چگونه با سگ تازه وارد و ناشناس دوست شویم

چگونه با سگ تازه وارد و ناشناس دوست شویم هر زمان که می خواهید با یک سگ تهاجمی دوست شوید باید به صورت آهسته و آرام پیش بروید. ما در این مقاله از سلام دنیا، به شما آموزش می دهیم چگونه با سگ تازه وارد یا ناشناس دوست شویم؟

اگر با یک سگی که با شما غریبه است و دوست شما نیست برخورد کردید یا نیز صاحب آن هستید ایجاد یک تعامل مثبت می تواند یک چالش باشد. با این حال، اگر با دقت اقدامات خود را کنترل کرده و به آرامی پیش بروید، امکان این تعامل (با اکثر سگ ها) وجود خواهد داشت. هنگام ارتباط برقرار کردن با حیوان خانگی شخصی دیگر بهتر است از راهنمایی های صاحب حیوان پیروی کنید. هنگام تعامل و ارتباط با سگ خود می خواهید، پیروزی های کوچک، مانند یک دست زدن سریع و بدون اجبار را گرامی داشته و تشویق کنید. مشورت کردن با دامپزشک خود همچنین می تواند به شما کمک کند تا تشخیص دهید که آیا دلیل اصلی پزشکی برای این عدم تعامل دوستانه با سگ وجود دارد یا خیر. ما در این مقاله از بخش حیوانات خانگی سلام دنیا، به شما روش های دوستی با سگ تازه وارد یا سگ ناشناس را آموزش دادیم. پس با ما همراه باشید.

چگونه با یک سگی که ما را نمیشناسد و دوست ما نیست دوست شویم؟

تعامل و دوستی با یک سگ ناشناس

روش 1 چگونه با سگ ناشناس دوست شویم

1. اجازه نزدیک شدن به سگ را از صاحب آن بگیرید

اگر صاحب آن حضور دارد ، حتماً از او سوال کنید که آیا تعامل با سگ آنها مشکلی ندارد؟ (مطمئن شوید که آیا تعامل با سگ آنها اشکالی ندارد). بعضی از سگها تحت تعلیم قرار گرفته اند و یا بیش از حد ترسیده اند که لمس شوند ، بنابراین بهتر است که ابتدا این موضوع را مورد بررسی قرار دهید.هنگام صحبت کردن با صاحب آن ممکن است بگویید ، "چه سگ نازی! اشکالی نداره اون رو نوازش کنم؟ "

اجازه نزدیک شدن به سگ را از صاحب آن بگیرید

2. علت فوری دوست نشدن و دوری کردن سگ را کشف کنید

هنگامی که برای اولین بار متوجه شدید رفتار سگ با حالتی تهاجمی یا حالتی سرد است ، به اطراف خود نگاه کنید تا علل احتمالی خارجی این رفتار را شناسایی کنید. آیا اتومبیل های زیادی در اطراف او وجود دارند که می توانند باعث اضطراب آن شوند؟ اگر تشخیص دهید که شما علت عدم دوستی و حالت تهاجمی او هستید ، باید با احتیاط بیشتری به آن نزدیک شوید.


حتما بخوانید: اطلاعات جامع درباره سگ پامرانین


در این مرحله ممکن است از صاحب او (درصورت وجود این مورد) راهنمایی ای در مورد نحوه تعامل با سگشان بخواهید. آنها ممکن است که به عنوان مثال پیشنهاد کنند که کمی فاصله خود را حفظ کنید.

علت فوری دوست نشدن و دوری کردن سگ را کشف کنید

3. به آرامی و به صورت قوس مانند (زانو زدن) به سگ ها نزدیک شوید

وقتی تصمیم گرفتید که یک تماس دوستانه برقرار کنید (چه برای اولین بار و یا چه بعد از چندین تعامل) از وایسادن بر بالای سر سگ خودداری کنید.این باعث قرار گرفتن هر دوی شما در یک موقعیت تهاجمی میشود و  این امر می تواند قدرت دفاع سگ را افزایش دهند. در عوض ، خیلی آرام و نرم به طرف سگ بیایید و در یک قوس نرم حرکت کنید. 

به آرامی و به صورت قوس مانند (زانو زدن) به سگ ها نزدیک شوید

4. چشمان خود را روی سگ نگه ندارید (به جای دیگری از آن نگاه کنید)

از برقراری تماس مستقیم چشمی هنگام تعامل با یک سگ تهاجمی خودداری کنید. در عوض ، گاهی چشمان خود را به سمت بالا تکان دهید اما به طور کلی آنها را در جای دیگری نگه دارید. برای مثال ممکن است به تمرکز بر روی گوش سگ کمک کند.

