اطلاعات جامع درباره سگ پامرانین: معرفی، نکات سلامت و اصول نظافت آن

اطلاعات جامع درباره سگ پامرانین: معرفی، نکات سلامت و اصول نظافت آن سگ پامرانین ظاهری افتخار آمیز و پر زرق و برق دارد که وفق پذیر است. او یک سگ برون گرا، باهوش و سرزنده است. سگ پامرانین خوب، آرام و زندگی با او آسان است. او از نشستن در دامان شما و لیس زدن تان لذت می برد.

پامرانین کوچک ترین از نژاد اسپیتز یا Nordic است، اما شجاعت سگ های بسیار بزرگ تر را دارد. یک نژاد همیشه محبوب است. وزن پامرانین کمتر از 3 کیلوگرم است، اما اغلب آن را در کیف سگ ها پیدا نمی کنید. این بدان علت است که سگ پامرانین بلند پرواز است. آنها می دانند که چهار پا دارند و ترجیح می دهند که مانند سگ های بزرگ، از آن استفاده کنند. همه چیز در مورد پامرانین روشن است: چشمان، خلق و خو و چشمان او. اگرچه او به خانواده اش بسیار علاقمند است و کمی زمان صرف غذا خوردن می کند، اما کمی یک سگ شلوغ است. احتمالا بیش از اینکه آن را در حال چرت زدن بر روی مبل ببینید، می توانید او را مشغول یورتمه رفتن در اطراف خانه ببینید.

هر آنچه که درباره سگ های پامرانین باید بدانید

میزان فعالیت سگ پامرانین، آن را تبدیل یه یک حیوان خانگی آیده آل برای کسانی می کند که می خواهند یک سگ کوچک با ویژگی های شخصیتی اندازه یک سگ بزرگ کامل و نگهبان گله که مربوط به نژاد آنها است، داشته باشند. از آنجایی که این سگ کوچک است، احتمالا می تواند به اندازه کافی در خانه فعالیت کند، اما شادترین حالت سگ زمانی است که پیاده روی طولانی در بیرون از خانه برود، برگ ها را تعقیب کند و با سایر سگ های کوچک بازی می کند. او یک ورزشکار است و مرتبا در فعالیت های سگ مانند چابکی، سبک آزاد، اطاعت کردن، حرکت کردن سگ با نوک پا، و دنبال کردن یک شیء شرکت می کند. به دلیل کوچک بودن این سگ، مناسب برای نگهداری در آپارتمان است، اما دقیقا مانند زندگی در یک مزرعه یا زمین است. با این وجود، او کوچک تر از آن است که بتواند در بیرون از خانه زندگی کند. او نیاز دارد تا با خانواده اش در محل داخل خانه زندگی کند.

هر آنچه که درباره سگ های پامرانین باید بدانید

سگ پامرانین پوشش مو دولایه ای دارد که نیاز به شانه زدن مرتب دارد، اما به غیر از این مساله، نگهداری از این سگ راحت است. و اشتباه نکنید، سگ پامرانین پارس می کند. ممکن است پر سر و صدا (در حد کر کننده) نباشد، اما ناراحت کننده است و می تواند توقف آن حتی در حین تمرین دشوار باشد. مانند بسیاری از سگ های کوچک، ممکن است آموزش به سگ پامرانین در خانه دشوار باشد. از پرورش دهنده سگ در مورد هر گونه رفتار یا مشکلات سلامتی در سگ های مربوط به توله احتمالی خود سوال بپرسید. اگر او می گوید که هیچ کدام از این مشکلات در این سگ وجود ندارد، اقدام کنید. و باید مستندات مکتوب از بنیاد ارتوپدی حیوانات (OFA) را برای شما فراهم کند که این توله سگ دارای باسن، آرنج، گردن طبیعی است و هم چنین از بنیاد ثبت احوال سگ (CERF) تایید کند که این سگ فاقد مشکلات بینایی است.

یک سگ پامرانین می تواند در سن 8 تا 10 هفتگی به خانه جدید خود برود، اما برخی از پرورش دهندگان دوست دارند توله سگ ها را تا سن 12 تا 14 هفته نگه دارند تا مطمئن شوند که به اندازه کافی بالغ هستند تا به خانه های جدید خود بروند و ببینند که کدامیک با دیدن منظره به بیرون می آیند.

