدتر باشد. این کیت شامل یک مسواک دو سر با دو اندازه سر در دو سر، یکی استاندارد و دیگری کوچک است. هر دو با موهای نرم ساخته شده اند تا روی لثه ها ملایم باشند.

قیمت در زمان انتشار: 20 دلار برای بسته های 2 عددی

ترکیبات : آب، بنزوات سدیم، تترا سدیم پیروفسفات، ساخارین سدیم، سوربیتول، سدیم لوریل سولفات، صمغ سلولز، دی اکسید تیتانیوم، سیلیس هیدراته، رایحه، کربنات کلسیم، گلوکز اکسیداز︱ اندازه: 7

کیت مسواک Paws & Pals Dog مسواک و خمیر دندان

4. خمیر دندان آنزیمی Nutri-Vet برای سگ

راحتی در استفاده: امتیاز 5/5 
 طعم دهنده: امتیاز 5/5 
 رایحه: امتیاز 5/5 
 اثربخشی: امتیاز 5/5 

مزایا

 • به طور قابل توجهی دندان ها را روشن می کند و نفس را خنثی می کند
 • طعم مرغ برای سگ شرکت کننده ما بسیار جذاب بود.
 • فرمول آنزیمی به سرعت تجمع روی دندان ها را از بین می برد

معایب

 • برای سگ هایی که به طیور حساسیت دارند توصیه نمی شود

خمیر دندان آنزیمی Nutri-Vet برای سگ

خمیر دندان آنزیمی Nutri-Vet برای سگ ها یک خمیر دندان موثر سگ با قیمت مناسب با طعم مرغ است که به نظر می رسد تستر سگ ما واقعاً از آن لذت می برد. اگر سگ شما هم عاشق مرغ است، مسواک زدن دندان هایش با این خمیر دندان راحت تر خواهد بود. داوطلب ما با دیدن خمیردندانی با طعم گوشت، احساس خوبی می کند و با جلسات مسواک زدن یک یا دو بار در هفته، کاهش قابل توجهی از تجمع روی دندان های آنها مشاهده می شود و بوی بد آنها خنثی می شود.


حتما بخوانید: چگونه با سگ تازه وارد و ناشناس دوست شویم


فرمول خمیر غلیظ حاوی آنزیم هایی است که بلافاصله پس از استفاده روی دندان ها و لثه های سگ اثر می گذارد. این محصول کف نمی کند, اما ما احساس کردیم که مقدار کمی کف تولید می کند. این خمیر دندان فقط با طعم مرغ موجود است، بنابراین ما این خمیر دندان را برای سگ هایی که واکنش های نامطلوب به طیور تجربه می کنند توصیه نمی کنیم.

قیمت در زمان انتشار: 4 دلار

ترکیبات : آب تصفیه شده، سوربیتول، گلیسیرین، سیلیس هیدراته، دی کلسیم فسفات، صمغ زانتان، طعم دهنده مصنوعی، سدیم ساخارین، بنزوات سدیم، گلوکز اکسیداز︱ اندازه : 2.5 اونس︱ طعم: مرغ

خمیر دندان آنزیمی

5. خمیر دندان سگ آنزیمی Arm & Hammer Dental Fresh Breath

راحتی در استفاده: امتیاز 5/5
 طعم دهنده: امتیاز 4/5 
 رایحه: امتیاز 5/5 
 اثربخشی: امتیاز 5/5

مزایا

 • جوش‌شیرین و آنزیم‌ها با هم کار می‌کنند تا نفس را تازه کرده و رسوب روی دندان‌ها را کاهش دهند
 • در طعم های مختلف موجود است
 • رایحه لطیف نعناع

معایب

 • مسواک گنجانده نشده است اما توصیه می شود

Arm & Hammer Dental Fresh Breath

خمیر دندان سگ آنزیمی Arm & Hammer Dental Fresh Breath ترکیبی از آنزیم‌ها را برای از بین بردن تجمعات همراه با جوش شیرین برای سفید کردن دندان‌ها و رفع بو ارائه می‌کند. این خمیر دندان در طعم های مختلف مانند مرغ و وانیلی-زنجبیل موجود است. اولین عنصر سوربیتول است، یک الکل قندی که مصرف آن برای سگ ها بی خطر است و مشابه زایلیتول نیست، شیرین کننده ای که برای سگ ها سمی است اما اغلب در خمیر دندان برای انسان یافت می شود.