چشمان خود را روی سگ نگه ندارید

5. همسطح سگ قرار بگیرید

هنگامی که با سگ وقت می گذرانید سعی کنید این کار را در سطح آنها انجام دهید. زانوها را تا کرده یا خم شوید تا رو به آنها قرار بگیرید. این شما را در موقعیتی برابر با سگ خود قرار می دهد. این به سگ اجازه می دهد تا بداند که او نیز دارای قدرت است ، که این امر نیز بخشی از فشار این فعل و انفعالات را کاهش می دهد (مقداری از فشار این تعاملات را از بین می برد) و باعث آرامش می شود.


حتما بخوانید: چربی خون بالا در سگ ها؛ علائم و درمان 


وقتی به حالت خمیده یا نشسته قرار گرفتید، توانایی عقب رفتن(نشینی) سریع خود را از دست می دهید. اگر سگ کاملاً به صورت تهاجمی برخورد میکند پیشنهاد نمیشود که این عمل را انجام دهید. 

 همسطح سگ قرار بگیرید

6. در هنگام نوازش کردن سگ مراقب باشید

پس از قرار گرفتن در موقعیت ، یک دست را به آرامی دراز کرده ، کف دست خود را به سمت بالا بگیرید تا سگ ان را بو و بازرسی کند. دست خود را در حوالی سر سگ معلق نگه دارید. بلافاصله برای نوازش کردن سگ حرکت نکنید.بعد از اینکه سگ کمی بو کشید ، می توانید دست خود را برداشته و مراحل را تکرار کنید. وقتی سگ بالاخره از حس تهاجمی بیرون آمد ، می توانید دست خود را به جلو برده و به صورت ملایم روی ان حرکت دهید. با این حال ، همچنان از ناحیه صورت خودداری و دوری کنید. این باعث می شود سگ احساس آسیب پذیری کند. در عوض ، به آرامی پهلو یا پشت آنها را مالش دهید. اگر در هر مرحله از این روند سگ دندان های خود را نشان داده ، بینی خود را جمع کرده و یا صداهایی همانند غرغر در میاورد ، باید عقب نشینی کنید و بعداً دوباره این کارها را امتحان کنید.

در هنگام نوازش کردن سگ مراقب باشید

7. آهسته پیش سگ بروید

هر زمان که می خواهید با یک سگ تهاجمی دوست شوید باید به صورت آهسته و آرام پیش بروید. اگر سعی کنید به سرعت این روند از کار را انجام دهید ، پیوند و ارتباط شما  آنقدر عمیق نخواهد بود و سگ ممکن است عقب نشینی کند و به سمت و سوی پرخاشگری یا خجالتی بودن بازگردد. 

آهسته پیش سگ بروید

8. خوراکی های خوشمزه را به سگ پیشنهاد دهید

اگر صاحب سگ برای او خوراکی دارد، از او بپرسید که آیا می توانید چند مورد از آنرا به حیوان خانگی او پیشنهاد دهید. بهتر است که این عمل را به صورت غیر مستقیم انجام دهید. در حالی که کمی به دور نگاه می کنید ، در مقابل سگ چند خوراکی بر روی زمین بریزید. اگر سگ شروع به ارتباط برقرار کردن با حضور شما با غذا می کند ، پس شما در این نبرد از پیوند و ارتباط با او درحال پیشرفت هستید.

خوراکی های خوشمزه را به سگ پیشنهاد دهید

9. سگ ترسو و خجالتی را نادیده بگیرید

گزینه دیگر این است که وانمود کنید سگ در آنجا نیست و طبق معمول به کار خود بپردازید. قبل از تلاش برای نوازش کردن شما می توانید این کار را برای مدت کوتاهی انجام دهید یا می توانید  ، در چندین فعل و انفعال جداگانه(طی چندین تعامل جداگانه) مانند این عمل کنید. اگر سگ شما را بو میکشد ، فقط بایستید و اجازه دهید تا این اتفاق بیفتد.این نشانه خوبی است که آنها در مورد شما کنجکاو هستند و کنجکاوی می کنند.

