6 اشتباه رایجی که توسط طراحان داخلی دکوراسیون انجام می شود

6 اشتباه رایجی که توسط طراحان داخلی دکوراسیون انجام می شود گاهی اوقات با صرف هزینه و وقت زیادی که برای تغییر ظاهر خانه خود میکنید، از نتیجه کار راضی نیستید. در اینجا به 6 اشتباه رایجی که توسط طراحان صورت میگیرد پرداخته شده است.

باید با این واقعیت که حتی حرفه ای ترین طراحان داخلی نیز ممکن است اشتباه کنند کنار بیایید. گاهی اوقات یک طراح داخلی بخش زیادی از کار را با آزمون و خطا پیش می برد، به این ترتیب می توان کار را یاد گرفت، اینطور نیست؟ در اینجا 6 طراح داخلی بدترین اشتباهات خود را در زمینه تزئین و دکوراسیون به اشتراک گذاشته اند. با اجتناب از این اشتباهات متداول، میزان خطای خود را کاهش دهید.

6 اشتباهی که طراحان داخلی انجام میدهند

1. عدم بررسی اندازه گیری ها (و بررسی دوباره)

بدترین خطای طراحی که من تا به حال مرتکب شده ام، بررسی نکردن اندازه گیری های چهار جانبه در یک پروژه است، در یکی از اولین پروژه هایی که من تا به حال انجام داده ام، پاتختی ای سفارش دادم که 5 سانتی متر برای اتاق خواب عریض بود. خوشبختانه، توانستم آن را برگردانم. بهترین راه برای جلوگیری از این خطاها انجام دوباره اندازه گیری ها قبل از سفارش است.

2. عدم تماس با افراد حرفه ای

در اوایل کار طراحی ام، تصمیم گرفتم فضای حمام آپارتمانم را به رنگ قرمز پر رنگ در بیاورم. (فکر می کنم آن روزها رمان های عاشقانه قدیمی زیادی خوانده بودم و چشم اندازی از یک گالری پرتره را در نظر داشتم). اشتباهم در انتخاب رنگ نبود، بلکه من به اندازه کافی تجربه نداشتم که بدانم رنگی مانند آن، نیاز به پیاده سازی بی عیب و نقص دارد تا با موفقیت به انجام برسد، به عبارت دیگر بهتر است کار را به حرفه ای ها سپرد. رنگ آمیزی ناجور من با قطره هایی که چکیده بودند و لکه های ناهمواری که بوجود آمده بودند، باعث شد حمام من مانند یک اتاق کشتار در فیلم های جنایی باشد. خانه یک قاتل سریالی شیک مسلماً چیزی نبود که قصدش را داشتم، اما قطعاً چیزی بود که به آن رسیده بودم!

3. توجه به مد به جای کاربردی بودن

طراحان اشتباهات بسیار بیشتری از آنچه که در واقع به مشتری اقرار می کنند، در مورد رنگ ها انجام می دهند. من به اتاق خوابم در آپارتمان جدیدم رفتم و از رنگی که روی دیوار اتاق بود شگفت زده شدم. رنگی که سفارش داده بودم یک نارنجی ملایم بود تا اتاق را به فضای گرم تبدیل کند. وقتی بعد از نقاشی خانه به آنجا رفتم، فکر کردم نقاش چراغ ها را روشن گذاشته است. اما اینطور نبود؛ دیوارهای اتاق خواب به نظر یک رنگ نئونی روشن داشتند (که قطعاً نارنجی نبود). احساس می کردم دیوارهای اتاق خواب به من نزدیک می شوند و بدترین خواب شبانه ای بود که داشتم. این چیزی بود که در نتیجه ی سعی برای به روز بودن، به دست آورده بودم. فردا صبح اولین نفری بودم که وارد مغازه رنگ فروشی شد و به جای آن رنگ نارنجی جیغ، یک رنگ کرم شکلاتی آرام بخش انتخاب کردم.

6 اشتباهی که طراحان داخلی انجام میدهند

4. عدم فکر کردن دوباره روی کار

من همیشه بیشتر یک ماکسیمالیست بوده ام تا اینکه مینیمالیست باشم. طراحی های من شامل ترکیبی از طرح ها و رنگ ها است، اما وقتی به برخی از عکس های اولین کارهایم نگاه می کنم، می بینم که فضا را بیش از حد تزئین می کردم. از آنجاییکه من روش خودم را تلطیف کردم، یاد گرفته ام که باید دائماً به دنبال تغییر و اصلاح ایده ها باشم. شما می توانید ماکسیمالیست باشید اما از شلوغ کردن بیش از حد فضا اجتناب کنید. اکسسوری ها و سبک مورد علاقه خود را انتخاب کنید و سپس بعضی چیزها را دور بریزید. حالا یک قدم به عقب بردارید و نگاهی بیندازید و این کار را یکبار دیگر انجام دهید!

5. اولویت قرار دادن مبلمان و لوازم جانبی

وقتی شروع به کار کردیم، ندیده گرفتن مدها و محصولات پر زرق و برق کار سختی بود، اما با گذشت زمان موفق ترین پروژه های ما آنهایی بودند که معماری خانه را به مبلمان مقدم قرار داده بودیم. از خودتان بپرسید: چطور می توانم سبکی ایجاد کنم که ظاهر این اتاق را ارتقاء بدهد؟ آیا مسئله، تزئینات سقف و دیوار است یا بافت دیوار و بنای داخلی؟ بنابراین اگر به این فکر می کنید که بهترین مکان برای هزینه کردن کدام است، باید گفت: همیشه خانه اولویت دارد.

6. ندیده گرفتن یک مرحله

در یکی از پروژها قصد داشتیم اندازه پرده را بلندتر از قاب پنجره انتخاب کنیم تا سقف اتاق بلندتر بنظر برسد. ما پیش از اینکه چوب پرده ها را نصب کنیم، اقدام به سفارش پرده کردیم که در آن اندازه های تغییر داده شده وارد نشده بود. برای اینکه مطمئن باشید طول پرده، اندازه مورد نظر شما است، بهتر است قبل از تعیین اندازه، چوب پرده ها را نصب کنید تا طول پرده، دقیق تر بدست آید.

منبع: realsimple

از
1
رای