معرفی 20 مورد از وفادارترین نژاد سگ ها + ویژگی های ظاهری و رفتاری آنها

معرفی 20 مورد از وفادارترین نژاد سگ ها + ویژگی های ظاهری و رفتاری آنها مفهوم وفاداری به خود و خانواده ممکن است برای شما در مقایسه با صاحب یک سگ دیگر متفاوت باشد، اما اساسا وفاداری سگ به معنای پیروی از شما و دستورات شما است. در ادامه بهترین و وفادارترین نژادهای سگ را معرفی کرده ایم.

وقتی صحبت از انتخاب یک سگ برای خانواده می شود، بسیاری از افراد به دنبال کیفیت وفاداری هستند. اگرچه اکثر نژادها میزان وفاداری خاصی نسبت به صاحب و خانواده خود ابراز می کنند، اما برخی از نژادها نسبت به سایرین احساس وفاداری بیشتری دارند. مفهوم وفاداری به خود و خانواده ممکن است برای شما در مقایسه با صاحب یک سگ دیگر متفاوت باشد، اما اساسا وفاداری سگ به معنای پیروی از شما و دستورات شما است. این بدان معنا است که سگ از شما در شرایط خطرناک محافظت می کند. و به این معنا است که او همیشه با شما خواهد بود و می خواهد بیش تر از همه با شما باشد. وقتی به سگی فکر می کنید که این نوع وفاداری را به نمایش می گذارد، به طور معمول مردم سریعا به نژاد آلمانی شپرد، دوبرمن و رتریور فکر می کنند. خب، این نژادها در این گروه قرار می گیرند، اما تعداد بیشتری از این گونه سگ ها وجود دارد و در اینجا 20 مورد از وفادارترین نژادهای سگ معرفی شده اند.

20 مورد از وفادارترین نژاد سگ ها

1. سگ کوواز

کوواز یک نژاد بزرگ از سگ ها هستند که در اصل متعلق به کشور مجارستان هستند. ذات این نژاد سگ وفادار است. در ابتدا به عنوان سگ نگهبان سلطنتی و همچنین برای مراقبت از دامها پرورش داده می شد. در طی 70 سال گذشته، این سگ بیشتر از اینکه به عنوان سگ نگهبان استفاده شود، به یک حیوان خانگی تبدیل شد. سگ کوواز دارای خزهای سفید ضخیم است که در واقع دارای دو لایه پوششی است، لایه پوششی فوقانی و لایه پوششی زیرین. اگرچه خز آن بسیار سفید است، اما پوست کوواز باید از رنگدانه تیره تشکیل شده باشد و بینی او باید سیاه باشد. این سگ ها دوست دارند که دلقک باشند و در بزرگسالی این نوع شخصیت را داشته باشند. با این وجود، آنها سگ های بسیار باهوشی هستند و نیاز است تا با آنها کار کنید تا آنها را در حد مطلوب برای اطاعت کردن قرار دهید. آنها به خود فکر می کنند و می توانند سرسخت باشند، این بدان معنا است که آموزش ممکن است یک چالش باشد، اما وقتی یاد بگیرند، حیوانات خانگی عالی می شوند. این نژاد برای صاحبان سگی که اولین بار صاحب یک سگ می شوند، توصیه نمی شود.

 وفاداری سگ به چه معناست

2. سگ نیوفاندلند

این نژاد سگ بسیار بزرگ و بسیار وفادار است. این سگ بیشتر از همه به علت علاقه به آب شناخته می شود و برای نجات جان هر کسی که در حال غرق شدن در آب است، به خصوص اعضاء خانواده اش، هر گونه خطری می کند. این نژاد سگ معروف است که در داخل آب پریده و جان یکی از اعضاء خانواده که در حال بازی کردن با خوشحالی در آب بودند، اما سگ ها تصور می کردند که در حال غرق شدن بودند را نجات دهند، که این فقط عشق، فداکاری و وفاداری آنها را برجسته می کند.