سگ ترسو و خجالتی را نادیده بگیرید

روش 2: چگونه با سگ خود دوست شویم (رفتار با سگ تازه وارد)

1. تاریخچه سگ خود را بدانید

سوء استفاده یا عدم معاشرت می تواند به تغییر دادن و خلق یک سگ به یک سگ تهاجمی کمک کند. این به شما کمک می کند تا آنجا که می توانید در مورد آنچه سگ شما در گذشته تجربه کرده است اطلاعات جمع آوری کنید.این به شما امکان این را می دهد تا در هنگام کار کردن بر روی مشکلات آنها با آنها ارتباط برقرار کنید ، اما از ایجاد محرکهای آشکار رفتاری اجتناب کنید.

به عنوان مثال، اگر سگ شما توسط صاحب قبلی خود (که یک مرد بود) مورد آزار و اذیت جسمی قرار گرفت ، در این صورت (اگر شما یک مرد باشید) ممکن است در ایجاد اعتماد با یک نبرد سربالایی ترو یا نیز حتی تندتر روبرو شوید. این را به خود یادآوری کرده و هنگام شروع کردن تماس و لمس کردن سگ خود صبورتر باشید.

تاریخچه سگ خود را بدانید

به عنوان مثال اگر سگ شما فقط در مورد غذا حال تهاجمی برمیدارد، در این مواقع ممکن است بخواهید آن را تنها بگذارید. سعی کنید پیوندها را در لحظات دیگر ایجاد کنید.

2. در یک محیط آرام بخش با سگ تعامل کنید

بعضی از سگها حالت دوستانه ندارند زیرا از اضافه حس حسی (اضافه بار حسی) رنج می برند. برای به حداقل رساندن این مسئله و کاهش استرس همه ، خانه خود را تا حد امکان آرامش بخش و آرام کنید. صدای تی وی را پایین نگه دارید. سعی کنید اگر چیزی نیاز دارید داد نزنید. از سایر اعضای خانه خود بخواهید تا در این زمینه کمک کنند. بخشی از این گزینه همچنین دکمه "تنظیم مجدد" سگ شما را فشار داده و نشان می دهد که این یک محیط جدیددر مقایسه با محیط قبلی آنها است که نیاز به انواع جدیدی از تعاملات دارد.

در یک محیط آرام بخش با سگ تعامل کنید

3. در تعامل با سگ هر لحظه صبور باشید

سگ شما احتمالاً اشتباه خواهد کرد و این اشتباهات پیوند و دوستی شما خواهد بود. وقتی سگ شما دچار یک اتفاق ناخوشایند شد شما باید با حوصله و آرامش با آن برخورد کنید .یک "نه" آرام اما محکم ارائه دهید و سپس ادامه دهید.


حتما بخوانید: 27 حقیقت و باور غلط درمورد سگ ها که نمی دانستید!


در تعامل با سگ هر لحظه صبور باشید

4. بگذارید سگ شما اول به شما نزدیک شود

در حالی که در خانه خود در حال تعامل هستید ، سگ خود را در اکثر موارد تنها بگذارید (حداقل تا زمانی که آنها شروع به از بین بردن خصومت خود کنند) .انتظار داشته باشید که سگ شما در لحظات تصادفی به شما نزدیک شود تا با بو کشیدن «شما را چک کند». بهتر است در این مواقع بی حرکت بایستید و اجازه دهید سگ شما بازرسی را انجام دهد. برای این کار شما واقعاً باید بی حرکت بایستید. حرکتی نکنید. سعی نکنید سگ خود را نوازش کنید. سرک نکشید.

بگذارید سگ شما ابتدا/اول به شما نزدیک شود

5. سگ را تشویق مثبت کنید

مثبت بودن زمانی که سگ شما در برابر لمس کردن مقاومت کند کار سختی است، اما با این حال شما هنوز هم می توانید در زندگی او حضور حمایتی ای داشته باشید. به جای اینکه مستقیماً او را به آغوش بکشید، ممکن است یکی از اسباب بازی های آنها راقبل از قرار دادن آن در مقابل آنها بغل کنید. از استفاده از خوراکی ها نیز نترسید. اکثر سگها به قطعات کوچک مرغ یا سایر چیزهای جالب واکنش مثبت نشان می دهند. می توانید به آرامی خوراکی ها را به زمین بیندازید و نیز یا می توانید آن را در کف دست باز خود قرار دهید تا سگ شما آن را بخورد.

