طرز تهیه کوکی شکلاتی کره ای ترد و خوشمزه خانگی مرحله به مرحله

طرز تهیه کوکی شکلاتی کره ای ترد و خوشمزه خانگی مرحله به مرحله کوکی ها یکی از شیرینی های پرطرفدار است که دستور پخت ساده ای دارد. می توانید با آموزش طرز تهیه کوکی شکلاتی کره ای خوشمزه و ترد را در سلام دنیا مشاهده کرده، و این کوکی های خوشمزه را برای خانواده و عید نوروز درست کنید.

کوکی ها شیرینی های نازک و برشته ای هستند که امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته اند و به شیرینی فروشی ها و مهمانی ها راه پیدا کرده اند. جالب است بدانید که کوکی اولین بار در کشور خودمان تهیه شد. اولین کوکی در قرن هفتم با شروع تولید شکر در ایران ابداع شد و بعد از جنگ های صلیبی دستور های غذایی ایرانی به اروپا راه پیدا کرد و مورد استقبال مردم قرار گرفتند. امروز در بخش آشپزی وب سایت سلام دنیا قصد داریم تا طرز تهیه کوکی شکلاتی را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای کوکی شکلاتی

آرد قنادی120 گرم
شکر قهوه ای150 گرم
کره115 گرم
پودر کاکائو25 گرم
شکلات چیپسی90 گرم
زرده تخم مرغ2 عدد
بیکینگ پودر1 قاشق چایخوری

دستور پخت کوکی شکلاتی

1

طرز تهیه کوکی کره ای شکلاتی با شکر قهوه ای

ابتدا شکر قهوه ای را با کره مخلوط می کنیم تا کاملا یکدست شوند، حالا زرده تخم مرغ افزوده و مخلوط می کنیم.

طرز تهیه کوکی کره ای شکلاتی با شکر قهوه ای
2

مرحله دوم

حالا آرد، بیکینگ پودر و پودر کاکائو را مخلوط می کنیم و یک مرتبه با هم الک می کنیم.

3

مرحله سوم

در این مرحله، آرد را به روی مواد ریخته و با لیسک کاملا مخلوط کرده زمانی که مواد خشک و خیس کاملا با هم مخلوط شدند شکلات چیپسی را هم به خمیر آماده شده اضافه می کنیم.

4

مرحله چهارم

داخل سینی فر را چرب کرده و کاغذ روغنی می اندازیم و از مواد گلوله های 30 گرمی و یا به اندازه یک گردو جدا کرده و داخل سینی می چینیم و به مدت 1 ساعت داخل یخچال استراحت می دهیم و بعد از گذشت این زمان شیرینی ها را داخل فر گرم شده با دمای 180 درجه به مدت 10 دقیقه می پزیم. امکان دارد روی سطح کوکی موقع در آوردن از فر کمی شل باشد اما بعد از سرد شدن خودش را می گیرد و بافت لطیفی پیدا می کند.

5

مرحله آخر تهیه کوکی شکلاتی

حالا کوکی ها را با شکلات آب شده یا پودر قند تزیین نوش جان کنید.

طرز تهیه کوکی شکلاتی خانگی خوشمزه

نکات مهم و فوت و فن طرز تهیه کوکی شکلاتی

  • کوکی ها را داخل سینی مخصوص پخت شیرینی بپزید نه سینی فر.
  • کوکی ها را هم در دمای منزل و هم در یخچال می توانید نگهداری کنید، فقط وقتی از یخچال بیرون آوردید کمی صبر کنید تا نرم شود.
  • برای زیبایی بیشتر کوکی می توانید روی آن را با شکلات چیپسی تزئین کنید و بعد در فر بگذارید.
  • نوعی از کوکی وجود دارد که در آن از کره بادام زمینی استفاده شده است و ماده اصلی این شیرینی محسوب می شود در قرن نوزدهم در کانادا ابداع شد.
از
30
رای