10 نکته مهم برای خرید جوراب شلواری و راه جلوگیری از پارگی آن

10 نکته مهم برای خرید جوراب شلواری و راه جلوگیری از پارگی آن بهتر است جوراب شلواری را با دست بشویید. هر چقدر آسیب و زدگی روی الیاف جوراب شلواری بیشتر شود، احتمال پاره شدن آن بیشتر است. جوراب شلواری های خود را منجمد کنید؛ شاید این نکته به نظر عجیب برسد، اما آن را امتحان کنید.

چه به دنبال جوراب شلواری های حریری، مات، خال خالی یا براق باشید، این راهنما به شما کمک می کند تا مدل های به روزتری انتخاب کنید و آنها را از پارگی محافظت کنید.

 راهنمای خرید جوراب شلواری به روز و راه جلوگیری از پارگی آن

1. نگران رنگ جوراب شلواری نباشید

جوراب شلواری های رنگ روشن را با هر لباسی بپوشید. با این حال، اگر جوارب شلواری می پوشید که سیاه نیست، دقت کنید بقیه ظاهر شما هم رنگ های خنثی باشد، مانند جوراب شلواری سبز ارتشی با لباس سیاه، یا لباس ها و جوراب شلواری شما همرنگ باشد و از سر تا پا یک رنگ شوید. توجه داشته باشید اگر جوراب شلواری با رنگ غیر معمول بپوشید، همه چشم ها به پاهای شما جذب می شود.

نکات مهم قبل از خرید جوراب شلواری

2. بدانید چه موقع باید جوراب شلواری مات بپوشید

هر چقدر دامن شما کوتاه تر باشد، جوراب شلواری شما باید مات تر باشد. با پوشیدن جوراب شلواری های ضخیم تر، نه تنها از لحاظ بصری پاهای خود را کشیده نشان می دهید، بلکه احتمال پاره شدگی های غیر قابل اجتناب را هم کمتر می کند. افراد کمی می دانند که یک اصطلاح صنعتی برای جوراب شلواری های مات و توری وجود دارد که شماره دنیر "denier" گفته می شود. هر چه این عدد بیشتر باشد، جوراب شلواری مات تر است. به طور کلی، جوراب شلواری مات دارای شماره 40 یا بیشتر است؛ میزان دنیر "denier" کمتر از 30 برای جوراب شلواری های کاملاً شفاف است. جوراب شلواری های خیلی شفاف و نازک وقتی مناسب است که چکمه های تا زانو دارید و فقط یه بخش کوچک از پا نمایان می شود.

3. پارگی ها را بررسی کنید

برای اطمینان از اینکه لباس شما مرتب به نظر می رسد، هر بار به دقت همه جای آن را بررسی کنید. قبل از پوشیدن جوراب شلواری، با دقت پارگی ها یا سوراخ های روی آن را بررسی کنید. حتی اگر ریزترین سوراخ را روی آن دیدید، خودتان را گول نزنید و فکر نکنید که تا پایان روز تبدیل به یک پارگی بزرگ نمی شود. برای اینکه خیالتان راحت باشد، یک جوراب شلواری سالم بپوشید.

چه موقع باید جوراب شلواری مات بپوشید

4. جوراب شلواری را مطابقت دهید

اگر نمی خواهید چند رنگ روی پاهای خود داشته باشید و در مورد چطور هماهنگ کردن جوراب شلواری با سایر لباس ها شک دارید، یک قانون خوب را به یاد داشته باشید: جوراب شلواری های خود را با رنگ کفش خود یا رنگ غالب لباس هایتان هماهنگ کنید.

5. روش جلوگیری از پارگی بیشتر جوراب شلواری را یاد بگیرید

اگر بیرون از منزل هستید و متوجه پارگی کوچکی روی جوراب شلواری خود شده اید، مقداری لاک ناخن بی رنگ یا اسپری مو روی آن قسمت بزنید.

روش جلوگیری از پارگی بیشتر جوراب شلواری را یاد بگیرید

6. جوراب شلواری ها را با دقت بشویید

بهتر است جوراب شلواری را با دست بشویید. هر چقدر آسیب و زدگی روی الیاف جوراب شلواری بیشتر شود، احتمال پاره شدن آن بیشتر است. اما اگر وقت شستن جداگانه جوراب شلواری ها را ندارید، آنها را درون یک کیسه لباسشویی قرار دهید و با دور ملایم ماشین لباسشویی شستشو دهید تا مشکلی ایجاد نکند.

7. هرگز آنها را در خشک کن قرار ندهید

خشک کن های حرارتی می تواند به خاصیت کشسانی جوراب شلواری شما صدمه بزند و باعث ضعیف شدن الیاف آن شود. همیشه آنها را با قرار دادن در معرض هوا خشک کنید.

نکات مهم برای افزایش عمر جوراب شلواری

8. یک سایز بزرگتر بخرید

هر چقدر جوراب شلواری شما کوچکتر باشد، فشار بیشتری به الیاف آن وارد می شود و احتمال پارگی آن بیشتر می شود. پس بهتر است یک سایز بزرگتر از اندازه معمول شما باشد. و اگر جوراب شلواری برای بقیه اندام شما بزرگ است، می تواند پوشیدن گن های بالا تنه مانند اسپانکس را امتحان کنید. آنها مانند شکل دهنده بدن عمل می کنند و خطوط لباس زیر شما را هم می پوشانند.

9. جوراب شلواری های خود را منجمد کنید

شاید این نکته به نظر عجیب برسد، اما آن را امتحان کنید تا نتیجه را ببینید. منجمد کردن جوراب شلواری ها قبل از اولین مرتبه پوشیدن، باعث افزایش طول عمرشان خواهد شد. وقتی یک جوراب شلواری تازه می خرید، آن را برای چند ثانیه آب بکشید، آب اضافی را بگیرید، سپس آن را یک شب در کیسه پلاستیکی درون یخچال قرار دهید. قبل از پوشیدن آن را از یخچال دربیاورید و اجازه دهید به آرامی یخ زدایی شود.

جوراب شلواری های خود را منجمد کنید

10. جوراب شلواری بدون پنجه بپوشید

اگر می خواهید از کفش های رو باز و صندل استفاده کنید اما دوست دارید پاهای شما با جوراب شلواری پوشیده شده باشد، راه حلی وجود دارد و آن پوشیدن جوراب شلواری های بدون پنجه است. این مدل ها تا مچ پا را می پوشانند و به انگشتان پا اجازه آزاد بودن می دهند، بدون اینکه هیچ درز جوراب روی آنها دیده شود. فقط مطمئن باشید که انگشتان پای شما برای اینکار به اندازه کافی مرتب و زیبا باشند.