حقایقی در مورد سگ های پامرانین

  • این نژاد در سال 1888 بعد از اینکه ملکه ویکتوریا عاشق یک سگ پامرانین در حین تعطیلات در ایتالیا شد، تبدیل یه یک سگ محبوب شد.
  • سگ های پامرانین دارای یک پوشش ضخیم و زیبا هستند که در رنگ ها و الگوهای مختلفی دیده شده و نظافت کردن آنها به آسانی انجام می شود.
  • سگ های پامرانین به خوبی با حیوانات خانگی دیگر کنار می آیند؛ اما باید از آنها در برابر کودکان غیر قابل کنترل محافظت کرد.

حقایق سریع در مورد سگ های پامرانین

تاریخچه سگ پامرانین

سگ پامرانین نام خود را از پومرانیا که منطقه ای در شمال اروپا در ساحل دریای بالتیک می گیرد. اعتقاد بر این است که در اینجا اولین سگها از نژادهای بزرگتر اسپیتز پرورش داده شدند. وزن اصلی پامرانین بین 9 تا 13 کیلوگرم بود- بسیار بزرگ تر از سگ پامرانین که ما امروزه می شناسیم. بعد از اینکه ملکه ویکتوریا در سال 1888 هنگام تعطیلات در فلورانس ایتالیا، عاشق پامرانین شد، این نژاد از سگ در انگلستان محبوب شد. او یکی را با خود به خانه آورد، و محبوبیت آن بیشتر شد. علاقه به این نژاد از سگ از اقیانوس اطلس به ایالات متحده انتقال پیدا کرد که در آن اولین نمایشگاه تخصصی سگ پامرانین در سال 1911 در هتل والدورف آستوریا برگزار شد. پامرانیان های قدیمی نسبت به مدل های امروزی دارای چهره بیشتر شبیه به روباه بوده و رنگ های سفید، مشکی، شکلاتی، دارچینی، قهوه ای، کرم در مقایسه با رنگ های معمول قرمز و نارنجی که اکنون مشاهده می کنیم، داشتند. اگرچه سگ پامرانین هنوز هم می تواند هر رنگ و الگویی داشته باشد. این نژاد از سگ هنوز هم پرطرفدار است و رتبه پانزدهم ثبت شده در باشگاه آمریکایی Kennel را دارد. تاکنون تنها یک سگ از نژاد پامرانین جایزه بهترین نمایش در سگ های باشگاه Westminster Kennel را کسب کرده است. این سگ BISS/BIS Am. Ch. Great Elms Prince Charming II ROMX, HOF بود که جایزه را در سال 1988 برنده شد.

تاریخچه سگ پامرانین

خلق و خو و شخصیت سگ پامرانین

سگ پامرانین ظاهری افتخار آمیز و پر زرق و برق دارد که وفق پذیر است. او یک سگ برون گرا، باهوش و سرزنده است. سخت است که در یک مکان عمومی با سگ پامرانین ظاهر شوید و توجه کسی را جلب نکنید. این سگ شایان ستایش کوچک با چشمان بادامی شکل تیره و هوشیار، با ظاهری شاد و کوچک، اما شجاع است. آنها خلق و خوی مسئولیت پذیری دارند و از غریبه ها و دیگر حیوانات نمی ترسند. بیش از یک قرن، سگ پامرانین به دلیل بودن یک سگ نگهبان عالی، از محبوبیت زیادی برخوردار بود. او ممکن است تنها چند کیلوگرم وزن داشته باشد، اما خودش را سرپرست مطلق خانه و خانواده می داند.

سگ پامرانین خوب، آرام و زندگی با او آسان است. او از نشستن در دامان شما و لیس زدن تان لذت می برد. او شلوغ است، اما بیش از حد شیطان نیست. گفته می شود که سگ های پامرانین به پارس کردن علاقه دارند. اگر قصد دارید که به او آموزش دهید که «پارس نکند» یا «ساکت باشد»، باید خیلی زود شروع کنید.

سگ های پامرانین ممکن است شبیه به اسباب بازی (عروسک) به نظر برسند، اما حیوانات خانگی مناسبی برای کودکان نیستند. آنها خیلی ظریف تر از آن هستند که با آنها خشن برخورد شود و همراهی با بزرگ سالان را ترجیح می دهند. آموزش به سگ های پامرانین در خانه همیشه راحت نیست. آنها ممکن است برای بی دلیل بیرون رفتن سرسخت باشند، به خصوص اگر هوای بیرون سرد و بارانی باشد. به عنوان یک روش سازش، تمرین دست شویی رفتن به سگ را آموزش دهید تا وقتی هوا بد است، هر دو نفر شما حق انتخاب داشته باشید.

