آموزش نکات پرورش اردک در خانه و شرایط نگهداری از جوجه اردک

آموزش نکات پرورش اردک در خانه و شرایط نگهداری از جوجه اردک اردک های حیواناتی زیبا و با انرژی هستند. اگر علاقه به پرورش و نگهداری اردک در خانه علاقه دارید. ما در این مطلب سلام دنیا، 10 نکته مهم برای نگهداری از جوجه اردک برای شما گردآوری کرده ایم.

نگهداری کردن از یک جوجه اردک با پرورش دادن جوجه اردک امری بسیار متفاوت است. خودتان را برای این چالش آماده کنید. بهار زمانی است که بسیاری از مزرعه داران جوجه‌های تازه خود را به خانه می‌آورند. تعداد کمی از ما در حال گسترش دادن حیاط های خود برای آوردن اردک‌ها هستیم. ما سال گذشته جوجه اردک را به مزرعه خود اضافه کردیم. پرورش آنها کمی با پرورش جوجه متفاوت است. در این مطلب از سلام دنیا، ما علاوه بر روش نگهداری و پرورش اردک در خانه، چند نکته برای نگهداری پرندگان آبزی وجود دارد که این تحول را برای شما کمی آسان تر می کند، بیان کردیم. با ما همراه باشید.

شرایط نگهداری و پرورش اردک در خانه

1. برای نگهداری اردک در خانه: آب فراوان را برای آن ها فراهم کنید

این یک مثل معروف است: اردک ها عاشق آب هستند. جوجه اردک های تازه برای بلعیدن غذای خود به آب نیاز دارند ولی نه آب خیلی زیاد. آب برای جوجه اردک ها باید به اندازه ای عمیق باشد که منقارشان را زیر آب ببرند تا غذای اضافی را از سوراخ های هوا در منقار هایشان پاک کنند. بسیاری از جوجه اردک های کوچک ترجیح می دهند که غذای خود را از قبل به صورت اشباع شده – تقریباً همانند سوپ بخورند.

اما جوجه اردک ها همیشه بلافاصله آماده شنا کردن نیستند. بدون اردک مادر، کرک های پرزدار آنها به اندازه کافی گرم یا ضد آب نیست و به راحتی می توانند سرما بخورند. اگر به جوجه اردک‌هایتان به خصوص اگر اوایل بهار باشد اجازه شنا کردن می دهید، بعد از شنا آنها را به آرامی خشک کنید و مطمئن شوید که جوجه اردک ها به اندازه کافی گرم شده باشند. هرگز اجازه ندهید جوجه اردک ها بدون نظارت تا زمانی که پرهای بالغشان رشد کند، شنا کنند.


حتما بخوانید: نحوه مراقبت و نگهداری از مرغ مینا در خانه


پرورش اردک در خانه

2. برای نگهداری اردک درخانه: به پرچ ها نه بگویید

اگر به پرورش دادن جوجه عادت دارید، احتمالاً وسوسه خواهید شد که برای کمک به سرگرمی جوجه اردک‌های خود، پرچ هایی را در پرورشگاه خود قرار دهید. از دردسر خودت رو نجات بده. در طبیعت، اردک ها در بیشه های آرام و تاریک روی زمین می خوابند.

3. برای پرورش ارک در خانه: برای یک به هم ریختگی آماده باشید

جوجه اردک ها حیواناتی به طرز قابل توجهی کثیف هستند. آن‌ها حیواناتی بی پروا هستند، از آب های خود عبور میکنند، آن را به اطراف میباشند، کاسه‌های خوراکی خود را واژگون میکنند و فضولات خود را در آب هایشان رها میکنند. می‌توانید با محدود کردن آب جوجه‌ ها، تهیه یک گودال کوچک از آب برای نوشیدن و حتی خارج کردن آب آن‌ ها در ساعتی از شب، پرورشگاه را تمیز نگه دارید. با احتیاط و مراقب های زیاد، متوجه خواهید شد که به طور مرتب در حال تمیز نگه داشتن پرورشگاه خود هستید. 

4. برای پرورش ارک در خانه: به طور مناسب به آن ها غذا دهید

قبل از اینکه جوجه اردک های خود را به خانه بیاورید، مطمئن شوید که غذای مناسبی را برای پرورش آنها تهیه کرده باشید. جوجه اردک ها کرامبل را ترجیح می دهند. آن ها نباید استارتر جوجه را بخورند. اکثر فروشگاه های خوراک، گزینه هایی را ارائه می دهند که به طور خاص برای بچه پرندگان آبزی فرموله شده اند. چک کردن برچسب روی مواد خوراکی آنها بسیار مهم است. این امر برای این است که مطمئن شوید که خوراک جوجه اردک حاوی مواد مغذی مورد نیاز آنها باشد. مهم ترین چیزی که باید به دنبال آن باشید نیاسین است که این ماده خود به تقویت استخوان های در حال رشد آنها کمک می کند. خوراک بدون نیاسین را می توان با مخمر آبجو تکمیل کرد.