وزن این سگ ها بین 130 تا 150 پوند است که این مساله آنها را به یکی از بزرگ ترین نژاد سگ ها تبدیل می کند، و سگ خوبی برای زندگی در آپارتمان نیست. آنها نیاز به ورزش زیادی دارند و می توانید جاری شدن بزاق دهان زیاد و ریختن موهای سگ در این نژاد را انتظار داشته باشید، با این وجود، اگر تمایل و وفاداری فوق العاده شیرین همه چیزی است که از یک سگ می خواهید، در انتخاب نیوفاندلند اشتباه نکردید.

وفادارترین سگ های دنیا

3. سگ باکسر، یکی از وفادارترین نژاد سگ ها

سگ باکسر یک سگ بسیار محافظ و وفادار است، نه تنها به صاحب خود، بلکه به کل خانواده وفادار است. آنها کل خانواده را دوست دارند و هر کاری برای محافظت از آنها انجام می دهند. این سگ ها دارای اندازه متوسطی هستند، به علاوه پوشش خز کوتاه و صافی دارند که آنها را تبدیل به یک سگ فوق العاده برای هر نوع محیط و آب و هوایی می کند. آنها خیلی دوست داشتنی هستند و طبع شیرینی دارند که آنها را یکی از محبوب ترین نژاد سگ ها در ایالات متحده می کند. اگر به دنبال یک سگ وفادار بزرگ و همه جور فوق العاده برای خانواده خود هستید، در انتخاب نژاد باکسر اشتباه نکرده اید.

سگ باکسر، یکی از وفادارترین نژاد سگ ها

4. سگ آکیتا

آکیتاها به طور خاص سگ های وفاداری خصوصا برای صاحب خود هستند. آنها خود را به اعضاء خانواده و سرپرست اصلی وابسته می دانند و برای زندگی بسیار محتاط و وفادار می شوند. این سگ ها از ژاپن سرچشمه می گیرند. دارای اندازه متوسط و خزهای متوسطی هستند و بیشتر برای موهای پر پشت دم آنها که در پشت به صورت فرفری است، شناخته می شوند. آنها هوای سرد را ترجیح می دهند و به نظر می رسد که در هوای سرد سرحال هستند و ترجیح می دهند که در هوای سرد بیرون بمانند، خرگوش و طعمه های کوچک در حین ماه های سرد شکار کنند. موهای بدن این سگ ها می ریزد و به کمی تمرین نیاز دارند، بنابراین نباید برای مدت طولانی در خانه یا آپارتمان باقی بمانند.

ویژگی های ظاهری سگ های وفادار

5. داکسهوند

این سگ کوچک که به آن سگ «hotdog» نیز گفته می شود، سگی کوچک اما چابک است و بسیار از صاحب خود محافظت می کند. اجازه نمی دهد تا اندازه بسیار کوچکش مانع از این شود که بیشترین تلاش خود را برای جلوگیری از آسیب دیدن صاحبش کند. آنها به عنوان یک سگ بسیار وفادار با شخصیتی عجیب و غریبانه و اغلب خنده دار شناخته می شوند. آنها دارای قد کوتاه و خزهای کوتاه و صاف (به جزء گونه مو بلند آنها) هستند و در رنگ های مختلفی دیده می شوند. آنها یک حیوان خانگی فوق العاده برای خانواده هستند و از نژادهای بسیار محبوبی برای خانواده و سالمندان در ایالات متحده بوده اند.

محبوب ترین و وفادارترین نژادهای سگ

6. سگ یورکشایر تریر

این سگ، کوچک ترین نژاد سگ در بین گروه سگ های وفادار است. بر خلاف اینکه اندازه کوچکی دارد، درک نمی کند که کوچک است و هرگز او را این گونه نمی شناسید که همراه خودتان آن را حمل کنید. او بسیار مطمئن راه می رود، سر را بالا نگه داشته و آماده است تا از شما در برابر هر چیزی یا هر کسی که به شما آسیب می رساند، محافظت کند. این نژاد سگ ها یک حیوان خانگی بسیار محبوب برای افراد و به خصوص سالمندانی است که نمی توانند نژاد سگ های بزرگی را داشته باشند. آنها خیلی شیرین و دوست داشتنی هستند. آنها نیاز به تمیز کردن منظم خزهای خود دارند تا از درهم برهم شدن خزها جلوگیری کند.