با استفاده از مسواک سگ یا برس انگشتی برای فعال کردن مواد تشکیل دهنده، این خمیر به طور موثر باکتری ها را می کشد و بو را خنثی می کند. خمیر به خودی خود رایحه نعناع لطیفی دارد و قوام آن شبیه خمیر دندان جوش شیرین ساخته شده برای انسان است.

قیمت در زمان انتشار: 9 دلار

ترکیبات فعال : سوربیتول، آب، سیلیس هیدراته، پلی سوربات 20، تترا سدیم پیروفسفات، صمغ سلولز، کلرید سدیم، پرلیت، طعم دهنده، بی کربنات سدیم، گلوکونات روی، کربنات کلسیم، توکوفریل استات، بلو اکسیداز، تیروکوفلوراز، بلوکوفیلاز، گلوکونات ︱ اندازه : 2.5 اونس︱ طعم : مرغ، وانیل-زنجبیل، گوشت گاو

خمیر دندان سگ آنزیمی

6. خمیر دندان سگ درجه یک Oxyfresh

راحتی در استفاده: امتیاز 5/5 
طعم دهنده: امتیاز 4/5 
 رایحه: امتیاز 5/5 
 اثربخشی: امتیاز 5/5 

مزایا

 • قابل استفاده با مسواک یا بدون مسواک سگ
 • ما هیچ بوی قابل تشخیصی از این خمیر دندان پیدا نکردیم
 • ژل استفاده آسان
 • به طور موثر دهان سگ ما را تمیز کرد
 • ایمن برای استفاده با گربه ها

معایب

 • نداشتن طعم ممکن است سگ شما را جذب نکند

خمیر دندان سگ درجه یک Oxyfresh

خمیر دندان ژل پرمیوم سگ Oxyfresh یک خمیر دندان موثر بدون طعم است که باعث بهبود قابل توجهی در دندان و تنفس سگ ما شده است.

این خمیر دندان خنثی بدون افزودنی طعم دهنده است. بسیاری از محصولات خمیردندان برای سگ ها به طعم دهنده های مصنوعی برای جذب سگ ها متکی هستند، اما همراه با طعم دهنده های گوشتی یا پنیری اغلب عطری به وجود می آید که بسیاری از انسان ها آن را جذاب نمی دانند. این خمیر دندان ژله ای هیچ بوی قابل تشخیصی ندارد و می توان آن را با استفاده از مسواک حیوان خانگی یا انگشت خود روی دهان سگ خود قرار داد. همچنین می‌توانید خمیر را مستقیماً روی پنجه سگ خود قرار دهید تا اجازه دهید آن را لیس بزند، اما این ممکن است منجر به اثر ژل پنجه روی سطوحی در خانه شما شود. این خمیر دندان در ایالات متحده با حداقل مواد تشکیل دهنده ساخته شده است و همچنین برای استفاده گربه ها بی خطر است.


حتما بخوانید: روش تشخیص و درمان قرمزی و عفونت چشم سگ


قیمت در زمان انتشار: 11 دلار

ترکیبات : آب، کندروس کریسپوس، کلریت سدیم، آب برگ آلوئه باربادنسیس، عصاره بابونه رکوتیتا، گلیسیرین، متیل پارابن، پروپیل پارابن︱ اندازه : 4 اونس︱ طعم : بدون طعم

7. بهترین خمیر دندان سگ آنزیمی ویتز

راحتی در استفاده: امتیاز 5/5 
طعم دهنده: امتیاز 5/5 
رایحه: امتیاز 5/5 
اثربخشی: امتیاز 5/5 

مزایا

 • می توان آن را به طور مستقیم روی زبان برای تازه کردن نفس استفاده کرد
 • حاوی خواص تسکین دهنده و ضد التهابی از روغن آلوئه و چریش است
 • ترکیبی از مواد فعال متعدد از جمله عصاره دانه گریپ فروت، جوش شیرین و آنزیم ها

معایب

 • در حالی که سگ ها طعم آن را دوست داشتند، ما مطمئن نیستیم که دلیل چیست

خمیر دندان سگ درجه یک Oxyfresh

فرمول بهترین خمیر دندان سگ آنزیمی ویتز با روغن آلوئه و چریش برای تسکین لثه های تحریک شده و ملتهب همراه با دانه گریپ فروت اضافی، جوش شیرین و آنزیم هایی برای از بین بردن پلاک، جرم و باکتری ها ساخته شده است. در بین جلسات تمیز کردن با مسواک یا برس انگشتی، می توان خمیر دندان ژلی شفاف را روی زبان سگ قرار داد تا تجمعات ایجاد کننده بو را در دهان خنثی کند.

