22 ترفند برای استفاده هوشمندانه از فضای آشپزخانه کوچک و بزرگ نشان دادن آن

22 ترفند برای استفاده هوشمندانه از فضای آشپزخانه کوچک و بزرگ نشان دادن آن اگر شما هم آشپزخانه کوچکی دارید یا چیدمان وسایل باعث بی نظم دیده شدن آن می شود؛ می توانید از 22 تکنیک ارائه شده برای چیدمان هوشمندانه و استفاده بهینه از فضای کوچک آشپزخانه خود استفاده نمایید.

هر کسی نمی تواند یک آشپزخانه بزرگ به سبک خانه جوانا گینز داشته باشند. دشوار است، اینطور نیست؟ به جای تمرکز روی چیزهایی که ندارید، با این ترفندهای سازماندهی هوشمند (و زیرکانه!) از فضای کوچک خود به بهینه ترین حالت استفاده کنید.

22 تکنیک و ترفند برای استفاده از فضای آشپزخانه کوچک به بهینه ترین حالت

1. میز باز شوی اوپن نصب کنید

در اینجا راه حل هوشمندانه ای برای یک آشپزخانه با فضای پیشخوان کوچک آورده شده است: یک تخته چهار گوش قصابی را درون یک کشو درست کنید مانند کاری که طراح جن فلدمن در اینجا انجام داد. به دلیل وجود یک سوراخ درست بالای سطل زباله، خیلی آسان می توانید همانطور که با استفاده از چاقوی اسکریپر، پوست ها و هسته ها را جدا می کنید، آن ها را دور بریزید. 

تکنیک های چیدمان آشپزخانه های کوچک

2. یک قفسه را به دو عدد قفسه تبدیل کنید

با استفاده از قفسه های سیمی عمودی، می توانید فضای ذخیره سازی عمودی را چند برابر کنید، و حتی فضای بیشتری را برای شما فراهم می کند تا تمام ظروف خود را نگاه دارید. دیدید؟ فقط چون شما فضای کوچکی در اختیار دارید، به این معنی نیست که باید عشق خود را به لیوان ها، ظروف و کاسه های زیبا به خطر بیاندازید.

استفاده بهینه از فضای آشپزخانه های کوچک

 3. از فروشگاه های مواد غذایی الهام بگیرید

با پیروی از قانون «هر چه اول وارد شود، اول خارج می گردد (خروج به ترتیب ورود )»، نحوه چیدمان کابینت خود را شبیه به یک سوپر مارکت تغییر بدهید. در واقع، جدیدترین جعبه ها و ظروف را پشت آنچه که در حال حاضر باز است قرار بدهید. وسیله ها را با با استفاده از سطل ها، برچسب ها و ظروف پلاستیکی تمیز مرتب کنید.

طراحی آشپزخانه های کوچک

 4. نظم دهنده چای کیسه ای

اگر دوست دارید طعم های مختلف چای خود را در طول روز مخلوط کنید (چه فکر خوبی!)، پس احتمالاً کشویی پر از جعبه های چای دارید. درهم و برهمی را کاهش دهید - و مجموعه چای خود را با استفاده از این نظم دهنده جمع و جور، در بهترین حالت ممکن نگه دارید.

چیدمان آشپزخانه کوچک با فضای کم

5. «کشوها» را به کابینت های جادار اضافه کنید

پارچه های رومیزی– زیربشقابی ها، دستمال های سفره پارچه ای و یا حتی رانر میز غذاخوری که فقط در کریسمس از آن استفاده می کنید - در کشوهای پلاستیکی با دوام نگه دارید. بهترین قسمت؟ آنها بیرون می آیند، بنابراین شما نیازی به جست و جوی مجدد برای پیدا کردن آن ها ندارید.

ترفندهای عالی برای آشپزخانه هایی که فضای پیشخوان کوچکی دارند

6.  قفسه نگهداری فویل آلومینیومی و کیسه فریزر آشپزخانه

آه، اگر فقط یک کاغذ پوستی، فویل آلومینیومی و یا ترکیبی از پوشش های پلاستیکی وجود داشت. از آنجا که می خواهیم این آرزو به حقیقت بپیوندد، این نظم دهنده مرتب را امتحان کنید تا همه جعبه های ناشی از بسته بندی ها و کیسه های ذخیره سازی خود را در یک مکان نگه دارید.

وسایل نظم دهنده مناسب آشپزخانه های کوچک

7. تقسیم کردن ابزار آشپزخانه

تقسیم کننده های کشو فقط مخصوص چنگال ها، چاقوها و قاشق ها نیستند: آنها را تنظیم کنید تا ظروف بزرگ، کوچک و با اشکال عجیب و غریب را در خود جای دهند.

تقسیم کننده های کشو مفید برای آشپزخانه های کوچک

8. ماهی تابه ها را در کناره ها قرار دهید

به نظر می رسد مهم نیست که چقدر سخت تلاش می کنیم تا قابلمه و تابه های خود را سامان دهیم، آنها همیشه یک آشفتگی درهم و برهم و پر سر و صدا هستند. قابلمه ها، تخته های برش، درب ها و سینی های پخت را برای کاهش هر گونه ناامیدی در آینده به صورت افقی روی هم قرار دهید.

ترفندهای استفاده هوشمندانه از فضای آشپزخانه کوچک

9. با استفاده از یک میله نگهدارنده و کاسه های عمیق جایی برای قرار دادن میوه و سبزیجات بر روی کانترتاپ (میزکار آشپزخانه) درست کنید

یک کشوی جادار برای قرار دادن ظرف هایی که می توان آن ها را از پایه جدا کرد و دوباره وصل نمود (مانند داخل این کابینت سفارشی از شرکت دکوراسیون داخلی Watchtower) داشته باشید. اگر از ظرف ها برای مرتب کردن محصولاتی که نیازی به یخچال ندارند استفاده کنید، هرگز دوباره فضای ارزشمند پیشخوان تان را یک کاسه میوه یا سبزیجات اشغال نمی کند.