کوچک ترین نژاد سگ در بین گروه سگ های وفادار

7. سگ بریتانی اسپانیل؛ از وفادارترین نژاد سگ ها

در ابتدا سگ بریتانی اسپانیل به عنوان یک سگ شکاری پرورش داده می شد و بیشتر از همه در گذشته به این منظور مورد استفاده قرار می گرفت، که به دلیل هزاران شیوه و اشتیاق برای خوشحال کردن صاحبش و گوش دادن به او بود. با گذشت زمان، مردم شروع به تحقق بخشیدن به تمایلات شیرین خود به عنوان یک حیوان خانگی کردند و محبوبیت آنها به عنوان یک حیوان خانگی افزایش پیدا کرد. آنها سگ های بسیار وفادار و دوست داشتنی هستند و به خانواده خود اهمیت دهید. این یک نژاد با اندازه متوسط است که می تواند تا زمانی که به طور صحیح نحوه انجام این کار را آموزش ببیند، همراه کودکان و سایر سگ ها باشد.

سگ بریتانی اسپانیل؛ از وفادارترین نژاد سگ ها

8. سگ سنت برنارد

در ابتدا، سگ سنت برنارد به عنوان نگهبان آسایشگاه «سنت برنارد سوئیس» پرورش داده شد. بیشتر از همه، این نژاد سگ بزرگ به دلیل توانایی و ماهیت وفادار بودن در نجات مصدومین و افراد ناامید شناخته می شد. آنها قبلا در مناطق کوهستانی که برف سنگین و بهمن شایع بود، مورد استفاده قرار می گرفتند و می توانستند اشخاص را پیدا کرده و آنها را نجات دهند. این نژاد در نهایت در ایالات متحده مورد توجه قرار گرفت. آنها در سرتاسر خانه های ایالات متحده به عنوان حیوان خانگی جای گرفتند و حیوانات خانگی استثنائی شدند که وفاداری و فداکاری به صاحبانشان را جدی گرفتند.

سگ سنت برنارد دارای توانایی و ماهیت وفادار بودن

9. سگ جک راسل تریر

این نژاد کوچک ممکن است ریز به نظر برسد، اما فریب اندازه او و چیزی که قادر به انجامش است را نخورید. این نژاد سگ قلبی از طلا دارد و وقتی صحبت از محافظت از شما در برابر آسیب می شود، بسیار خوب عمل می کند. او عاشق صاحب خود است و همیشه برای نجات جان شما پریده تا از شما در برابر آسیب محافظت کند. او شخصیتی خنده دار، دمدمی و جوش زننده دارد و می تواند کاملا دلقک مانند و خودنما باشد. این نژاد دیگری است که طی سال های اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده و به دلیل سهولت در آموزش و همچنین اشتیاق آنها به یادگیری و اطاعت اغلب در فیلم ها و برنامه های تلویزیونی دیده می شود.

خصوصیات رفتاری سگ های وفادار

10.  سگ کالی

وقتی به سگ کالی فکر می کنید، اکثر افراد بلافاصله به لسی، سگ نشان داده شده در نمایش تلویزیونی فکر می کنند و به طور کلی، او یک نمونه بارز از نژاد خودش است. این نژاد در ابتدا برای نگهبانی و محافظت از گله گوسفندان استفاده می شد. آنها سگهای بسیار وفادار با شخصیتی عالی و تمایل شیرین هستند. پرورش این نژاد سگ بسیار باهوش آسان است و این سگ تمایل دارد تا همیشه صاحب خود را راضی کند. سگ های کالی حیوانات خانگی فوق العاده ای هستند و به تمام خانواده وفاداراند.