طعمی که توسط سازنده به عنوان طعم طبیعی توصیف شده است، توسط آزمایش کننده سگ شرکت کننده ما لذت برد و رایحه خفیف آلوئه مانند ملایم است. این خمیر دندان ممکن است برای سگ هایی با معده حساس نیز مناسب باشد، اما در صورت نگرانی باید با دامپزشک خود مشورت کنید.

قیمت در زمان انتشار: 8 دلار

ترکیبات : گلیسیرین، آلوئه، پکتین، روغن چریش، عصاره دانه گریپ فروت، بی کربنات سدیم، گلوکز اکسیداز، طعم های طبیعی︱ اندازه : 3.5 اونس︱ طعم : طعم طبیعی

خمیر دندان سگ درجه

بهترین خمیردندان برای توله سگ ها

8. خمیر دندان مراقبت از دهان سگ نایلابون پیشرفته

راحتی در استفاده: امتیاز 5/5 
طعم دهنده: امتیاز 5/5 
رایحه: امتیاز 5/5 
اثربخشی: امتیاز 4/5 

مزیت

 • دو طعم برای انتخاب،طبیعی یا کره بادام زمینی
 • امن برای استفاده توسط سگ در تمام سنین

معایب

 • سگ ما طعم آن را دوست دارد، حتی اگر مطمئن نباشیم طعم طبیعی چیست

خمیر دندان مراقبت از دهان سگ نایلابون پیشرفته

خمیردندان مراقبت دهانی پیشرفته Nylabone با ترکیبی اختصاصی از موادی ساخته شده است که سازنده آن را Denta-C می نامد تا به حذف جرم و جرم از روی دندان سگ کمک کند. مصرف این خمیر برای سگ‌ها بی‌خطر است و می‌توان از آن برای تمیز کردن دندان‌های سگ در هر سنی با دوز کمتر برای توله‌های جوان استفاده کرد.


حتما بخوانید: معرفی 20 مورد از وفادارترین نژاد سگ ها 


دکتر ماچل گفت: «یکی از کلیدهای مسواک زدن دندان‌های سگتان این است که از اوایل جوانی شروع کنید تا یک روتین روزانه ایجاد کنید و از پاداش‌های مثبت در طول این فرآیند اطمینان حاصل کنید، سپس از همان ابتدا بر روی این عادت‌های خوب ایجاد کنید.»

در طول آزمایش ما سگ از طعم خمیر دندان لذت برد. ما قادر به تعیین مشخصات طعم اورجینال نیستیم، اما رایحه قوی ندارد. این خمیر دندان همچنین دارای طعم کره بادام زمینی است.

همچنین در یک کیت مفید موجود است .

قیمت در زمان انتشار: 9 دلار

ترکیبات فعال : سوربیتول، آب، سیلیس، گلیسیرین، صمغ سلولز، سدیم آسکوربیل فسفات، کلروفیلین مس سدیم، هگزامتافسفات سدیم، تترا سدیم پیروفسفات، طعم دهنده، دی اکسید تیتانیوم، پتاسیم سورباتیم منیزولیک و سدیم سوربات سدیم، 2.5 اونس︱ طعم ها : کره بادام زمینی اصل

9. بهترین دستمال مرطوب مراقبت از دندان برای گربه و سگ

مزایا

بدون نیاز به مسواک
بر روی اکثر انگشتان قرار می گیرد
از مواد طبیعی استفاده می کند

معایب

 • برای اثربخشی کامل، سگ شما نباید تا 30 دقیقه پس از استفاده از آن چیزی بنوشد یا غذا بخورد

بهترین دستمال مرطوب مراقبت از دندان برای گربه و سگ

اگر سگ شما نمی تواند مسواک را تحمل کند، ممکن است کمی بیشتر به دست شما اعتماد کند. بهترین دستمال مرطوب مراقبت از دندان برای گربه و سگ روی انگشت شما قرار می گیرد. برای استفاده، دستمال را با حرکات محکم و دایره ای روی دندان های سگ خود بمالید. دستمال مرطوب با ترکیبی از عصاره دانه گریپ فروت، عصاره چای سبز، روغن نعناع و روغن آویشن خیس شده است که برای تازه کردن نفس و کمک به رفع طاعون طراحی شده است. دستمال‌های با بافت سبک نیز قدرت پاک کنندگی کمی دارند.

هر جعبه Vet's Best دارای 50 دستمال دستمال انگشتی است که اگر هفته ای دو بار دندان های سگ خود را مسواک بزنید می تواند شش ماه دوام بیاورد.