درست کردن میزکار آشپزخانه

10. نظم دهنده کشوی ظروف مواد غذایی

چند بار مواد غذایی را در ظروف پلاستیکی ذخیره کرده اید فقط بخاطر اینکه متوجه شوید که به نحوی درب صحیح را گم کرده اید؟ مقصر. برای تمیز کردن راحت پس از صرف شام، تمام ظروف و درب ‌های خود را در این نظم دهنده شیک ذخیره کنید.

نظم دهنده کشوی ظروف مواد غذایی، برای آشپزخانه های کوچک

11. دسته بندی بر اساس رنگ

شما رنگ لباس های خود را هماهنگ می کنید، بنابراین چرا آن شیوه نظم دهی را در داخل اتاقی از خانه خود که بیشترین استفاده را از آن می کنید، انجام نمی دهید؟ دقیقا. طبقه بندی بر اساس رنگ به شما امکان می دهد از مزایای قفسه بندی باز (انعطاف پذیری) بدون ایراد (آشفتگی قابل مشاهده) استفاده کنید.

مزایای قفسه بندی باز برای اشپزخانه های کوچک و نقلی

12. میله مغناطیسی نگه دارنده چاقو

اگرچه آن ها حرفه ای به نظر می رسند، اما بلوک های چاقو (پایه نگه دارنده کارد و چاقو) فضای خالی و محبوب بسیار زیادی از کانتر را به خود اختصاص می دهند. در عوض، چاقوها و وسایل آشپزخانه را روی یک نوار مغناطیسی روی دیوار خود قرار دهید.

ایده های عالی برای دکوراسیون آشپزخانه های کوچک

13. قسمت بالای آشپزخانه خود را در نظر بگیرید

هنگامی که گلدان ها و ظروف آشپزی را در کابینت دیواری بالای اجاق گاز خود قرار می دهید، هر چیزی که نیاز دارید همیشه در دست است.

ترفند مرتب نشان دادن آشپزخانه  کوچک

14. باریک بین باشید

فضای کوچک بین یخچال و دیوار شما یک فضای حقیقی درجه یک برای نظم دهی محصولات کنسرو شده است (و قرار دادن یک قالیچه شورون بانمک در آنجا جالب خواهد بود.)

بهترین استفاده از فضا در آشپزخانه های کوچک

15. یک جزیره توخالی انتخاب کنید

از جلو، این قطعه مانند جزیره معمولی شما به نظر می رسد - اما از پشت، مرکز ذخیره‌ سازی برای هر چیزی که می‌خواهید (کتاب های آشپزی، لوازم جانبی تعطیلات)، اما هرگز به نظر نمی رسد که فضای کافی برای آن داشته باشد.

جزیره توخالی برای آشپزخانه های کوچک

 16. استفاده از سبدها

سطل هایی که برداشتن آن ها راحت است، برای جمع آوری وسایل در قفسه ها با ارتقاع زیاد عالی هستند.

استفاده از فضای بالای کابینت در آشپزخانه های کوچک

 17. فضای سینک را بازیابی کنید

اسفنج ها و اسکرابرهای مرطوب را با قرار دادن آنها در نظم دهنده های میز که در کنار کابینت های مجاور (فضایی که همیشه کم استفاده می شود) آویزان هستند، از میز کار اصلی خود دور کنید.

راهکار ساده برای مرتب ماندن آشپزخانه کوچک

 18. آویختن

تقسیم کردن: قفسه های شما دارای دو سطح مناسب برای سازماندهی درهم و برهمی آشپزخانه است. قوطی ها و سطل ها را در بالا قرار دهید و شیشه های میسونی پر از آجیل، دانه ها و ادویه جات را زیر آن آویزان کنید.

روش های بزرگ نشان دادن آشپزخانه های کوچک

 19. از فضاهای فراموش شده استفاده کنید

مانند قسمت کناری کابینت های پایین آشپزخانه. این مکان مناسب ترین جا برای آویزان کردن وسایل سنگین و بد قواره است که ذخیره کردنشان آزار دهنده است - مانند آبکش ها یا تخته های برش.

مناسب ترین جا برای آویزان کردن وسایل سنگین و بد قواره در آشپزخانه کوچم

 20. یک صندلی بهتر بسازید

استفاده از یک نیمکت کنج برای صرف صبحانه ای فضای کمتری نسبت به صندلی های ناهار خوری می گیرد و با داشتن فضای ذخیره سازی در زیر صندلی ها کاربرد مضاعفی دارد.

بزرگتر نشان دادن آشپزخانه کوچک

 21. از درهای کابینت خود استفاده کنید

ظروف پخت و پز خود را که بیشترین استفاده را دارند (مانند فنجان ها و قاشق های اندازه گیری، اگر نانوا هستید) به جای قرار دادن در داخل کشوهایی که از قبل پر هستند، پشت درب یک کابینت آویزان کنید.

چگونه از فضای کوچک آشپزخانه بهترین استفاده را ببریم

22. یک ظرف عمیق و جادار را امتحان کنید

توسط کشوی تقلبی که در زیر سینک شما قرار گرفته است، گیج شده اید؟ جبهه های کشو جعلی زیر سینک شما اشتباه گرفته است؟ با استفاده از یک ظرف فلزی هوشمند آن فضا را که یک مکان مخفی برای اسفنج ها ایجاد می کند، برگردانید.

ایده های خلاقانه برای چیدمان آشپزخانه های کوچک

از
21
رای