آشنایی با نژاد سگ های بسیار وفادار

11.  سگ رودژین ریجبک

سگ رودژین ریجبک نژاد بزرگی از سگ ها هستند که در رده سگ های شکاری قرار می گیرند. این یک سگ عضلانی و قوی است که از سر تا پا از ساختار بسیار خوبی برخوردار است. سگ های رودژین ریجبک بسیار فعال هستند و از استقامت و سرعت بالایی برخوردار هستند. خلق و خوی آنها نسبت به مربی شان مهربان است، سگ های بسیار وفاداری به صاحبان خود هستند و همیشه می خواهند صاحب خود را خوشحال کرده و مطیع باشند، و معمولا از غریبه ها کناره گیری کرده و از آنها دور می مانند. آنها به داشتن پشت برجسته معروف هستند، که نام شان به همین طریق انتخاب شده است.

وفادارترین نژاد سگ های شکاری

12.  سگ کوکر اسپانیل

سگ کوکر اسپانیل بسته به نوع پرورش، یک سگ کوچک تا متوسط محسوب می شود. این یک نژاد بسیار وفادار به صاحب خود است. این سگ به گونه ای تربیت شده است که از خانواده محافظت کرده و سگ مراقبی باشد. با تمام محبت و لیس زدن هایش، وفاداری اش را مشاهده خواهید کرد. خز آنها به طور معمول در اکثر بدن کوتاه است، در حالی که دارای خزهای طولانی بر روی پاها و سر و گوش ها هستند. آنها دم کوچک و پهن با گوش های دراز دارند.

سگ کوکر اسپانیل

13.  سگ ولش کورگی، جزء وفادارترین نژاد سگ ها

سگ ولش کورگی برای گله داری در نظر گرفته شده بود. آنها به صاحب خود اختصاص داده شده اند تا شنونده های خوبی باشند و مسئولیت حیواناتی که به عهده آنها است را بر عهده گرفته و خانه را سالم و امن نگه می دارند. آنها می خواهند که صاحب خود را راضی نگه دارند، به همین دلیل سگ های بسیار وفاداری در نظر گرفته می شوند. سگ های ولش کورگی به عنوان سگ مورد علاقه خانواده سلطنتی شناخته می شوند. بسیاری از خانواده های سلطنتی چندین ولش کورگی دارند که باعث علاقه زیادی به این نژاد در ایالات متحده شده است. سگ های ولش کورگی دارای شخصیتی کمی شوخ طبع هستند و عاشق مسخره کردن هستند. دوست دارند بدوند و بازی کنند، حتی اگر ممکن است به نظر برسد که پاهای کوتاه آنها به معنای یک سگ تنبل است. آنها چه در حین بازی و چه در آغوش گرفتن سگ بر روی مبل، دوست دارند که فعال و در کنار صاحبان خود باشند.

سگ ولش کورگی، جزء وفادارترین نژاد سگ ها

14. سگ بیگل

سگ بیگل یک سگ شکاری است. شکارچیان سوار بر اسب، از سگ بیگل برای بازی شکار در بیرون از خانه استفاده می کردند و به یک سگ شجاع و وفادار نیاز داشتند تا در کنار آنها باشد. این نژاد وفاداری شدید خود را برای نسل ها ثابت کرده است به حدی که شکارچیان آنها را برای دوستان شکارچی خود تربیت می کردند. این سگ ها به دلیل وفاداری و شیرین بودن، حیوانات خانگی بسیار خوبی محسوب می شوند. آنها از نظر اندازه کوچک، نظارت آنها آسان و آموزش دادن به آنها ساده است. سگ بیگل دارای انرژی زیادی است و نباید برای چندین ساعت طولانی در یک مکان بسته (داخل خانه) نگهداری شود. آنها برای فعال نگه داشتن خود چه از نظر جسمی و چه از نظر روحی به ورزش منظم و کافی نیاز دارند. آنها زمان زیادی برای تفریح، بازی، دویدن و راه رفتن و تنها وقت صرف کردن با خانواده خود می گذرانند. آنها برای رفتن به مکان هایی که مجاز به رفتن آن هستند، مثل اتومبیل سواری و پارک سگ و سایر مکان های تفریحی نژاد خوبی هستند.