قیمت در زمان انتشار: 13 دلار

ترکیبات فعال: آب تصفیه شده، الکل دناتوره شده، گلیسیرین، امولسیفایر، نگهدارنده، عصاره چای سبز، عصاره دانه گریپ فروت، روغن نعناع، ​​خوشبوکننده، روغن آویشن، سوکرالوز، اسید سیتریک ︱ اندازه: 50 دستمال یکبار مصرف N/ A

حکم نهایی

انتخاب ما برای بهترین خمیر دندان سگ، خمیر دندان حرفه ای Petsmile است . این به طور موثر تجمع را کاهش می دهد و نفس را با مسواک یا بدون استفاده از مسواک سگ تازه می کند. همچنین دارای مهر تایید شورای بهداشت دهان و دندان دامپزشکی است. اگر خمیر دندان آنزیمی سگ را ترجیح می دهید، خمیر دندان آنزیمی Virbac CET در پنج طعم موجود است و ظاهر دندان ها و لثه سگ ما را در طول آزمایش به طور قابل توجهی بهبود می بخشد.

در خمیر دندان سگ به دنبال چه چیزی باشید

1. مسواک زدن

مسواک سگ می تواند به شما کمک کند به نواحی بیشتری در دهان سگ خود برسید، اما استفاده از مسواک انگشتی راحت تر است. برای خمیر دندان سگ آنزیمی، شستشو با مسواک برای تحریک واکنش شیمیایی که پلاک و جرم را کاهش می دهد، بسیار مهم است.


حتما بخوانید: درمان و داروهای خانگی برای استفراغ سگ


ابتدا دندان های جلویی را هدف بگیرید و به تدریج به سمت عقب حرکت کنید، قبل از اینکه کل دهان آنها را چک کنید. مسواک یا مسواک انگشتی را به صورت دایره‌ای یا بالا و پایین حرکت دهید و روی دندان‌های آسیاب و قسمت بیرونی دندان‌ها تمرکز کنید تا جرم ها از بین برود.

دکتر ماچل گفت: «مهمترین میزان پلاک و جرم دندان روی سطح دندانی که در قسمت داخلی گونه قرار دارد ایجاد می‌شود، بنابراین تلاش خود را در آنجا متمرکز کنید. از دندان."

برخی از خمیردندان‌ها با استفاده مستقیم روی دندان‌های سگ‌تان، بدون مسواک زدن، کار می‌کنند - البته کمتر موثر. اما حتی اگر ممکن است به طور موقت کار کند، هیچ جایگزینی برای مسواک زدن وجود ندارد. مسواک مورد علاقه ما مسواک Woobamboo Dog & Cat است ، که مقرون به صرفه، قابل بازیافت، در دو اندازه مختلف و آسان برای استفاده است.

مسواک زدن منظم در خانه می تواند به سگ شما کمک کند تا از التهاب لثه که می تواند منجر به بیماری پریودنتال شود جلوگیری کند. همچنین می تواند به کاهش نیاز سگ شما به تمیز کردن دندان حرفه ای که نیاز به بیهوشی دارد و می تواند گران باشد کمک کند.

2. طعم دهنده

دامپزشک سارا ماچل، DVM به The Spruce Pets گفت: "بسیاری از سگ ها با غذا انگیزه می گیرند، بنابراین انتخاب طعمی که سگ شما دوست دارد می تواند پاداش مثبتی را که سگ شما در این فرآیند تجربه می کند افزایش دهد."

به عنوان مثال، اگر سگ شما از خوراکی های گوشتی به جای طعم غذاهای دریایی لذت می برد، پس معرفی یک خمیر دندان با طعم گوشت گاو می تواند تمیز کردن دندان های سگ شما را آسان تر کند. ممکن است نگران باشید که بویی که برای سگ شما جذاب باشد ممکن است برای بینی انسان بدبو باشد، اما تمام خمیردندان های سگی که ما آزمایش کردیم فقط رایحه های خفیف تا غیرقابل تشخیص داشتند.

3. نفس سگ در مقابل بوی بد

نفس سگ یک بخش طبیعی از سگ بودن است و تمیز کردن منظم به منظور خنثی کردن بوی باکتریایی است. با این حال، اگر متوجه تغییر یا بوی بسیار بدی شدید که از دهان سگ خود متصاعد می شود، باید برای ملاقات با دامپزشک خود وقت بگیرید. بوی بد دهان می‌تواند نشانه‌ای از یک مشکل جدی‌تر برای سلامتی باشد، مانند بیماری پریودنتال، که بیش از 80 درصد سگ‌ها را در سن 2 سالگی مبتلا می‌کند.