خلق و خو و شخصیت سگ پامرانین

در مورد سلامت سگ پامرانین چه نکاتی لازم است بدانید

سگ های کوچک معمولا با مشکلات سلامتی زیادی مواجه هستند و پامرانین نیز از این قاعده مستثنی نیست. اکثر سگ های پامرانین عمر طولانی داشته و زندگی سالمی دارند، اما بسیاری از مشکلات سلامتی برای این سگ های مثل عروسک وجود دارد که شامل «کلاپس نای» است که یک مشکل تنفسی است و استفاده از قلاده سگ را دشوار می کند. کلاپس نای زمانی اتفاق می افتد که غضروف موجود در لوله نای ضعیف شده و باعث از بین رفتن شکل طبیعی لوله نای می شود. این بیماری تنفس را برای سگ دشوار می کند. پامرانین ممکن است مشکل دندانی داشته و استخوان کشکک زانو آنها در بعضی مواقع از جای خود خارج می شود که به این اختلال «در رفتگی کشکک زانوی سگ» می گویند. از دامپزشک بخواهید که زانو سگ را به طور مرتب معاینه کند، به خصوص اگر متوجه شدید که سگ در هنگام دویدن، می لنگد یا می پرد.

مشکل مفصل پامرانین

همانند بسیاری از نژادها و نژادهای ترکیبی، سگ پامرانین از مشکل مفصل ران به نام اختلال «لگ کالو پرتس» رنج می برد. این اختلال می تواند باعث کاهش خونرسانی به استخوان های پا عقب شود که باعث تضعیف آن می شود. اولین نشانه بیماری لگ کالو پرتس، لنگ زدن است که معمولا در زمان 4 تا 6 ماهگی سگ رخ می دهد. هر چه سریع تر این بیماری تشخیص داده شده و درمان شود، سگ شانس بیشتری برای بهبودی کامل دارد. لگ کالو پرتس را می توان به وسیله جراحی درمان کرد که سر استخوان ساق پا برداشته شده و پس از آن سگ زندگی عادی خواهد داشت.

مشکلات بینایی در سگ پامرانین

چشم ها می توانند یکی دیگر از مشکلات قابل تشخیص در سگ های پامرانین باشند. آتروفی پیشرونده شبکیه، مشکلات مجاری اشک، آب مروارید از جمله اختلالات چشمی هستند که در این نژاد از سگ می توانند رخ دهند. نقص عملکرد قلب نیز به عنوان «مجاری شریانی باز» می تواند رخ دهد. پامرانین همچنین از تعداد زیادی از اختلالات رنج می برد که باعث ریزش موهای بدن آنها می شود که شامل بیماری تیروئید و ناهنجاری هورمون رشد است.

برخی از سگ های پامرانین اختلالات موهای بدنی دارند که نام های مختلفی دارد: بیماری پوست سیاه، آلوپسی ژنتیکی، بیماری پوست فیلی، سندرم ریزش مو شدید، یا تنها «مشکل موهای بدن سگ» است. ریزش مو در اکثر قسمت های بدن اتفاق می افتد، همانطور که می توانید تصور کنید، یک سگ پامرانین بدون مو زشت است! در برخی موارد، اختلال به درمان جواب می دهد.

مشکلات بینایی در سگ پامرانین

سگ های پامرانین خیلی کوچک

سگ های کوچک دو پوندی مطمئنا مورد توجه بیشتری قرار گرفته اند، اما آنها معمولا مشکلات سلامتی بیشتری در مقایسه با سگ های پامرانین با اندازه طبیعی دارند. همیشه ایده خوبی است که از افراط و تفریط جلوگیری کنید. همه این اختلالات در توله سگ در حال رشد قابل تشخیص نیستند، و تشخیص اینکه سگ به این بیماری ها دچار نمی شود دشوارتر خواهد بود، به همین دلیل است که باید یک پرورش دهنده سگ معتبر پیدا کنید که متعهد به پرورش حیوانات به سالم ترین شکل ممکن باشد. آنها باید بتوانند گواهینامه مستقلی تهیه کنند که والدین سگ (و پدربزرگ و مادربزرگ و غیره) برای این نقص ها مورد غربالگری قرار گرفته اند و برای پرورش سالم به نظر می رسند. به همین دلیل، ثبت نام های سلامت وجود دارند.