جوجه اردک ها نیز از چیز های لذت بخش قدردانی و استقبال خواهند کرد. آنها از همه چیز، از کرم و جیرجیرک گرفته تا کاهو و سبزی چغندر لذت می برند. همیشه به آنها غذایی تازه بدهید - هرگز از غذاهای ناسالم انسان ها به آن ها ندهید.

5. برای نگهداری اردک در خانه : با احتیاط رفتار کنید

جوجه اردک ها موجوداتی پیوند دهنده هستند. اگر به طور منظم به آنها رسیدگی شود، روی مراقب کردن از آن ها تاثیر خود را میگذارد. این بدان معناست که اردک‌های شما می‌توانند حیوانات خانگی اختصاصی شما باشند، شما را دنبال کنند و با دیدن شما مشتاقانه به شما نگاه کنند. این رفتار جذاب و معقول اغلب به تلاش کمی نیاز دارد و آن هم فقط غذا دادن منظم و گذراندن وقت با اردک‌های جوانتان است.


حتما بخوانید: آموزش تصویری و قدم به قدم تشخیص اردک نر و ماده


با این حال، برای سلامتی خود و جوجه اردک ها، فکر خوبی نیست که دائماً آنها را در آغوش بگیرید. در عوض، این کار را به حداقل برسانید، و زمان نگه‌داشتن و بغل کردن آن‌ها را به زمانی که آنها را به داخل و خارج از پرورشگاه میبرید محدود کنید. با صرف کردن زمان زیاد با آنها، تماشای آنها و مراقبت از آنها و تماس فیزیکی محدود به راحتی با آن ها پیوند برقرار کنید.

6. برای پرورش اردک در خانه: حصارکشی و فنس کردن را در نظر بگیرید

اگر جوجه اردک می گیرید و باغ دارید، حتما نیازمند به حصار کشیدن خواهید شد. اردک ها اشتهای هوس برانگیزی دارند و تنها یک یا دو ساعت طول می کشد تا آنها یک بستر از گل را پیدا کنند و آن را از بین ببرند. همچنین اگر نگران شکارچیان هم هستید، حصارکشی را در نظر بگیرید. یک حصار مستحکم و خوب به دور نگه داشتن بدترین دشمنان از اردک ها کمک می کند.

نگهداری اردک در خانه

7. برای نگهداری اردک در خانه: پرورشگاه خود را گرم نگه دارید

پرورشگاه باید برای هر بچه پرنده، در دمای مناسب قرار گیرد. یک جوجه اردک در هفته اول زندگی باید بین 90 تا 95 درجه نگهداری شود و سپس در حدود 10 درجه در هفته تا زمانی که رشد کند پایین بیاید. گرم کردن یک پرورشگاه بهتر است با یک یا دو لامپ معمولی انجام شود. اگرچه می توانید از یک لامپ گرمایشی مخصوص هم نیز استفاده کنید. یک لامپ حرارتی می تواند خطر آتش سوزی را به همراه داشته باشد. یک دماسنج در جعبه نگه دارید تا بتوانید میزان گرمای جوجه اردک خود را کنترل کنید.


حتما بخوانید: راه های پرورش و مراقبت از جوجه مرغ در خانه


8. اهداف خود را بشناسید

اگر اردک‌ها را فقط برای گوشت پرورش می‌دهید، پس درک این موضوع از لحظه‌ای که آنها را به خانه می‌آورید به شما کمک می‌کند تا زمانی که در حال نگاه کردن به آن گلوله‌های کرکی هستید (اردک ها) ، زیاد به آنها وابسته نشوید. به طور کلی، درک اهداف خود از حیوانات مزرعه به شما کمک می کند تا به این اهداف دست پیدا کنید و روی نیازهای خاص آنها ، خواه تغذیه اردک های گوشتی باشد یا نیازهای لانه سازی برای آن ها تمرکز کنید.

9. ترکیبات غذا اردک

اردک ها غذای زیادی می خورند. آنها عاشق غذا خوردن هستند! اگر مراحل خاصی برای جلوگیری از این امر دنبال نشود، آنها می توانند با غذای خود کاملاً آشفتگی و بهم ریختگی به بار بیاوردند و آن را هدر دهند. مهمترین کاری که باید انجام شود این است که مواد غذایی و آب آنها را از هم جدا نگه دارید.