در خمیر دندان سگ به دنبال چه چیزی باشید

نحوه آزمایش خمیردندان ها بر روی دندان سگ ها

ما 17 محصول خمیر دندان سگ را برای آزمایش در دنیای واقعی با سگ های واقعی بررسی و انتخاب کردیم. برای یک دوره چهار هفته ای، شرکت کنندگان ما روش ما را دنبال کردند تا به دقت مشاهده کنند و نحوه واکنش سگشان به خمیردندان را ثبت کنند.

نحوه آزمایش خمیردندان ها بر روی دندان سگ ها1

ما از هر آزمایش کننده خواستیم حداقل هفت جلسه دندان های سگ خود را مسواک بزند، اما همه آزمایش کنندگان را تشویق کردیم که دندان های سگ خود را هر روز یا یک روز در میان مسواک بزنند.آزمایش‌کنندگان عکس گرفتند و هرگونه تغییر در ظاهر دندان‌های سگشان از جمله رنگ، بافت و پوشش پلاک همراه با بوی نفس سگشان را ثبت کردند. آنها سپس بازخورد خود را در دسته‌های زیر ارائه کردند: سهولت استفاده، طعم و عطر.

نحوه آزمایش خمیردندان ها بر روی دندان سگ ها2

پس از بسته شدن پنجره آزمایش، یادداشت‌های آزمایش‌کنندگان خود را جمع‌آوری کردیم و میانگین رتبه‌بندی‌های آن‌ها را در چندین دسته جمع‌آوری کردیم. از 17 محصول آزمایش شده، 11 محصول به اندازه کافی امتیاز بالایی کسب کردند که ارزش توصیه کردن را داشته باشد. پس از تحقیقات بیشتر و مشاوره با کارشناسان، ما می توانیم با اطمینان 9 محصول مختلف را توصیه کنیم.

سوالات متداول

آیا می توانم از خمیر دندان انسان برای سگم استفاده کنم؟

نه، هرگز نباید از خمیر دندان انسان برای سگ استفاده کنید.

دکتر ماچل به The Spruce Pets گفت: "قطعات زیادی در خمیردندان انسان وجود دارد که در صورت مصرف می تواند تحریک کننده باشد و باعث ناراحتی معده شود."


حتما بخوانید: اطلاعات جامع درباره سگ پامرانین


PH دهان سگ به شدت با دهان انسان متفاوت است و اکثر محصولات خمیردندان ساخته شده برای افراد حاوی زایلیتول هستند، شیرین کننده ای که برای سگ ها بسیار سمی است . زایلیتول می تواند باعث کاهش قند خون در سگ شود که می تواند منجر به آسیب کبدی شود.

آیا خمیر دندان سگ فاسد می شود؟

بله، مواد تشکیل دهنده خمیر دندان سگ با گذشت زمان کمتر اثر می کنند و مانند اکثر محصولات مصرفی، خمیر دندان سگ نیز منقضی می شود. بسته بندی باید تاریخ مصرف پیشنهادی سازنده یا تاریخ انقضای خمیر دندان سگ را نشان دهد. استفاده از محصول پس از تاریخ انقضا به احتمال زیاد نتایج نامطلوبی را به همراه خواهد داشت.

آیا سگ ها می توانند خمیر دندان سگ بخورند؟

محصولات خمیر دندان سگ به گونه ای طراحی شده اند که برای مصرف بی خطر باشند. در حالی که ممکن است شبیه خمیر دندان انسان به نظر برسد، سگ‌ها از همان روال آبکشی و تف کردن پیروی نمی‌کنند. در واقع، زبان سگ می تواند ابزار بسیار مفیدی برای پخش خمیر دندان در سراسر دهان باشد.

آیا خمیر دندان سگ بی خطر است؟

بله، خمیر دندان سگ بی خطر است. باید با پیروی از دستورالعمل های مربوط به خمیر دندان خاص انتخابی شما به درستی استفاده شود. به طور کلی، مقدار کمی، تقریباً به اندازه یک نخود، برای هر بار تمیز کردن کافی است.

سخن آخر

هرگز اجازه ندهید سگ شما تمام خمیر دندان را مصرف کند و او را بدون نظارت با محصول رها نکنید. اگر سگ شما بیش از حد خمیر دندان سگ مصرف کند، به احتمال زیاد منجر به ناراحتی معده خواهد شد، اما باید فوراً با دامپزشک خود مشورت کنید تا هرگونه مشکل احتمالی دیگر را برطرف کنید.


مقالات مرتبط:

6 علامت و راه تشخیص حامله بودن سگ ها

علائم، علل، تشخیص و درمان کلسترول بالای سگاز
3
رای