سگ را تشویق مثبت کنید

6. از فعالیت های کم اهمیت با سگ لذت ببرید

ورزش گاهی اوقات باعث نرم شدن یک سگ تهاجمی می شود اما در برخی موارد می تواند باعث تحریک پرخاشگری او شود. بنابراین ، احتیاط کنید و برای بهترین نتیجه به گزینه های کم فشار و اهمیت پایبند باشید.سگ خود را به پیاده روی طولانی ببرید. در حیاط خانه خود فریزبی بازی کنید. فقط دراز بکشید و غروب خورشید را تماشا کنید.

از فعالیت های کم اهمیت با سگ لذت ببرید

7. در کلاس های تربیتی همراه سگ شرکت کنید

یادگیری چیزهای جدید با هم می تواند شما را به سگتان پیوند دهد. یافتن و ثبت نام در یک کلاس محلی برای تربیت یکی از راه های تغییر چشم انداز سگ شما است.مربی مجاز و دارای مدرک سگ اغلب می توانند فعالیت های منحصر به فردی را انجام دهند که نقاط قوت بی نظیر سگ شما را هنگام کار بر روی نقاط ضعف او برجسته می کند. برای پیدا کردن یک کلاس تربیتی خوب می توانید از دامپزشک خود سوال کرده یا می توانید با فروشگاه حیوانات خانگی محلی خود تماس بگیرید. همچنین می توانید با تایپ نام شهر خود و "کلاس های تربیتی" به صورت آنلاین آن هار پیدا کنید.

در کلاس های تربیتی همراه سگ شرکت کنید

روش 3 مراقب علائم هشدار دهنده خود باشید

1. به قرارگیری بدن سگ توجه کنید

اگر سگی که با او تعامل دارید شروع به خم شدن کرد ، مثل اینکه دارد برای حمله ای آماده می شود ، باید فوراً به عقب بروید. یا اگر سگ رفتاری شل داشته باشد و سپس به طور ناگهانی سفت شود ، ممکن است که آنها نیز واکنش تهاجمی را از خود نشان دهند. پایین آوردن سر آنها یا حرکت آنها در پشت شما برای داشتن زاویه ای بهتر نیز از علائم منفی است.

به قرارگیری بدن سگ توجه کنید

2. مراقب دندان ها و چشم های سگ باشید

سگی که بیش از حد پشت خود را بالابرده به احتمال زیاد شروع به نشان دادن دندان ها و سرو صدا میکند. همچنین مشاهده خواهید کرد که سگ قصد دارد مستقیماً با شما تماس چشمی برقرار کند.در حین تماشای دقیق دندان سگ ، این تماس را قطع کنید. 

مراقب دندان ها و چشم های سگ باشید

3. حواس خود را به دم سگ جلب کنید

یک سگ خوشحال و آرام معمولاً دم خود را تکان می دهد و در کل تکان می خورد. حرکت دم به صورت دایره ای بزرگ و کنترل نشده به طور کلی یک نشانه مثبت است.

حواس خود را به دم سگ جلب کنید

4. با دامپزشک سگ مشورت کنید

اگر با سگ خود کار کرده اید و به نظر نمی رسد که می توانید این سد اتصال برای پیوند را از بین ببرید ، ممکن است وقت آن رسیده باشد که با دامپزشک صحبت کنید. آنها می توانند برخی از ترفندهای رفتاری را که ممکن است به شما کمک کنند پیشنهاد دهند. آنها همچنین می توانند علل احتمالی پزشکی را برای هرگونه عدم خصومت مداوم بررسی کنند.


حتما بخوانید: آموزش اصلاح موی سگ در خانه 


سگ شما ممکن است به دلیل اختلال تشنج یا بیماری دیگری درد داشته باشد و این می تواند دلیل اصلی مشکلات باشد. نشان داده شده است که حتی تغییر رژیم غذایی باعث کاهش اضطراب در برخی از سگ ها می شود و این امر منجر به تجربه مثبت تری برای صاحبان آنها می شود.

با دامپزشک  سگ مشورت کنید

امیدواریم که از مقاله تعامل با سگ ها،  چگونه با سگ دوست شویم خوشتون آمده باشد و از شما می خواهیم پست های دیگر سلام دنیا را در این باره دنبال کنید.


مقالات مرتبط:

روش تشخیص و درمان قرمزی و عفونت چشم سگ + راه پیشگیری از آن

درمان و داروهای خانگی برای استفراغ سگ + علل و رنگ استفراغ سگ

معرفی 20 مورد از وفادارترین نژاد سگ ها + ویژگی های ظاهری و رفتاری آنها

از
27
رای