نکاتی که قبل از خرید سگ پامرانین باید در نظر بگیرید

قبل از اینکه پامرانین های شخصی در پایگاه مرکز اطلاعات سگ (CHIC) درج شوند، باشگاه پامرانین آمریکا اشخاص را ملزم می کند تا از بنیاد ثبت چشم سگ، ارزیابی زانو (کشکک زانو) از بنیاد ارتوپدی برای حیوانات و ارزیابی قلبی عروقی (قلب) OFA همراه با آزمایشات در سنین 3 تا 5 سال برگه ثبت سلامت داشته باشند. تست های اختیاری CHIC برای سگ های پامرانین شامل ارزیابی بیماری لگ کالو پرتس OFA و یک ارزیابی تیروئید OFA است که توسط آزمایشگاه تایید شده که در سنین 1 و 3 و 6 سال توصیه می شود. می توانید خودتان در وب سایت های OFA و CHIC جستجو کنید تا ببینید والدین این سگ در این لیست قرار دارند یا خیر.

اگر پرورش دهنده به شما بگوید که نیازی به انجام آزمایش ها نیست، زیرا در نوادگان این سگ هرگز مشکلی وجود نداشته است، سگ تحت معاینه دامپزشک قرار گرفته است یا هر گونه بهانه های دیگری که پرورش دهنده های بد سگ برابر اجتناب از آزمایش های ژنتیکی سگ انجام می دهند، از خرید سگ خودداری کنید.

پرورش دهندگان محتاط، سگ های پرورشی خود را به دلیل بیماری ژنتیکی مورد آزمایش قرار می دهند و فقط از سالم ترین و بهترین نمونه ها پرورش می دهند، اما گاهی اوقات طبیعت مهربان ایده های دیگری دارد و سگی که به شیوه های خوب پرورش داده شده نیز به یکی از این بیماری ها دچار می شود. پیشرفت در دامپزشکی بدان معنی است که در بیشتر موارد سگها هنوز هم می توانند زندگی خوبی داشته باشند. اگر شما یک توله سگ دارید، از پرورش دهنده سگ در مورد سنین سگ های نسل قبل او و علت مرگ آنها سوال بپرسید.

به خاطر داشته باشید که بعد از اینکه یک سگ جدید را به خانه خود بردید، این توانایی را دارید که از او در برابر یکی از شایع ترین بیماری ها محافظت کنید: چاقی. یک سگ پامرانین نباید چاق باشد. نگه داشتن سگ در یک وزن مناسب یکی از ساده ترین راه ها برای افزایش عمر سگ است. بهترین رژیم غذایی و ورزش را برای سگ ارائه دهید تا از زندگی سالم تر سگ اطمینان حاصل شود.

اصول نظافت سگ پامرانین

اصول نظافت سگ پامرانین

  • سگ پامرانین دارای پوشش مو ضخیم دو لایه هستند. پوشش زیرین نرم و متراکم است. پوشش بیرونی بلند و صاف با بافت ضخیم است. به لطف اندازه کوچک، نظافت سگ پامرانین و حتی کل پوشش آن آسان است. چند بار در هفته موهای بدن سگ را شانه کنید تا از در هم گیر کردن یا گره خوردن موها جلوگیری کنید. از یک برس متوسط تا سخت استفاده کنید که بدون صدمه زدن به سگ به پوست او برخورد کند.
  • ممکن است شنیده باشید که موهای بدن سگ پامرانین نمی ریزد. آن را فراموش کنید. این اتفاق می افتد. خوشبختانه آنها به اندازه کافی کوچک هستند که میزان مویی که از دست می دهند، جزئی است. اگر به طور مرتب موهای سگ پامرانین را شانه می زنید، ریختن مو نباید مشکلی ایجاد کند.
  • هر چند ماه و یا زودتر سگ پامرانین را استحمام کنید. اگر از یک شامپو سگ ملایم استفاده می کنید، می توانید حتی در صورت تمایل یک یا دو بار در هفته سگ را استحمام کنید.
  • سایر مراقبت ها ابتدایی است. ناخن های پا او را هر هفته یا دو هفته ای یک بار کوتاه کنید. آنها هرگز نباید به اندازه ای بلند شوند که بر کف زمین گیر کنند. دندان های سگ را به طور مرتب برای سلامت دندان مناسب و تنفس تازه با خمیردندان سگ تایید شده توسط دامپزشک مسواک بزنید.
از
8
رای