  • آنها عاشق بازی در آب و غذا خوردن هستند، بنابراین ، آنها قصد دارند این دو را امتحان کنند و این را دو مخلوط کنند!
  • اردک علف نیز دوست دارد، بنابراین همه علفهای هرز و هر گیاه دیگری را که به آنها پیشنهاد می کنید، می خورند.
  • اردک ها عاشق علوفه هستند.
  • آنها همچنین ذرت را دوست دارند. ذرت آنها را بسیار چاق تر می کند، بنابراین اگر قصد دارید تا آنها را به خاطر گوشتشان پرورش دهید، مراقب باشید که چه مقدار ذرت را برای تغذیه به آن ها می دهید.

10. نژادهای مناسب و درست را بگیرید

طیف گسترده ای از نژادهای اردک وجود دارد که برخی از آنها به طور قابل ملاحظه ای متفاوت از سایر نژادها هستند.قبل از اینکه جوجه اردک خود را سفارش دهید، راجب آن تحقیق کنید و نژاد مناسب را برای نیازهای خود پیدا کنید.به عنوان مثال، اردک‌های پکین و سایر نژادهای سنگین عمدتاً برای گوشت پرورش داده می‌شوند، دونده علف‌های هرز عالی و پر انرژی هستند، و اردک‌های با وزن متوسط ​​می‌توانند هم برای تخم‌ و هم برای گوشت دو منظوره استفاده باشند.

بهترین نژادهای اردک برای پرورش در خانه

پرورش اردک پکنی:

پکن ها به عنوان نژاد پیشنهادی برای اردک حیاط خلوت آمده است. آنها به دلایل زیادی عالی هستند. اولین اینکه اینها اردک های بزرگی هستند که برای پرواز کردن خیلی سنگین هستند. بنابراین، می توانید به آنها اجازه دهید محدوده خود را در حیاط خود بیشتر کنند. زیرا میانگین وزن آنها در حدود 10 پوند است. به علت سنگین بودن، لازم نیست نگران این باشید که آنها سعی می کنند برای زمستان به سمت جنوب پرواز کنند. اردکهای پکن علوفه جوی عالی و همچنین نژاد اردک بسیار دوستانه ای هستند. آنها به دلیل اندازیشان و همچنین لایه های عالی و تخم مرغ های بزرگ سفید منبع بسیار خوبی برای گوشت هستند. خاطرنشان شده است که اگر مایل هستید اردکهای پکن را پرورش دهید، آنها معمولاً به تنظیم مصنوعی نیاز دارند، زیرا مرغ ها تنظیم کننده خوبی نیستند. در تجربه خودم ، من اینو به هیچ وجه تجربه نکرده ام. پکن های ماده یک تنظیم کننده عالی بوده اند. من فکر می کنم این بیشتر به اردک و شخصیت آن بستگی دارد.

بهترین نژادهای اردک برای پرورش در خانه

خاکی کمپبلز

خاکی کمپبلز یکی دیگر از نژادهای اردک بسیار توصیه شده است. اندازه آنها کوچکتر است (معمولاً حدود 3 پوند وزن دارند) اما پرواز محدودی دارند. مهم است که نژادی پیدا کنید که در پرواز محدود باشد زیرا در غیر این صورت نگهداری از آنها دشوار است. آنها به دلیل داشتن لایه های عالی و همچنین تخم های بزرگ سفیدی مورد توجه قرار گرفته شده اند. با این حال ، این اردکها همچنین در مقایسه با اردکهای پکین به عنوان یک نژاد کوچکتر و کمرنگ تر شناخته شده اند.همانطور که در نام آنها امده است ، آنها  رنگ خاکی هستند. رنگ پاهای آنها از نظر جنسی متفاوت است. نرها دارای پا های نارنجی هستند در حالی که ماده ها دارای پاهای قهوه ای هستند. خاکی کمپبلز همچنین علوفه های عالی هستند.

سخن آخر

اردک های حیواناتی زیبا و با انرژی هستند. در این پست 10 نکته مهم برای نگهداری از جوجه اردک برای شما گرداوری کرده ایم که امیدواریم مورد پسند شما واقع شده باشد .همچنین درصورت رضایت از این مطلب میتوانید با دوستانتون در شبکه های اجتمائی این پست را به اشتراک بگذارید.


مقالات مرتبط:

چگونه از یک لاک پشت مراقبت کنیم

بهترین روش نگهداری و پرورش فنچ در منزل
 

از
24
رای