وفادارترین سگ های خانگی

15.  سگ گریت پیرنیس

سگ گریت پیرنیس یک نژاد بزرگ است که برای نگهبانی از گله و دام ها پرورش داده می شد. آنها نژاد بسیار وفاداری از سگ ها هستند و می خواهند وظیفه خود را به خوبی انجام دهند و از چیزی که برای نظارت به آنها سپرده شده است، محافظت کنند. در واقع آنقدر وفادار هستند که حتی دام هایی که از آنها مراقبت می کردند را جزئی از خانواده خود می دانستند. سگ های گریت پیرنیس وفادار هستند و از کل خانواده محافظت می کنند و به هیچ یک از اعضاء خانواده علاقه بیشتری نسبت به دیگری نشان نمی دهند. آنها به دلیل شیرین بودن، غول های مهربانی در نظر گرفته می شوند. سگ های گریت پیرنیس می خواهند هر چه بیشتر با خانواده خود وقت بگذارنند و ایده خوبی برای تقویت پیوند شما با خانواده است. این سگ یک نژاد مناسب برای تنها ماندن به مدت طولانی نیست، زیرا نیاز دارد تا با صاحب خود (خانواده اش) زمان سپری کند. این سگ نیاز به نظافت منظم، شانه زدن اساسی موها و کوتاه کردن ناخن دارد تا بدون درهم برهمی و مرتب و منظم باشد.

وفادارترین نژاد سگ های نگهبان

16.  سگ جرمن وایرهیرد پوینتر

این سگ های کوچک، به عنوان نژاد سگ های شکاری پرورش یافته اند که شدیدا وفادار هستند و بدون توجه به اینکه چه خطری در اطراف شما وجود دارد، در کنارتان خواهند بود. به همین دلیل بود که به سگ های شکاری محبوبی تبدیل شدند. شکارچی ها می توانند به شجاعت و وفاداری آنها تکیه کنند. آنها سگ های محافظت کننده ای هستند و بر امنیت کل خانواده و از جمله کودکان نظارت می کنند. آنها سگ های کوتاه قد با موهایی با اندازه متوسط هستند و نیاز به تمیز کردن مرتب موها ندارند، تنها نیاز به استحمام ساده، تمیز کردن گوش ها و کوتاه کردن ناخن ها به طور مرتب دارند. آنها ذات بسیار دوست داشتنی دارند و علاقه دارند که بخشی از خانواده باشند، بنابراین او را به جایی ببرید که می توانید و زمان با کیفیتی را با سگ جرمن وایرهیرد پوینتر خود بگذرانید تا واقعا بتوانید با او پیوند عاطفی برقرار کنید.

سگ جرمن وایرهیرد پوینتر؛ جزء وفادارترین سگ های دنیا

17.  سگ اشناوزر

سگ اشناوزر در دو اندازه وجود دارد که انتخاب اندازه را به گونه ای که برای سبک زندگی شما و خانواده تان مناسب است، امکان پذیر می کند. هر دو اندازه این سگ ها، بسیار وفادار هستند و همان شخصیت شیرین و کمی سرگرم کننده را دارند. آنها دوست دارند که بخشی از خانواده باشند و جایی که برای آنها مناسب است، همراه با شما بروند. سگ اشناوزر یک سگ بسیار محبوب برای خانواده ها و حتی سالمندان بوده است که به دلیل طبیعت وفادار و دوست داشتنی اوست. آنها همچنین سگ های مناسبی برای کسانی هستند که در خانه های کوچک یا یک آپارتمان زندگی می کنند که به دلیل اندازه کوچک و به ویژه تغییر کوچک در نژاد آنها است. آنها نیاز به نظافت منظم دارند تا تمیز و مرتب نگه داشته شوند و نیاز به پیاده روی و ورزش دارند. هر چه بیشتر زمان با سگ اشناوزر خود سپری کنید، او حیوان خانگی بهتری خواهد بود.

وفادارترین نژاد سگ های کوچک کدام است

18.  سگ لابرادور رتریور

سگ لابرادور رتریور سگ مخصوص بازهای های آبی و دیگر بازی ها است. او به گونه ای پرورش داده شده است که در کنار یک شکارچی باشد و به فرمان ها عمل کند، و آنچه را که صاحبش شلیک می کند، نزد او بیاورد. آنها بسیار باهوش هستند و همین امر باعث می شود آموزش این سگ های شکار آسان شود. آنها عاشق آب و بیرون رفتن از خانه هستند و سگ های بسیار خوش اخلاقی هستند. خانواده ها به دلیل وفاداری سگ های لابرادور رتریور به کل خانواده از کودکان تا سایر حیوانات خانگی، عاشق این سگ ها هستند. آنها تقریبا می توانند با هر کسی همراه شوند. سگ لابرادور رتریور دارای موهای کوتاه است و موهای او می ریزد، بنابراین اگر به خاطر عشقی که این سگ به شما خواهد داشت، به خزهای سگ کوچک اهمیتی نمی دهید؛ این سگ می تواند یک حیوان خانگی فوق العاده برای خانواده تان باشد.

سگ وفادار لابرادور رتریور سگ مخصوص بازهای های آبی

19.  سگ گلدن رتریور

یکی دیگر از سگ های مخصوص شکار و نجات مجروحین، سگ گلدن رتریور است. آنها به اندازه سگ های لابرادور رتریور وفادار هستند و علاقه شدیدی برای راضی کردن صاحب خود و تایید آنها دارند، که به همین دلیل است که این نژاد از سگ، یک نژاد سگ وفادار در نظر گرفته می شود. آنها ذات بسیار مهربانی دارند و یکی از محبوب ترین نژادها در بین خانواده ها هستند.

سگ های گلدن رتریور قبلا به دلیل ذات شان به عنوان سگی برای هم نشینی با دیگران استفاده می شدند. آنها می خواهند تا بهترین یک سگ گلدن رتریور باشند و آن را با چیزهای دیگر ترکیب کنند تا یک پیوند عالی ایجاد شود. سگ های گلدن رتریور دارای موهای بلندتری نسبت به سگ های لابرادور رتریور هستند و نیاز به مرتب کردن بیشتر موها دارند. آنها انرژی زیادی داشته و نیاز به ورزش دارند تا آنها را سالم نگه داشته و در محدوده وزن طبیعی نگه دارد و همچنین ذهنشان را تحریک نماید.

اسامی وفادارترین نژاد سگ های دنیا

20.  شپرد آلمانی

وقتی اکثر مردم به یک سگ وفادار فکر می کنند، نژاد شپرد آلمانی احتمالا محبوب ترین نژاد سگ است که به ذهن مردم خطور می کند. در حقیقت آنها به اندازه ای وفادار هستند که اغلب برای شغل های مهمی مانند موقعیت های نظامی، کار نیروی پلیس در واحد سگ های آموزش دیده پلیس، بو کردن بمب و مواد مخدر، سگ های مخصوص کمک به نابینایان و درمان به کمک سگ ها آموزش می بینند. آنها محافظت کننده، بسیار باهوش بوده و آموزش به آنها آسان است. آنها می خواهند کار کرده، محافظت کنند و صاحب خود را راضی نگه دارند، که همه این موارد از خصوصیات یک سگ بسیار وفادار محسوب می شود. بسیاری از اشخاص سگ نژاد شپرد آلمانی می گیرند تا از خود و خانواده شان محافظت کنند، زیرا نه تنها دارای تمایل به محافظت هستند، بلکه نسبت به اعضاء خانواده شان ملایم و دوست داشتنی هستند.  

وفادارترین نژاد سگ های پلیس

از
37
رای